S.O.S (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: S.O.S

1 2 3 4 5
143. Százas Evelin (válaszként erre: 142. - Dory201)
2018. jún. 10. 12:45

Nanyon megleptél. Te vagy az? Szép cikk volt, költői magasságokba emelkedtél, ezért tűnhetett sokaknak stílusgyakorlatnak.

Sokan ezekután nem győztek vígasztalni, te meg jól nem szóltál semmit.

A mostani fórumodon azt írod, hogy olyannyira nő maradtál idősecskén is, hogy forr a véred, stb. Ahhoz képest meg én érzem depisnek magam, holott nem vagyok az. Talán ilyen ingadozó vagy? Hol lenn, hol fenn?

Ott is elég sokára szólaltál meg. Ha kiírsz egy fórumot, beszélgess a hozzászólókkal, ez némileg elvárás.

142. Dory201
2018. jún. 10. 12:21

MEA CULPA!!!!Joanna


Ezer bocsánat minden hozzászólónak, nem is gondoltam, hoy ennyien olvassátok és beszélgettek a cikkemről.

Igaz, most más néven vagyok fenn a hoxán, de nem tűntem el.Most is csak kíváncsi voltam és újra akartam olvasni a saját cikkemet.

Sajnos minden szó és érzés igaz, próbáltam kiírni magamból , hogy talán könnyebb lesz.DE a depresszió örökletes betegség, anyám felgyújtotta magát úgy lett öngyilkos, de apám is már 40 évesen.

A házasságom és az egész életem sok-sok tragédiával teli.

Ha valakit érdekel jelentkezzen be a naplómba.

Igaz sajnos az eleje elveszett, mert egy "barát" azt javasolta lépjek ki a joanna nic-ről, mert sokan bántanak.Ma már azt hiszem kár volt.

Én joanna vagyok most is minden félelmetes érzésemmel , fájdalmammal, persze a család, aki néha vissza húz az élet felé.

De ha valaki utánanéz, egy depressziós embernek nem kell különösebben ok.

Kezelés alatt állok egy pszichiáternél, sokat köszönhetek neki.

Bocsánat, ha valaki "stílusgyakorlatra" gondolt.

141. Guruljka (válaszként erre: 140. - 12d083b51b)
2018. ápr. 21. 13:43

Nem tudom, regisztrációkor nézik-e az IP-címet. Azzal lehetne kiszűrni, ha valaki másik készülékről regisztrál másik néven.


de még csak másik gép sem kell hozzá. Kijelentkezem az egyik nickről, belépek a másikkal. Mint amikor valaki nicket változtat.

Mert még e-mail címet is lehet másikat csinálni, és még mindig ugyanarról a gépről vagyok.


Én ennél kényelmesebb vagyok, a kezdettől ez az egy nickem van.

140. 12d083b51b (válaszként erre: 138. - Kicsi Fecske)
2018. ápr. 21. 07:26

Nem vagy egyedül. Én sem vagyok sem a facén, sem egyéb oldalakon.

És szerintem az a szabály, hogy csak egyetlen néven lehet itt lenni, már régen nem aktuális. Hiszen ahány külön kütyü, asztali gép, laptop, okos teló, akármi van, szinte lehetetlen kiszűrni a duplázásokat. És éppen ezért kár is ezen rugózni.

139. 124637ff9b (válaszként erre: 138. - Kicsi Fecske)
2018. ápr. 20. 18:18

Ebben az a poén, hogy neked ezt valaki úgy "súgta".

Szerintem lépj túl a problémakörön, nem ér ennyi rugót.

Az élet szebb ennél :)

2018. ápr. 20. 18:10

Köszönöm a biztatást, igazán kedves vagy, de nem igazán jellemző rám a rendszeres fórumozás.

Ahhoz pedig, hogy "képben" legyen az ember, illetve válaszoljon ide-oda, megadva a tiszteletet a másiknak, erre sajnos nincs idő.

(Talán egyetlen csodabogár vagyok, aki nincs fönt a "facén sem"! :D)

Szóval, nem vagyok "nagy fórumozó", "a dominókért jövök" csak, vagy "visszaküldöm a jeleket", amennyire futja az időmből.

Lényeg, hogy leginkább "olvasó üzemmódban" vagyok jelen :D) (na, jó, időnként elcsábulok a Bk fórumba! :)


No, és milyen is az élet?!

Tegnap, a "jelküldés közben", eljutottam teljesen véletlenül egy klubhoz. (a tagokat ugye megnézhetjük "kívülről" is!).

Megakadt a szemem, a cikk íróján!!

A felrakott fotók alapján "azonosítottam" a cikk íróját, 2 azaz kettő darab nick névvel van a klubban!.(A fotók ismételt felrakását, nem is értem, ha az illető el akart tűnni?!)

Elküldtem privátba a véleményemet! Egyben le is tudtam az egészet, nem lett volna szabad a kelleténél többet "barangolnom" tegnap! :D

(Arról nem is beszélek, hogy jelen esetben, kár minden szó, "kár feneketlen kútba dobálni pénzt!"

137. Sornyul (válaszként erre: 136. - 12d083b51b)
2018. ápr. 20. 13:01
Na pontosan. Én is így tévedtem ide, mert megfogott a téma, és gondolom, sokan vannak még így. Ki tudja, kinek segítesz egy jó gondolattal.
136. 12d083b51b (válaszként erre: 135. - Kicsi Fecske)
2018. ápr. 20. 08:23

Akkor is célba-talál, ha már más néven olvassa. Hiszen a fórum-bejegyzéseket még regisztráció nélkül is lehet olvasni, tehát mindenképpen célba talál.

Másrészt, ha ide a témához vág, márpedig valószínű, akkor esetleg más olyan is olvashatja, akinek éppen azokra a gondolatokra van szüksége, amelyeket ide írsz. Vagy nem írsz, ezáltal nem jut hozzá.

135. Kicsi Fecske (válaszként erre: 134. - 12d083b51b)
2018. ápr. 19. 19:17

Értem én a "bátorításodat, de az már nem olyan!:)

Tudod, ha valaki "huncutkodni" akar, és összejön neki, akkor az jó!

De, ha valaki úgy akar "huncutkodni", hogy előtte már próbálkozott, de nem jött össze neki, az már nem jó! Az már kudarc!:D

(Ugye érthetően "értetlenkedtem?!" :)

134. 12d083b51b (válaszként erre: 130. - Kicsi Fecske)
2018. ápr. 19. 16:46

Szerintem pedig írd csak ide nyugodtan. Egész biztos, hogy visszajön egy másik néven, és az első mozdulata az lesz, hogy elolvassa, mi minden bejegyzés történt azóta, hogy a korábbi néven töröltette magát.

Ráadásul még az is lehet, hogy mint új emberke, még ír is ide valamit! :)

133. Guruljka (válaszként erre: 132. - Belevalósrác)
2018. ápr. 19. 15:09
Megírta ezt már Babits is a Jónás könyvében.
132. Belevalósrác (válaszként erre: 131. - Csikil4ny)
2018. ápr. 19. 14:21
Mert sok itt a hm.. hogy is mondjam... tapló?
131. csikil4ny (válaszként erre: 130. - Kicsi Fecske)
2018. ápr. 18. 18:21
Csak érteném, hogy miért menekülnek el az emberek a hoxáról vagy bújnak új nevek mögé!
2018. ápr. 18. 17:33
Szerettem volna egy-két gondolatot megosztani a fórum indítójával (egy kis vigaszként), de "már elkéstem", sajnálom. :(
129. 86d0584f0e (válaszként erre: 128. - Sornyul)
2018. ápr. 13. 13:58

Két dolgot mondanék: a házasságotokat ketten tudjátok rendbe hozni, nem úgy, hogy te pörögsz rajta, a férjed meg belemegy. Felesben van szükség erőfeszítésre.


Gyerekek:kettőtök közös, egyenlő felelőssége. Ahogy te megoldod, úgy oldja meg ő is. Azonos mértékben. Ő az apjuk.

128. Sornyul (válaszként erre: 126. - Százas Evelin)
2018. ápr. 13. 13:27

Nem, nem búcsúzás vagy nemtom... Csak kifejeztem hálámat, hogy ilyen kedvesek vagytok és foglalkoztok a problémámmal, tanácsot adtok.

A kedvem valóban jobb most, szerencsére azért ez változó, nem állandósult még a letargia... de így az észrevételeiteket olvasva illetve olvasgatva a Napi igét, sok minden világossá vált, kiderült, amiken meg kéne próbáljak dolgozni. Ha lehet, a férjemmel együtt. Ezt a kapcsolatot tényleg rendbe kell hozni, felfrissiteni. Csak még nemtom, hogy. Na de mire van a sok önsegítő magazin, könyv és honlap 😉

Szóval ez még feszít, nyugtalanít, szomorít, és biztos fog is. Nem akarok ismét visszasuppedni a letargiába, nem-letbe.

Igen, a gyerekeket tényleg én hozom-viszem általában, vinni reggel azért, mert ujabban én vagyok kocsival, mert du. én hamarabb végzek, így általában én hozom el őket, de azért ez ennél rugalmasabb is tud(na) lenni, ferjem is el tud jönni korábban néha, és ő elhozni a gyerekeket, elvinni is tudja ő, viszi is őket néha ő, nincs messze az ovi, jó időben gyalog ill bicajjal is lehet menni. Csak valahogy úgy alakult, hogy én viszem őket. Mikor hideg volt, akkor meg együtt indultunk négyen és mentünk be a varosba ovikör után dolgozni.

127. 86d0584f0e (válaszként erre: 118. - Sornyul)
2018. ápr. 13. 12:55

Azért kérdeztem, mert ötig sem tudsz munkát vállalni, hiszen neked kell hoznod-vinned a gyerekeket.


Ezek szerint mégis egyedül neveled.

126. Százas Evelin (válaszként erre: 125. - Sornyul)
2018. ápr. 13. 12:31

Ez búcsúzás volt, ha nem tévedek. Minden jót neked, gazdag gyerekáldást!

A probléma nem is volt valódi probléma.

125. Sornyul (válaszként erre: 124. - Százas Evelin)
2018. ápr. 13. 09:30

Na pontosan ezért nem akarok most olyan munkahelyet, ahol látástól vakulásig benn kell lenni.

😊

Köszönöm a kedvességet, ötleteket mindannyiotoknak!

124. Százas Evelin (válaszként erre: 122. - Sornyul)
2018. ápr. 12. 20:28
Ha nem, hát nem. Több ötletem nincs. Jobban kéne örülni annak a meglévő két gyereknek. Még elég kicsik is. Most a legfogékonyabbak, legyél intenzíven velük.
123. Guruljka (válaszként erre: 122. - Sornyul)
2018. ápr. 11. 23:23

Oké, van két gyereked.


Ez pontosan két gyerekkel több a nullánál, ami a számodra elviselhetetlen lenne.


Ugorgyunk.

122. Sornyul (válaszként erre: 119. - Százas Evelin)
2018. ápr. 11. 21:45
Férjem ettől elzárkózik. Egyszer még régebben mondjuk volt egy olyan mondata, amiből az derült ki, hogy akár lehetne is, ds ujabbam egyértelműen elzárkózik.
121. csikil4ny (válaszként erre: 118. - Sornyul)
2018. ápr. 11. 21:25

Amennyiben a férj nem veszi ki a nevelésből a részét, egyedül nevelés folyik. Pont egy ilyenjellegű előadást szervezek, pszichológus meghívottal. Sajnos sok helyen fog borulni a bili, de ez van. Van amikor jobb, ha felvállalunk egy-egy tabut. Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen visszhangja lesz az előadásnak.


Biztos, hogy a nagycsalád a te utad? Akkor is szeretnéd, ha nem javul a férjeddel a kapcsolatotok? (Végig olvastam a mai hozzászólásaid, lenne még észrevételem, de holnap nehéz napom lesz és még soká lesz vége a mainak, de ha nem bánod majd még visszatérnék rá.)

120. Guruljka (válaszként erre: 119. - Százas Evelin)
2018. ápr. 11. 20:10
De esetleg a férje csak elméletben szeretne több gyereket, no meg kettővel még könnyebb egy kicsit...
119. Százas Evelin (válaszként erre: 113. - Sornyul)
2018. ápr. 11. 20:04
Van még egy kérdés. Ha már egyszer mindened a nagycsalád, és nem akar összejönni kettőnél több gyerek, örökbefogadás nem jöhet szóba? Attól még lehet saját is, ha később mégis sikerül.
118. Sornyul (válaszként erre: 117. - 86d0584f0e)
2018. ápr. 11. 15:23
Jaj dehogy! :D Férjnél vagyok 7 éve. :D max "ténylegesen", mert a férjem sokáig dolgozik, aztán meg "tűzbe bámul".
117. 86d0584f0e (válaszként erre: 116. - Sornyul)
2018. ápr. 11. 14:41
Egyedül neveled a gyerekeidet?
116. Sornyul (válaszként erre: 96. - Csikil4ny)
2018. ápr. 11. 14:20

Hát én max az elején élveztem, GYES-ről visszatérve, hogy "csönd van", illetve, hogy kicsit változatosabb a napom, több emberrel találkozom, mint mikor otthon voltam a gyerekekkel. Komolyan, a végén már észrevettem magamon, hogy szóf**ásom van, ha felnőtt van a közelemben :D. no itt már tudtam, hogy tényleg mennem kéne felnőtt társaságba. :D (persze ez az elmagányosodás is kb azóta van, hogy elhagytuk a kedvenc kis lakhelyünket az egyik belső kerületben, ahol a környéken tök jó társasági életünk volt, jöttünk-mentünk, és ugyan két évre rá az új helyen (külvárosban) is egész jól beilleszkedtünk, valahogy ez már nem volt ugyanaz, nem voltak ugyanazok az emberek. Azóta meg megint költöztünk, és itt még egész újak vagyunk. )

Na most viszont pont, hogy nem akarok olyan munkát, ha lehet (bár anyagilag lehet, megérné, hogy hamarabb egyenesbe jöjjünk), ahol délután 5ig benn kell lennem, és minden nap valaki másnak kell elhoznia a gyerekeket az oviból, később az iskolából. Az én gyerekeim, csak nekem kéne már nevelnem őket. :D És így is elég, hogy 5-6-ra a gyerekekkel hazatérve még neki kell látni a házimunkának, főzni másnapra (gyerekek otthonról viszik az ennivalót) mi lenne, ha 8-kor állhatnék csak neki?!

115. Guruljka (válaszként erre: 114. - Guruljka)
2018. ápr. 11. 14:14

Épp azelőtt írtam, hogy a másodikat írtad volna, keresztbe írtunk.


Örülök, hogy nem idegen tőled az idézet...

114. Guruljka (válaszként erre: 112. - Sornyul)
2018. ápr. 11. 14:05

Meg is értelek. És saját tapasztalatból mondom, hogy nem kell sokáig dermedten állni emiatt... azzal nem változik semmi.


Van a Bibliában egy ilyen mondás is:


Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Ez Máté Evangéliumának 6. fejezet, 30. verse, azaz

[link]


(még a nem vallásosakat sem fogja megmérgezni, ha elolvassák.)

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook