Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Staphylococcus aureus baktérium fórum

Staphylococcus aureus baktérium (beszélgetős fórum)


2015. jún. 5. 20:18
sumetrolimot.
2015. ápr. 3. 09:21
Mit kapott a fiad rá, milyen antibiotikumot?
2014. júl. 17. 21:06
A fiamnak volt ilyen de ő még antibiotikumot is kapott rá,és később újabb orrváladék vizsgálat volt nála de az már rendben volt.
20. Silu
2014. júl. 17. 17:16
Nem tudom jar e erre meg vki de orulnek neki ha igen, a heten kaptam meg az orrvaladek eredmenyet, Staphylococcus aureus, felirtak kremet mondvan ne bombazzak a testem gyogyszerrel de semmit nem mondtak hogy most ez miert mennyire veszelyes en meg bevagyok rezelve :( vki pleaseeee irjon
19. egyszembors (válaszként erre: 18. - 325b42d966)
2012. aug. 18. 06:19
Az antibiotikum kúra általában 7 napig tart, és utána 3 napot szoktak várni a kontroll vizsgálattal, így jön ki a 10 nap. Ha a fiadnak azóta sincs komoly torok- vagy orrmelléküreg-gyulladásos tünete, akkor ne izgasd magad. Ha ismét ott lesz a Staphylococcus, akkor a fiad valószínűleg hordozza már régóta, és fogja is, de ez nem gond, ez a baci a normál flóra része. Ha a gyerek nem beteg, és ír fel a doki új antibiotikumot ugyanerre a bacira, én nem adnám be a gyerekemnek.
2012. aug. 16. 15:15
ma visszamentünk a dokihoz ,a múlthéten 10 napot mondott de holnap nem rendel így ma a 8.napon mentünk vissza és leszídott hogy minek mentünk most én kérdeztem hogy mikor kellett volna erre nem válaszolt és dühösen vett újabb mintát,és azt mondta 10 nap múlva lesz kész ha szerencsénk van jó ha nem akkor újabb antibiotikum kell,nem értem mit csináltam rosszul segítsetek
17. 325b42d966 (válaszként erre: 16. - Trapiti)
2012. aug. 9. 18:14
köszönöm szépen.
16. trapiti (válaszként erre: 15. - 325b42d966)
2012. aug. 9. 18:12
Szia! Bocsánat, csak most értem ide... Szerencsére ez valóban egy ártalmatlan baci, a kontroll csak azért kell, hogy lássák,hogy megszünt.
15. 325b42d966 (válaszként erre: 14. - Egyszembors)
2012. aug. 9. 16:19
köszönöm,akkor szerinted simán túl leszünk rajta a gyógyszer után?az újabb minta 10 nap múlva miért kell?
14. egyszembors (válaszként erre: 13. - 325b42d966)
2012. aug. 9. 14:12
Ez egy igen jólnevelt mezei baci, mindenre érzékeny (ezt jelenti az "E"), nem MRSA, ne aggódj. :)
13. 325b42d966 (válaszként erre: 11. - Egyszembors)
2012. aug. 9. 07:43

írom:ceftriaxon

oxacillin

sulfametoxazol-trimethop

ciprofloxacin

amikacin

gentamicin

tobrammmmycin

vancomycin

erythoromicin

clindamycin

tetracylin

rifampicin

tigecyclin

mindegyik után E betű van.

köszönöm hogy segítesz.

12. egyszembors (válaszként erre: 9. - 325b42d966)
2012. aug. 9. 06:44

Ez a baci az orrban többnyire nem tekinthető kórokozónak. (Feltéve, hogy a fiadnak nincs valami immunrendszert legyengítő alapbetegsége, vagy más "zavaró" tényező a rendszerben. Az allergia nem számít)

Ha ez esetleg megnyugtat, a férjem is parlagfű allergiás, és neki is a napokban indultak be a tünetek, pedig kb 10 nappal később szoktak a sokévi átlag szerint.

11. egyszembors (válaszként erre: 10. - 325b42d966)
2012. aug. 9. 06:41
Na, pont ez az antibiotikum tábla kellene nekem, hogy milyen antibiotikumokat vizsgáltak, és abból mire érzékeny és rezisztens a baci, ebből lehet eldönteni, hogy mrsa, vagy mezei Staphylococcus.
2012. aug. 8. 21:11

ez áll a leleten,kérés aerob tenyésztés gomba,válasz:gomba nem tenyészett ki.Baktérium jegyzéke:1 staphylococcus aereus sok telep.

a lelet másik oldalán pedig antibiotikum tábla melyben benne van a sumetrolim is,ezt kapták a gyerekek,10 napig kell szedni.

9. 325b42d966 (válaszként erre: 8. - Egyszembors)
2012. aug. 8. 21:03
honnat tudhatom hogy MrSA-e vagy sem?bocsánat a sok kérdésért de igen megvagyok rémülve,10-éves a fiam de máig utálom,félek,amikor beteg és nehezen tudom kezelni és ráadásul parlagfűallergiás is ezért nem tudom mit okoz ez a baci mert az allergiás tünetei is rendesen előjöttek már így a szezon elején,elöző években nem ennyire korán kezdődött.
8. egyszembors (válaszként erre: 6. - 325b42d966)
2012. aug. 8. 20:51

Az első kérdésre a válasz: valószínűleg semmi. A második és harmadik kérdésre: igen, lehet, de nem valószínű.

Igazából a legvalószínűbb, hogy a fiad hordozza ezt a baktériumot az orrkagylóban, és szegény baci nem is tehet semmiről, csak rosszkor volt rossz helyen és kitenyészett a mintából.

Ha az orvos indokoltnak tartja a Sumetrolim kezelést, akkor szedjétek végig a kúrát, lehet, hogy kiírtja a Staphylococcust, lehet, hogy ott marad, de igazából nincs jelentősége. Ha a fiad egyébként egészséges, ha nincsenek akut hurutos tünetei, és nem MRSA-ról van szó (ezt lehetne megtudni a leletből), akkor a világon semmi okod aggódni.

7. egyszembors (válaszként erre: 4. - Mkjudit)
2012. aug. 8. 20:44
Épp azért kérdeztem a leleten lévő rezisztencia-eredményeket, hogy megtudjuk, hogy MRSA-e, mert eddig ez nem derült ki.
2012. aug. 8. 18:45
mi lehet a következménye ?a nevelt lányomnak pedig a fülegyulladt be lehet ez is ettől,és okozhatta ezt uszoda víz?
5. 325b42d966 (válaszként erre: 3. - Egyszembors)
2012. aug. 8. 18:44
sumetrolimot kaptunk,és azt hiszem a pálca merev volt amivel vették a mintát de nem biztos 10 napja volt és nem gondoltam hogy ez fontos lehet,
2012. aug. 8. 17:13
Tényleg nagyon sok ember hordozza ezt az orrában, tünet nélkül, így nem is tudnak róla. Antibiotikumot írnak rá, de nem biztos, hogy eltűnik a szervezetből. Tehát ez így elég félelmetesnek tűnik, de nem kell túlaggódni. Ha multi rezisztens staphylococcus, akkor az már veszélyes lehet, főleg gyerekekre, idősekre, legyengült immunrendszerű emberekre. Okozhat pl. nehezen gyógyuló,állandóan váladékozó sebeket. Ha ilyesmit észlelnek pl. kórházban, látogatási tilalmat is elrendelhetnek. De ez csak az MRSA-ra vonatkozik, a kisfiad miatt ne aggódj.
3. egyszembors (válaszként erre: 1. - 325b42d966)
2012. aug. 8. 16:51
A S. aureus baktériumot rengetegen hordozzák az orrukban, tünetek nélkül. Más szóval, teljesen normális, ha ott van a fiad orrában. Fontos lenne tudni, hogy hogy történt a mintavétel. Ha egy merev pálca végén kis vatta mintavevővel, akkor annak nem sok köze van az orrban lévő valódi kórokozókhoz. Ha hajlékony kis pálcával, akkor kicsit jobb a helyzet. A legfontosabb kérdés, hogy beteg-e a fiad? És az eredményen milyen antibiotikumokra érzékeny a baci, és milyet kaptatok? (Priviben is megírhatod, ha gondolod, szívesen segítek értelmezni. Sajna nem mindig a jó gyógyszert választják ilyenkor az orvosok.)
2012. aug. 8. 16:40

Staphylococcus aureus az orrban


Én így kerestem rá, és találtam pár infót róla, de tapasztalatom nincsen :(

2012. aug. 8. 16:07
Kisfiamnál(10-éves)orrváladékból ezt a baktériumot mutatták ki ráadásul (sok telep)így van írva.próbáltam utána olvasni de elég kevés az információ ami meg van az rémisztő nekem kérlek ha volt valakinek hasonló gondja írjon nekünk hogy mitől,és milyen tünetek mert mi orrvérzés miatt mentünk orvoshoz eszembe sem jutott hogy ez lehet belőle.Antibiotikumot kapott ma,de a mintát 10 napja vették és ma kezdte a gyógyszert nem sok ez az eltelt idő?orrkenőcsöt kapott 10 napja 2 félét.köszönöm a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook