Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Spirállal kapcsolatos:olvastam, hogy meddöséget okoz.Igaz ez? fórum

Spirállal kapcsolatos:olvastam, hogy meddöséget okoz.Igaz ez? (tudásbázis kérdés)


24. 893032e129 (válaszként erre: 21. - Mandy)
2009. ápr. 22. 19:46
Próbálta a doki levenni a spirát, amikor 7 hetes terhes voltam (mert, akkor vettem észre, nem is gondoltam, hogy terhes lehetek, hiszen ott volt a spirál meg még a nagyobbik babámat szoptattam). Szóval próbálta levenni, de mivel megnövekedett addigra a méhem, az a kis szál,amin keresztül le lehet venni, feljebb húzódott, szóval nem sikerült, aztán azt mondta, hogy ne bolygassuk, ha nem akarok elvetélni. Szóval így hordtam ki a bébit, csak azon kellett izgulni, hogy ki ne szakítsa idő előtt a magzatburkot. Azt mondta a doki számítani kell koraszülésre,de túlhordtam 2 nappal és egy egészséges 3kiló 40 dekás babám lett meg egy sértetlen spirálom. Akkor nekem azt mondta a doki, hogy az a spirál,amit kaptam akkor a legjobb volt (mondjuk drága is volt) és ő is 1-2%-ot mondott, meg a tájékoztatójában is az volt.
23. tücsimücsi (válaszként erre: 20. - Mandy)
2009. ápr. 22. 15:47
1-2 %? Nem annyi, hidd el nekem, ne adj a statisztikákra. Az én tág ismeretégi körömben 7 nő biztos volt aki így járt. Gyakoribb, mint gondolnád.
2009. ápr. 22. 13:25
Ha a spirál nem okoz gyulladást, akkor meddőséget sem okoz.Azonban ha gyulladás jön létre miatta,minden -képp azonnal orvoshoz kell fordulni,hogy levegye,mert ha hegesedéssel gyógyul a gyulladás, akkor bizony okozhat meddőséget.De ez csak abban az esetben fordulhat elő,ha hosszabb ideig nem fordulsz orvoshoz,Az első gyulladásra utaló jelnél azonnal menni kell.Ezek a jelek:Köztes vérzések, elhúzódó vérzések,fájdalom az alhasban ami egész a combokig is kihat, láz, stb.Sajnos a spirálnak van egy rossz tulajdonsága azon kívül, hogy nem mindenkinek bírja a szervezete, az hogy simán teherbe lehet esni vele.
21. mandy (válaszként erre: 17. - 893032e129)
2009. ápr. 22. 13:18
Ez durva, azt hittem ilyenkor kiveszik a spirált, nehogy megsértse a babát.
20. mandy (válaszként erre: 19. - Tücsimücsi)
2009. ápr. 22. 13:18

Sokan?

1-2% azért nem olyan sok...

2009. ápr. 22. 13:11
Ha arra gondolok, hogy sokan spirál mellett esnek teherbe, akkor kétlem....
2009. ápr. 22. 12:52

Erról nem hallottam.Tudomásom szerint a megtermékenyitett petesejt beágyazódását akadályozza meg.Nekem is van és én megvagyok elégedve vele.A gyógyszer a peteérést gátolja.

Kérdezd meg az orvosodat,mindenkinél más nem vagyunk egyformák.

2009. ápr. 21. 19:18
Nekem is van tapasztalatom spirál ügyben. Az első gyermekem születése után spirált javasolt az orvosom, mert mondtam, hogy én nem szeretnék gyogyókat szedni,mert mindnek van mellékhatása. Szóval meg is kaptam a spirált, de nemhogy meddőséget okozott, hanem úgy lettem terhes másodszor, hogy spirálom volt. A dokim azt mondta, hogy 1-2% esélyem volt erre. Amikor megszületett a kisfiam, akkor született meg vele együtt a spirálom is. :)
16. mandy (válaszként erre: 15. - Diagonalt)
2008. júl. 31. 07:56
Én is a másodikat várom a spirál óta. Normálisnak gondolom magam ;-)
15. diagonalt (válaszként erre: 7. - Rantidi)
2008. júl. 31. 07:36
Édesanyám is normális,mégis a bátyám után tetetett fel spirált,azóta lettünk még ketten.Más kérdés,hogy 3hónap után észrevették,hogy annyira sajátjának tekinti a méhe,hogy elkzdte benőni és így ki kellett venni.Párom nagynénje kétszer lett mellette babás.Az én nagynénémnek is sok gondja volt vele.
14. mandy (válaszként erre: 12. - 61e5310fec)
2008. júl. 31. 07:28

Rémsztorik mindig is vannak, és nem csak spirál-témában.

Nekem az egyik ismerősöm szülés közben kapott agyvérzést, és deréktől lefelé lebénult.

De emiatt nem ment el a kedvem a szüléstől!

13. dus
2008. júl. 30. 22:29

Nekem is spirálom van, már 8 hónapja és eddig semmi baj nem volt vele! De valóban nem vagyunk egyformák! Van, akinek nem tudja befogadni a szervezete, van, aki 10 évig "hordja". Egyénenként változó!

A dokim kifejezetten ajánlotta,(kényelmesebb, olcsóbb, praktikusabb, "garanciális" ) így szerintem nem valószínű, hogy meddőséget okoz(hatna), inkább csak meggátolja a nem kívánt terhességet!

De ha megkérdezel egy szakembert, az biztosan meg tudja neked mondani!

2008. júl. 30. 20:46
Én soha nem tetetnék fel spirált,az egyik ismerősőmnek is az volt,begyulladt neki és az lett a vége hogy ki kellett venni a méhét.
11. angyalka105 (válaszként erre: 10. - Angyalka105)
2008. júl. 30. 19:25
Bocs,igazából az első kérdéshez akartam hozzá szólni.
10. angyalka105 (válaszként erre: 9. - 1a50c86bb0)
2008. júl. 30. 19:23
Nekem két gyerek születése óta van,most már kilenc éve.Azóta egyszer cserélték.Megvagyok elégedve vele,igaz először furcsa érzés volt.De jobb esetbe nincs vele semmi gond.Persze nem vagyunk egyformák.
2008. máj. 24. 15:17

A fogamzasgatlo tablettak is okozHATnak meddoseget. Spiral abban az esetben, ha sulyos gyulladas alakul ki miatta, mig a tabletta azzal, hogy lehet soha tobbe nem lesz peteerese a nonek, mert a hormonrendszeret tonkrevagja.

Kinek ez, kinek az a megfelelo, de nem torvenyszeru, hogy mindenkinel, aki ezt valasztja, (sulyos) kovetkezmenyekkel fog jarni a hasznalata.

8. mandy (válaszként erre: 7. - Rantidi)
2008. máj. 24. 15:02

Én mondjuk azért tetettem fel a 'kívánt létszám' elérése előtt, mert gyógyszert nem szedhetek, a gumit meg utálom.

Ennek ellenére normálisnak tartom magam.

2008. ápr. 22. 23:17

normálisék a kívánt létszám után tetetnek spirált,

illetve úgy emlékszem nem szült (születlen?) nőnek fel sem teszik.

2008. ápr. 22. 22:58
nem hiszem
5. fb3d790ac9 (válaszként erre: 2. - 8063d44440)
2008. ápr. 22. 17:46
pl?Miröl hallottál?
2008. ápr. 22. 17:28
nem okoz meddőséget
2008. ápr. 22. 17:20

Hát.......azt tudom, hogy mielőtt a doki felteszi a spirált, megkérdezi, van-e már gyereked....

Viszont én a magam részéről cáfolom.

Kiszedettük a spirált, mert babát akartunk, és rögtön az első hónapban meg is foggant :)

2008. ápr. 22. 17:17
Erről nem hallottam, másról viszont igen
2008. ápr. 22. 16:55
Spirállal kapcsolatos:olvastam, hogy meddöséget okoz.Igaz ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook