Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szeméremcsont fájdalom....de ennyire? fórum

Szeméremcsont fájdalom....de ennyire? (beszélgetős fórum)


2018. szept. 12. 08:42
Sziasztok! Tudom régi fórum, de a problémám ideillik. Nekem ugyanazok a fájdalmaim voltak, mint amit leírtatok, csak éppen terhesség nélkül. Hurkom volt akkor, kb 3 hete kezdődött, mire a 3.dokinal már határozottabban mondtam, h vegye le. Ugyanis az égvilágon semmi eltérést nem láttak, a hurok jó helyen, nem látták indokoltnak a levételét. Aztán csak fájt és levetettem. Másnap estére enyhültek a fájdalmak, de azóta is érzem még azt a húzó érzést. Járt már így vki? Hurok csinálhat ilyet???
2011. júl. 14. 16:24
Sziasztok! Nekem az első gyerkőcnél a 35. hét körül kezdett igazán fájni. A 38. héten már alig bírtam menni és néha nekem is kicsordult a könnyem a fájdalomtól. Neten utánaolvastam a lehetséges következményeknek és beszéltem a dokimmal. Az egyik lehetőség, hogy vannak olyan szülési pózok, amiken kerülni kell ilyen esetben, hogy ne rosszabbodjon a helyzet, és remélni a legjobbakat. Ha túlságosan szétcsúszik a csont, az több hónapi járásképtelenséget is okozhat, fűző használata vagy nagyon szélsőséges esetben ortopédiai műtét válhat szükségessé. Mivel nekem más egészségügyi problémáim is voltak, a második lehetőséget, a 39. heti programozott császárt választottam. Így a szülés után klasszisokkal jobb lett a helyzet, de így is visszamaradt némi csonthártya gyulladás (ortopéd szakorvos szerint), ami bő egy év alatt múlt el teljesen. Vagy legalábbis utána már nem fájt. Most a második babát várom, 16. hét óta érzem a csontomat. Most 24 hetes vagyok, mostmár fáj, de még elviselhető mértékben, de várhatólag rosszabb lesz. Főleg, hogy egy örökmozgó kétéves mellett elég nehéz pihenni, meg kímélni magad. Mindkét orvos (nőgyógyász és ortopéd doki) egyetértett abban, hogy ez a probléma mindenképp hormonális eredetű (relaxin túltermelés, és most még túl korai is) és terhesség alatt nem sokat tudnak tenni vele, csak utána, ha magától nem javul. Ha nagyon fáj adnak fájdalomcsillapítót, de én azt az első terhességnél a baba miatt nem akartam és egyenlőre most sem. (De eldönöttem, hogy nem lesz 3. baba.) A tanácsom csak annyi, hogy mindenképp menj dokihoz, és utána dönts belátásod és az orvos tanácsa szerint, mert rosszul is elsülhet a dolog. Addig is kitartás, mert elég van még hátra. (Tudomásom szerint koraszülést ez nem okoz.)
2010. jún. 14. 09:52
nekem is fájt, de nem folyamatosan, voltak szünetek. nekem is kb.a 26-27. héttől. kitartás!:-)
21. mamcili (válaszként erre: 19. - Judy86)
2010. jún. 13. 22:51
Mi a helyzet?
20. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 19. - Judy86)
2010. jún. 10. 23:06
Menj orvoshoz,hátha tud segíteni!!
19. Judy86
2010. jún. 10. 18:56

Sziasztok még mindig fáj a szeméremcsontom...szombat óta, már menni se tudok csak akkor kelek fel ha nagyon muszáj, 24órából 23at fekszek...kivagyok teljesen.

Mit csináljak már nem bírom ezt a fájdalmat..kezdek bekattanni, csak bőgök és bőgök, nagyon fáj..

18. mamcili (válaszként erre: 1. - Judy86)
2010. jún. 7. 20:23
Kérj segítséget a dokidtól és vannak terhesek részére nagyon jó csipőkímélő nadrágok, szerencsére nekem nem volt rá szükségem, de aki használta az dicsérte, ruha alá bugyira...
17. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 16. - Judy86)
2010. jún. 7. 17:06

nyugika!Emiatt nem lesz gond..és ha belőlem indulunk ki,nem biztos,hogy hamarabb megszülsz..

Én 42.hétre szültem(megindítással)

16. Judy86 (válaszként erre: 15. - Pritta)
2010. jún. 7. 15:49
Akkor tudod miről beszélek:( nem enyhül a fájdalmad?Jó neked, hogy a 36.hétnél tartasz...én azon parázok, hogy ez miatt valami gond lesz...korai lenne ha most kibújna, bár nem érzem annak a jelét, hogy jönni szeretne...
15. pritta
2010. jún. 7. 15:22
Én alig egy hete küzdök ezzel a problémával és először nem tudtam hova tenni, de kedves hoxások segítettek. szintén első baba és külföld.. :) a fekvéskor való fordulás tényleg szörnyű, szinte sírna az ember. A járásról meg ne is beszéljünk, mintha bekakiltál volna... ez valóban találó... 36 hetes km.
14. 1eb84e4bad (válaszként erre: 11. - 4f8ae69d1b)
2010. jún. 7. 14:33
köszönöm.-)
13. Kriszta0930 (válaszként erre: 1. - Judy86)
2010. jún. 7. 11:13
Szia!Nekem ugyanez volt a 3.terhességemnél a 7.hónaptól!Én a végén már szó szerint 2perces szünetekkel és terpeszben (mint a ki bekakilt)úgy tudtam menni és a fekvés sem segitett!Tágul a medencecsontod!
12. 66cec28b76 (válaszként erre: 9. - Judy86)
2010. jún. 7. 09:04
Nekem ilyen csak az utolsó hónapban volt. Viszont akkor pont így ahogy leírod. Elképzelhető ez már most is. Kitartás:O))
11. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 10. - 1eb84e4bad)
2010. jún. 6. 22:38
Csodaszépek a gyerkőceid!:)
10. 1eb84e4bad (válaszként erre: 1. - Judy86)
2010. jún. 6. 22:34
igen, teljesen normálij.
9. Judy86 (válaszként erre: 8. - 4f8ae69d1b)
2010. jún. 6. 22:03

Köszönöm:)

Koncentrálok..szeret központban lenni kis ficánka:)

2010. jún. 6. 21:55

Azért,előbb koncentrálj erre az elsőre..:)

Szép a bölcső!!

7. Judy86 (válaszként erre: 6. - 4f8ae69d1b)
2010. jún. 6. 21:46
Köszönöm :) első baba szóval nincs sok tapasztalatom.Meg én külföldön élek más szokások más ellátás..a következőnél majd tudom mire számíthatok:)
6. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 4. - Judy86)
2010. jún. 6. 21:39
Nyugodtan kérdezz bármit!Erre vannak ezek a fórumok!:)
2010. jún. 6. 21:37
Tényleg,nekem is fájt a farcsontom..meg már a végefelé mindenem..volt rajtam vagy 6kg víz..ha nem több..?
2010. jún. 6. 21:34
De mondták, hogy fáj de nem gondoltam hogy ennyire!!A baráti körömbe még nem voltak kismamák és nincs kitől tapasztalatot kérnem:( anyunak nem voltak problémái..
2010. jún. 6. 21:29

Szia! Nem mondták,hogy a terhesség ezzel is jár? Nekem a far csontom is ugy fájt hogy ülni nem tudtam, állni meg azért mert a lábam olyan vizes volt és ugy be volt dagadva a bokám,hogy nagyon fájt

Ne ess kétségbe,ez ilyen,lesz még itt más is. Túl kell élni. :DDDD

Könnyű szülést! :DD

2010. jún. 6. 21:24

Szia!Nyugi ez a tágulás természetes dolog..van aki érzi,van aki nem.Én is átéltem..a 24.héttől..Alig bírtam esténként megfordulni az ágyban..Hol erős volt a fájdalom,hol gyengébb..

Azért is tágulnak a csontok,hogy könnyebb legyen a szülés..

Van benne valami,mert bár én nagyfájdalmak közepette vajúdtam,maga a szülés már kevésbé fájt..

Nagyon könnyű szülést,és sok boldogságot a picurkához!!!:)N.

2010. jún. 6. 21:04

Sziasztok ismét problémám van és szeretném a segítségeteket kérni!:)

Tegnap este óta fáj a szeméremcsontom érintésre és nem bírok menni mert akkor borzalmasan fáj és a lábam se tudom megemelni...az egész úgy kezdődött, hogy múlt hét csütörtökön elkezdett fájnia derekam jobb fele, hétfőtől a bal fele és tegnap este már csak a baloldali szemérem/medence csontom...ha megyek 5 percez bedagad a fájós oldali lábam és piros lesz.

Ma voltunk a sürgősségin ott a trombózist kizárták és azt mondták hogy ez azért van mert szélesedik a csípőm...ugye most nem röntgenezhetnek meg így ennek tudták be.

Szóval lehetséges hogy ennyire fáj az hogy szélesedek tágulok mert ha mennem kell üvöltök a fájdalomtól. 27 hetes vagyok...segítsetek olyan kétségbe vagyok esve!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook