Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szépségszalon tulajdonosok! fórum

Szépségszalon tulajdonosok! (beszélgetős fórum)

2016. febr. 12. 11:15
Sziasztok.Érdeklödnék hogy valaki esetleg tudja hogy pontossan milyen engedélyeket kell beszerezni szoli uzemeltetésével kapcsolatossan.kozmetikus vagyok.Ántsz stb.van még ilyen egyáltalán.köszönöm
25. d3b95f45ba (válaszként erre: 23. - Reddyke)
2009. máj. 18. 09:55
oké
24. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 22. - D3b95f45ba)
2009. máj. 17. 18:38
Nemrég két kozmetikában is azt mondták, hogy azért nem tartanak szoláriumot, mert nem tudják megoldani, hogy zuhanyzó is legyen hozzá.
2009. máj. 17. 17:17
Köszi minden infót! Sokat segítettél. Ha lesz még kérdésem kereslek ha nem baj!
22. d3b95f45ba (válaszként erre: 20. - Reddyke)
2009. máj. 17. 09:21
azt hogy most mi a követelmény nem tudom.A szolihoz kell kozmetikus,mert elméletileg ő kezelheti. Zuhanyzó nem hiszem hogy kell,mert nem sok olyan szolit láttam ahol van zuhanyzó,de ezt meg kell kérdezni.Nem zavar senkit a szoli,de egyébként a szoli volt hamarabb mint a bármelyik kollega,úgyhogy látták mi van
2009. máj. 16. 19:11
A kozmi 1 székes?
2009. máj. 16. 19:11
A szolihoz milyen követelmények vannak? Zuhanyzó, szellőzés? A műkörmöst nem zavarja?
19. d3b95f45ba (válaszként erre: 18. - Reddyke)
2009. máj. 16. 15:27
Mivel bejelentkezésre dolgozunk elférünk.Bár voltunk egyszerre 3-an is dolgozni,de megoldottuk.A szolim pedig álló,jgy nem foglal sok helyet.A kozmetika külön részben van.Hát az az igazság kinőttem már az üzletet,de sajnos drágák az üzlethelyiségek nálunk,így maradok!
2009. máj. 15. 21:19
Hogy fértek el ennyien 34 nm-en? Szigorú műszak van? + a szoli? Ekkora helyen hogy lehet ezt megoldani? Én legalább 50nm-ben gondolkodom.
17. d3b95f45ba (válaszként erre: 16. - Reddyke)
2009. máj. 15. 19:06
MiVEL TE NE KERESKEDELMI ÜZLETET NYITSZ,EZÉT NEM KELL MŰKÖDÉSI ENGEDÉLY.dE AZ INTERNETEN ezt is megtalálod.Én egy tíz emeletes panelházban nyitottam 10 éve,34 nm-es üzletet,nekem sem puccos hanem inkább családias az üzletem és nagyon szeretnek hozzánk járni.Nekem ugyan annyi a vÍz mint másnak,de ha jól tudom az áramnál választhatsz,hogy melyik változatot választod,de ezt úgy is elmondják.A bérleti díj természetesen mivel üzletet üzemeltetek több,mintha egy lakó bérelné tárolásra.Az önkormányzatban kell engedélyt kérni,az antsz-től,tűzoltósághoz is be kell menni.Ennyit tudok.Én nálam 2 körmösvan,ketten vagyunk fodrászok bár elkéne egy harmadik csak sajnos nem találok,2 kozmeikus van az egyik a hugom.Eddig leginkább fiatal fodrászaim voltak ,egyszer volt idősebb,de az is sunyi dög volt 4 év után elküldtem,mert már nem bírtam.Próbálnak hülyére venni,ezt nem szeretem!
16. reddyke (válaszként erre: 15. - D3b95f45ba)
2009. máj. 15. 18:42
Szia vikike79! Köszönöm, hogy írtál, és megosztod velem a tapasztalataidat. Egy kérdés: ha nem kell működési engedély, akkor nem is lesz üzlethelyiséggé nyilvánítva? Tehát a közüzemi díjak sem változnak annyira jelentősen? Én aktívan szeretnék dolgozni, jelenlegi álláspontom szerint nem is szeretnék egy hű de hiper-szuper szalont, elég egy normál ízléses kis üzlet, nem nagy költségekkel. Biztosabbnak tartom a mai helyzetekben, mint a kockázatos nagy beruházást. A kollégákkal kapcsolatban nekem sincsenek jó tapasztalataim sajna, de van egy kozmetikus mellettem, 8-10 éve együtt dolgozunk. (Valószínűleg pont azért, mert sosem fontuk szorosra a kapcsolatunkat.) Őt mindenképp vinnem kell, mert véget vetnék a pályájának, ha cserbenhagynám! De a szarkavarást nem lehet megszokni, én tartok ettől nagyon a továbbiakban is. Jelenleg egyedül vagy fodrász az üzletedben?
15. d3b95f45ba (válaszként erre: 13. - Reddyke)
2009. máj. 15. 15:36
Szia!Nekem van saját üzletem,de nem egyszerű menet!Sokat csalódtam a kollegáimban!Először is működési engedély nem kell csak akkor ha árusítasz valamit.Másodszor is ,csak akkor éri meg ha te is aktívan dolgozol.Én fodrász vagyok és van kozmetikám,szolim és műkörmösöm.De sajnos az a tapasztalat,hogy ne bízz meg senkiben!Az én kolleganőim azt látják,hogy jól megy az üzlet és már 2 kolleganőm is volt aki vérszemet kapott és nyitott saját üzletet,persze tőlem nem messze.Megy a folyamatos szarkeverés,vagy mindíg van valami probléma.Én a helyedben 1 személyes fodrászatot nyitnék ,mellé 1 jó szolival.
14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - Reddyke)
2009. máj. 14. 22:31

Óh, értem, úgy értelmeztem, most akarod kezdeni az ipart :)) Na, innen már nem az én szakterületem :))

Biztos hallasz majd sok negatív tapasztalatot, az én kozmetikusomhoz legalább 3 héttel előre kell bejelentkeznem és nem duma, tényleg tele a szalon, amikor ott vagyok. A fodrászom szintén. Biztosan környék és vendégkör függő, kinek hogy megy, de az minden esetre biztató, hogy ekkora hűséges pacientúrád van.

Az én kozmetikusom is azt mondja, hogy semmiképpen nem lenne referenciaszalon, mert szeretné a függetlenségét megőrízni, de alapvetően Mary Cohr-ral dolgozik, az Ilcsit néhány vendég kedvéért tartja.

2009. máj. 14. 21:57
Szia KeA! Erre nem gondolok, mert ami tapasztalatot be tudtam gyűjteni a szalonokban, és szépségházakban, azt begyűjtöttem. 10 éve bolyongok, jelenleg a 6. helyen vagyok. Láttam sok üzletet befuccsolni,ami pedig nagyon jól is mehetett volna. A 10 év alatt összegyűjtött vendégköröm 70 %-a stabilan jön utánam, szinte minden üzletben én "tartottam el" a többi szakembert. Tehát ezekkel a dolgokkal úgy érzem nincs probléma. Jelenleg 5-en csinálunk egy üzletet, (csak közös ló probléma van..)ahol mindenki maga rendezte be a saját részét, tehát a berendezésre sincs nagy gond, mert egy kétszemélyes fodrászat teljes felszerelésével rendelkezem. Ami végül is a legköltségesebb. A többi dolog beszerzése meg talán "belefér".Itt olyan infókat szeretnék kapni, ami jó ötletként szolgálhat, főleg a kozmetikában, mert az azért nem a szakterületem, és nem látok bele annyira, hogy mi az igény. A másik, hogy tényleg kíváncsi vagyok a pozitív, és negatív tapasztalatokra, mert reményeim szerint tényleg megspórolhatok 1-2 buktatót. Hiába voltam annyi helyen, attól még érhetnek, meglepik. Már kaptam is alább egy véleményt a referenciaszalonnal kapcsolatban.
12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 11. - Reddyke)
2009. máj. 13. 23:13

Ahhoz nincs esetleg kedved, hogy elmenj egy szalonba dolgozni fél évre, egy évre és megtapasztald, hogy működik? Belülről láthatnád, hogyan kell működtetni, mennyire rentábilis, egyáltalán menne-e neked a vezetés?

Ha igen, máshol, mástól tanultad meg hogy kell csinálni, ha nem, megspórolsz egy halom pénzt. Ráérsz vásárra vinni a bőrödet, ha már tudod, hogy valóban mit és hogyan szeretnél.

2009. máj. 13. 23:06
A fogékszert kozmetikus is csinálhatja? Nem csak fogorvos? Vagy ez nem olyan jellegű? Ez sem lenne rossz!
2009. máj. 13. 22:22
Gondolom ha bemegyek az ANTSZ-be akkor ott megkapom a megfelelő felvilágosítást. Csak tudjak eleget tenni a kitételeknek. A testfújással kapcsolatban viszont nem vagyok képben. Írnál róla?
9. cb4c323adf (válaszként erre: 8. - Reddyke)
2009. máj. 13. 22:17

Ez az a gépek nagyon drágák ,de megéri bele fektetni,mindenképpen ajánlanám a tetoválást ,meg a piercing-et ,azt sokan keresik,meg nagy divat most a testfújás(barnítás)és a fogékszer is!!

A higiéniát gondolom tudod,az ANTSZ nagyon allergiás mindenre...

2009. máj. 13. 22:12
A kozmetika külön helységben lenne mindenképp. Két széket tervezek, hogy kényelmesen és pörgősen lehessen dolgozni. Csak ez a gondom, hogy nem tudom manapság mivel tud egy kozmetikus kitünni a tömegből, úgy hogy ne milliós gépeket keljen megvenni.
7. cb4c323adf (válaszként erre: 6. - Reddyke)
2009. máj. 13. 22:06

Őszintén nekem referencia szalonom volt de kiléptem, mert nem jó ha megszabják ,mennyit is vásárolj, meg nem volt annyira jó ahogy én gondoltam a fele dologban sem segitettek mint amit mondtak.

És szerintem egy kezdő üzletnél nem igazán jó ,esetleg majd ha beindul akkor látjátok mire van kereslet,és érdemes -e??


A működési engedélyt nem tudom ,mert voltak változások ,viszont ugy tudom,hogy az áram az többe kerül ..


És egy légtérbe lenen minden??

2009. máj. 13. 21:58
Ja! Szerinted hogy lehet egy viszonylag magas színvonalú, de megfizethető kozmetikát létrehozni. Esetleg referenciaszalon jó ötletnek tűnik? Én fodrász vagyok, ebbe nem látok bele igazán.
2009. máj. 13. 21:55
Elöször is valóban nem kell működési engedély? A közüzemi díjak mennyire húzósaak, mert tudomásom szerint drágább a díjszabás ha váll.i tevékenység van.
4. cb4c323adf (válaszként erre: 3. - Reddyke)
2009. máj. 13. 21:53
és mire vagy kiváncsi??????
2009. máj. 13. 21:52
Én szertnék fodrászatot, kozmetikát, és ha belefér 1 körmös is jöhetne.
2009. máj. 13. 21:50
milyen szalont szeretnél??nekem most nincs de 4 évig volt kozmetikám!!
2009. máj. 13. 21:42
Akinek saját szalonja vagy üzlete van, milyen jó tanácsokkal,tapasztalatokkal tudna ellátni, ha nyitni szeretnék egy kisebb szalont?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook