Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szemétszállítás fórum

Szemétszállítás (tudásbázis kérdés)


21. Peppi (válaszként erre: 20. - Pista55)
2013. jan. 9. 19:29

Köszönöm a hsz-eket. Kristof, azééé a Balcsin jövedelmező nyaraló, ahová gyakran megy valaki ágyneműt huzigálni, takarítani, kukát kirakni, nem egyenlő egy falusi kis örökölt házzal, ahová a madár sem jár, nemhogy turista vagy bérlő. Az ellenőrizhetetlenségben egyetértek (Balcsin), itt aztán mindenki tud mindent mindenkiről, a polg. mester minden második szava az volt meglepetésemre: tudom. Sőt, jobban tudta, mint én. Egyébként imádom őt, nem vele van baj, csak tisztán akarok látni.

Szóval nem a szemétszállítási díjat akarom megúszni, azt fizetem a lakhelyemen, ahol lehetőségem is van igénybe venni a szolgáltatást, mivel van esélyem szerda reggel kitenni a kukámat, sőt, szemét is van benne.

Kicsit olyan ez, mintha a súlyadót megfizetnéd a lakhelyeden, egy másik városban, ahol dolgozol (hasonlat: ha lenne 8 nyaralóm), plusz a többin, amelyiken átutazol, de azokon már csak feleannyit. Ez ennyire igazságtalan.

Közben láttam előző hsz-ekben, ami eddig nem ugrott be: "hulladékgazdálkodási törvény", na ezt kerestem a hüle agyammal, már mindent beírtam a gugliba, mielőtt benneteket kérdeztelek.

Itt mindenképp utána nézek, mert ha pl. 5 évre külföldre utaznék, már csak "lezárathatom" a jelenlétemet a nyaralómban szemétszállítási téren is.


Kösz mindenkinek! További szép estét!

20. pista55 (válaszként erre: 14. - Peppi)
2013. jan. 9. 19:03

"Kérésem az volt, hogy engedjék meg, hogy vegyek pár zsákot a szem.szállítóktól, viszont az önkorm. ragaszkodik ahhoz, hogy 6 havi (heti 1) zsákot vegyek meg, ami többre jön ki, mintha befizetném a kért összeget, 12.000 ft-ot. "


A zsák árában benne van a szemétszállítás is szerintem, tehát mindegy mennyi zsákot veszel meg, addig nem kell fizetned a szállításért külön míg abban a zsákban helyezed ki a szemetedet.

Én így tudom elképzelni és így már igazságosnak is tűnik.

19. kristo_f (válaszként erre: 18. - Kupaktanács)
2013. jan. 9. 18:11

És hogy ellenőriznéd ki mikor mennyi szemetet ürit

Nem lehet, ezért fizet felet a nyaraló szezonra


Ígx van Balatonon is. Nem lehet mindenki kedvére tenni, még ha nem igazságos is

18. kupaktanács (válaszként erre: 16. - Kristo_f)
2013. jan. 9. 17:39
Nem tűnik igazságosnak. Ha a hulladfékszállító nem üríti a kukát (mert nincs kihelyezve), akkor nem teljesített semminemű szolgáltatást. Ez esetben viszont mire fizet az ügyfél?
17. kristo_f (válaszként erre: 16. - Kristo_f)
2013. jan. 9. 17:35

ATV

Most mondja egy csaj, valami ualai faluban a duplájára emelkedett a szemétszállitás díj 34,000Ft és 10 évre akarják kötelezően megköttetni a szeruődést


Merthogy az uj hulladékgazdálkodási trv.

16. kristo_f (válaszként erre: 14. - Peppi)
2013. jan. 9. 17:20

Ez igy van minden, legtöbb, nyaraló esetén

Ha te lennél a polgi, hogy ellenőriznéd, ki mennyit van ott nyáron és mennyi szemetet produkál?

Sehogy. Ezért kell fél évet fizetni

Jogos!

15. Peppi (válaszként erre: 8. - Pintyőke72)
2013. jan. 9. 10:49

HAVI 6700 Ft 2009-ben????

Az tényleg pofátlanul drága, ha nem írtad el, nekünk (nagy város, megyeszékhely-talán ezért) 2011-es ára 2080 volt havonta.

14. Peppi
2013. jan. 9. 10:33

A segítségeteket kérném!


Van egy kis házunk falun, a gyerekek miatt nem költözhetünk oda, de eladni sem szeretnénk, ha a gyerekek kirepülnek, szeretnénk ott élni majd.

Tavaly kaptunk egy levelet, hogy menjünk be a Polg. mest-i hivatalba, mert meg kell vennünk a kukát, de nekünk, nyaralótulajoknak, a helyi lakosoktól eltérően "csak" feleannyit kell fizetnünk majd.

A problémám ezzel az, hogy nagyon keveset tartózkodunk ott, a szemetet, ha van, szelektívbe hordjuk, a többit pedig haza, ez erős túlzással is max. egy negyed kukányi ÉVENTE. Nem vagyok képes egyszerre 2 helyre fizetni a szemétszállítást, és nem is szeretném, mert nagyon igazságtalan, hiszen ugyanannyi szemetet termelek, bárhol vagyok is, és ahol fizetek érte, -szerintem marha sokat-, ott is csak félig van a kukám, de ez nem bosszant, csak megemlítem.

Ha a kukát elvinném az önkorm-tól, egyrészt ellophatnák, ami nekem 8000 ft-ba kerülne, másrészt csak útban lenne, hiszen a szemétszállítás hétközben történik, amikor lehetőségünk sem lenne kitenni, hogy elvigyék, az utcánkba a helyiek szerint be sem megy az autó, mert csak nyaralók vannak, nincs miért bemenniük.

Kérésem az volt, hogy engedjék meg, hogy vegyek pár zsákot a szem.szállítóktól, viszont az önkorm. ragaszkodik ahhoz, hogy 6 havi (heti 1) zsákot vegyek meg, ami többre jön ki, mintha befizetném a kért összeget, 12.000 ft-ot.

Évente egyébként nyáron tudunk lemenni pár hétvégét, ezt ők is tudják.

Az önkorm. a szemétszállító cégre hivatkozik, a szemétszállító cég szerint ebben az önkormányzat dönt. A polg.mester azt mondta, duguljak el (persze nem így), inkább köszönjem meg, hogy csak feleannyi a díj, de nem leszek mindig ilyen szerencsés, nem lesz mindig ő a polg. mest.

Dehát én feleannyit sem tartózkodom ott, meg negyedannyit sem, mint a helyiek.

Van köztetek valaki, aki tudja, hol nézhetnék ennek a törvénynek utána, ill. hogy valóban kérhet -e ennyit az önkormányzat, ha nem tartok igényt a cég szolgáltatására, akkor is kötelező igénybe vennem? Erre kötelezhetnek? Ez az összeg most akkor az önkorm-nak megy, akik kifizetik a szem.száll céget, vagy hogy van ez?

Mi lenne, ha rengeteg pénzem lenne, amit ingatlanokba kezdenék fektetni a gyerekeimnek, unokáimnak, akkor az összes önkorm. kérhetné ezt a pénzt, ahol csak házam vagy nyaralóm van? Ideiglenesre sem vagyunk egyébként oda bejelentve, tulajdonosok vagyunk a párommal, ott még van kommunális adó, és azt rendesen fizetjük.

Előre is köszi.

13. dominós (válaszként erre: 2. - Pista55)
2009. nov. 7. 22:10
Nálunk egy személyre szóló egységár van, a nyugdíjas fizet csak feleárat. Tökmindegy mennyi szemetet termelsz, ugyanannyit fizetsz. Ha 2-tagú család 3 x 120 l-es kukát tesz ki, akkor annyit visznek el, ha pl. 8-tagú család 60 l szemetet tesz ki, akkor sem fizet kevesebbet. Mindenki fizet, aki a városunkba van bejelentve.
12. cel
2009. aug. 30. 21:31
Egyébként nem a hulladék begyűjtésből származik profit, hanem a hulladék kezelésből. A hulladék gyűjtés díjának tetemes részét tesz ki a lerakási díj, amit a nagy regionális lerakó telepeken kell fizetni, hogy az összegyűjtött hulladékot lerakhassa a gyűjtő cég. Mondhatná bárki, hogy szedje össze az a cég aki a lerakót üzemelteti, sok esetben így is van, de ekkor a települési önkormányzatnak nincs beleszólása mekkora összeget kérnek el a begyűjtésért. Gyakorlatban sokkal többe kerül a hulladék szállítás ott ahol nem települési érintettségű cég végzi.
11. pista55 (válaszként erre: 9. - Pintyőke72)
2009. aug. 30. 20:50
Én ketteskétől kérdeztem.
10. pista55 (válaszként erre: 8. - Pintyőke72)
2009. aug. 30. 20:47

Nálunk sincs személyre kiszámítva.

Lehet 70 vagy 110 literre szerződést kötni.

A probléma ott van, hogy a 70 litert is el lehet helyezni 110 literes edénybe csakhogy ezt nem mindenki tartja be. Most kitalálták, hogy felmatricázzák a kukákat, így látható lesz ki mire kötött szerződést. Egyébként nagy veszteséget termelnek.

9. pintyőke72 (válaszként erre: 6. - Pista55)
2009. aug. 30. 20:36
Sehonnan! Miért is kellene egy listával járnia, hogy ki fizet és ki nem? Ez nem a kukás bácsi feladata.
2009. aug. 30. 20:35

Nálunk nem személyenként van kiszámítva. Mi 4-en vagyunk, a szomszédék 3-an, a másikok 5-en, stb. Mindenki egységesen havi 6700.-Ft-ot fizet, 240 l-es a kuka

(családonként 1 db)heti 1x! viszik el. Pofátlanul drága!

(Esküszöm következő életemben kukaüzemeltető leszek.)

7. Bichi (válaszként erre: 5. - Cel)
2009. aug. 30. 20:35
A szemétszállítási díj kifizetése kötelező, Te csak abba szólhatsz bele, hogy milyen gyakran, és mekkora mennyiséget...
6. pista55 (válaszként erre: 3. - Gummy)
2009. aug. 30. 20:10
Honnan tudja az az ember aki üríti a kukát, hogy ki fizetett és ki nem?
5. cel (válaszként erre: 3. - Gummy)
2009. aug. 30. 20:04
És akitől nem szállítanak, az hol helyezi el a nála keletkezett hulladékot?
4. cel
2009. aug. 30. 20:03
Literenkénti egységárat szabnak meg. A hulladékgazdálkodásról szólótörvény adott passzusa, bizonyos számítások alapján meghatározza, hogy egy személy egy hét alatt átlagosan milyen mennyiségű hulladékot termel. Azt ugye a Környezetvédelmi törvény írja elő, hogy hulladékszállítást legalább heti rendszerességgel kell megejteni, gyakrabban lehet, ritkábban nem. Ebből kiindulva kiszámolásra került, hogy egy 4 fős család, átlagot tekintve egy hét alatt kb. 120 liter hulladékot termel. Így a lakosság részére 120 literes, illetve a az 1 és 2 személyes háztartások számára 60 literes gyűjtő edényeket biztosít a szolgáltató, melyeket hetente ürít. Hulladékdíj: gyűjtőedény űrmérete X literenkénti díj x 4,3 ürítések száma havonta. Nálunk így van kiszámolva.
2009. aug. 30. 20:02
Aki nem fizet, annak nem viszik el a kukája tartalmát. Eccerű és kész.
2009. aug. 30. 19:55
Felétek hogyan oldják meg, hogy minél igazságosabb legyen a szemétszállítás díja?
2009. aug. 30. 19:53
Szemétszállítás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook