Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Soha nem sikerül normálisan felbontanom a kávét. Mindig... fórum

Soha nem sikerül normálisan felbontanom a kávét. Mindig... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
31. globus (válaszként erre: 27. - Soufflet)
2023. júl. 23. 22:46

A tetején lévő papírcímke, ami eltakarja a fóliát. Itt a videón látszik, úgy levették, hogy nem mutatták.

Ez is egy módszer

[link]

30. Soufflet (válaszként erre: 28. - Channa*)
2023. júl. 23. 19:09

Semmi baj, az otthonod jol mukodik. Felneveltetek egy gyereket, majdnem annyi vagy, mint a szuleim. Es segititek a fiad. Le a kalapoal!


Beszeltunk mar errol.

Most a ket hetes kupit tuntetem el.

Eleg bugyim meg zoknim, munkaruha van, hogy lemaradjak.


Csak manias depressios vagyok. Neha elhagyom magam hetekre, amugy meg a buguik is szinsorban vannak. Meg ABC-rendben a fuszerek.

29. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. júl. 23. 13:06
miért van a fogam?a lányom haja az égnek áll.bár a kávés zacskót még nem próbáltam,mivel nem főzök kávét.
28. Channa* (válaszként erre: 26. - Soufflet)
2023. júl. 23. 12:31

Hát ez van, engem nem zavar, hogy nem tudom kinyitni.

Pár perce nyitottam ki egy újat és főztem is kávét.

Na most sikerült a bontás közben nem kiszórnom de, ahogy tettem bele a kávéfőzőbe, megint kiszórtam😂😂😂


Egyébként, nem vagyok béna, csak nem bosszantani akar a kávés zacskó;)

27. Soufflet (válaszként erre: 25. - Globus)
2023. júl. 23. 12:21

Mifele "papir darab"?


Dolgoztam, mint barista, TMT, a Pretnel, 4-5 helyen. Ha ilyet latsz, vidd vissza!

Legtobbszor meg meg is koszonik, es talan termek visszahivas is lesz.

26. Soufflet (válaszként erre: 24. - Channa*)
2023. júl. 23. 12:01

Szerinted szakacskent hany zacskot bontok ki egy nap? Tobbet, mint aki csak otthon. Nem agysebeszet.

En egy csapassal vagom le a zacsko veget, mert mindig elesen tartom a keseket, te meg programozni tudsz.

Mindenki ki minben jo.


En eleg szar vagyok azokhoz kepest, akik 10-20 eve toljak a szakmat, de mindenhol becdulik, hogy gyorssn tanulok.

Az uj helyeken 3 nap utan egywdul hagytak a szekciomon.


Masfel het utan meg senki nem mondott rosszat, ha masok segget rugdaltam.


En meg tudom mutatni, hogy kell csinalni, es orulok, ha nekem mutatjak meg. Onkent, vagy kerdezem.

25. globus (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. júl. 23. 08:01

Régebben őrölt kávét főztem.

Csomag tetején van egy papírlapka. Azt leszedem. Az alumínium tasak végei be vannak hajtogatva. Ha picit belevágok, megszűnik a vákum, ki lehet hajtogatni. Utána át lehet önteni egy olyan dobozba, amibe befér a zacskó szája.

Csak azért írtam ide, mert kérdés a felbontásra vonatkozott. Tehát nem ollót aládugva átvágni a hajtást, hanem kis csippentéssel kiengedni a vákumot és kihajtogatni. Szerintem...🙂

24. Channa* (válaszként erre: 21. - Soufflet)
2023. júl. 23. 07:54
Áááá, ez nem attól függ, hogy hogy látunk, remeg e a kezünk, hanem a béna zacskó miatt szóródik ki.
23. Channa* (válaszként erre: 20. - Timycat)
2023. júl. 23. 07:50
A szemes kávét és a kapszulást és sem szórom szét;)
22. Soufflet (válaszként erre: 21. - Soufflet)
2023. júl. 23. 01:17
Ezt nem igy fogyalmta volna.
21. Soufflet (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. júl. 23. 01:12
En vagyok a csale szemu alkesz, aki elvesztette a szemuveget, de maegis en vagok mindent egyenesen, es nem borogatok...
20. timycat (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. júl. 22. 21:55

Itthon szemes kávét töltök közvetlenül a gépbe, esetleg kapszulásat iszok néha szintén itthon. Van porcelán kotyogósom, de az leginkább csak dísztárgyként funkcionál.

De anno az őrölttel sem emlékszem hogy gondom lett volna.

19. Channa* (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. júl. 22. 21:45

Dehogy nem tudod!

Vákuumos őrölt kávé. Jó szorosan forrasztva, ha levágjuk ollóval, akkor tuti, hogy már megy is ki egy kicsi, majd ugye, hogy hajlott ez az aluminium zacskó, ezért ha a levágáskor nem szóródott ki belőle, akkor a töltésnél biztos ki fog. Ha ügyesek vagyunk a vágásnál és a töltés is majdnem sikerült, akkor az utolsó mozzanatoknál, amikor megpróbálod kirázni a maradékot, tuti, hogy a fele mellé megy.

De ha ez is sikerül, akkor majd nem biztos, hogy a kávé bekészítésnél leszóródik a kanálról valahogy:DDDDD

18. timycat (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 22. 21:42
Kiakadtam? Én? 🤦‍♀️
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Timycat)
2023. júl. 22. 21:40
Amennyiben nem érted, hogy miről szól, felvilágosítalak: ez egy vallomás. Kiírtam, mert épp kikívánkozott, és ennyi. Az ismerőseim között sem mindenkinek van meg ez a szuperképessége. Örülök, hogy neked igen, de azt nem értem, hogy miért kell így kiakadni azon, ha másnak meg nem.
2023. júl. 22. 21:27
Akkor ezt is feljegyzem a szuperképességeim közé, nem okoz problémát egy kávés zacskó felbontása... Nem is értem miről szól ez a fórum 🤷‍♀️
15. tien (válaszként erre: 14. - Channa*)
2023. júl. 22. 21:13

Rutinosan nedves papírtörlővel kezdek a művelethez.

Férjem (szerintem) kifigyeli,hogy mennyi van benne,hogy tuti nekem kelljen betölteni.☺️

14. Channa* (válaszként erre: 12. - Tien)
2023. júl. 22. 21:05

Nálunk is szinte mindig én töltöm.


És épp nem régen kérdezte a férjem, hogy nekem sikerült e már úgy bontanom új kávét, hogy ne szóródott volna ki.


Mondtam, hogy nem!🙃

13. Channa* (válaszként erre: 11. - Bacsipista)
2023. júl. 22. 21:03
Én igen! De ilyenkor tuti, hogy leszóródik a kanálról, vagy beakadok valamibe és leszórom az egészet, stb.:DDDD
12. tien (válaszként erre: 9. - Channa*)
2023. júl. 22. 20:20

Pont így ,én is.

Még egyetlen egyszer sem sikerült tökéletesen átimádkozni a kávét.


Ja , és 99% -os aránnyal nálam fogy ki a tartóból a kávé.

2023. júl. 22. 20:12
Próbáltad már, hogy miután ollóval felvágtad az alu zacskót akkor nem szórod hanem kanállal beadagolod a kávétartódba? Ha nem remeg a kezed akkor sikerrel járhatsz.
10. Channa* (válaszként erre: 3. - Globus)
2023. júl. 22. 18:53
Mindig ronggyá tépem a borítékot🙃
2023. júl. 22. 18:51

Nekem se sikerül kiszórás nélkül kávét utántölteni:DDDD

Szépen levágom ollóval, először csak pici lyukat vágok, hogy feltudjam lazítani a kávét, utána nagyobbra vágom és úgy öntöm a tartóba.

Van amikor sikerül nem mellé szórni, de ha ilyen előfordul, akkor tuti, hogy az első kanállal a kávétartó mellé teszem:DDDDD

8. Soufflet (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. júl. 22. 18:03
Fantasztikus! XD Ha mindent igy borogatnek, mint a kiiro, frankon felugrana a veszteseg lista a munkahelyemen.
7. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 22. 16:46
Én is:)
2023. júl. 22. 13:13
Nyugi, én se tudom 🤣 mèg kinyitni oké, ollóval, de átönteni a tartóba... Hagyjuk inkább🙂🤣🙈
5. Myra
2023. júl. 22. 11:02
Ollóval próbáld
4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 22. 10:47
Ollóval nyitom fel. aztán a zacskó kinyitott száját beleteszem a kávétartó dobozba, úgy szórom a zacskóból a kávét. Sose megy mellé. Milyen ötlet?😀
3. globus (válaszként erre: 2. - Bichi)
2023. júl. 22. 10:24

Na attól én is hülyét kapok...dühöng, hogy nem tudja átönteni a szórófejes üvegbe a fahéjat, borsot. Eszébe nem jut, hogy a vágott felület sima, tépett meg cafrangos, ááá.

Rosszul vagyok, amikor ronggyá tépnek egy levelet szétszabva, normális felvágás helyett.

2023. júl. 22. 09:55
A tépés helyett az ollóra még nem gondoltál?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook