Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Skarlát vagy más betegség? fórum

Skarlát vagy más betegség? (beszélgetős fórum)

9. Csillagszem38 (válaszként erre: 8. - Bichi)
2023. ápr. 6. 10:08
Gondolom ráparázott, mert a környezetében skarlát van...
8. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 6. 08:23
Egyáltalán honnan jött ez a skarlát? Igaz, a google a barátom, de hát utolsó utáni lenne, amire gondolnék...
7. Channa* (válaszként erre: 5. - Channa*)
2023. ápr. 5. 22:53

Bocsánat!

Rosszul tudtam!

". A tünetek hirtelen kezdődnek, hidegrázás, torokfájás, nehezített nyelés, gyakran hányás, hasi fájdalom jelentkezik. A láz magasra szökik, elérheti a 39,6-40 oC-ot is. Jellemző a skarlátvörös - intenzíven gyulladt - torok, a tüszős mandulagyulladás - Figyelem! A mandulán tüszőket utánzó pettyezettséget nemcsak ez a kórokozó okozhat! -, az állkapocsszögletben elhelyezkedő nyirokcsomók fájdalmas duzzanata. A nyelv rendszerint eleinte fehéren bevont, de a hegye és széle élénkvörös. Néhány nap után a lepedék letisztul, így a nyelv vörössége és szemcséssége láthatóvá válik, ez az úgynevezett málnanyelv-tünet. "

2023. ápr. 5. 22:53

Ne parazzal rá, biztosan az oviban skarlat van most nálatok. Ha az is lenne, jól gyógyítható antibiotikummal. De sztem nem az, magas lázzal jár, hányással és kiüsekkel a mellkason, nyelven.

Mennyi idős? Nem hallod H sípol miközben köhög? Inkább krupp lehet de írod hidegre nem javul....


Jobbulást!

5. Channa* (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 5. 22:47

Én úgy tudom, hogy szinte az első tünet a kiütés, majd jön szövődményként a köhögés, stb.

De nem vagyok orvos! Ezek az emlékeim. Mindjárt megnézem pontosan, hogy van.

2023. ápr. 5. 22:22
Van most valami "sima" felsőlégúti vírus(?) is, én egy hónapig köhögtem, a férjem még tovább.
3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Channa*)
2023. ápr. 5. 21:33
Nem lehet hogy később jönnek elő a tünetek?
2. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 5. 21:32

Én úgy tudom, hogy a skarlátnak egyértelmű tünetei vannak, mint az tűhegynyi kiütések a testen, illetve ugyan ez torkon.


Ez valami más lesz.

Ez az ugató köhögés a száraz köhögés. Kellene valami köptető neki, de persze, nem így éjszakára, hanem napközben.


Jobbulást!

2023. ápr. 5. 21:28

Kisfiam hétfőn minden előjel nélkül elkezdett szárazon köhögni. Keddre lett laza de aznap el is múlt.Azóta a köhögés ugató lett. Orra folyik. sokszor fújja. Háromszor hányt miután annyira köhögött. Laza nincs. Köhögés egyre erősebb. Holnap megyünk orvoshoz. Hideg levegőre sem múlik el a köhögés. Azonban ha jól betakarozik akkor igen. Pöttyei nincsenek.


Torka piros.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook