Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeptemberi bölcsi kezdés! fórum

Szeptemberi bölcsi kezdés! (beszélgetős fórum)


1 2 3
77. mandy
2011. szept. 27. 08:28

Megkezdtük mi is tegnap.

10-re mentünk, elvileg csak egy órára, de ott maradtunk egészen ebédig. Végig az udvaron voltunk, Lili eleinte jól elvolt, nem is keresett, hogy ott vagyok-e még. Viszont aztán elkezdte a gondozónőktől kérni, hogy menjünk be a szobába, mert ott szeretne játszani. De persze nem lehetett, amíg ilyen jó idő van, reggelitől ebédig kint vannak. Na ezt nehezményezte :)


Nálatok nincsenek erőszakos gyerekek?

Nálunk van egy kislány, akitől már az ismerkedő napon is felállt a hátamon a szőr, mert látványosan vette el a gyerekektől a játékot. Direkt mindenből több van, hogy ne legyen vita, de ennek a kiscsajnak csakis az kellett, amivel valaki játszik....

Na tegnap megtalálta Lilit, aki éppen egy talicskát tolt. Odament és el akarta venni. Lili meg nem hagyta, szorította, de gyengébb volt, így végül a másik kitépte a kezéből és elvitte. Még az elején mondtam a gondozónőnknek, hogy amúgy békés a lányom, nem bánt senkit, nem vesz el semmit, viszont ugyanezt elvárja mástól is, ha valaki mégis elvesz tőle valamit, azt nehezen viseli.

Szerencsére észrevette a gondozónő a talicskás affért, és odament, rendet tett.

Csak tartok tőle, hogy egyszer nem látja majd (mert ugye 12 gyerek van rábízva, nem nézheti állandóan mind a 12-t), mert jobb a békesség, de Lili szerintem egy ilyen szituációban simán utánamegy a másiknak, és megtépi.

Ami egyrészt nem baj, mert védje meg magát...de még a végén Ő lesz a problémás gyerek :-/

76. pillango2004 (válaszként erre: 75. - Mandy)
2011. szept. 20. 19:16

Mi tegnaptól ott alszunk, uzsi után jövünk csak haza!

Nekem nagyon unalmas egyedül itthon, bár csütörtöktől már dolgozom így nincs sok időm már!

75. mandy
2011. szept. 20. 12:12

Sziasztok :)


Tegnap kezdtük volna, de kicsit folyik Lili orra, ezért felhívtam őket, hogy majd csak jövő hétfőn mennénk, ha nem gond.

Nyertem még egy hetet :)

74. pillango2004 (válaszként erre: 73. - Mandy)
2011. szept. 6. 16:57

Látod!

Nekem nem is voltak bőgös napjaink az oviba!

Szeretett a lányom járni, de az óvónőket nem szeretném minősíteni!

A gyerek előtt véleményt nyilvánítottak rólam!

A gyerek mégis szeretett járni, na nem miattuk hanem a gyerekek miatt!

73. mandy
2011. szept. 6. 13:45

Pillangó ezt óvónője válogatja.

Nálunk nagyon aranyosak az óvónők ebből a szempontból.


Jaj lányok, nem tudom mi lesz velem.

19-én kezdjük Lilivel a bölcsit, és biztos voltam benne, hogy nem lesz semmi gond a beszokással. Lilike olyan kis nyitott, barátságos és önálló már.

A bátyjával tavalyelőtt végigcsináltuk a bölcsis beszoktatást, tavaly pedig az ovisat, vele sem volt probléma.

Akkor MÉG.

Most bezzeg... :(

Oké, itthon volt egész nyáron, végig mászkáltuk, utazgattuk ezt a három hónapot, de nem gondoltam, hogy ez így visszaüt.

Ugyanis a középsős nagyfiam most nem hajlandó oviba menni. Minden reggel sír, ott is sír, én pedig már kikészülök.


És mostmár Lili bölcsikezdésével kapcsolatban sem vagyok ilyen optimista.

Pedig ha két hét múlva két bőgő gyereket kell bölcsibe illetve oviba cipelnem reggelente, akkor tutira becsavarodok :-/

72. pillango2004 (válaszként erre: 71. - Orsy27)
2011. szept. 2. 18:56

Csak az óvónők!

Ők már nem babusgatják a gyereket!

Legalábbis mi ezt tapasztaltuk, na suliról nem is beszélve.

71. Orsy27 (válaszként erre: 70. - Pillango2004)
2011. szept. 2. 13:17
Mi a gond az ovival?
70. pillango2004 (válaszként erre: 69. - Orsy27)
2011. szept. 2. 13:04

Igen, azért nem minden úgy van mint otthon!

De azért sokkal kevesebb a szabály mint oviba!

Remélem maradhatunk 3 és fél évig bölcsibe, mert én az ovit nagyon utálom!

69. Orsy27 (válaszként erre: 69. - Pillango2004)
2011. szept. 2. 10:37
Nagyon ügyesek vagytok!:) Nálunk a legnagyobb gond, hogy reggel nehezen szakad el tőlem Hanna, sír, és hogy ébredéskor menne játszani, de az ágyon kell maradnia, ami persze nem tetszik neki...Ez volt hivatalosan az 1. hetünk.
68. pillango2004 (válaszként erre: 67. - Orsy27)
2011. aug. 28. 20:05

Nem nincs, csak azt hittem, nem visztek ruhát!

Jó munkát holnapra, és ne idegeskedj, tuti jó lesz a bölcsibe, csak az elválás nehéz!

Én rengeteget sírtam a kislányomnál mikor elváltunk, de a gondi nénik megnyugtattak a gyerek csak addig sírt míg bent voltam utána megnyugodott és szépen játszott egész nap!

67. Orsy27 (válaszként erre: 66. - Pillango2004)
2011. aug. 28. 19:25
Nincsen egyenruhánk. Nálatok van? Én is viszek 2 bodyt, 2 kisnacit, egy hosszú nacit, meg egy vékony hosszúujjú felsőt. Hannának szív a jele. :)
66. pillango2004 (válaszként erre: 65. - Orsy27)
2011. aug. 28. 17:46

Viszek badyt, rövid nadrágot mindenből 3-4 db-ot.

Ha cserélni kell legyen mit ráadni!

A fogkefére, pohárra kis törölközőbe is rajzoltunk, hogy megismerje.

Cseresznye a jelünk.

Mi nem kapunk csak ágyneműt! :)

Nektek van egyen ruhátok?

65. Orsy27 (válaszként erre: 64. - Pillango2004)
2011. aug. 28. 14:46
Milyen ruhákat? Mi holnap adunk be mindent, ami kell. Jeleket nem kell rajzolnunk, mert mindent kapnak, és mindenben benne van a jele. Mi a jeletek? Könnyű, sikeres beszokatást kívánok Nektek! Könnyen alkalmazkodnak ám a gyerekek, nem is hinnénk! :)
64. pillango2004 (válaszként erre: 63. - Orsy27)
2011. aug. 28. 14:38

Mi holnap kezdjük a beszoktatást!

Most pakolom a ruhákat, rajzolom a jeleket!

Lehet igaza van a bölcsidnek!

Nem tudom valójában hogy jobb, de én szept 22-vel kezdek így még bármelyik verzió fenn állhat!

63. Orsy27 (válaszként erre: 62. - Pillango2004)
2011. aug. 28. 13:56
Holnaptól már dolgozom, de még ez a hét elég laza lesz, igazából én osztom az időmet. 2 hét a beszokatás, nincs értelme húzni, Hanna is nagyon anyás, de minél tovább ott lennék vele, annál nehezebben szokná meg az új környezetet. Legalábbis a bölcsődénk így gondolkodik, és lehet benne valami. Úgy érzem, hogy Hanna szépen beilleszkedett, már amennyire ennyi idő alatt be lehet illeszkedni, picit meg is nyugodtam, de dolgozni továbbra sincs kedvem. :(
62. pillango2004 (válaszként erre: 61. - Orsy27)
2011. aug. 28. 12:57

Már jövőhéten dolgozol?

Miért nem engedik, hogy még mennyi vele?

Nálunk pénteken voltak család látogatáson, és már megjegyezte a gondinénink, hogy úgy látom hosszú lesz a beszoktatás! Nagyon anyás Áhim!

Amúgy kb 2 hete ilyen mintha érezné, hogy kezdődik a bölcsi!

61. Orsy27 (válaszként erre: 60. - Pillango2004)
2011. aug. 25. 20:11
Nekünk már csak a holnapi nap van hátra a beszokatásból. Hanna szereti a bölcsit, 2 napja egyedül van ott délelőtt, nincs vele semmi gond, szépen játszik, de egyelőre nem engedi, hogy tisztába tegyék, ordít, tiltakozik, illetve ma kellett volna ott aludjon először, de egyáltalán nem akart lefeküdni. 11:50kor már teszik le őket, ez nagyon korán van neki, próbáltam előrébb hozni az alvást itthon is, de 12:30nál hamarabb sosem alszik. Ráadásul egy kempingágyon kell aludniuk, ami nagyon alacsony, de nyilván szokatlan Hannának. Ha holnap sem fog ott aludni, akkor jövő hétfőtől már a gondozónő harci feladata lesz az altatás.
60. pillango2004 (válaszként erre: 59. - Orsy27)
2011. aug. 25. 18:29

Nekünk minden nap!

Ez szerintem nagyon jó dolog!

Bár nekünk nem ő a házi dokink de jó, ha bár mi van megnézi a gyereket.

Ti hol jártok már?

Ott alszik már a pici?

59. Orsy27 (válaszként erre: 58. - Pillango2004)
2011. aug. 25. 14:36
Mindennap megy a bölcsibe? Nálunk heti 1 délelőttöt van bent a doki.
58. pillango2004 (válaszként erre: 57. - Orsy27)
2011. aug. 25. 14:15

Igen, ott volt a doki is a közös szülőin, amit a vezetőnő tartott!

Bemutatott mindenkit, ki mit csinál bölcsin belül!

Utána felsorolták a névsort, ki melyik csoportba is tartozik és mindenki ment a saját gondozójával a csoportba.

Ha beteg a gyerek a doki megvizsgálja, ha reggel szólunk, hogy nézze meg!

Minden nap megy a bölcsibe.

A táplálásba is bele szól! :)

57. Orsy27 (válaszként erre: 56. - Pillango2004)
2011. aug. 25. 12:48
Örülök, hogy szimpik a gondinénik! :) Találkoztatok a dokival? Mi még nem. Nálatok van a bölcsiben negyedévenként vizsgálat?
2011. aug. 24. 19:48

Ma volt az első szülői!

Nagyon szimpi a vezetőnő, és a gondozónők, de a doki kicsit flegmának tűnt, bár remélem nem sok kapcsolatunk lesz vele!

55. pillango2004 (válaszként erre: 54. - Orsy27)
2011. aug. 18. 15:39

Persze! Itt minden teljesen más! Nem olyan mint otthon.

Remélem mi is így vesszük majd az akadályokat!

Én majd szerdán megyek szülőire nagyon kíváncsi vagyok milyen lesz.

Szerintem apránként mindent meg is vettünk már.

Bár ki tudja majd a szülőin kiderül.

54. Orsy27 (válaszként erre: 53. - Pillango2004)
2011. aug. 18. 15:35
Köszi, egészen jól megy a bölcsi! Kialakult egy elég jó kapcsolat-bizalom már Hanna és a gondozónénije között, megfogja a kezét, megy vele homokozni, stb. Az ebéd finom, azt eddig elhoztuk, itthon megett Hancsi, holnap pedig már ott ebédelünk fél 12kor. Hanna nagyon elfáradt eddig, ma viszont már jobban bírta, így 13kor aludt el, azóta is alszik. :) H-Sz-ig már fél 12kor aludt is....Sajnos Hanna picit harciaska, és túl kitartó, ha valamit meg akar szerezni, akkor azért megy a harc rendesen, de majd megtanulja, hogy mik a szabályok. :)
53. pillango2004 (válaszként erre: 50. - Orsy27)
2011. aug. 18. 14:51
Na, mi újság így a 4 nap után?
52. pillango2004 (válaszként erre: 50. - Orsy27)
2011. aug. 15. 17:30

Igen ,ez nálunk is így lesz 3 napig minket fog figyelni a gondozónő!Mit hogy csinálunk.

Nekünk munkáltatói az első nap kell vinni.

Az orvosi igazolással és törzslappal.

51. Orsy27 (válaszként erre: 49. - Pillango2004)
2011. aug. 15. 15:12
A gondozónők aranyosak, habár a miénk kezdő még, nincs rutinja, de kedves, beszélgettünk is elég sokat ma.
50. Orsy27 (válaszként erre: 49. - Pillango2004)
2011. aug. 15. 15:12
Munkáltatóit már májusban kértek tőlünk, le is adtam. Itt is így van, egy gondozónőhöz tartozik Hanna, de az udvaron én vagyok vele leginkább. Szerintem majd akkor lesz érdekesebb a dolog, amikor én már nem leszek ott végig.
49. pillango2004 (válaszként erre: 48. - Orsy27)
2011. aug. 15. 13:41

És a gondozónők milyenek voltak?

Nálatok is csak egyhez szoktatják a babát!

Itt legalábbis úgy van! Minden gondozónőnek meg vannak a gyerekei.

Munkáltatóit még nem kértek?

48. Orsy27
2011. aug. 15. 13:06
Lement az 1. beszokatós nap a bölcsiben, 1,5 órát voltunk, Hanna jól érezte magát, kipróbálta a játékokat, és ahogyan máskor is szokta, védte magát meg ami az övé, ha kellett...elég harcias tud lenni a kislányom. :( A felszereltség nagyon jó szerintem, tízóraira narancslé volt, az ebédet hazahozhattuk, paradicsomos krumplit kaptunk, hogy szokja az ízeket. A felét meg is ette, igazán nem egy főzelékes gyermek. Az oltási lapot és az orvosi igazolást kellett beadnunk.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook