Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szegénység-népszerűség? fórum

Szegénység-népszerűség? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
40. VDSz (válaszként erre: 35. - A6e86abb96)
jan. 19. 09:39
Így van. Mivel van tele a média, közösségi oldalak? Jákob Zoltán így, Jákob Zoltán úgy. Megvette az új Ferrari terepjárót stb. Boldog az az ember? Szerintem nem. De hát ez csak egy példa, felsorolhatnék ezer másik ilyet.
39. Ghost👻 (válaszként erre: 36. - VDSz)
jan. 19. 09:39

Van egy összeszokott kis csapat. Együtt mennek együtt jönnek.

Ha esetleg pont ott jár az apja ès felhìvja,hogy hazahozza-e Ő akkor is buszra száll.

jan. 19. 09:38
Adjatok egy ezrest aztan megváltom a világot. Vicc! Vagy hogy is van ez?
37. VDSz (válaszként erre: 33. - Timycat)
jan. 19. 09:37
2003-2007-ig jártam középiskolába, általánosba buszoztunk. Ma meg már senki nem tud? 11 éves kislány kijelentette, hogy ő nem ül fel buszra. Hol tartunk?
36. VDSz (válaszként erre: 34. - Ghost👻)
jan. 19. 09:36
De jó neki! Buszon mindig tudtunk barátkozni másokkal.
jan. 19. 09:36
Ha a népszerűséget pénzben vagy szépségben mérik, akkor ez a világ tényleg megért a pusztulásra. Mert a világ csak a hülyékre kiváncsi ezek szerint, az értékes emberek meg mehetnek a sunyiba.
34. Ghost👻 (válaszként erre: 32. - VDSz)
jan. 19. 09:32
Az enyèm buszozik.
33. timycat (válaszként erre: 32. - VDSz)
jan. 19. 09:32

Egy óvodásnál nem játszik, hogy elsétàl, tömegközlekedik egyedül. A szülő sem ér rá ha a munkahelyre nem esik útba. Alap az autó.


Szerintem mostanában az sem él, hogy egyik héten az egyik szülő gyűjti be és viszi a kölyköket másik héten meg a másik.


Alsóst sem engednék egyedül, én elsős koromtól egyedül jártam, de az lassan 35 éve volt és nagyon jó környék. Ma ezt nem lehet megtenni, szerintem más szülők, tanárok szemét is csípné.


Nálunk a gyerek ha nem f.s az idő egyedül jár, de nem mindegy ám mivel. Tömegközlekedés itt gyakorlatilag nincs, a bicaj ciki lett, most a roller a menő, de nem a "cir-car" 150-200ezres Xiaomi, ha csak olyanod van senki vagy.


Szép és jó amit itt többen leírtak csak vagy 30+ éve volt vagy csak már felnőttek között működik, mai 10-12-14-16 éves kamaszok között nem.

32. VDSz (válaszként erre: 31. - Timycat)
jan. 19. 09:21
Hány gyerek jár busszal iskolába? Már az óvodába autóval viszik őket.
31. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 09:19

Nehéz az biztos, és leginkább a szülők miatt. Legalábbis kisváros jó középsulis tapasztalat alapján én így látom. Már eleve megszűrt a banda, de azért még így is vannak társadalmi különbségek az osztályban.

Gyakorlatilag a szülők facméregetése lecsapódik a gyerekeken. Ahol a szülő látja, hogy "jó család a háttér" maga kepeszt és tereli a gyereket a "jó családi hátterű" gyerek irányába.


Anno az én időmben (25 éve) is volt már ennek nyoma, de most igazán gáz.

jan. 19. 09:18
Trollkodik valaki. De nem én vagyok az.
29. a6e86abb96 (válaszként erre: 28. - Bichi)
jan. 19. 09:18
Ő írta ki szerintem a témát. Kicsit megtévedt.
28. Bichi (válaszként erre: 23. - Nikice)
jan. 19. 09:17

Ez a mondat kicsit olyan, hogy csak egy igazság van, a tied.

Pedig szerintem közössége válogatja, hogy egy szegényebb gyerek mennyire lehet népszerű.

Egyes közegben már attól egy "csíra" vagy, ha nincs a legújabb iphone-od.

Meg hát a szegénység relatív, kinek ki az.

És szerintem az sem mindegy, hogy fiú, vagy lány az illető, és hogy a saját vagy a másik nemnél akar-e népszerű lenni...

27. VDSz (válaszként erre: 21. - Nikice)
jan. 19. 09:10
Te látod a legjobban a helyzetet.
26. Ghost👻 (válaszként erre: 24. - Ágio8405)
jan. 19. 09:05

Voltak bizony!

Hatalmas különbségek voltak.

Volt,hogy be is ültünk. Mi nem fizettünk egymásnak. Mindenki azt fogyasztott amire volt pènze,de a jókedvünk nem attól függött,hogy az egyik hambit evett a másik vizet kortyolgatott.

jan. 19. 08:55

Szerintem se attól lesz valaki népszerű, hogy sok pénze van.


Attól, hogy valaki suli után tud venni pizzát, ki tudja fizetni a korcsolya belépő árát és korcsolyázni is tud, majd este elmegy színházba vagy moziba, nem lesz érdekes.

Egy ember attól lesz érdekes, ahogy viselkedik, ezt már említette Lolita is!


Tehát, engem nem érdekel sosem, hogy kinek mennyi pénze van. Felőlem akár mit tehet, ha én az illetővel unatkozok. Nálam az a népszerű, akinek a társaságában jól érzem magam, azaz érdekes dolgokról beszélget, olyan a habitusa, hogy szórakoztat, jók a meglátásai, van véleménye és azt el is mondja, jó ötletei vannak, stb., de az, hogy ő több pizzát tud megvenni mint én, egy kicsit teszi érdekessé.


Lehet, hogy manapság ez a trendi, de neked nem kell ezt követni. Lehetsz attól érdekes, hogy nem pizzával tömöd magad. Az a lényeg, hogy te a saját helyzetedben is érezd jól magad. Ha csak havonta egyszer engedheted meg magadnak, hogy moziba menj, vagy több havonta, akkor menj annyiszor, de ne érezd magad emiatt kevesebbnek, mert elveszted a nem létező népszerűségedet.

Simán mondhatod, hogy téged más dolgok érdekelnek, máshogy szereted tölteni a szabadidődet, stb.


Ja! és nem attól népszerű valaki, hogy az egész iskola csak is vele foglalkozik, bőven elég, ha csak egy pici társaságban az az ember. A lényeg az, hogy olyan emberekkel töltsd az idődet, akiket érdekelsz és nem az a fontos nekik, hogy mennyit költöttél!

24. Ágio8405 (válaszként erre: 20. - Ghost👻)
jan. 19. 08:23
A környezeted,barátaid milyen anyagi helyzetben voltak? Voltak nagy különbségek? Volt ez amit Fi ír, hogy ide oda eljárni beülni rendszeresen stb?
23. Nikice
jan. 19. 08:21
Tök jók a hozzászólások, csak múltidőben írjatok. Ma más van sajna.
jan. 19. 08:03

Nálunk a népszerű lányok semmit sem fizettek.

A szegényebb osztálytársainknak összedobtuk, ha úgy volt.

21. Nikice
jan. 19. 08:01

Lehet, de sajna tuti melósabb, mondjuk ezáltal szerintem a népszerűsége más szintű is (van esélye a valódi érték megjelenésének) Kicsit máshonnan: szerintem talán még mindig egy szűk réteg méri az emberi értéket pénzben (hadd legyek naiv), aztán van a vegyes, de az csak amolyan szkennelés, annyira nem tudatosítják a fiatalok, ott bejátszik a személyiség, kedvesség, van-e sunyizás chat csoportban… ez már jóval összetettebb. Aztán van, akit egyáltalán nem érdekel. A középső sáv a legszélesebb. Inkább szerintem, aki szerényen él, ő maga érzi saját magán, ezáltal a személyiségébe beépül, és tudattalanul az ember magát kezdi el besorolni, és ahogy vélekedsz magadról, az leszel te. A környezetet oda fog tenni, ahova te magad.

Értem, hogy materiális dolgok kerültek elő, az pedig nem ilyen lelki “izé”, hanem tény, de szerintem jó arcának lenni nem függhet ekkora mértékben az anyagi lehetőségektől. Inkább a nélkülöző személyisége változik, ahogy egyre többet lát mások életéből (insta, tiktok), mégha annak fele nem is valós, az ő szorongását növelni fogja sajnos.


Tetszik vagy sem, igen nagy teher a mai fiataloknak, hogy meg kell mutatni, egy idősebb korosztály hiába dobálózó azzal, hogy “a mi időnkben”, a mi időnkben annyit tudtunk, amit szünetben elmondtak a többiek. Ma minden info pillanatok alatt egy fél várost bejár, igenis nagyobb a jelen pillanat tétje, mint a “mi időnkben”. Az ember folyamatosan monitorozza, mi látszik róla, ezáltal méri magát másokhoz. Nem könnyű, de valós probléma. Nekik megküzdési stratégia sincs, honnan lenne 15 évesen, ráadásul a szüleiknek ilyen gondjuk nem volt…

jan. 19. 07:48

Társaságoddal van gond.

Csórókènt nőttem fel,mègis az egyik legnépszerűbb voltam.

19. Egnisz (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 07:44
A fiam is így volt. A barátai sokkal gazdagabbak, mint mi. Úgy oldották meg a programokat, hogy fizették a fiam cehjét is a többiek, csak menjen velük. Cserébe, mivel nagy házban laktunk, sokat jöttek hozzánk, volt aki szinte ott lakott. Tavaly végzett a fiam a középiskolában. Azóta én is, ő is, elköltöztünk.
18. VDSz (válaszként erre: 15. - Lolita2112)
jan. 19. 07:38
Nem így van.
17. VDSz (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 07:36
De örülök neki, hogy nem most vagyok középsulis. Fúúú.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Lolita2112)
jan. 19. 00:26
És hogy építsen az ember személyiséget? Ez olyan megfoghatatlan.
jan. 19. 00:20
lehetsz nepszeru persze hisz ennek abszolute semmi koze,hogy vki gazdag vagy szegeny!a szemelyiseged,hogy milyen vagy,hogy viszonyulsz masokhoz es szamit!
jan. 19. 00:15
Jó program a színház, oda is lehet puccoskodni, már akinek van miből.
13. a6e86abb96 (válaszként erre: 12. - A6e86abb96)
jan. 18. 23:29
Azert is lesz olyan sok (elírtam)
jan. 18. 23:28
Régen nem volt jelentősége. A mostanihoz meg nem értek. Örülök hogy én abban a korban nőttem fel. Nem most. Most tényleg rosszabb annak aki nem olyan mintha az instáról lépett volna elő. Azért is lesz olyan fiatal gyerek öngyilkos. Meg azért is mert a legtöbb gyerek a filmekből meg a facebookról szocializálódik.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - A6e86abb96)
jan. 18. 23:22
Nagyvárosban, Bp-en, ahol számtalan gimi van, ott talán jobban eloszlik, hogy hova jár az elit és a nem elit. De kisvárosban, ahol van egy db viszonylag jó gimi, mindenki odajár. A vállalkozó, a tanár, az orvos, a kertész gyereke.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook