Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Spirál miatti görcs 3 hete egyfolytában? fórum

Spirál miatti görcs 3 hete egyfolytában? (tudásbázis kérdés)


24. Heni86 (válaszként erre: 23. - Aproeszter)
2009. dec. 17. 14:40

Csak a szülés óta görcsölgetek mensi alatt előtte nem. De ha azt vesszük alapul hogy az előző 3 hónapban mikor megjött igen akkor lehet benne van a pakliban. :( Persze megyek a dokimhoz ha szombatig nem javul de azt mondta addig várjunk és szedjek fájdalom csillapítót. Csak a szoptatás miatt azt kerülöm inkább.

Tudom, hogy levétel után másik kell és tényleg nem olcsó. :( De hát a gyógyszer még drágább mert ahogy hallom 3 hónapra 5-6ezer forint meg a többi módszer sem túl pénztárca kímélő az önmegtartóztatáson kívül! :))) Na de ennyit megér! :)

23. aproeszter (válaszként erre: 22. - Heni86)
2009. dec. 17. 13:52
Azt nem tudom normális-e ha nagyon görcsölsz biztos nem.Bár ha a síma menszi alatt mikor még nem volt a spirál is görcsöltél akkor szerintem belefér,de ezt tényleg orvos tudná megmondani.Én akkor se voltam nagyon görcsös,de a barátnőm volt hogy összeesett az utcán ha megvolt neki,sőt otthon anyukája már lábas fedőt melegített és azt rakott rá!Szerintem keresd fel az orvosod jobb ha szakember is látja nehogy valami baj legyen.Bár azt tudnod kell nem tudom hogy mondta-e hogy ha leveszi a spirált azt már még egyszer nem tudja visszarakni,venned kell másikat,nem olcsó dolog nem tudom mennyibe kerül most, én közel 3 éve vettem 12000ft volt.Majdnem rosszul voltam,mondta is a párom tudta sokba van ha szeretnénk gyereket,de még az is hogyha nem!!
22. Heni86
2009. dec. 17. 13:36

Szóval akkor valamennyire normális az, hogy görcsölök.

És olyankor szipla görcs van vagy szúrkál oldalt is? Mert nekem volt már petefészek gyulladásom és attól félek kiújul mert folyamatosan a bal oldalon fájt. Igaz 2 napja jobb oldalon is... Nem tudom de kezd kegyetlenül fájni. :(

2009. dec. 17. 13:15
Sziasztok.Nekem is van spirálom az elsőt 8 éve rakták föl a kislányom születése után a 6 hetes vizsgálaton.Semmi bajom nem volt vele,sőt a vérzés mennyiségét is lecsökkentette.Levették kb 3 éve mert szerettünk volna másik babát,a következő hónapban nem jött meg kiderült már terhes is vagyok azóta megszületett a kisfiunk a 6 hetes vizsgálaton megint fölrakták más fajtát ugyan de ezzel sincs semmi bajom talán annyi hogy nem csökkentette le a vérzés mennyiségét és nekem jobb volt ameddig csak annyi volt hogy tudtam mensim van.Fél évente járok ellenőrizni jó helyen van-e de eddig semmi gáz nem volt,remélem nem is lesz!Olyanról már halottam hogy valakinek elmozdult és kellemetlen szúró érzés volt.Egyébként a mensi idején én is görcsölök főleg az első pár napban,De utána észre se veszem!
20. garamond (válaszként erre: 4. - Heni86)
2009. dec. 17. 13:09

Tudom miről írsz, én ezt átéltem és nagyon kellemetlen volt. Éppen vizsgákra készültem és felrakattam előtte a Mirenát. Hónapokig görcsöltem, tanulni kellett volna és hétrét görnyedve szenvedtem nap, mint nap.

Nem tudtam mit tegyek, hiszen ez a spirál elég drága ahhoz, hogy csak egyszerűen kidobja az orvos.

Ja, és a Mirenától nem volt menzim sem.

19. Imo (válaszként erre: 17. - Heni86)
2009. dec. 17. 13:02

igen


a nővérem sem szedhet fog.gátlót Ő Londonban lakik ott szült és neki is hormonmentes spirálja van és Ő is görcsöl tőle mensi idején

18. Heni86 (válaszként erre: 15. - Imo)
2009. dec. 17. 12:22

Nem, nem hormon tartalmú nekem azzal vannak gondjaim és emiatt kizárt a bogyó is. :(


Köszönöm a cikket, írja is az alhasi fájdalmat csak azt nem, hogy ez meddig és mennyire normális. :(

17. Heni86 (válaszként erre: 14. - Imo)
2009. dec. 17. 12:21
Szülés utáni első 3 hónapban nem ajánlja? Csak mert én már 9 hónapja szültem.
16. Imo (válaszként erre: 9. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 17. 11:52
15. Imo (válaszként erre: 12. - Heni86)
2009. dec. 17. 11:50
akkor ezek szerint neked nem hormontartalmút tettek fel
14. Imo (válaszként erre: 7. - Heni86)
2009. dec. 17. 11:47
apum szülész nőgyógyász és Ő nem is javasolja az első 3 hónapban a spirált mivel még ilyenkor elmozdulhat és ki is eshet
13. Imo (válaszként erre: 9. - Ad65f28ec1)
2009. dec. 17. 11:45

a hormontartalmú nem

miréna csökkenti sőt később meg is szűnhet a menstruáció tőle

12. Heni86
2009. dec. 17. 10:15

Lehet, hogy akkor nekem sem ez a megfelelő módszer. :( Attól tartok...

Pedig jó ötletnek tűnt mivel gyógyszert nem szedhetek.

11. ad65f28ec1 (válaszként erre: 4. - Heni86)
2009. dec. 17. 10:13

Volt hasonló gondom a spirállal, hiába lett gondosan kiválasztva, hogy melyik legyen.

Úgy oldódott meg, hogy levette a doki bácsi. :(

2009. dec. 17. 10:12
Nem kell egyből izgulni, úgy tudom kell idő, mire a kellemetlenség elmúlik, de! Mindenképpen fordulj orvoshoz, ha nem múlnak a panaszaid, akár majd más orvost is kérdezz majd meg, mert anyukám pórul járt egy rosszul felhelyezett spirál miatt.Nagyon oda kell figyelni.
9. ad65f28ec1 (válaszként erre: 6. - Imo)
2009. dec. 17. 10:11

Bocs, de én is úgy tudom, hogy felerősíti a mennyiségét, és a hosszabb is lehet.

:S

Sokan nem bírják, hiába lenne egyébként praktikus megoldás. :(

8. Depike (válaszként erre: 5. - Heni86)
2009. dec. 17. 10:10
Én még nem szültem, de ajánlotta a dokim, hogy próbáljuk meg. Aztán mégse vált be, mert hetekig én is görcsöltem, úgyhogy levette, de először nekem is azt mondta, hogy nyugodtan, stb. Miután levette, akkor mondta, hogy ez lehet a probléma, és a legkisebb spirált se bírom.
7. Heni86 (válaszként erre: 6. - Imo)
2009. dec. 17. 10:00

Eve's a neve. Az orvos direkt ezt adta mert a gold és silver lillyvel már volt problémája de ezzel még állítólag szinte soha...


Eddig a szülés előtt 3 nap alatt fájdalom nélkül túl voltam rajta de szülés óta 5-6 nap kegyetlen görcsöléssel épp csak túlélem a mensit. :( Jó lett volna ha tényleg inkább lecsökkenti ahogy írod.

6. Imo (válaszként erre: 4. - Heni86)
2009. dec. 17. 09:57

mi a neve a spirálnak


a spirál nem erősíti meg a mensit, inkább lecsökkenti

lehet hogy aranyozott végű spirálod van és allergiás reakciód lépett fel

5. Heni86 (válaszként erre: 2. - Depike)
2009. dec. 17. 09:56
Ezt már nekem is több orvos mondta, hogy kicsi a méhem még a szülés előtt de a mostani megvizsgált Uh-n is mielőtt feltette és azt mondta szerinte semmi akadálya... De gondoltam már erre is egyébként.
2009. dec. 17. 09:54

Sziasztok!


Pont 3 hete tette fel az orvosom a spirált (eddig még nem volt) és az a problémám, hogy azóta görcsöl a hasam alja jobb oldalon (petefészek környékén). Ez csak időszakos volt de 2 napja a bal oldal is iszonyatosan fáj és szúr.


Felhívtam a dokit aki azt mondta várjunk szombatig mert biztos a mensi miatt van mivel a spirál felerősíti...


Azt szeretném kérdezni, hogy járt-e már valaki így és ha igen akkor rendeződött-e a dolog!?


Előre is köszönöm!

2009. dec. 17. 09:53
Mindenképp menj vissza a dokihoz, aki feltette!
2009. dec. 17. 09:52
Nekem is volt, én is görcsöltem. Aztán a dokim úgy döntött, inkább leveszi, mert kicsi a méhem, és nem bírtam.
2009. dec. 17. 09:51
Spirál miatti görcs 3 hete egyfolytában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook