Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Swift, Fabia, Clio? fórum

Swift, Fabia, Clio? (beszélgetős fórum)

1 2
2009. jún. 30. 11:59

Most mennem kell, 5 napot távol leszek, de a jövő héten visszanézek!


Kellemes napot mindenkinek!

32. Ericska3 (válaszként erre: 30. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 30. 11:41

KeA, férjem is ezt mondta. Hiszek is benne, hogy kellő óvatossággal elkerülhető, hogy egy kipofozott töröttet sózzanak ránk.


Fabia terén nagyon osztom a véleményed!


Köszönöm a többi tanácsot is, megfogadom.

31. Ericska3 (válaszként erre: 28. - Diandra)
2009. jún. 30. 11:38

Sziasztok!


Köszi mindenkinek, aki írt!


Diandra! Nemcsak ez a 3 volt, hanem öt. C3-t, Peugeot 206-ost elsőkörben kiejtettem, így maradt az említett három. Hogy miért kisautók? Mert nem családinak szeretném, hanem rövidebb utakra, szaladgálósnak, suli, ovi, stb... Nyilván tetszene egy kis Honda is, de annyi a pénzem, amiből ezekre futja egy 2-3 éves verzióban.

30. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 25. - Ericska3)
2009. jún. 30. 08:45

Nem feltétlenül törött. Nagyon sokan adják el azért, mert változik az élethelyzet, nagyobb autó kell. Az hogy törött volt-e egy autó, nagyon egyszerű megállapítani, meg kell vizsgálni a festékréteg vastagságát. Ha megvan a kiválasztott autó, hívj magaddal egy tapasztalt megbízható szerelőt.


Nem feltétlenül igaz, hogy csak a márkakereskedés a megbízható forrás. Különösen légy óvatos, ha tesztautót kínálnak remek vételként, főleg, ha olyan tesztautót, amit a sajtónak tartottak fent :o))


Szerintem jó választás a Swift, ebből a háromból a legjobb. Autós szaklapokban nézz után, szakemberek véleményét kérd ki első sorban. A Swiftről én még nem olvastam negatív véleményt szakértelemmel is bíró újságíró tollából.


Én évekig jártam Renault-kkal, sose volt bajom egyikkel sem. A Fabia-t pedig egyszerűen csak nem szeretem, Ár- érték arányban szerintem alul marad. Azért az árért, amiért egy fapados Fabiat- kapsz, a Swift-ben már az ülésfűtés is benne lesz, s műszakilag nincs ekkora különbség.

29. Bcicus (válaszként erre: 27. - Féknyom)
2009. jún. 30. 03:14
Szerelők tapasztalatai alapján, meg az ismerőseim tapasztalatai alapján akiknek ilyenek vannak.
2009. jún. 30. 01:48
egyiket sem...miért pont csak ez a 3, azaz már csak 2?
27. féknyom (válaszként erre: 26. - Bcicus)
2009. jún. 30. 01:41
Mitől sokkal jobb a clio a fábiánál?
26. Bcicus
2009. jún. 30. 01:32
Suzukit ha fizetnének sem vennék. A maradék kettőből inkább a Clio sokkal jobb mint a fábia.
2009. jún. 30. 00:03

Sziasztok újra!


Na, hát alakul a dolog. :)

Féknyom, nagyon köszi az irodalmat! Átolvastam és u.az jött le, mint többnyire a fórumokon (máshol is olvasgattam): Swift. Mondjuk a csomagtartója és a hátsó ülések előtti hely nem túl biztató, de valamit valamiért... Mérlegelni kell...


Egyébként a családban van Clio (5 éves) és még soha semmi baj nem volt vele. Ezt csak azért jegyeztem meg, mert több helyen olvastam a rossz tapasztalatokat, persze gondolom nem alaptalanul.


A rostán nálam a Swift és Clio maradt fennt. Tudom, hogy a Swiftre kapnám a több szavazatot. :))


Viszont itt van még egy elég nyomasztó tényező: használtat vennék, mint írtam 2-3 éveset és többen óva intettek, hogy ez a legrizikósabb kor. Cserére még nem érett meg, nyilván törött, ha eladják. Hát nem tudom... Rengeteg 2-3 éves autót árulnak, nem hiszem, hogy mind törött. De csúnya dolgokat hallani, az biztos. Nem vennék autókereskedésben, magánszemélytől sem (nyilván ha ismerős akkor igen, sőt a legjobb ez lenne). marad a márkakereskedés. De a svindlit itt sem lehet kizárni. Sajnos bőven benne van a pakliban (mindenhol) egy csattanás után szépen összerakott autó, ha az ember nem újat vásárol...

24. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 23. - 867f9adc74)
2009. jún. 29. 16:11
Sok a Renault a szervízünkben.:)Nekem nem kéne! Használt meg pláne nem! Ki tudja.......benne van minden típusnál a pakliban hogy valami baja van ha használtan veszed, és hogy költeni kell rá, de a Reanultnál ez a rizikófaktor a többszöröse mint más típusnak.:)
23. 867f9adc74 (válaszként erre: 22. - 73cdbfbb2c)
2009. jún. 29. 16:07

Mi ez a diszkrimináció?

Renault-t vennék:-)

2009. jún. 29. 16:06
Én Fabiát vennék a három típus közül. A férjem autószerelő. :) Renault-ot semmiképpen! A sógoromnak swift-je van, Én vezettem, nekem fapados. ( igaz, Én Audival járok )De nem találtam kényelmesnek a vezetését, vadiújonnan vette, a váltóját elég durván kellett kezelni. Nekem személy szerint nem jött be, de azt sem mondanám hogy nagyon rossz. Egy biztos: ha bármi baj van, szerelőre, alkatrészre van szükség, akkor a Suzukihoz a legkönnyebb alkatrészt szerezni ( akár utángyártottat akár bontottat), és a legolcsóbb. A Fábiát sem csillagászati összeg szereltetni, de a Suzuki ilyen szempontból olcsóbb.
2009. jún. 29. 13:29
Törésteszten ugyanannyi csillagot kaptak, Fabia hátul jóval nagyobb, elöl viszont nem kényelmesebb. megbízhatóság terén Swift jobb. Fogyasztásban, menetteljesítményekben is a Swift vezet.
20. ktg18
2009. jún. 29. 12:42

biztonság, kényelem, megbízhatóság = FABIA (a három közül mindenképpen)


Nekem 1.4-es 80 le-s kombi van 2 éves! Tökéletes!

Hatalmas a csomagtartó (bár én még nem használtam ki soha)

Városban: 7-8 l /100 km

Városon kívül: 6-7 l / 100km

2009. jún. 29. 12:04

Üdv!

"Swiftet nem vennék, mert Suzuki", vicces érv. Én meg Swiftet vennék, mert Suzuki, hogy én is kimerítő, logikus magyarázattal szolgáljak.:)

Ízlések és pofonok, én személy szerint Swiftet vennék, ültem párszázban, ahogy fábiában is, a Swift számomra nagyobb vezetési élményt nyújtott, ha lehet egyáltalán élményről beszélni.:) Számomra a Swift kényelmesebb, jobban kézre áll minden, egyszerűen jobban éreztem magam benne. Cliot passzolom, volt nem is egy, de 90'-es körüliek. Olvasd el ezt a cikket, talán segít a döntésedben. Sok sikert a vásárláshoz.

[link]

2009. jún. 29. 11:58
NEkünk 4 évig volt régi swiftünk és eleve használtan vettük, ennek ellenére soha semmi gondunk nem volt vele. 2 éve az új swifttel tanultam vezetni az pedig egy szuper kis kocsi szerintem. Az, hogy mennyire biztonságos, nos szerintem a 3 autó hasonló paraméterekkel rendelkezik
17. reni79
2009. jún. 29. 11:54

Clio és Fabia nem kéne még ingyen sem.

Az uj swift szép és megbízható!

16. endris
2009. jún. 29. 11:53
Persze ez természetes a végső döntést neked kell meghozni mi csak a véleményünket és tapasztalatainkat írtuk itt le.
15. Ericska3 (válaszként erre: 14. - Endris)
2009. jún. 29. 11:43

Szia Endris!


Köszi! Már látom, hogy valamiben az egyik, másban a másik a jobb, így csak a mérlegelés marad... :)


A másik már csak az, hogy mekkora rizikó használtan venni autót, de ez már egy másik történet.

14. endris
2009. jún. 29. 11:28
Szia. Én is a Fabia mellett döntenék. Nekünk az van Fabia Ambient (a felszereltsége miatt). Nagyon szeretjük és kényelmes. Fogyasztása kb. városi 100km/6-7 liter.
2009. jún. 29. 10:15

Köszi Nektek!


Valaki esetleg tudna írni a fogyasztásukról?

12. 1eb84e4bad (válaszként erre: 9. - Ericska3)
2009. jún. 29. 10:09
esetleg ESP ha gyerekeket szállítasz
2009. jún. 29. 09:59

A Suzuki Swift II rendkívűl biztonságos,jól gyorsul,keveset fogyaszt,és nagyon szép!

Kedvező feltételekkel kapható,megbízható,még SOHA nem hagyott cserben!A hibalehetőség szinte nulla,nem szervízigényes.És félig-meddig,de a "MI AUTÓNK!"

-Miért tömném a szomszédok zsebét?

2009. jún. 29. 09:59
én is a fabia mellett döntenénk. Nekünk az van, imádjuk:)
9. Ericska3 (válaszként erre: 8. - A7f41877f6)
2009. jún. 29. 09:58

Neked is nagyon köszi!

Ha már az extráknál tartunk, azon is gondolkodtam, hogy mi lenne a minimum? Nekem a klíma, szervókormány, központizár, ABS, elektromos ablakemelő. Szerintetek kell még valami?

2009. jún. 29. 09:54

a swiftet nem próbáltam, de fabiám és cliom volt


Hát, a fabia kényelmetlen volt és sokszor volt szervízben. A cliot nagyon szerettem, kényelmes volt, és a kötelező szervízen volt csak.

Mind a kettőt a munkámhoz használtam, szóval naponta több 100 km-t mentem vele.


Mondjuk lehet, hogy azért is ez a tapasztalatom, mert a fabia teljesen fapados volt (még szervó sem volt benne) a clio meg egy kicsit több "extrát" tartalmazott.

2009. jún. 29. 09:53

Nagyon köszönöm Mindenkinek! Igen, a francia autóknak már hallottam a történetét, bár egy Clio van a családban, ami egészen jól szuperál.

Egyébként egyre inkább a Fabiara gondolok én is. Rengeteg fórumot végigböngésztem és abszolut pozitív. A csomagtartó méret nálam is fontos!

Olvastam a Suzuki töréstesztjéről is, hát igen, vitatéma... Viszont ez is lényeges, sőt, nagyon is az!

2009. jún. 29. 09:52
Én is mindenképpen fabiat vennék. Swift nem,mert Suzuki,és nem biztonságosak és kicsi is, ismerősnek van suzukija beültünk ketten hátra és rosszul éreztem benne magamat mert kicsi. Cliot-se vennék, minden indok nélkül mondom, hogy NEM! Mi is nagyon Fabia felé hajlottunk, de aztán utolsó pillanatban seat cordoba combit vettünk,abba aztán lehet pakolni,be fér hátra babakocsi meg minden egyéb ami kellhet, és árban ugyanott volt. Szóval én mindenképp a Fabiára szavazok
2009. jún. 29. 09:50
Nekunk fábia sedanunk van, a csomagtartoja hatalmas és hátul is jo nagy, nekunk ez a tuti...:)))
2009. jún. 29. 09:46

Szia!


Nekem volt francia autóm...Soha többet!!!

Suzukikat nem tartom annyira biztonságosnak, főleg ha gyerekeket is szeretnél szállítani. Marad a Fabia;)

A családban van Skoda, igaz nem Fabia hanem Octavia, de semmi gond nincs vele. Érződik benne a német precizitás, akkor is ha csak egy Skoda;)

A csomagtartója pl. a 3 autó közül a Fabiának a legnagyobb

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook