Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szemetet erkélyen tároló szomszéddal mit lehet tenni? fórum

Szemetet erkélyen tároló szomszéddal mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2
17. kori54 (válaszként erre: 13. - Globus)
2018. jún. 22. 14:06
Igen, ez a beteges gyűjtögetés. De ezek hasznavehetetlen szerves anyagokat is tartalmazó -akár még betegséget is okozó, bogarakat vonzó szemetet- csupán lustaságból nem visznek le a kukákba. Lehet ez is beteges, de hogy mind a ketten egyszerre ?
2018. jún. 22. 14:02

A házban a frissen és szépen felújított előtérben, az újonnan felszerelt postaládák alatt a takarító kitett egy rekeszt, amibe a lakók a felesleges küldeményeket (szórólapok, reklámújságok) kidobhatják.

Egy lakó viszont rendszeresen a szemetét is ebbe a rekeszbe teszi. A kukák 10 méterre vannak a hátsó udvarban.

Kiírtuk már neki magyarul,angolul, hogy nem szemetes, de úgy látszik meg szeretné veretni magát, addig provokálja a lakókat.

15. kori54 (válaszként erre: 12. - Amaunet)
2018. jún. 22. 14:02
Haha, a vízre jut, mert a Tesco szállítja nekik...... Inkább fizetnek nehogy cipekedni kelljen. Nem hiszem, hogy szeretik szagolni a büdöset, ezért rakják ki az erkélyre.
14. kori54
2018. jún. 22. 13:58
Társasház 5. emeletről van szó, bocs ezt nem írtam.
13. globus (válaszként erre: 9. - 403c839538)
2018. jún. 22. 13:57
Falun is ez van. Hiába viszik el a kukát hetente, akkor sem abba dobják a szemetet, hanem hátul az udvaron tornyokat építenek belőle. Papír jó lesz begyújtani, műanyag tárolni benne valamit, fémdoboz a festékhez, zacskók, zsákok stb. stb. Munkám során rengeteg ilyennel találkozom.
12. Amaunet (válaszként erre: 10. - Globus)
2018. jún. 22. 13:57

Azok már súlyos pszichiátriai esetek - szerintem.

Olyan emberek, akik ki sem mozdulnak a lakásból, ha mégis, akkor csak gyűjtögetni. Nincs jövedelmük, vagy minimális, így a vízre sem jut. Esetleg már a wc-t is "bepakolták".

11. kori54 (válaszként erre: 9. - 403c839538)
2018. jún. 22. 13:57
Biztos, hogy nem kötnek kia határban, hiszen a szeméttárolóig sem hajlandók elmenni, ami kb 6 lépcső le és 6 felfelé. Talán ha a liftbe betennék a kukát addig elvinnék a szemetet is.:(
10. globus (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2018. jún. 22. 13:53
Még a tárgyak gyűjtögetését nehezen meg lehet magyarázni, de a vizelet-székletét képtelenség.
2018. jún. 22. 13:52

Húha! De hát meddig tartana levinni? Gondolom a ház előtt van a kuka.

Fizetnek a szemétszállításért egyáltalán?

Remélem nem a határban kötnek ki a zsákok. :/

8. Amaunet (válaszként erre: 7. - Amaunet)
2018. jún. 22. 13:50

Ez ugyan a beteges gyűjtögetőkről szól, de kitér a szemetüket felhalmozókra is.


[link]


.

7. Amaunet (válaszként erre: 6. - Kori54)
2018. jún. 22. 13:45
Igen, korábban ÁNTSZ-nek hívták. De mint sok minden más ez is központosítva lett.
6. kori54 (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2018. jún. 22. 13:43
Ez nem az ANTSZ ? Mellesleg a férfi egy héten legalább négy napot nappal is otthon van, mert hallom, hogy kurjongat az internetes játékhoz. Szóval nem igaz, hogy sokat dolgoznak. Inkább lusták, mint a dög.
5. kori54 (válaszként erre: 3. - Globus)
2018. jún. 22. 13:38

A régi lakásban is volt olyan szomszéd aki péntektől hétfőig a bejárata előtt tárolta zacskóban a nyers hal maradékát. :)

Az is pofátlanság szerintem.

4. Amaunet (válaszként erre: 1. - Kori54)
2018. jún. 22. 13:37

Tájékoztasd a tulajdonos, hogy a kormányhivatal népegészségügyi osztályhoz fordulsz, ha nem szüntetik meg a szemét lakásban való tárolását.

És ha nem változik a helyzet, fordulj is oda.


Az erkély a lakás része. És ha későig is dolgoznak,akkor vigye le reggel.

3. globus (válaszként erre: 2. - 9f9aa0ac88)
2018. jún. 22. 13:33
Kettő napig? Tök jó lenne. Fiam szomszédjában egy kereskedő család lakik, 2017 tavasza óta ugyanaz a lom van a bejárati ajtó előtt. Műanyag hordók, biciklik, lábtörlők, zsákok, megunt sportszerek, rozoga szék stb.
2018. jún. 22. 13:30
Azért mert valaki "értelmiségi" nem biztos ,hogy rendet tart maga körül.Borzalmas lehet.Én még azt is utálom amikor az ajtó elé kirakják,de azt még hagyjám,hogy rövid időn belül leviszik,de van amikor kettő napig is ott áll.Ezen már csak az tesz túl,ha valaki toronyházban a pincében káposztát savanyit...No comment!
2018. jún. 22. 13:26

A szomszédom déli fekvésű erkélye felől nagyon büdös szag áradt. Mikor átnéztem láttam, hogy a háztartási szemetet kinn tartja -üres tejes, tejfeles, ételmaradékos dobozok voltak bezcskózva. Nem mellesleg használt macskaalmos szatyrok is ott gyülekeztek. Szóltam a lakás bérlőinek szép szóval, hogy ezt nem lehet ott tárolni. Mentegetőzött a fiatal pár hölgy tagja, hogy ők próbálják rendszeresen lehordani, de hát "nagyon sokat dolgoznak". Persze maradt minden a régiben. Írtam a lakás tulajdonosának aki felszólította őket, hogy ne ott tárolják a szemetet. Megint nem történt semmi. Többszöri levélváltás után végre eltűntek a zacskók, de ott maradt egy közepes méretű koszos, szemetes kuka. Akkor már sejtettem, hogy ha az megtelik akkor folytatódik minden elölről. Ezért kértem a tulajdonost, hogy ezt se engedje ott tartani. Eltelt két hét mikor 2 kupac szemét ismét megjelent, majd a harmadik. Ebben a kánikulai melegben ott dunsztolódik a szemetük már beizzadva a zacskóba. Megint ment a levél.

A válasz: "megpróbáltam megértetni a szemét levitelének fontosságát. Nagyon remélem, hogy eredményt is érünk el." -a tulajdonos egy háziorvosnő egyébként. Most már kértem a közös képviselőt, hogy ő is szólítsa fel őket, de állítólag csak a tulajdonossal van a ház jogviszonyban, így ő is neki fog írni. Szerintetek hova fordulhatok még, mert ezt tűrni nem fogom az biztos. A szemét azóta is ott áll, már egy kukányi.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook