Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szájremegés 1 hónapos babánál. Mitől lehet? fórum

Szájremegés 1 hónapos babánál. Mitől lehet? (tudásbázis kérdés)


19. Dina68
2012. jan. 5. 07:54
Nálunk akkor remeg,ha sir vagy fázik fürdés után.Majd elmúlik,még az idegrendszer gyenge.
18. szisi
2012. jan. 3. 19:42

Szia!


Az én kisfiam 3 éves elmúlt, nála újszülött korában eléggé látványos és félelmetes volt a remegés.

Elmondtam a háziorvosnak, ő is Calcimusc-ot adott, de semmit nem használt. Miután visszamentünk hozzá, adott a klinikára egy beutalót a gyermek-neurológiára, mert az is benne volt a pakliban, hogy esetleg epilepsziás lehet. Mindenféle vizsgálatot csináltak nála, EEG-re tették, és amikor rajta voltak a diódák, akkor is produkált remegés-rohamokat. Szerencsére kiderült, hogy nem epilepszia. Azt nem tudták, hogy mégis mi ez, de annak nagyon örültem, hogy egy súlyos eshetőséget kizártak. Szépen lassan elmúlt a remegés, úgyhogy én is az idegrendszer éretlenségének tudom be.

2012. jan. 3. 18:35

Minden kisbabának remeg a szája. Az enyémé is remegett. Nem kell gyógyszerezni, elmúlik.


A másik eshetőséget írta valaki, ha fázik. De akkor sír is.


A Fiamnak úgyis remegett a szája, ha jól fel volt öltöztetve. Mire két hós lesz elmúlik. Ha nem, akkor kell vele foglalkozni.

16. zsakagi (válaszként erre: 15. - Frida85)
2012. jan. 3. 18:03

Nagyon jó..magyar eü :(

Nekem a 12 éves fiam 3 éves kora óta dadog, mert megijedt.5 évig járkáltam vele, h csináljanak már vmit, de senki nem mondott semmi értelmeset.

8éves korában feladtam, itthon ha dadog, rászólok, h lassabban beszéljen, az segít. Javul,ha nyugis, nem dadog, de stressz helyzetben előjön.

2012. jan. 3. 13:58
Az én fiamnak beszédértési zavara van,3 és fél évesen vették észre mert 2éves korában hiába könyörögtem védőnőnek,gyerekorvosnak stb,senki nem hitt nekem még a családom sem.Kiderült hogy ilyen apgar értékkel és szüléstörténettel eleve korai fejlesztésre kellett volna küldeniük csecsemőkorában.Most már megtanultam ha kell asztalt kell burogatni de kiállok az igazamért mert most versenyt kell futnunk az idővel hogy iskolára rendbe jöjjön.
14. zsakagi (válaszként erre: 13. - Frida85)
2012. jan. 3. 13:04

A tesóm kisfia azért lett kruppos, mert későn vitte dokihoz:(

Én is tanulok más hibájából :D

13. Frida85 (válaszként erre: 8. - Zsakagi)
2012. jan. 3. 13:02
Aranyos vagy de nekem ez már rég volt,az én fiam már 5éves:)De abban igazad van hogy inkább ötször feleslegesen mint későn,én megfizettem a tanulópénzt mások hibájából.
12. Frida85 (válaszként erre: 10. - Mandulacska2)
2012. jan. 3. 13:01
Nekem nem akkor csinálta amikor sírt hanem tök nyugiban.
2012. jan. 3. 13:00
Akkor azért kicsit megnyugtattatok. Mondjuk még holnap megyünk gyerekorvoshoz, megint rákérdezek, csak addig nem akarok idegeskedni.
10. mandulacska2 (válaszként erre: 4. - Frida85)
2012. jan. 3. 12:59
A keze is szokott remegni. Ezt jó, hogy mondod. Általában amikor sír. Ill. kalimpálni szokott a kezeivel.
9. mandulacska2 (válaszként erre: 3. - Zsakagi)
2012. jan. 3. 12:58
Nem fázik szerintem, ill. nem akkor csinálja, amikor csupasz, és a nyaka sem hideg. Sírás, stb. Ill. amikor doki vizsgálta .
8. zsakagi (válaszként erre: 6. - Frida85)
2012. jan. 3. 12:53

Ak doki, mert inkább ötször feleslegesen, mint egyszer későn.

De-mivel már látta orvos-nem hiszem, h nagy lenne a baj.

Én vinném tovább...másik orvoshoz :)

2012. jan. 3. 12:51

Én is arra gondoltam:)

Ebben az évszakban nagyon is lehetséges, és még ők olyan picik, hogy nem tudnak könnyen felmelegedni.

6. Frida85 (válaszként erre: 3. - Zsakagi)
2012. jan. 3. 12:51
Nálunk nem állandóan remegett hanem egyik pillanatról a másikra beremegett és nem fázós remegés volt,inkább ijesztő.
2012. jan. 3. 12:50
Szió! A kisfiam 1 éves múlt. Pár hetesen nála is előfordult, sőt volt olyan, hogy a lába remegett időnként 1-2 percig. Nem vettünk észre nála azóta semmi problémát. Mi nem vittük orvoshoz, mert nagyon rövid ideig tartott. Szerintem ez még összefüggésben lehet az idegrendszer fejletlenségével.
2012. jan. 3. 12:50
Nekem volt ilyen a fiammal az elején csak neki nem csak a szája hanem a keze is remegett.Elvittem a neonatológiára,azt mondták hogy kb 3hónapos korra ágyazódnak be az izmok,idegek és attól van de azért kivizsgálták és igazuk lett,3hónapos korára szépen elmúlt,most lesz 5éves:)Azért vidd el Te is biztos ami tuti.
2012. jan. 3. 12:48

Nagyon hülye kérdés: nem lehet, h fázik?


Mikor remeg a szája? V állandóan?

2012. jan. 3. 12:45
Kisbabám múlt héten volt 1 hónapos. Már korábban is jelentkezett nála, hogy remeg a szája. Doktornő korábban Calcimuscot írt fel neki, naponta adunk neki fél ampullával. Viszont eddig nem múlott el. Van/volt valakinek ilyen a babájával? Mitől van?
2012. jan. 3. 12:44
Szájremegés 1 hónapos babánál

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook