Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szárítógép használata, kinek mi a tapasztalata? fórum

Szárítógép használata, kinek mi a tapasztalata? (tudásbázis kérdés)


16. Barát.Á. (válaszként erre: 15. - Emese974)
2015. okt. 28. 05:10

Dehogyis. ;) Ami nem szárítható az jellemzően sajnos tönkre megy.


Bár már kiselejtezett - és másnak nem kellő, - vagy tönkre ment azonos alapanyagú ruhákkal lehet kísérletezni.


De ha nincs rá módod ...


Jobb az óvatosság.

2015. okt. 11. 10:45
Sziasztok. Tegnap vettem egy zanussi szárító gépet kérdésem az lenne ti minden ruhát bele tesztek mert néztem a ruhákat nem mindegyiket lehet szárítani.
14. jersseygirl (válaszként erre: 1. - Flamingos)
2011. ápr. 27. 17:02
nem tudnék nélküle élni : D és ez nem vicc :)
13. mimmo33 (válaszként erre: 10. - Gevi1931)
2011. ápr. 27. 11:21

Nem kell benne hagyni a ruhát ha végzett a szárítással, és akkor nem lesz gyűrött;)

Ja és ha megfelelő hőmérsékleten használod,és olyan ruhát raksz bele amit lehet szárítani, akkor a ruhák sem mennek össze;)

12. macskossz (válaszként erre: 8. - Reguska1)
2011. ápr. 27. 11:17

reguska!


Nem igaz. Nyugodtan tehetsz bele öblítőt.

2011. ápr. 27. 11:15

Mi karácsonyra kaptunk egy használtat ajándékba. Én nagyon szeretem. Rengeteg szöszt és pöszmőt kiszed a ruhákból. A törölközők finom puhák lesznek utána, és úgy általában a ruhák is. Jó érzés felvenni őket.

Vannak olyan ruhák, amiket úgy veszek ki belőle, mintha kivasaltam volna. Van amit vasalni kell utána, de az sem gyűröttebb, mintha mosás után teregettem volna. A kötött, horgolt dolgokkal kell vigyázni, mert egyik-másik megnyúlt, de nekem még nem ment össze benne semmi.


Persze én is esős időben és télen használom, mert nekünk 40 nm lakásunk van és a teregetés miatt akkora a páratartalom, hogy penészednek a falak. Mióta a szárítógép van, azóta nem penészedünk. Jó időben meg az udvaron teregetek.


Szerintem nagyon hasznos. Nem gondoltam volna. Ha nem kaunk ajándékba, akkor én biztos nem vettem volna. Csak ajánlani tudom!


Azért arra figyelni kell, hogy nem szabad a legolcsóbbat venni. Akkor spórolhatsz az áramon is és biztosan nem teszi tönkre a ruhákat. Olyat vegyetek, ami a ruha szárazsági fokának megfelelő en áll le, nem pedig időre megy.


Ja és még egy. A mosógépnél figyelni kell, hogy minimum 1200-as centrifugát tudjon! De az 1600 a legjobb. Ha alacsonyabb a centrifuga fordulatszáma, akkor túl vizes marada ruha és a szárító nagyon sok áramot fog enni, mert sokáig kell dolgoznia.

2011. ápr. 27. 10:31
Összegyürődik és össze is megy a ruha nem érdemes venni
2010. okt. 27. 09:52
ha esik és kell valami csak ez a járható ...be a szárítóba ,de ha lehet persze nem használjuk hiszen elég sokat fogyaszt..de szükséges..
2010. okt. 27. 09:36
Ha mosás után szárítom a ruhákat tényleg igaz, hogy a mosógépbe nem lehet tenni öblítőt? ha igen miért?
2010. szept. 9. 20:45

Nagyon jó tapasztalataim vannak nekem is. Én is inkább télen használom, azaz inkább tavasszal meg ősszel mikor még nincs nagyon fűtésszezon. Elfelejtheted a bepállott ruhákat! :) Lágyabbak lesznek és szöszmentesek :)

Vannak ruhák amiket azért nem jó beletenni Pl: melltartó, matricás pólók, én a farmert sem szeretem,na meg a kötött holmikat.

Különálló gépet vegyél és ne légkivezetőset!

2010. aug. 31. 16:17
imádom, csak sok a villanyszámla tőle :S úgyhogy csak télen van használva, ha nagyon muszáj, de egyébként állandóan használnám, sokkal kényelmesebb, és lágyabbak a ruhák imádom!
2010. aug. 31. 16:15
Csak jó a tapasztalatom. Illatosítót itthon is lehet kapni bele.Érdemes egyszer áldozni rá többet, meghálálja.
2010. aug. 31. 15:23
Köszönöm
3. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Flamingos)
2010. aug. 31. 14:38

Én használom, rendszeresen, és nagyon szeretem;)

Vannak "szabályok" amiket érdemes betartani;)Pl.ha nem tömi tele az ember ruhával, és nem hagyja állni benne a ruhát szárítás után órákig, akkor nem lesz gyűrött.

Célszerű külön szárítót használni, nem kombi gépet.Ha nem akarod szétverni a fürdőt a kivezetés miatt, akkor vízgyűjtőset kell venni.

2010. aug. 31. 14:23

Nekem kint van Floridaban.En nagyon szeretem,foleg amikor esos ido van,inkabb akkor hasznalom.A ruhak puhabbak,ha szaritom a gepben.Igaz,kint lehet kapni illatositott papirt,amit belekell tenni,es attol lesz puha es jo illatu.Szerintem mindenki maga tudja,hogy mit

akar.

2010. aug. 31. 14:19
Szárítógép használata, kinek mi a tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook