Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hónapos babánál mivel lehet elkezdeni a glutén bevezetését a háztartási kekszen kívül? fórum

5 hónapos babánál mivel lehet elkezdeni a glutén bevezetését a háztartási kekszen kívül? (tudásbázis kérdés)


2013. febr. 5. 23:35
A Milumilnek van 7 gabonäs pépje - én abból adok babónak.
20. kszb (válaszként erre: 19. - ÉgiGlória)
2013. febr. 1. 13:54

a szervezet képes hozzászokni a gluténhoz. (persze nem mindenkinél)

Ha 10 potenciális lisztérzékenyből akár csak 1-2-3 -nál elérhető ezzel, h ne alakuljon ki, akkor már megéri.

Amúgy sokan a homeopátiában is hisznek, és annak is ez az alapja. Azt adjunk a szervezetnek, ami gondot okoz, és hozzászokik, ezzel kivédi azt.

19. ÉgiGlória (válaszként erre: 17. - Kszb)
2013. febr. 1. 10:32
Igen, nekem is pontosan ezt mondta a védőnőm. Hogy a legújabb ajánlások, kutatások szerint 6 hónapos kora előtt adni kell glutént. Nem jó, ha csak 6 hónapos kora után kap, az meg főleg nem, ha 1 éves kora után. Most ez van. Aztán lehet jövőre egy másik tanulmány alapján megint mást mondanak.
18. kszb (válaszként erre: 1. - Timilla)
2013. jan. 31. 13:53
főzibe kevés száraz rántás! Rendszeresen, de mégis alkalmanként csak egyenlőre.
17. kszb (válaszként erre: 4. - C0c88e77c0)
2013. jan. 31. 13:52
a legújabb ajánlások szerint 1/2 éves kora előtt be kell vezetni a glutént, h hozzászokjon a szervezet, és ne alakuljon ki a lisztérzékenység. Pár éve már ez a módi.
2013. jan. 31. 11:23
Nem is akartam hat hónapos kora előtt elkezdeni a hozzátáplálást. Egy kicsit csalódott vagyok, hogy a védőnő és az orvos is azt javasolta, hogy a háztartási keksszel kezdjek :(
15. emagdi (válaszként erre: 14. - Mannalány)
2013. jan. 31. 11:22
szerintem nem szentírás amit a dokik mondanak, én csak ennyit fűznék hozzá:)
2013. jan. 31. 11:18

A mai ajánlások szerint 6 hó előtt kell adni! A fiam két és fél éves, amikor Ő volt pici, még nem szabadott adni. A lányom 4 hónapos és a védőnő+doki szólt, adni KELL, ez most a hivatalos ajánlás.

Mondjuk anyatejesnél elég furcsa, ha mást nem kap 6 hóig, hova, mibe rakjam a kekszet? Amúgy én sem a ki tudja miből készült ht kekszet fogom adni, az tuti, van sokféle gabonapép, vagy igen, 1 kávéskanál liszt a főzelékbe inkább...

2013. jan. 31. 11:15
zabpehelybe nem tudom van-e glutén, de én a gyümölcsökhöz azt kevertem, néha egy kis babakekszet
2013. jan. 31. 11:13
Félévesen elég a kezébe adnod egy kis babakekszet, majd hét-nyolc hónaposan kifli.
2013. jan. 31. 11:12
Én mind a kettőnél 6 hónapos körban kezdtem, a háztartási keksz nem okozott semmi problémát. A lisztérzékenység kialakulása nem ettől függ. Sajnos van a családban, ezért tudom.
10. c0c88e77c0 (válaszként erre: 8. - Timilla)
2013. jan. 31. 11:11
Akkor pláne el ne kezdd!!!
9. c0c88e77c0 (válaszként erre: 6. - Timilla)
2013. jan. 31. 11:11

Értem!

Nekem 10 éves a kislányom, és én a gyerekorvosam szerint 1 éves kor után adtam, mert azt mondta minél kisebb a baba, és akkor találkozik a gluténnal, későbbiekben lehetnek bajok akár évtizedekkel később :S

De ha ezt a ti orvosotok másként gondolja, nem kívánok bele szólni :)

Csak azért is érdekes, hogy ezt mondja egy orvos, hogy 4-6 hó között jó, ha elkezded, mert egy babának a lehető legjobb, ha 6 hónapig csak anyatejet kap, vagy ha ez nem lehetséges, akkor 6 hónapig olyan tápszert ami nem tehéntej alapú. nem hogy glutént :o

Én nem mertem volna 6 hónapos kora előtt bármit is adni neki. Hiába ugye a dm meg minden tele van 4 hótól adható pépekkel-pürékkel stb.

2013. jan. 31. 11:08
Ja, és még nem kapott semmit a baba anyatejen és kevés tápszeren kívül.
7. Eva.1975 (válaszként erre: 1. - Timilla)
2013. jan. 31. 11:06

Még semmivel!


Korai hidd el!


kb 1 éves kora körül próbálkozz!

6. timilla (válaszként erre: 4. - C0c88e77c0)
2013. jan. 31. 11:06
Tegnap mondta a gyerekorvos, hogy kezdjem el, mert a legújabb kutatások szerint 4-6 hónapos kor között bevezetve lesz legkisebb az allergia esélye...
5. timilla (válaszként erre: 3. - Bixi)
2013. jan. 31. 11:03
Olyanra gondoltam, amiben nincs cukor és mindenféle adalék. A gabonapép ilyen?
2013. jan. 31. 11:01

szia! 5 hónapos kortól még semmivel sem!

Az a baj, hogy ha ilyen hamar elkezded,akkor lehet 2-3 éves korától fog kiderülni, hogy lisztérzékeny ami nem is igazán gyógyítható!

Nekem a háziorvosom azt mondta a glutént ráérek 1 éves korban kezdeni, és akkor nagymértékben bízhatom abban, hogy nem lesz a későbbiekben lisztérzékeny. Mert akiknél akár 10-12 éves korban derül ki, ott legtöbbször a pici, csecsemő korában kapott glutént! Szóval én semmiképp nem adnék neki 5 hónaposan glutént tartalmazó ételt, sem háztartási kekszet. Nem most fog kiderülni sajnos, ha nem bírja a szervezete :S később jöhet a puffadás, hasmenés, csökkent súlygyarapodás, és ott már azt nem lehet teljesen meggyógyítani.

3. bixi
2013. jan. 31. 10:56
gabonapeppel - dmben sokfele van
2013. jan. 31. 10:54

1 kanál liszt a főzibe.

Vagy ott van a Detkinek a baba keksze.

2013. jan. 31. 10:52
Mivel lehet elkezdeni a glutén bevezetését a háztartási kekszen kívül? Öt hónapos babáról van szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook