Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szorongásos betegség. Gyógyszerrel vagy anélkül? fórum

Szorongásos betegség. Gyógyszerrel vagy anélkül? (beszélgetős fórum)


1 2
33. 83e25137af (válaszként erre: 29. - Macskanita)
2010. nov. 26. 18:09

Hosszú utat kll bejárni mire megoldásra lelsz. ezt egész biztos vagyok benne hogy nem kell neked magyaráznom. és senkinek aki ebben benne van.


Minden fejben dől el. ez hatalmas közhely de mindig az a megoldás főleg hogy nem fizikai betegségről van szó.


Én azt mondom minden lehetőséget ragadj meg ami a gyógyuláshoz vezető útra vihet. Ha nem jön be? ne csüggedj de nem kell azon morfondírozni hogy vajon működött volna-e, vajon segített volna a bajodon. tudni fogod: igen/nem :)

32. 9bbc382386 (válaszként erre: 29. - Macskanita)
2010. nov. 26. 15:54
Ez nagyon jó!Mármint hogy meg tudod magadban beszélni hogy mitől vannak a tüneteid.Igen,azoktól,és ezt gyakorolni kell,nehogy eluralkodjon rajtad,ne hagyd:)
31. Bucóka20 (válaszként erre: 30. - Macskanita)
2010. nov. 26. 14:14

Akkor egy olyan oldalra lépj be,ahhol nem fórumozók,hanem orvosok mondják el a véleményüket/osztják meg a tudásukat.Van belőlük jó pár.

Bár,ha így vélekednek a dologról akkor tényleg csak Te segíthetsz magadon.

Tudod,annak idején én sem gondoltam volna,h velem ez fog történni..

És szerintem rajtam kívül sok más ember sem.Ez nem kívánságműsor.

Nem kívánom,h azok akik ezt nem élték át,átéljék( de akkor rájönnének,h nem lustaság meg tétlenségről szól az egész)...de senki sem a saját akaratából lesz pánikos v. depressziós...,a komolyabb betegségekről ne is beszéljünk.


Gyógyszerrel vagy anélkül,mindenkinek egy a cél:meggyógyulni!

Aki még kicsi szirkányi reményt is lát a normális életre,az harcol.

És ezek nagyon kemény harcok.Napról napra,óráról órára.

Szerintem teljesen kifordítja az embert önmagából.Átformálja...végül ha elég erős az ember,akkor legyőzi.


Az utóbbi pár napba,amikor rosszul éreztem magam,akkor azzal nyugtattam magam,hogy ez csak egy érzés (a szorongás) és mivel "ő" csak egy érzés , én pedig egy ember vagyok,aki saját maga felett uralkodik.És én vagyok az erőssebb!!Az érzések jönnek-mennek...! Ő nem irányíthat engem,én irányítom őt.:) Kis figyelemelterelés ezután...és jobban is leszek.Persze ez nem ilyen könnyű.1001 tünete van,mindig más és más..mindig tudok újat produkálni.De akkor is én vagyok az erősebb.:P

30. Macskanita (válaszként erre: 28. - Bucóka20)
2010. nov. 26. 13:47
Bucóka! Leültettem már régen vassanak bele, ertre az volt a reakció, hogy fórumtársakkal spanoljuk fel egymást, hogy még sz.abbul legyünk... Áááá.
29. Macskanita (válaszként erre: 27. - 9bbc382386)
2010. nov. 26. 13:45

Sziasztok! köszönöm szépen a sok-sok biztató szót... Hát... időm nem sok van a kisgyerek mellett... Egyedül intézek mindent, mert a gyerek apja nincs a toppon a segítségnyújtásban, na de nem panaszkodom inkább, mert a végén beleélem magamat, amit nem szeretnék.:-)


Kineziológusnál nem jártam még, a többi felsorolt helyen igen.

Az a baj, ha jön a szorongás, jobban mondva ha összegyűlik, akkor hihetetlen dolgokat képes produkálni az agyam. Olyankor rettenetes paranoid gondolatok gyötörnek. odáig már eljutopttam, hoghy mostanában pár hónapja felismerem ezeket, és elején , mielőtt eluralkodna rajtam az őrület, megbeszélem magammal, hogy sok volt az utóbbi idők stresswze, meg stb... és kedves testem, lelkem és főként agyam produkálja a morbid gondolatokat. na amíg idáig nem jutottam el, pokol volt az életem, ha jött egy parás roham.....A földkerekség összes gyógyszere nem használt volna azokban a helyzetekűben.

De már undorom van a gyógyszerektől is, meg magamtól is sokszor, amikor beveszem. Bírom még egy ideig minimális gyógyszerrel, sok kitartással, és közben azon dolgozom, hogy napról napra előbb jussak.

Puszi nektek!

Írjatok ám még, mert jólesik... hasznos tanácsok, és köszönöm.

2010. nov. 25. 17:40

Én elég közeli barátságban vagyok a szorongással.Réges régen kezdődött már (több mint 2 éve)...sok helyen jártam már. Pszichológusnál/áternél,kineziológusál,természetgyógyásznál,akupunktúrás -kuruzslónyál- stb....

Voltak kisebb nagyobb eredmények,de azt sajnos nem írhatom mai napig le h meggyógyultam.


A gyógyszer segíthet,mert feloldja a testi tüneteket,De az okot nem szünteti meg.

Az éppen csak arra jó,h mankó legyen,hogy amikor már a szédüléstől és a napokig tartó nem elvástól megszabadulj és újra ember legyél..akkor el tudj indulni egy úton...ami (akár) gyógyuláshoz is vezethet.:)


Van aki gyógyszer mellett is sz.rul van,valaki gyógyszer nélkül is viseli....nem vagyunk egyformák.


Ami segíthet,az egy jó orvos,aki ténylegesen próbálja felismerni a szorongásod okát,aki segít a tudásával.De a legtöbbet Te segíthetsz magadon.És a családod...Ha nem értik,ültesd le őket a gép elé...olvassanak bele egy pár fóruma v naplómba,h miket él át egy ilyen "beteg" és azután ítélkezzenek!!!



Sok szerencsét:)


Nekem hétfőn (hosszú idő után) lesz egy utam a pszcihiáteremhez... a többit meg majd még meglátom/meglátjuk!:)

Jah, és amúgy én nem szedek gyógyszet.:)

27. 9bbc382386 (válaszként erre: 21. - Macskanita)
2010. nov. 25. 10:23
A 3éves mellett magadra jut időd?Gondolok itt sportra,pihenésre,amikor nem kell hogy lelkiismeret-furdalásod legyen.
26. fókamama (válaszként erre: 14. - Macskanita)
2010. nov. 25. 09:24

Ez nagyon sajnálatos,és nem Te vagy a szánalmas,hanem ők,hogy így gondolkoznak.Hogy segítség helyett még beléd rúgnak.

Az állapotod nem a Te hibád,senki nem pénzért veszi a baját,ne hibáztasd magad!

Próbálj erős lenni,felül kerekedni a betegségeden.

A tudatosság sokat segíthet.A barátnőm nagyon ajánlja a kineziológust pszichés betegeknek,neki rengeteget segített,sokkal jobban van,és nem szed gyógyszert már egyáltalán.

Sok sikert neked is.

25. fókamama (válaszként erre: 9. - Macskanita)
2010. nov. 25. 09:20
Ne kísérletezz önként elhagyni a gyógyszereket,mert látod milyen következményei vannak.Voltál már kineziológusnál?(Nem biztos,h jól írtam le,akkor bocsi)A barátnőm pánik beteg,és neki sokat segített,sokkal enyhébb jobban kezelhető azóta a betegsége.
24. 83e25137af (válaszként erre: 21. - Macskanita)
2010. nov. 25. 08:20

nem! nem szánalmas!!!! ez butaság! segítséget szeretnél ami nagyon jó! az a szánalmas hogy a saját családod nem támogat abban hogy jobban legyél és nézik ahogy a doki töm azokkal a vackokkal a kicsi gyereked ellenére!


Na ez az ami nagyon nem oké!


Te egy kemény csaj vagy!! ugyanis a szeretteid támogatása nélkül is azon vagy hogy túl legyél ezen!

23. 83e25137af (válaszként erre: 22. - 5649befaf3)
2010. nov. 25. 08:05
a szitu az hogy a pszichiáter csak gyógyszerrel töm.. ezért javasoltam a terápiát, önismereti csoportot.
22. 5649befaf3 (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2010. nov. 25. 05:38
Nem vagyok hive a gyogyszereknek a szorongasos betegsegek teren, ugyanis a kivalto okot kell megszuntetni, nem pedig a tuneteket elnyomni. Ahhoz , hogy elmuljon a szorongasod, segitsegre van szukseg, mert egyedul igen nehez ebbol kikerulni. En amondo vagyok, hogy pszichiaterrel valo terapia sokkal tobbet er , mint a gyogyszerek. Megbeszelitek, hogy miert szorongsz es hogyan tudsz majd ezen urra lenni a mindennapi eletben egyedul.
21. Macskanita (válaszként erre: 19. - 9bbc382386)
2010. nov. 24. 23:23
3 éves a kisgyerek... gondolhatjátok, hogy szinte minden időmet és figyelmemet leköti... és mellette van lehetőségem szorongással tölteni minden percet. na ez a szánalmas.:-(
20. 83e25137af (válaszként erre: 19. - 9bbc382386)
2010. nov. 24. 23:10
súlyosabb esetben kevés sajna. de igazad van abban hogy le kell kötni a figyelmet
2010. nov. 24. 23:02

A gyógyszert mellőzd.

Inkább keress elfoglaltságot,például jóga,olvasás,vagy filmnézés,ami kilendít.

Teákat ajánlok még,sétát,valahogy így képzelem a megoldást :)

18. 83e25137af (válaszként erre: 16. - Macskanita)
2010. nov. 24. 22:56
csak ha nem a xanax mellett szeded hanem helyette.. egyébként nem akarlak elkeseríteni de nem biztos hogy hosszú távon hatásos lesz
17. 83e25137af (válaszként erre: 13. - Macskanita)
2010. nov. 24. 22:55

hosszú évek. de állítása szerint én sokat segítettem neki ebben. 2 éve szakítottunk (egy pár voltunk) de ma már nem szed semmit.

szóval nem mmondom hogy egyik napról a másikra.

De jó lenne ha a párod támogatását és a családodét elnyernéd.

Neked erre szükséged van!

de ha ők nem. (ami nagyon sajnálatos lenne) akkor egy jelentkezz egy önismereti csoporba vagy hasonlóba. biztos fogsz támogatóra lelni. és ha látják a családodban hogy használ talán visszanyered az ő támogatásukat is.

16. Macskanita (válaszként erre: 15. - Bcb6de9272)
2010. nov. 24. 22:53
Köszönöm szépen! Így xanax után, használ szerinted? reménykedem benne. ennek vannak mellékhatásai?
15. bcb6de9272 (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2010. nov. 24. 22:51

Homeopátia

SEDATIF PC próbáld ki nem okoz függőséget, nem kábít...

Ez nem káros...

14. Macskanita (válaszként erre: 12. - 83e25137af)
2010. nov. 24. 22:49
támogatóm nincs sajna... a párom ítél el a legjobban, utána soron következnek a szüleim.magamra számíthatok ezügyben
13. Macskanita (válaszként erre: 10. - 83e25137af)
2010. nov. 24. 22:48
akiről írtál... mennyi ideig tartott nála az idő, mitre kigyógyult? maradandó volt a dolog? mármint a gyógyulás...
12. 83e25137af (válaszként erre: 9. - Macskanita)
2010. nov. 24. 22:48

na ez viszont baj! mert segíteni kéne!! nem elítélni.. hiszen nem hobbiból szeded..

nagyon fontos a támogatás!!!!

11. Macskanita (válaszként erre: 10. - 83e25137af)
2010. nov. 24. 22:47
Köszike:-)
10. 83e25137af (válaszként erre: 8. - Macskanita)
2010. nov. 24. 22:47

na akkor go tréning.. keress valami jó dokit, nézz utána


nem gyógyszer kell...

9. Macskanita (válaszként erre: 7. - 83e25137af)
2010. nov. 24. 22:43
tudom, hogy le lehet állni axanaxról, mert tettem ezt már többször is... de nem szeretnék újra és újra gödörbe kerülni. na meg ott a kisgyerek is... 22-es csapdája. ha nem szedek bogyót, szarul vagyok... feszült, idegbeteg... ha meg szedem? ne tudd meg, a környezetem hogy elítél érte...
8. Macskanita (válaszként erre: 5. - 83e25137af)
2010. nov. 24. 22:41
jártam pszichoterápiára, nemigen ért semmit... igaz tréninggel még nem próbálkoztak nálam, mindig csak az van, hogy szedjem a bogyót, majd attól jobb lesz. Francokat. annyit értem el, hogy xanax függő lettem, de mellette ugyanúgy feszült vagyok és szorongok nap mint nap.
7. 83e25137af (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2010. nov. 24. 22:39
semmi baj :)
6. Macskanita (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2010. nov. 24. 22:39
szedek xanaxot, szedtem antidepit is... most csak a xanax megy, nem sok, napi max 3szor 0.25 mg... de annyiszor gondolom, hogy ezek nélkül könyebb lenne az élet, utána jön a dili, és ismét pofára esek, és már térek is vissza a bogyókhoz...
5. 83e25137af (válaszként erre: 3. - Macskanita)
2010. nov. 24. 22:39

hm. ez nehéz kérdés. de volt benne tapasztalatom. na nem én de anno hozzám közel álló személy.


megfelelő szakorvosi terápiával, tréningekkel jutott túl. a gyógyszerek neki sem segítettek sőt.. függővé tették..

4. Macskanita (válaszként erre: 2. - 83e25137af)
2010. nov. 24. 22:37
bocsi a hibákért:-)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook