Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kislányom mióta megkezdte az ovit, egyfolytában beteg! Normális ez? fórum

Kislányom mióta megkezdte az ovit, egyfolytában beteg! Normális ez? (tudásbázis kérdés)


23. csucsumucsu (válaszként erre: 21. - Zebracsikó)
2010. nov. 24. 16:38
Én sem szeretem a tejet, de azt túlzásnak tartom, hogy egy fejlődő kisgyereknek a takonykóros időkben egyáltalán ne adjunk tejterméket. Ez azt jelentené, hogy az év 3/4 részében nem kap fehérjét, kalciumot stb. Persze, ezek másban is előfordulnak, de közel sem ennyi.
2010. nov. 24. 15:43

Nálunk is hasonló a helyzet. Egy hét ovi egy hét itthon. Még szerencse, hogy itthon vagyok a kistesóval, így végülis nem olyan tragédia. El sem tudom képzelni, hogy mit csinálnak azok a szülők, akiknek dolgozni kell(ene) menni?!

Mindkét gyereket 4 hónapos korától járatjuk babaúszásra, mondván, hogy majd jól megerősödik az immunrendszerük :-) Hát marhára megerősödött!

(Ovi előtt mondjuk tényleg szinte soha nem voltak betegek, de ami most van?! Hát erre azért nem számítottam.)

21. zebracsikó (válaszként erre: 20. - Nkriszti)
2010. nov. 24. 07:11

sajnos teljesen le kéne állni a tejjel.


(én nagyon tejellenes vagyok eleve, de de tényleg annyira nyákosítanak a tejtermékek, hogy az orvosok is a leállást szokták javasolni)

20. Nkriszti (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2010. nov. 23. 23:11
Ezt jó hogy olvasom, akkor kevesebb tejes dolgot fog most kapni, de azért 1 túró rudi vagy 1 dl tej remélhetőleg belefér.
19. Nkriszti (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2010. nov. 23. 23:07
Az én lányom bölcsödés, de sajnos u.ez van, 2 hét után most újra beteg, ő is szept-ben kezdett, azóta egyfolytában ez van. Lázas, és folyik az orra iszonyat módon. Meg se gyógyul, és már ismételten beteg... :((.
2010. nov. 23. 22:17
Nővérem kislányánál is dettó ue. volt, folyton beteg volt. Valszeg most alakul ki az immunrendszere, és egyelőre mindenre érzékeny. Azért orvossal megnézetném.
17. fed9fec61b (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. nov. 23. 21:23
Ez,nem normális tünet,de lehet ellene tenni,hogy erősebb legyen az immunrendszere, hogy ki tudja védeni azt a sok vírust meg bacit,amit az oviban összeszed.Sajnos,sok szülő betegen is elküldi a gyermekét az óvodába,hogy ne hiányozzon a munkahelyről.
16. 3dc5a222b9 (válaszként erre: 7. - Db8a6d08b8)
2010. nov. 23. 21:22

Igazán nem szeretném elszólni a dolgot, de a lányom még egy napot sem hiányzott a oviból. Szeptember 7-én kezdett és 3 éves lesz december végén. Még szopizik... Kicsit köhögött, meg folyt az orra, de ettől több szerencsére még nem volt.


Adok neki azért még pluszban némi erősítést is.

2010. nov. 23. 18:25
Mi is a bölcsiben "erősödtünk" a bacikhoz.Sajnos ez ilyen,új közösség-új vírusok,baktériumok.Szerencsére akkor még Gyesen voltam csak 4 órákat volt bent.Mire 3 éves lett,nekem meg munka addigra meg is edződött!:)
14. moonlight13 (válaszként erre: 8. - Jéghegy)
2010. nov. 23. 17:14

Az én gyerekem ugyanígy volt, csak ő már bölcsiben. A barátnőm gyereke nem járt bölcsibe, ő az óvódában kezdte ugyanígy a betegeskedést.

Előbb-utóbb átesnek rajta, és sulira már minden rendben lesz!

13. Anyuci macuci (válaszként erre: 12. - F64f0d9a69)
2010. nov. 21. 18:27
Igen,ezt hallottam én is. Az én kisfiam is nagyon fülfájós volt kisebb korában. Ebben az időszakban le is csökkentem nála a tejtermékek fogyasztását.
2010. nov. 21. 17:15

Érdemes ilyenkor a tejtermékeket elkerülni, mert nyálkásítja a szervezetet. A füle is kevesebbet fog fájni.

Már nagyon sok helyen olvasni lehet erről. Unokámnak fülész doki is ezt ajánlotta.

11. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2010. nov. 21. 15:44

ki kell venni az orrmanduláját és kipucoltatni az arcüregét


és nagyon nagyon sokszor tökéletesen kifújatni az orrát


sok c-vitamin


nasopax orrspray


sós vizes gőzölés naponta

10. db8a6d08b8 (válaszként erre: 9. - Jéghegy)
2010. nov. 21. 15:40
a füle miatt mindenképp kell az orvos ,mert iszonyú hamar gyullad be,és szörnyű fájdalommal jár,a fülről meg terjed tovább a garatra ,mandulára,ez nagyon nehéz időszak ,de túl juttok rajta
2010. nov. 21. 15:37

Most a füle miatt "izgulok".. Melegítettem szinte egész éjjel, most napközben is,(azt mondja jobb) de holnap azért gondolom nem árt dokinak megmutatni.


..ha így haladunk, nem sokáig lesz munkahelyem :D-kínomban vigyorgok :S

8. Jéghegy (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2010. nov. 21. 15:35

..hát nem tudom.. Lányom júliusban hagyta abba a szopit..Aztán tessék!

Ovi előtt 1x volt megfázva, most meg minden van.

Pedig előtte sem karanténban tartottam:D

7. db8a6d08b8 (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2010. nov. 21. 15:35
:) az én lányomat 2 és fél évig szoptattam,de nem volt erősebb mint a többi baba..sőt :(
2010. nov. 21. 15:34

Nem, de gyakori.

Új ovistársak (gyerekekek) és új kórokozók veszik körül. Ráadásul néhány szülő betegen is viszi oviba a gyereket...

Ez ellen sajnos nemigazán lehet védekezni, de próbáld a kislányod immunrendszerét erősíteni: egyen sok gyümölcsöt, zöldséget (C-vitamint), gyakran szellőztessetek otthon, sétáljatok, sokat mozogjon, sportoljon, és ha lebetegszik - gyógyszert kap, pl. antibiotikumot, utána adj neki probiotikumot (Normaflore, stb...)

5. db8a6d08b8 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2010. nov. 21. 15:34
nálunk is ez volt,fül gyulladás, felső légúti megbetegedés,tüszős mandula stb..de idővel megerősödik
2010. nov. 21. 15:33

Többé-kevésbé igen. 1-2 hét óvoda, 1-2 hét beteg. Köhög, tüsszög, folyik az orra, lázas, bárányhimlő, mumsz, néha egy kis hányás-hasmenés, stb. Az első 2 év durván erről szól.

A közösségben így alakul ki a szervezet ellenállása. Akik még kapnak anyatejet, azok jobban bírják a kiképzést...

2010. nov. 21. 15:33
persze! a szervezete most kerül kapcsolatba több vírussal,fertőzéssel,és az immunrendszer még nem ismeri ezeket ezért nem is védett,az első év ilyen ,de középsőben már sokkal könnyebb lesz!
2010. nov. 21. 15:32

Kb. úgy néz ki, hogy szept. óta kisebb-nagyobb megszakításokkal, de beteg.

Nem nagy dolgok, de az orrfolyás szinte rendszeres.

1-2 napig vízszerű, aztán meg olyan sűrű cucc jön az orrából, hogy végem van..:S

Most már ott tartunk, hogy az egyik füle is fáj.


A doki szerint teljesen normális, hogy ahogy közösségbe kerül beteg, de egyik betegségből meg sem gyógyul, már ott a másik..

2010. nov. 21. 15:30
Kislányom mióta megkezdte az ovit, egyfolytában beteg! Normális ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook