Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szabad méheket tartani lakott területen? fórum

Szabad méheket tartani lakott területen? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 12. 14:37

:) én is ott vagyok :)


Egyébként az Önormányzatoknál biztos megmondják a határértékeket.

2011. máj. 12. 13:07
Sziasztok! Sajnos nálunk is a szomszédos telken méhészettel foglalkoznak pár hete. Én szólni fogok az önkormányzatnak, mert férjem allergiás a méhcsípésre, régebben kórházban is volt méhcsípés miatt. Azt, hogy kisfiam és én allergiásak vagyunk-e nem tudom és nem is szeretném megtudni. Mindenképpen szólni fogok, hogy sürgősen tegyenek valamit. Egyik nap be kellett mennünk a kertünkből kisfiammal, mert annyi méhe volt az udvarunkon(!), hogy csak úgy zsongtak körülöttünk. Röhej, komolyan mondom, hogy nekünk kell bemenekülni a házunkba.
16. kingi7
2011. ápr. 15. 22:06
Méhek... a mi harmadik szomszédunk 160 méhcsaládot tart, a párom életveszélyesen allergiás rá, mert kiskorában belesett egy kaptárba vagy 70 csípést szerzett, nos, ha megcsípi, akkor futás az ügyeletre-bizva, hogy odaérünk- a másik, hogy már 2 hónapja az autótól kezdve a fal, járda, ablak, redőny...minden tiszta méhkaki, amit csak körömmel lehet levakarni, az autón 2cm-ként van ilyen 2 naponta hordom mosóba, ahol nagy kínok árán 60-70%-át tudják eltávolítani... valami ötlet?
15. sajert
2010. aug. 3. 14:41

Szabad tartani őket.


Egyik kolléganőm beperelte a szomszédját, aki méheket tartott. Elvesztette a pert, mivel a jogszabályban előírtaknak megfelelően tartotta. Egyébként meg nem lehet bebizonyítani, hogy tényleg a szomszédból jár át. 3 km-es körzetben repkednek :-)).


Nekünk méheink vannak, tanyán, a kutyát se zavarják. Minket sem, pedig pár méter választ el tőlük + egy sövény. A fiamat idén tavasszal szúrta meg egy, azóta figyel rájuk, és tiszteletben tartja őket (2,5 éves). Én pergetni segítek, össze-vissza repkednek a méhek körülöttem, de már három éve egy se szúrt meg.


A szúnyogok, darazsak több bosszúságot okoznak nekem. A fiamat a szúnyogok - hiába fújom csodaszerekkel - szétették már.

14. doxikri (válaszként erre: 13. - Botond75)
2010. márc. 21. 21:58

Komolyan mondom, nézzetek utána a jegyzőnél, hogy legálisan tartja-e őket.

Nálunk is a telkünk határától 5 méterre voltak, szóltunk a jegyzönek, hogy se egy tábla, se telefonszám se semmi, utána kiderült, nincsenek bejelentve, el is vitették velük. Hála istennek!!

13. botond75 (válaszként erre: 9. - Eprecske83)
2010. márc. 21. 21:49
Remélem nem lesz allergiás a méhcsipésre, még nem tudom. De félni, azt biztos fog, mert nem tudok uralkodni magamon.Mint egy őrült, söpröm le magamról.
12. gyöngyszemü (válaszként erre: 7. - Botond75)
2010. márc. 21. 21:47

Énsem örülnék mégha 5 házzal odébb lennének méhek a lakásomtól. Nemszeretem őket félek töllük.


Mondjuk egy méhecske még nem bizonyíték hogy onnan van, dehamár csapatostúl lennének biztos szólnék a tulajnak.

11. botond75 (válaszként erre: 6. - Doxikri)
2010. márc. 21. 21:45
Köszi. Sajna nem tudtam. Tudom nem bántanak, de azért benn van a majré az emberben.
10. doxikri (válaszként erre: 7. - Botond75)
2010. márc. 21. 21:45
Aszomszédodnak az az egyetlen kötelessége, hogy kitáblázza , hogy méheket tart. Annyit tehetsz még, hogy a jegyzőnél utána kérdezel, hogy be van-e jelentve, mert anélkül nem tarthat. Egyébként, meg sajnos ez egy elég laza jogszabály , ami a méhtartást illeti.
9. Eprecske83 (válaszként erre: 7. - Botond75)
2010. márc. 21. 21:44
hát igen... én is ezért ellenzem, hogy lakott terülten, ennyire közel legyenek.. főleg, azoknál akik allergiásak a méhcsípésre, mert ilyenkor el sem tudják kerülni
2010. márc. 21. 21:43
Ja, és tavaly egy egész család beköltözött a szobába, ahol aludt. Tele volt a fal.
2010. márc. 21. 21:42
Lehet hülyeséget kérdezek, de tőlünk a harmadik szomszéd kertje tele van méhkaptárakkal... Tegnap a kétéves fiamat levetkőztettem 1 mp alatt az udvaron, mert üvöltött,hogy bement a méhecske a ruhája alá. Vagy csak tulreagálom, és ilyenkor amugy is mindenhol ott vannak.
6. doxikri (válaszként erre: 4. - Doxikri)
2010. márc. 21. 21:41

Bocsi...rosszul tudtam:


2) Méhészetet közös használatú épülettől és a szomszéd ingatlanoktól 4 méter, használatban levő utaktól (közúttól, saját használatú úttól) pedig az út melletti vízvezető árok külső szélétől számított 10 méter távolságon túl szabad csak elhelyezni. A saját használatú út tulajdonosa (használója) az út ideiglenes lezárása esetén az úton és az út mentén a letelepedést engedélyezheti

2010. márc. 21. 21:40
remélem nem...
2010. márc. 21. 21:39
Lakóháztól 30 méterre már igen!
2010. márc. 21. 21:39
igen........itt is van velünk szemben de nemsokára elviszik őket az akácerdőkbe!!Addig sajna repkednek
2010. márc. 21. 21:39
Attól is függ mennyire lakott!?
2010. márc. 21. 21:37
Szabad méheket tartani lakott területen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook