Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szeptember 24-től méregtelenítünk fórum

Szeptember 24-től méregtelenítünk (beszélgetős fórum)


2012. szept. 25. 21:40

Szia :) Bocs nem tudtam jönni tegnap.

Egy nappal el kellett halasztanom a kezdést sajna, de ma belevágtam. Zöld teák, víz, plusz gyümölcs és zöldséglevek (nem volt időm sajna legyrtani a leveket mára, úgyhogy reggel vettem bio félét, dobtam egy nagy hátast az árától... 0,75 l 1000-1200 Ft körül mozog, típustól függ)

Nem volt olyan vészes, éhes vagyok ugyan, de várom a holnapot és a répákat :)))

Kapóra jött, hogy rokonoktól kaptunk most egy rakás friss spenótot, zöldbabot, egyéb zöldségeket, úgyhogy a holnapi green smoothie-t már le is gyártottam.


Hogy sikerült a mai napod? Szédülés nem volt nálad?


Talofa te végül belevágtál a hétfői kezdésbe?

2012. szept. 25. 06:51
Akkor úgy látom egyenlőre egyedül.Ma gyümölcs nap....ezt is megpróbálom.:-)
2012. szept. 24. 17:09
Hali!Bocsi...nem írtam de ma elkezdtem Veled vagy nélküled a leírt programod...Nagyon jól haladtam eddig,igaz itthon már kezdem kisértésbe esni.Tegnap kaptam egy liter mustot-nah pont jól jött mára mert akkor csak teáról és vízről tengődtem volna.Megittam eddig 1,5 liter vizet,1,2 liter zöld teát és a liter mustot....Még ráolvasok a holnapi napra.Te,hogy állsz?
13. _anatha_ (válaszként erre: 12. - Babuci08)
2012. szept. 20. 16:42

Hahó :)

Gyógyteáknak csalánt, illetve van rossmannos lúgosító teám, plusz sima szűrt víz és valamilyen green smoothie-t, rengeteg van a neten, nekem elsőre a banános-spenótos-lucernacsírás hangzik jól... (vettem még múlt 7en bioboltban csíráztatni való magot, kipróbáltam, működik :) és finom is. Kicsit sajnálom a trutyit leszűrni, de nem dobom ki, másnap hozzákeverem majd valamihez... :)

Még fel kell fedeznem a környéken a bioboltokat, mert ugyan nem vagyok biomániás, de ha már méregtelenítés, akkor legalább most bio gyümiket kéne enni-inni. Aztán meglátjuk, milyen a felhozatal és mennyiért...


Neked van már valami terved?

2012. szept. 20. 06:23
Szia!Ez nem tűnik annyira vészesnek elsőre.Azt gondoltam,hogy vízről kell élni egy hétig:-),így még jobb.Te milyen levet készítesz első napra és hogyan?
2012. szept. 18. 14:09

ígértem egy mintaétrendet, innen-onnan összeollózva, írjátok meg, hogy tetszik, mit változtatnátok rajta...

Sportnak én szokás szerint a bringázást fogom választani, remélem nem lesz esős idő... mert akkor nem tudom, hogy fog az időmbe beleférni bármi is... hacsak nem a hazafelé út egy részét gyalog teszem meg, de esőben ez sem túl fincsi.


Szóval:


A kúra előtti estén

- Együnk valami könnyűt: nagy adag salátát, zöldséglevest, gyümölcssalátát.

- Ne együnk kenyeret vagy főzött szénhidrátféleséget (pl. tésztafélét vagy rizst)

- Pihentessük izmainkat forró fürdőben.

- Ha megtehetjük, kapcsoljuk ki a telefont és korán bújjunk ágyba egy jó könyvvel.


Alkohol, kávé, dohányzás nincs!!!

Napi fél óra mozgás! (gyors gyaloglás pl.)

Tészta, rizs nincs

Forró fürdő, szauna javasolt


1. nap: 2012. szeptember 24. hétfő


az első napon csak gyümölcs-, illetve zöldséglevet fogyasszunk, sokszor, de keveset (1-2 dl), 2,5-3 liter


• céklalé

• uborkalé

• green smoothie (csírával, banánnal, gyömbérrel, spenóttal, tiszta vízzel, citromcikkel - héjastul, lehetőleg bio) – leszűrve, első nap csak a leve!

• almalé

• narancslé

• őszilé

• ananászlé

• citromlé

• szénsavmentes víz

• gyógyteák: bodza, kínai zöld tea (kávé helyett), hársfa, kamilla, csipkebogyó, hibiszkusz, borsmenta, citromfű, csalán! Lugosító tea stb.



2. nap: 2012. szeptember 25. kedd


• ugyanaz, mint előző nap

• nyers gyümölcsök, zöldségek: saláta, alma, banán, szőlő, barack, körte, répa, uborka, karalábé, paradicsom, paprika, hagyma, káposzta stb

• Ebéd pl: egy kivi, zöldségsaláta jégsalátából, sárgarépából, zellerből, fokhagymával és olívaolajjal, gyógytea.


3. nap: 2012. szeptember 26. szerda


• ugyanaz, mint előző nap

• párolt zöldségek, gyümölcsök, barnarizs,

• Ebéd pl: vegyes saláta újhagymából, paradicsomból, piros és zöld húsú paprikából, spenótból, babból, citromlével és olívaolajjal meglocsolva, egy héjában főtt krumpli, gyümölcslé.


4. nap: 2012. szeptember 27. csütörtök


• ugyanaz, mint előző nap

• A negyedik naptól kezdve pedig már kis mennyiségben sovány szárnyast, halat, sovány tejet, tejtermékeket is lehet fogyasztani: élőflórás natúr joghurt, grill csirkemell, vagy natur halszelet, fetás salátával

• Reggeli pl: 75 g főtt barnarizs almadarabokkal, mézzel, fahéjjal és reszelt citromhéjjal.

• Ebéd pl: 75 g főtt barnarizs vegyes zöldséggel – zellerrel, salátával, sárgarépával, paradicsommal, spenóttal, brokkolival és káposztával.

• Vacsora pl: egy doboz zsírszegény joghurt gyümölcsdarabokkal és egy teáskanál mézzel, egy magos kifli egy kis darab zsírszegény sajttal, gyógytea.


5-7. nap: 2012. szeptember 28-30. péntek-vasárnap


• ugyanaz, mint előző nap, de már teljes kiőrlésű, vagy rozsos kenyeret is ehetünk kis mennyiségben az ételhez

• Reggeli pl: két szelet teljes kiőrlésű kenyérből készült pirítós, egy pohár zsírszegény, natúr joghurt, egy adag friss gyümölcs, gyógytea.

Ebéd pl: egy alma, zöldségsaláta karfiolból, brokkoliból, sárgarépából, újhagymából, káposztából, olívaolajjal és almaecettel meglocsolva, egy főtt krumpli, gyógytea.

Vacsora pl: saláta egy doboz zsírszegény joghurtból, kiviből, ananászból, narancsból, almából, egy csésze gyógytea.

• Ebéd pl: egy banán, vegyes saláta paradicsomból, salátából, piros húsú paprikából, sárgarépából, újhagymából, uborkából, citromlével meglocsolva, egy főtt krumpli, gyógytea.

Vacsora pl: müzli egy kevés citromlével, egy teáskanál mézzel, reszelt almával, egy pohár zsírszegény joghurt, egy szelet teljes kiőrlésű kenyér egy kis darab zsírszegény sajttal, gyógytea.

• Ebéd pl: vegyes saláta spenótból, salátalevelekből, zellerből, fokhagymából, bazsalikomból, paradicsomból, olívaolajjal és almaecettel meglocsolva, egy főtt krumpli, gyümölcslé.

Vacsora pl: egy vörös húsú grépfrút, két főtt tojás, két szelet teljes kiőrlésű kenyér vékonyan megkenve vajjal, gyógytea.


Miután befejezted a böjtöt, szervezetednek lassan vissza kell állnia a tartalmasabb táplálék fogyasztására. Ennek ellenére érdemes csak könnyen emészthető ételekkel kezdeni az étkezést, és ezekből is eleinte csak kis adagokkal. Egyél például sűrű paradicsomlevest, illetve szelj kis darabokra egy almát, vagy banánt!

10. _anatha_ (válaszként erre: 9. - 26092879c1)
2012. szept. 14. 10:13
Tök igazad van!
9. 26092879c1 (válaszként erre: 3. - _anatha_)
2012. szept. 13. 22:27
Nem a mérgekkel van a baj, hanem a sok szénhidráttal, ami persze zsírrá alakul, és lerakódik.
2012. szept. 13. 10:40

Subidubidúúúú gyűlünk :) Így már simán fog menni :)))

Ahogy emlékszem és ahogy utánaolvastam, az első nap a legvacakabb, de utána már sokkal könnyebb.


Azt írják egyébként, hogy jobb, ha hétvégén kezdjük, nem amikor meló van, de én önző módon azért tettem hétfőre az első napot, mert vasárnap van a szülinapom, és hát pont akkor leveket inni egész nap... na neeeeeeeeem :)))

De ha gondoljátok, elkezdhetitek egy nappal korábban, és akkor csatlakozom.


Az első nap lesz összeállítás terén a legegyszerűbb, gyógyteák, mentes víz és zöldség- gyümölcs levek. Csak a leve. Rost nem.


Többit is leírom majd, és jöhetnek ötletek is :)

2012. szept. 12. 16:48
Én is szívesen csatlakozom:))
2012. szept. 12. 16:42

Nem,nem....ezt a Te kedvedért szeretném csinálni,hogy ne kezdj bele egyedül:-)))


Nagyon régen szeretnék már egy ilyet kipróbálni,sok-sok jót olvastam róla-nem ártana egy kis tisztulás.Nagyon sok gyomorproblémám volt régebben és akkor mindig játszadoztam a gondolattal,de két nap volt még amit kibírtam eddig.Tornázni sem mások kedvéért kezdtem,hanem csakazértis:-))) és mivel ülőmunkát végzek nem fog hátrányomra válni.

2012. szept. 12. 14:44

Szuper! :) És köszi a jelet, hirtelen nem tudtam, miért kaptam, aztán most látom, hogy nem tévedt el. :)


Te miért szeretnél méregteleníteni? Láttam a naplódban, hogy "mások kedvéért" tornázol, ezt azért ugye saját magad miatt? :)


Csináltál már ilyet? Vannak tapasztalatok már?

2012. szept. 12. 07:18
Szia!Én csatlakoznék hozzád.Most találtam rád,de ha haza jövök a munkából jelentkezem.Szép napot!
3. _anatha_ (válaszként erre: 2. - 26092879c1)
2012. szept. 11. 11:11

Elolvastam, a hozzászólásokba is. Elég vegyesek, megosztóak a kommentárok, de azt hiszem, rosszat biztosan nem teszünk a szervezetünkkel, ha egy kicsit egyesbe kapcsoljuk...

A már említett próbálkozásom (régesrég) legalábbis elég sok pozitív eredményt hozott.

A bőröm tisztább lett, oké, fogytam is, de nem ez volt a fő cél, sokkal több lett utána az energiám (placebo hatás lenne? nem hiszem), és mivel a beleim is átjárhatóbbak lettek... na ezt nem részletezem :) Mindenesetre itt is pozitív változás következett be. :)


És kedves Hím, akkor most csatlakoznál, vagy te inkább a blogíró (te vagy?) oldaláról nézed a dolgokat és felejtős?


Egyébként azt hittem, hogy itt a hoxán is rengetegen vannak, akik így ősszel - még a téli (karácsony, mikulás, szilveszter) hízókúrának megágyaznának és kicsit "megtisztulnának"... tévedtem úgy látszik, bár remélem azért - van még két hét - lesznek csatlakozók!

2012. szept. 10. 17:17

Hát már nekem is ideje lenne, mert megesz a méreg!


Amúgy meg...:


[link]

2012. szept. 10. 13:37

Sziasztok!


Jópár éve tartottunk kollégákkal egy egy hetes méregtelenítő kúrát, és akkor kibírtam, úgyhogy talán ez most is sikerülne, de szeretném, ha csatlakoznának még páran hozzám, hogy könnyebb legyen / hogy tapasztalatokat cseréljünk / hogy ha fel akarnám netán adni, visszatartsatok :)

Azért csak szeptember 24-től kezdenék, hogy addig bőven fel tudjak készülni a "menüvel", mit szabad, mit nem szabad, mit kell bevásárolni stb.

Az eddigi tervek szerint természetesen cigi, kávé, alkohol kiiktatva, első nap csak folyadék (víz, gyógyteák, zöldség és gyümölcslevek), aztán folyamatosan jöhet a szilárd gyümölcs, zöldség, saláta.

Várok mindenkit a fórumba, aki szeretne tisztább bőrt (nálam ez a legfontosabb most), néhány kiló mínuszt, kicsattanó egészséget!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook