Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Súlyfelesleg - Nektek van valami praktikátok? fórum

Súlyfelesleg - Nektek van valami praktikátok? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. nov. 8. 15:15

Sajnálom hogy ez a téma ide jutott a császárt pont a mozgás miatt írtam le ha jól tudom hasizom erősítő gyakorlatokat csak az után lehetne végezni vagy inkább ajánlják ha egy gyógytornásszal beszéltél és megnézte milyen állapotban vannak a hasizmaid.


Annak megkülön örülök hogy ezek szerint csak én vagy olyan szerencsétlen hogy nincs sok időm pihenni szinte semmi. Nincsenek nagy szülők rokonok kb 200kmre vannak. Barátnők vagy dolgoznak vagy szintén babával vannak othon.


Köszönöm apja is van a gyerekeknek aki hajnal 3 kor indul dolgozni és van olyan nap mikor este nyolc kilenckor ér haza. És igen hétvégén is dolgozik kb 90% ban a maradék 10% ban ő is igyekszik pihenni.


Köszönöm azoknak akik segítettek és tippeket adtak ki probálom hátha kicsit könnyebb és gyorsabb lesz a folyamat.

29. Dorcika2013 (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2016. nov. 8. 14:55
Köszi! Valaki aki érti miért írtam ki amit írtam.
28. gribedli*** (válaszként erre: 19. - Dorcika2013)
2016. nov. 8. 14:51
Szerintem ezt a dolgot engedd el. Már elmúlt, lapozz, így kellett történnie és kész. Próbálj visszatérni önmagadhoz, ne filózz túl sokat azon, hogy milyen volt a szülés, hanem nézz előre és vedd sorba, hogy mit tudsz magadból kihozni. Sajnálom, ha nagy a sebed és fáj, a saját tempódban haladj és idővel regenerálódni fogsz, ez a mostani szomorkodásod meg csak egy rossz emlék marad. Próbáld kihozni magadból a maximumot, jó közérzeted lesz, az meg a külsődön is megmutatkozik és a lelkivilágodon is, meg az egész életedre kihat. Szóval hajrá. Szerintem kaptál egy csomó tippet, csak meg kell valósítani. Pl ma még van időd egy 10 perces tornára meg még hátravan egy uzsonna és a vacsora, látod, fél napból is olyan sokat ki lehet hozni;)
27. gribedli*** (válaszként erre: 26. - 328e1b30ab)
2016. nov. 8. 14:43

Dehogynem, elkezdhet mozogni. Én értem, hogy sokan nem akarnak nekiállni és vonakodnak meg minden, de mozgás nélkül nem lesz feszesebb izma és nem lesz gyorsabb anyagcseréje. Épp ezért egy nagyon könnyű tornát ajánlottam neki, direkt olyat, amit császáros anyuka csinált, és ráadásul Cindy Crawford is sokat hízott a terhessége alatt (30kg ha jól emlékszem) és közben nem mozgott, szóval abból indultam ki, hogy ne összehasonlítgassuk, ki mit csinált, hanem ahogy ő kérte: hozzá hasonló szituban ki mit csinált.


A mozgásformát, amit ajánlottam neki, egy hozzá hasonló szituban lévő nő 2 hónappal császár után megcsinálta, úgy, hogy terhesség alatt nem mozgott meg sokat is hízott. Így nem lehet kifogás, hogy ez túl nehéz, mert neki is ilyesmi a szituja. Nem lenne életszerű olyat ajánlani neki, amit én csináltam, mert nem híztam ennyit soha babával, meg a terhességeimet végigsportoltam. Rajta ez nem segít.


Persze, mi sem könnyebb azt mondani, hogy kezdjen el egy szigorú ch szegény kajálást és vele együtt kezdjen el napi 2x edzeni, ha ennek neki sem áll.


Ha viszont látja, hogy akivel együtt tornázik, a képernyőn, az is onnan indult, ahonnan ő, akkor könnyebb lesz, motiváló. Azért is ajánlottam azta dvd-t, mert Cindy alakja nem tökéletes, van kis cellulitisz, van kis zsírpárna, stb, tehát nem teszi magasra a mércét, inkább megszeretteti az edzést. Aztán utána a határ a csillagos ég (ha akarja), csak elkezdeni nehéz, sírós babával, súlyfelesleggel, kialvatlanul.


Megjegyzem, szerintem jobban is fog tudni aludni, ha elkezd sportolni, jobban fog aludni és kipihentebbnek fogja magát érezni, mert jót tesz. Bár ezt hiába mondom, amíg nem kezdi el:)

26. 328e1b30ab (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2016. nov. 8. 14:27
Biztosan hamarabb fárad. De 4 hónapos gyerekkel ne is kezdjen el sportolni, nem igaz? :) Egyelőre rendszer kellene ide, alvás, kis tehermentesítés meg kis adag ételek.
25. c73db520ef (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. nov. 8. 14:17

Mihez kepest +30 kg?

Magassag-suly-eletkor, no meg alkat fugvenye is.

24. gribedli*** (válaszként erre: 18. - 328e1b30ab)
2016. nov. 8. 14:14

Szerintem ő arra értette, hogy a császáros sebbel egy csomó mozgást később szoktak megengedni a dokik vagy éppen egyéni regenerálódástól is függ, de ott tovább érzi, hogy fáj, így gyakorlatilag minden olyan torna közben, ahol érintett a hasizom is, húzódni fog. Pl a kitörés is egy lábgyakorlat de közben minimálisan a hasizom is dolgozik, így érezni fogja.


Ha terhessége előtt és alatt meg nem sportolt semmit, nyilván a sok kihagyás miatt hamarabb fárad, stb.

23. c73db520ef (válaszként erre: 19. - Dorcika2013)
2016. nov. 8. 14:13

Teljesen mindegy, masodlagos, hogy mi modon szultel! Eletet adtal, ez a lenyeg.

Hidd el, a termeszetes szules sem mennybementel!

Van hasi vagasom is, igy tudom, milyen az!

Egyk sem jobb/rosszabb a masiknal, csak mas...

Ne ezen lovagolj!

22. 328e1b30ab (válaszként erre: 19. - Dorcika2013)
2016. nov. 8. 14:09

Kérlek, gondolj bele: a császármetszés "normális".

A vakbeledet is kiveszik, ha kell, holott az nem természet adta folyamat, hanem tudás adta folyamat. A gyilkos galóca meg természet adta, mégsem jó dolog, nem is esszük meg. Meg házban lakunk, pedig az sem "normális", a barlang a normális menedék az embernek.


Ha nem lenne a császármetszés, ki tudja, lenne-e két gyereked, megúsztátok volna-e? Örülj inkább, hogy nem száz évvel ezelőtti tudásszinten estél át mindezen.

21. 328e1b30ab (válaszként erre: 19. - Dorcika2013)
2016. nov. 8. 14:06

Egyébként meg mi az, hogy nem volt időd pihenni egy percet sem? Nincs a gyereknek apja? Ha nem egyedül élsz, akkor van. Nos, amikor ő dolgozik nap közben, akkor te is azt teszed, így néha ő is felkelhet a saját, önként vállalt gyerekéhez. Vagy megfőzhet egy tál ételt, hogy ne neked kelljen 24 órában dolgozni mindent, míg ő biztos, hogy nem dolgozik 24 órán át.


Azon kívül eddig minden hsz-t jó szándékkal írtam neked, nem rám kell kiakadnod , hogy én "kioktatlak", mikor egyértelműen nem tettem.


Csak magadra vagy hagyva, ki vagy készülve, fájdalmaid vannak, hulla fáradt vagy, plusz frusztrálod magad azzal, hogy te nem szültél és hiányzik neked valami "folyamat", amiről nem tudod, mi, hiszen nem tapasztaltad meg, láthatólag nem tudod feldolgozni. Így ne máson verd le. Sokrétű segítségre van szükséged, első sorban a lelkednek, másodsorban a férjedtől fizikailag és csak harmadik eset a fogyás.


Annál is inkább, mert a kialvatlan szervezet nem tud fogyni sokaknál.

20. 328e1b30ab (válaszként erre: 19. - Dorcika2013)
2016. nov. 8. 14:03

Lelkileg miért? Számos embert ismerek, akiket "nem vágott oda" lelkileg. Ugyanis nincs rá semmi ok, ez a gyerek világra hozatalának egy módja, semmi egyéb.


Amit leírsz, az csak annyit jelet az étkezéseddel kapcsolatosan, hogy penetránsan rossz. De, sokat eszel, különben nem szedtél volna fel ennyi sok súlyt. Ezt fogadd el. Ráadásul rendszertelenül. Nincs olyan, hogy nincs időd reggelizni. Naná, hogy tartalékol a szervezeted így ...


Reggeli: egy pici doboz natúr joghurt összesen 4 kanálnyi, lenyelni kb., 40 mp. Nem ideális, de beindul az emésztés. És akkor is 40 mp, ha leülsz és akkor is, ha állsz közben.


Naponta 3-szor KELL enned, különben ez lesz. Nem kell hozzá leülni. Semmit ne kell. Két perc alatt tudsz enni valamit, csak pár falatot, amikor a gyereket eteted vagy a másik gyereket. Kis hús, pár falat bármilyen zöldséggel, vagy 2 főtt tojás ugyanígy. A lényeg, hogy keveset, nem kenyeret, tésztát, krumplit, ukrot és legalább napi háromszor. És sok víz. Ennyi a trükkje, ha szültél ha nem szültél, kb mindenkinek.


Nézd, ha nem akartál a császároddal foglalkozni, akkor miért írtad ide?! Ha nem írod a fogyókúrád mellé, akkor senki nem tud róla, nem is értem.


Komoly problémáid vannak, ha így állsz a gyermekeid világra hozatalához és ezt jó szándékkal írom neked. Nem császárod volt. SZÜLÉSED. Ami ugyanolyan értékű, ha ilyen, ha olyan.

19. Dorcika2013 (válaszként erre: 18. - 328e1b30ab)
2016. nov. 8. 13:51
Nem tudom, hogy Neked volt e császárod de akinek volt tudja mivel jár testileg és lelkileg is oda vágja az embert. Mind kétszer természetes szülésnek indultunk neki. Császár után nem úgy működik a szervezeted mint normál szülés után . Nem mindegy milyen tornát végzel nem csak a műtét végett hanem mert ( legalábbis nekem ) vannak még most is olyan napok mikor nagyon fáj (főleg ha hidegfront van).Nem tudon mennyi össze növésem lehet első császárom után nem volt most se volt lehetőségem piheni műtét után. Második műtéti hegem nagyobb majdnem csípőtől csípőig letem vágva. Természetesen örülök hogy egészségesek a gyermekeim, de nem ez a normális mint írtam jobban megviseli az embert. Rengeteget sétálok mozgok már csak azért is mert vidéken lakunk és a posta 1,5 óra séta csak oda. Nem zabálok reggeltől estig. 12-15óra közt szoktam ebédelni mikor hogy sikerül. Reggelizni nincs időm mert mire letudok ülni már ebéd van. Vacsorázni sem mindig szoktam mert a reggeli és az ebéd van mikor elég későre sikeredik. Mire elalszanak este nyolc kilenc akkor már inkább azt számolgatom öcsi kb mikor kell menyi időm marad aludni. Igazából nem azért írtam ide hogy ki legyek oktatva mi bajom a császárral és örüljek hogy..... hanem azért hogy másoknak hasonló helyzetben hogy sijerült fogyniuk. Azért mert nem repdesek az örömtől hogy nem tudtam termét úton szülni nem jelenti azt hogy nem örülök vagy nem szeretem a gyerekeim. Egyszerűen hiányzik az életemből az a természetes folyamat ami ezzel jàrna. És elszomorít hogy nem élhetem át azt amit azok akik természetesen szülnek. Gondolokarra ez alatt hogy mikor kibújik a baba egyből a kezében tartatják az anyák elentétben a császárosokkal. Akkik cserébe végig halgthatják hogy cincálják szét és ami ugyan nem hosszú idő de amikor az epitől lebénulva ott fekszel kiszolgáltatva óráknak tűnik ráadásul utána a babát se veheted a kezedben kb egy pillantást vehetsz rá. Ami ez után következik arról nem is veszélve. Persze felejtsük el ez már a múlt. Azokra lennék kíváncsi akiknek szintén nagyobb súly feleslegük volt császár (szülés) után és rövid időn belűl letudták adni úgy hogy ez a szoptatást nem befolyásolta.
18. 328e1b30ab (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. nov. 8. 12:51

Miért sajnos, hogy császárral szültél?

Miért teszel ki ezért szomorú jelet?

Hogy jön mindez a túlsúlyodhoz?

Nota bene:

nem az a lényeg, hogy egészséges gyerekeid születtek,tök mindegy, milyen módon? És hogy jön mindez a fogyáshoz?


Nézd, a fogyás háromnegyed részben azon múlik, hogy mit és MENNYIT eszel, a többi csak a mozgás. Legegyszerűbb, ha egy harmaddal kevesebbet eszel, mint eddig. És ne a gyerek mellett próbálj mozogni egyelőre, hanem velük. Tempósabb séta először-30 kiló zsírral a testeden az is rengeteget számít. És az ízületeidet sem teszi tönkre.


Egyél kevesebbet, sétáljatok minden nap legalább két órán át! A legfontosabb, hogy szeresd magad. Mert úgy tűnik, hogy a császármetszések miatt negatívan értékeled magadat, és türelmetlen vagy a testeddel. Az pedig nem jó.

2016. nov. 8. 12:43
este reszeltrépa almával és legfeljebb éjjel egy körte
16. vecus (válaszként erre: 12. - Spann)
2016. nov. 8. 07:04

Ha tud az ember mértéket tartani akkor nem fog tőle hízni.


Én nem hízok tőle. De nagyon jót tesz az emésztésemnek.

15. oszandra85 (válaszként erre: 13. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 23:25
Vannak hozzaadott cukortol mentes muzlik,amik jok,rostban gazdagok.Reggelire (es mikor maskor enne az ember) szerintem teljesen belefer,abszolut igazad van.
14. oszandra85 (válaszként erre: 11. - Spann)
2016. nov. 7. 23:22
A topikhoz is hozzaszoltam,de nem tudtam elmenni mellette mennyire negativ vagy mindenkivel es gondoltam jelzem hatha meg senki nem merte megmondani neked.
13. gribedli*** (válaszként erre: 12. - Spann)
2016. nov. 7. 19:47

Ha belefér a kalóriájába, miért ne? Oké, hogy a szénhidrátcsökkentett diéták gyorsabbak, de a szoptatással nem mindig férnek össze. A másik meg az, hogy hosszútávon nem mindenki tudja betartani.


Én igyekszem 50%-nál meghúzni a határt szénhidrátban. Ha ebbe belefér a müzli (és miért ne férne bele?), az oké. Az utóbbi időben kipróbáltam még olyan magas ch-s étrendet is, amiről tényleg nem hittem, hogy nem fog hízlalni és nem híztam tőle. Igaz, ezt megint nem ajánlhatom neki mert szoptat és kell a fehérje, amit kipróbáltam, az meg kifejezetten kevés fehérjét tartalmazott szóval nem idevágó. Meg mellette szedtem BCAA-t, így azért egálba hoztam magam.


Szoptatós kismamának nem ugyanaz a diéta való, nem is szeretném szélsőségekkel traktálni.

12. spann (válaszként erre: 6. - Vecus)
2016. nov. 7. 19:36

Húúú, müzlit ne!


Nagyon hizlal!


Komolyan! Mindenki azt hiszi, hogy egészséges, meg rost, meg magvak, ami így is van, csak éppen meghízik tőle. Tapasztalat.

11. spann (válaszként erre: 4. - Oszandra85)
2016. nov. 7. 19:29
Ez a topik nem rólam szól, úgyhogy ne velem foglalkozz, légy szíves.
10. gribedli*** (válaszként erre: 9. - Dorcika2013)
2016. nov. 7. 19:26

Gondolom, ez sok mindentől lehet, vannak letapadások császár után, amelyek a belek elmozdítása miatt vannak, ez normális, de azért mozogni mozoghatsz, időől időre jobb lesz.


Ami a diétát illeti, a legfontosabb a sok víz, a fehérje és a rostban gazdag kaja, ahogy előttem is írták, mert a rostok rendbeteszik a bélműködést. A tejed pedig ugye víz és fehérje leginkább, ezért ez a kettő a legfontosabb, a benne lévő szénhidrátot innen onnan könnyedén előállítja a szervezet.


A mozgástól amúgy jó lesz a vérkeringésed is, ez kedvez a tejtermelésnek és ha lehet, szoptatás után közvetlenül, "üres" cicikkel történjen az edzés, így egyáltalán nem fog bezavarni a tejsav. Sokan mondják, hogy a sport miatt termelődő tejsav majd bezavar a tej ízébe, hát azért nem eszik ennyire forrón a kását. De kényelmesebb is szoptatás után, mert nem fájnak. Hordj egy nagyon jó sportmelltartót, jól tartson, jó méret legyen, ne az ára legyen jó, hanem a pántja, érted;)


Még a fehérjéről jut eszembe, hogy az anyatej nem lesz jobb attól, ha tehéntejet iszik a kismama, hiszen a mi tejünknek más a kompozíciója, tehát bármilyen fehérjét fogyasztunk, mindent le kell bontania a szervezetnek aminosavakra és újraépítgetni azokból a saját tejre jellemző fehérjéket, szóval nyugodtan mehet ez tojásból is pl, ami egy jól hasznosuló fehérje, vagy fehérjeporokból.


Aztán persze, legyen sok zöldség, gyümölcs, mindig legyen rágcsa (répa, alma, müzliszelet, mix olajos magokból stb) a kezed ügyében, ha lehet, ezeket csináld meg előre, hogy ne akkor kelljen kaja után keresgélni, amikor épp leesett a vércukrod és ilyenkor tuti, hogy nem olyan dologra esik a választás, ami diétás.


Szoktam csinálni magamnak nagy befőttesüvegben dió, mandula, mogyoró, mazsola mixet, ebből kiveszel egy marékkal és inkább ez legyen a snacked mint a ropi vagy keksz.


Mert ugye kisbaba mellett az van, hogy nincs időd leülni, de így futtában jók ezek.

9. Dorcika2013 (válaszként erre: 7. - Gribedli***)
2016. nov. 7. 18:22
Köszi megnézem. Tornáztam szülés elött de még egy egy mozdulatra fáj a hasam így nem csináltam azt a fajta mozgást. Kallóriákat számolgatom most.
8. Dorcika2013 (válaszként erre: 5. - Oszandra85)
2016. nov. 7. 18:17
Köszönöm szépen drukkolok nektek!! Most hallottam hogy a D vitamin hiánya is hozzá járul az elhízáshoz. Mindent kiprobálunk
7. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. nov. 7. 14:29

Szia, ha előtte sem mozogtál és kezdő vagy ebben, meg ugye nem olyan nagy a babád, mozgásként ajánlom Cindy Crawford Új dimenzió című dvd-jét, kímélő szülés utáni torna, kis 10perces blokktól 45 perces edzésig, 2-3 hónapig most ezt csinálnám a helyedben. Cindy 2 hónappal volt császár után a dvd forgatása közben és még szoptatott. Szóval a tejed sem fog ettől elmenni és nincs benne ugrálás.


Ezt kisbaba mellett is csinálhatod. Ha kihívás kell, vagy több időd van, több blokkot is megcsinálhatsz belőle.

6. vecus (válaszként erre: 1. - Dorcika2013)
2016. nov. 7. 14:27

Szia!


Én nem rég kezdtem el egy kicsit másképpen enni és fél év alatt 10 kiló ment le. Nem olyan gyorsan fogyok de legalább tartósan. Nincs jojo efektus.


Ami fontos hogy egyél rostban gazdag ételt.

Én pl müzlit eszem.

Ez segíti az emésztést és nálad még a tejnek is jót tesz.

A másik hogy én nem eszem krumplit. És a többi köretből is kb fele mennyiséget.

De eszem édességet persze csak kis adagban.


Ha egy kicsit odafigyelsz mikor mit eszel akkor szerintem sikerülne neked is leadnod jó pár kilót.

5. oszandra85 (válaszként erre: 3. - Dorcika2013)
2016. nov. 7. 14:13
En sajnos nem tudok neked segiteni, mert meg csak most igyekszunk, hogy legyen elso baba, de sok sikert es kitartast kivanok neked. A baratnom most kezdi visszanyerni az alakjat, decemberben lesz 2 eves a kicsikeje, ot is borzasztoan zavarta, amikor mar tudott eljart zumbazni meg konnyebb orakra, amiket terhesseg elott csinalt azokat nem birta a terde, ahogy te is mondtad. En amikor eletmodot valtottam az segitett, ha minden nap mozogtam picit, nehez es van, hogy nincs kedved, faradt vagy, meg picikek nelkul is, de akkor is csinaltam, nagyon elszant voltam, 20 kilot adtam le akkor kb fel ev alatt. Hosszutavu celokat tuzz ki, ami megvalosithato, realis. Hajra!
4. oszandra85 (válaszként erre: 2. - Spann)
2016. nov. 7. 14:09

Veletlen beleolvastam egy masik forumba is ahol hasonlo epito jellegu kommented volt. Ha nem tudsz segitoen hozzaszolni, akkor egyaltalan miert? Nincs jobb dolgod?

Attol, hogy te jol erzed magad plusz 30 kiloval nem biztos, hogy mas is es nem kell mindenkinek elengednie magat es szultem 2 gyereket ugyhogy jol van az mar hozzaallassal tekintenie magara. Attol, hogy anyuka lett valaki meg nem szunt meg nonek lenni.

3. Dorcika2013 (válaszként erre: 2. - Spann)
2016. nov. 7. 12:42
Nem másért szeretnék fogyni hanem magamért. Előszőr is van egy csomó ruhám ami nem jön rám :-) de nem ez az elsődleges. Érzem hogy sokk pl térd izületem se bìrja annyira ezt a súlyt és persze hamarább elfáradok.
2016. nov. 7. 12:22

Nekem van. Nem törődöm vele.

A súlyfelesleg majd lemegy magától, felesleges ezen izgulni. Amíg szoptatsz, nem is szabad fogyókúrázni. Utána meg futkosol majd eleget a gyerekek után, kicsit oda kell figyelni az evésre és annyi.

Vegyél egy pár bő cuccot, és nem érzed magad "borzalmasan".

Ha meg marad rajtad pár kiló, nem baj. Hacsak nem vagy sztriptíztáncosnő civilben.


Elég már ebből a fogyóhisztériából, amit a média éjjel-nappal sugall és rontja vele a hangulatot.

2016. nov. 7. 11:33
Sziasztok! Nem tudom pontosan mennyire problémás téma a súlyfölösleg nálatok. Két gyermekes anyuka vagyok a lányom 3 éves a pici fiam 4 hónapos. Sajnos császáros lett mind a két gyermekem. :-( Kislányom születése után nem maradt túlsok kg rajtam nem is híztam sokat a terhesség alatt. Ám most 30kg felesleg van rajtam borzalmasan érzem magam emiatt. Szoptatok így nem merek nagyon diétázni ( ez nem jelenti hogy mindent meg eszek ami elém kerül ) probálok amennyit csak lehet mozogni bár ez két gyerek mellett nem nehéz. Taposó gépem van ithon de nem mindig jutok el oda hogy használjam. Picifian fogai elindultak így túl hosszúak az északák papa mama nincs segítségem sics ez által. Mire oda jutok hogy tudnék tornázni álva képeslennék aludni. Kalória bázison regisztráltam hát ha annak segítségével menni fog a dolog. Nektek van valami praktikátok ez ügyben?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook