Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek mitől őszülhetek ilyen hamar? 28 éves vagyok, lehet valami betegség miatt? fórum

Szerintetek mitől őszülhetek ilyen hamar? 28 éves vagyok, lehet valami betegség miatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
41. globus
2014. júl. 13. 15:05
Mi már középiskolás korunkban kihuzigáltuk a frissen felfedezetteket, aztán rájöttünk, hogy ez nem lehet végső megoldás... :D
40. forrest2010 (válaszként erre: 39. - Era0618)
2014. júl. 8. 07:23
Te szegény ! a beteges féltékenység sose múlik el .
2014. júl. 8. 06:10
köszönöm a válaszokat .Sajnos nagyon sok minden történt velünk mostanában, anyósom meghalt 41évesen, sok az adósságunk, és a párom is kikészít a beteges féltékenységével.Hát nincs egy nyugis életem az biztos.
2014. júl. 8. 00:12

Én elég furán őszülök, de tetszik. :D

Ami jobban zavar (és fodrász mondta, hogy őszülés előtt szokott ilyen lenni), hogy a hajam árnyalata megváltozott. A korábbi picit vörösesen csillanó fény eltűnt, és sötétebb barna lettem, mint fiatalabb koromban voltam.


Szálanként őszülök, mint amikor régen ügyetlenül csinálták a melírt. (Úszósapkán húzgálták át horgolótűvel az egy-vagy néhány szál hajat, és azt festették.)

37. Kilimcs (válaszként erre: 35. - Luijza)
2014. júl. 7. 23:52
nekem nagymamám halála előtt lett sok. ápolni kellett, állandóan utazni, egyszerre minden.. kicsit beleőszültem. viszont érdekes, emrt utána még visszabarnultam. Szóval a stresszőszülés az úgyvan mint írják, a nyugi meg visszahozza a színt, ha mgé enmt tart ott az ember időben
36. Kilimcs (válaszként erre: 31. - SDitti)
2014. júl. 7. 23:49

Én simán bennehagytam, amikor egész tincsek kezdtek tavaly őszülni egyszercsak, akkor festettem be. de igazából mivel tincsesen őszült, azthitték sokan, hogy melíroztatom., mert előtte volt benne melír.. de mondtam frász, őszülök ezerrel.


Mondjuk nekem mindig dróthajam volt, evvel születtem, evvel halok majd meg úgynéz ki. Fodrász szerint csodabogár vagyok, hogy eddig semmi se változtatott rajta, se a babakor vége, se a kmaszkor, se a szülések. De apai ágon nálunk mindenkinek iylen. szóval valszeg a klimax is így telik el, marad ez, csak őszül.

mivel még a java saját szín volt, így a fodrászom kikeverte az eredeti hajszinem, és arra festi, így aki nem látott abban az évben, amikor nagyon bedurvult az őszülés, az észre se vette a festetést:) de ha dícsérik, akkor mindig mondom, a fodrászt inkább, emrt ez már az ő műve.

35. Luijza
2014. júl. 7. 21:50
Volt egy igazán stresszes évem, elbocsátások voltak! Na akkor lett bőven ősz hajszálam.
2014. júl. 7. 21:41
genetika
33. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - SDitti)
2014. júl. 7. 21:30

Én is ezt csináltam:D

Az ősz hajam vastagszálú és göndör, és annyira feltűnő, hogy ki kellett húznom, mostmár festem.

2014. júl. 7. 21:27
Nem tudom mi van és mi nincs de két esetnek voltam tanúja, mikor estétől reggelig valaki megőszült. Egyik a szomszédunk, akinek meghalt a fia, a másik a barátnőm akinek meghalt a vőlegénye.Jómagam pedig szintén korán kezdtem őszülni, de anyukám is, szóval örököltem. Nem betegség.
31. SDitti
2014. júl. 7. 21:15

Épp most jöttem be a mosdóból, ahol kihúzgáltam néhány ősz hajszálat. :D


Ti mit kezdetek/kezdtetek vele amikor még nem olyan sok van/volt? Festitek/Festettétek akkor már? (Nem is a mennyiség a mérgesítő, hanem az, hogy erős szálú hajam van és ezek a sötét hajamból vastagon meredeznek ki.)


Emlékeim szerint 16 éves koromban fedeztem fel az első ősz hajszálat. Apum őszült korán. A többiek a családban nem. Ezt dobta a gép!

30. Vivvv
2014. júl. 7. 21:08

Genetika. Nálunk is mindenki korán őszülő volt - én is az leszek. Már most van pár ősz hajszálam, pedig nem vagyok idős.


Talán nyugodtabb lennél, ha nézetnél egy vérképet. Az amúgy sem árt.

2014. júl. 7. 20:45

18 évesen őszültem, 20 évesen két fehér csík volt elől a hajamban. Most már elég sok az ősz oldalt is.

Genetika?

A családban senki nem őszült korán. Nagyapámnak 69 (!) évesen korom fekete volt a haja, egy évvel később bekövetkezett haláláig őszült meg félig, de ő beteg volt.

2014. júl. 7. 19:21
Nyugi, ez nem betegség, csupán a genetikát okolhatod miatta ha zavar. Én 18 éves koromban kezdtem őszülni és semmi bajom:)
27. a0c1361e44 (válaszként erre: 26. - Varga.nora)
2014. júl. 7. 19:08
Nem, ilyen nincs. Épp a napokban láttam egy riportot erről, ahol elmondták, hogy nincs ilyen.
2014. júl. 7. 18:58

én is 28 vagyok és én is őszülök. Kb. van annyi, mint anyósomnak vagy apósomnak, mert nekik olyan a genetikájuk, anyuék meg szintén korábban őszültek. Úgyhogy teljes mértékben genetika szerintem is.


Na jó egy hirtelen jött stressz is kiválthat hirtelen őszülést.

2014. júl. 7. 18:57
Szerintem genetika, volt 1 nő akivel együtt dolgoztam ő már 23 évesen őszült!
24. 25800e2d09 (válaszként erre: 21. - A0c1361e44)
2014. júl. 7. 18:37
jó a genetikátok :)
2014. júl. 7. 18:36
En mar 20 evesen felig osz voltam.Ez genetika. Pech.
2014. júl. 7. 18:27
Sima genetika. Nekem már 14 évesen voltak ősz hajszalaim. 36 évesen meg egyszercsak totál fehér tincsek kezdtek nőni. De anyai ágon nálunk is többen 40előtt tiszta fehér hajuak voltak már. Én ehhez képest nem is vagyok ősz
21. a0c1361e44 (válaszként erre: 11. - Simple)
2014. júl. 7. 18:11

Nem korai?

Nekem 40 felett lettek az első őszhajszálaim, most sincs sok, de amikor megláttam az elsőket, akkor azt hittem, hogy a kardomba dőlök, aztán vettem egy hajfetéket...

Tegnap épp világosítottam, hogy az a néhány szál ősz haj, ne látszódjon olyan hamar:D


A tesóm 48 éves és még nincs egy szál ősz haja sem....

2014. júl. 7. 18:11

a gyermekemnek kozepsos koraban mar volt osz haja, nekem 14 evesen;

genetika

2014. júl. 7. 18:05

Én már 18 évesen elkezdtem őszülni. Anyukám korán őszülő típus valószínű örökletes.

30 körül pár őszhajszál szerintem tök normális.

2014. júl. 7. 17:57
nem csak genetika,ha nem a festékanyagok gyengülése miatt is lehet őszülni. na, természetesen a stressz,a hirtelen jött halálesetek,mind-mind elősegitik az őszülést!
2014. júl. 7. 17:43
A gyerekemnek születésétől kezdve van ősz hajszála.Hülye genetika.
16. manó2000 (válaszként erre: 1. - Era0618)
2014. júl. 7. 17:36
Tényleg genetika. Sajnos nekem is van bőven ősz hajszálam. 25-26 éves korom óta festem a haja emiatt.
15. Lara1984 (válaszként erre: 1. - Era0618)
2014. júl. 7. 17:30
Akkor én mit mondjak?! 23 évesen kezdtem öszülni. (Anyám szintén akörül - ergo: gének.)
2014. júl. 7. 17:29

Semmi betegség, genetika.


Nekem már 30 éves koromra volt elől egy ősz tincs a hajamban, és utána fokozatosan őszültem.

Anyai, apai ágon hamar őszült mindenki.

Kérdezz rá te is.

2014. júl. 7. 17:11
alkat, hajlam, öröklés
2014. júl. 7. 17:06

Az ember 24 éves koráig fejlődik, onnan kezd fokozatosan "leépülni" Tehát egyáltalán nem fiatalon kezdted. Ükig visszamenőleg genetikai sajátosság lehet.

Én is hamar kezdtem, de én mindíg csodáltam apám picit kékesen csillogó fehér haját(anno ruhakékítőt használt öblítésre, attól lett olyan szép színe). Egyedül ezt örököltem tőle, de én örúlök neki. Az pedig ha valaki fitalon lesz fehér hajú, az egy kuriózum, amit emelt fővel kell viselni, mert ilyen nem mindenkinek adatik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook