Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Siófok és környéki kismamák ide fórum

Siófok és környéki kismamák ide (beszélgetős fórum)


1 2 3
22. Ava-ava (válaszként erre: 21. - 470abc56d9)
2010. febr. 16. 19:14

Köszi a segítséget!

Ha megírnád hogy a tiéd hol van az is jó lenne, mert holnap megyünk arrafelé, megkérdezném, hátha szerencsém van és holnap van fogadóóra az enyémnél.

2010. febr. 16. 19:04
De ha nagyon sürgős, hogy felhívd, akkor én csütörtökön megyek reggel az enyémhez, ha megírod hol fogtok lakni pontosan, akkor megnézem kihez tartoztok, és felírom a számát!:)
20. 470abc56d9 (válaszként erre: 19. - Ava-ava)
2010. febr. 16. 19:02

Több védőnő is van! Attól függ, hogy merre fogtok lakni, megvan ki tartozik a körzethez!


A többiben nem tudok segíteni, mert én még csak az első babánkat várom, nem vagyok otthon bölcsi-ovi témában még!

2010. febr. 16. 18:58

Sziasztok!

Májusban költözünk Siófokra és augusztusban jön a második babánk. Tud valaki segíteni, hogy ki a védőnő és mi az elérhetősége?

Másik kérdés: milyen magán bölcsik vannak? Az államiba csak teljes napra és egész hétre vennék fel a fiamat, de csak heti 2x 3x szeretném fél napra vinni. Előre is köszi az infókat!

2010. jan. 6. 18:06

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem azokhoz, akik már szültek!

Gátsebre mit ajánlotok, krémet, sprayt, egyebet? Érdemes gondolom előre beszerezni és már a kórházban elkezdeni használni!

17. Detti05 (válaszként erre: 16. - 470abc56d9)
2009. dec. 31. 20:59
Nem tudom,hogy első szülőnél alkalmazzák-e vagy sem.Nekem mikor már nem sok volt vissza akkor kérdezte meg a doki,hogy mit szólnák hozzá ha nem vágna.Azt mondta nem 100%,hogy nem fog kicsit megrepedni de nem lesz akkora sebem mintha vágna és nálam bejött.Felületi sérülésem azért lett,oda tett 2 kis öltést,felszívódó cérnával.Így varratszedés sem volt.Én nagyon dicsérni tudom a gátvédelmet is és a felszívódó varratot is.
16. 470abc56d9 (válaszként erre: 15. - Detti05)
2009. dec. 31. 17:04

Komolyan? És ezt megbeszéltétek előre a dokival, vagy hogy működik, vagy mindenkinél próbálkoznak gátvédelemmel, csak van akiknél muszáj vágni?

Én is szeretném ha úgy sikerülne, de nem vagyok benne biztos hogy összejön!:-)

Én is ezt tapasztaltam amúgy, hogy nagyon rendes az összes szülésznő! Remélem én is ilyen jót fogok akkor ki!:-)

15. Detti05 (válaszként erre: 14. - 470abc56d9)
2009. dec. 31. 16:09

Szia.


Én nem választottam szülésznőt,de szerintem felesleges,legalább is mind a 3 alkalommal nagyon kedves segítőkész szülésznőt fogtam ki.Most harmadszorra először mogorvának tűnt a szülésznő,de mire felkerültem a szülőágyra normális volt és nyugodtan lehetett tőle kérdezni.Ügyes is én gátvédelemmel szültem.

14. 470abc56d9 (válaszként erre: 11. - Detti05)
2009. dec. 31. 15:00

Szia!:-))


Mi már beszéltünk egyszer valamelyik fórumon! A naplódat is olvasgatom!:-) Szép baba Levente nagyon!:-)

Örülök a pozitív véleménynek is! Ez megnyugtató, mármint a nővérek szempontjából, meg az enyémből is!:-)

Na akkor így már világos ez is, hogy hogy lehetnek kint a babák, tehát elvileg 24 órában, gyakorlatilag pedig megbeszélés kérdése! Ennek örülök!:-)


Neked mi a véleményed a szülésznő választásról? Érdemes? Vagy úgyis mindegyik rendes?

13. bmonka (válaszként erre: 12. - Detti05)
2009. dec. 31. 14:01
Elég szomorú,hogy csak 2009-től:(
2009. dec. 31. 13:45
2009-től baba-mama barát kórház lett.
2009. dec. 31. 13:44

Sziasztok.

Én is Siófoki vagyok és 7 hete született a 3.gyermekem Levente itt Siófokon.

Az én dokim már régóta Dr.Lentulai József és én évek óta maximálisan megvagyok vele elégedve.

A újszülőttosztályon én nagyon jól éreztem magam és velem mindegyik nővér nagyon kedves volt.Én semmi rosszat nem mondhatok róluk.

Bugyit pedig lehet viselni,legalább is senki nem szólt érte.Míg bent voltam vizitelt a Takács,a Tivadar és a Senkár is,de egyik sem szólt érte.

Most már mindegyik szobába kint vannak a babák elvileg 24 órában,de 1 éjszaka sem voltak kint,mert mondta az éjszakás minden este,hogy vigyük be őket majd ő vigyáz rájuk mi meg csak pihenjünk,majd ha felébrednek akkor kihozza őket enni és így is volt.

Remélem tudtam segíteni,boldog babavárást.

10. 470abc56d9 (válaszként erre: 9. - Bmonka)
2009. dec. 31. 12:19

Ismerem! Nagyon rendes sztem is!

Én is viszek eldobhatót is, meg simát is, majd meglátjuk mi válik be!:-)

Már egy kicsit izgulok, pedig csak március végén érkezik meg a Picur!:-) De már várom is nagyon!

2009. dec. 31. 12:14

Az én dokim a Virovecz L.volt.

Én vittem jópár szoros pamut bugyit, meg eldobhatót is, nem szóltak érte. A szülés utáni vizitek során mindig megnéztek, h.hogyan gyógyul lent a sebem,(Nekem kicsit kellemetlen volt, h. más doki is megnéz ott:)de megvizsgálni csak a dokim vizsgált a varratszedéskor.

8. 470abc56d9 (válaszként erre: 7. - Bmonka)
2009. dec. 30. 23:33

Értem!

Megkérdezhetem hogy ki a dokid?:-)

Az a baj, hogy sok embertől hallom ezt, hogy bunkók a csecsemősök...na mindegy, majd meglátjuk! A dokimban bízok, majd meglátjuk mennyit néz meg....

Én is nagyon szeretném hogy bent legyen a párom!

Most olvasok utána sok mindennek, és olvasom hogy sok kórházban nem engedik a bugyit szülés után,csak betétet, ez itt hogy van?

Meg a vizitkor vizsgálnak is, vagy csak megkérdezik hogy vagy? Mert a nőgyógyászaton ennyi volt a vizit, jól van? Jól! És mentek is!:-)

2009. dec. 30. 22:46

Szia! A nővérek ugyanazok a gyerekágyon is, azt hiszem, h. egyik héten az egyik, aztán a másik osztályra osztják be őket, nekem a csecsemősökkel volt bajom, bár lehet én voltam már túl fáradt és igényeltem volna a több odafigyelést és segítséget.Én azért örültem volna ha jobban foglalkoznak velünk (volt 1szobatársam, akinek szintén első baba, és voltak nehézségeink. Talán a 2.napon jött be hozzánk egy csecsemős, aki 2 mondatban lerendezte,(szerintem kifejezetten bunkó volt az a nővér) h. mit hogyan csináljunk a babáinkkal (pelenkázás, öltöztetés,fürdetés,) Jóformán magunknak kellett rájönni mindenre, még arra is hogyan tegyük cicire a babát.

De ez az én tapasztalatom, lehet más ezen nem akadt volna ki...

Pelusból napi 5 db-ot adnak, plusz 1váltás bébiruhát, ha történik egy kis baleset:) A babót este 9-kor elviszik, de ha nagyon éhes lesz, befogják vinni neked (hozzám behozták egyik éjjel a fiamat ezzel a szöveggel: Szoptassa meg a gyereket, mert annyira sír, h. tőle zeng az egész kórház!) - És akkor még tejem sem volt, mert csak a 4.napon indult meg...

Én 2 fős kteremben voltam, a babás szobák 1-2fősek, a rendes szobák 3, de ezt nem tudok biztosra. Amikor én szültem csak 5-en voltunk kismamák az egész osztályon, de előtte volt olyan hét h. 15-en. Szerintem ez telítettségtől függ, h. valakit hogyan helyeznek el, de ha babás szobát akarsz, mindenképpen szólj előre!

Én pont az 1személyes szülőszobán szültem, és a párom bent lehetett velem végig. Azt nem tudom h. a 2fősben hogy megy ez, de a két szülőágyat egy függönyös paraván választja el és ott van kád meg labda ahol lehet vajúdni.

Az én dokim pont szabin volt amikor szültem, 41. héten megindították mert nem akart a fiam előbújni:)de előtte is minden nap bejött hozzám a kórházba megnézni h. vagyok, a szülés napján már reggel 7-kor ott volt, a babám este 19.50-kor született meg.

Azt hiszem úgy van, ha megindul a szülés nálad, be kell menned a kórházba egyenesen a 3. emeletre, ott becsöngettek a szülészetre, az ügyeletes orvos megvizsgál, a nővér felveszi az adataid, és ők fogják értesíteni a dokidat!

6. 470abc56d9 (válaszként erre: 5. - Bmonka)
2009. dec. 30. 19:58

Szia!

Jó sok infót megtudtam ebből!:-) Ennyit még sehonnan nem sikerült összeszednem, így köszönöm!:-)

A nőgyógyászaton én is feküdtem másfél hetet, azzal én is teljesen meg voltam elégedve! Nővérekkel, mindennel! De ezek szerint a gyermekágyas rész az teljesen más, mert én azt hittem hogy ugyanazok a nővérek nagyjából...mit jelent az hogy nem túl kedvesek? Mert az nem zavar, ha annyira nem foglalkoznak velem, csak azért bunkók ne legyenek!


A kórházi csomagomhoz megvettem már nagyjából mindent, hálóinget azt nem, mert van, de akkor ahogy olvasom azt adnak, ennek örülök, mert télleg nem a sajátomat kenem össze!


Pelusból adnak egész napra, ha velem van a baba? ÉS a baba-mama szobából is elviszik éjszakára a babát?

Hány fős kórtermek vannak? Úgy mint a másik részen 3 fősek?


És ha apás szülést szeretnénk akkor csak az egy személyes szülőszobán szülhetünk?


Van amúgy fogadott dokim, de úgy hallottam csak akkor értesítik, ha már látszik a szülés vége!:-) Bár én úgyis fel fogom hívni, csak nem tudom pontosan hogy működnek ezek a dolgok!


Bocsi, hogy ennyit kérdezek, de a dokim nem akarom ezekkel terhelni, a védőnő meg aki erre lenne hogy felvilágosítson, mindig halogatja, hogy majd megbeszéljük ekkor meg akkor....meg hogy ráérek, de 28. hét küszöbén én már azért szeretnék sok mindent tudni!:-))

2009. dec. 30. 14:32
ÉN már jó előre összepakoltam a kórházi csomimat egy lista alapján, de mikor bekerültem kb. a fele cucc fölösleges volt. Szerintem amit mindenképpen te vigyél tisztálkodási szereket, törölköző, papucs, mert a szobák és a zuhanyzók nem mostanában voltak felújítva. Hálóinget, ágyneműhuzatot ott kapsz, szerintem inkább azokat használd, mint h. a sajátodat koszold. Betét, eldobható bugyi, mellszívó, én vittem tejserkentő teát.Pár napra elegendő ásványvizet, gyümilevet vigyél, igaz van büfé a földszinten,de én le sem bírtam menni a 3.em-ről:),mindig a családtagoknak üzentem, h. mit hozzanak be. A babának ruhát ott adnak, nem engedik h. a sajátot használd. Én baba-mama szobát kértem, így a fiam velem volt reggel 6-tól este 9-ig, igaz így pihenni nem tudtam, és a nővérek is feleannyit foglalkoztak velünk, mint azokkal akik a babáiktól külön voltak. Van egy 1 ágyas szülőszoba, és egy 2 ágyas, ezek teljesen fel lettek újítva, maga a szülészeti rész is. Amúgy engem már a szülés előtt 2 héttel befektetett a dokim, h. szem előtt legyek, így volt időm megismerni az összes orvost és nővért.A dokik rendesek voltak, a terhespatológián nagyon kedvesek és figyelmesek voltak a nővérek, sajnos a gyerekágyas osztályon a nővérekről és csecsemősökről semmi jót nem tudok mondani..:( Nekem ugye volt választott dokim, aki tényleg velem volt a szülés napján reggeltől estig(mert nem volt egyszerű az én szülésem), ha nincs dokid, akkor szerintem érdemes szülésznőt fogadni, jó ha van melletted valaki aki segít,érti a dolgát, és már ismered is valamennyire. Ennyi jut eszembe..., de kérdezz nyugodtan!
2009. dec. 30. 10:21

Engem minden érdekel!

Mit kell vinni a kórházba, mit kapunk ott? Velem lehet-e a baba? Milyen a szülőszoba? Érdemes-e szülésznőt fogadni?:)

Minden!:-))

2009. dec. 29. 13:54
Sziasztok! Én Siófokon szültem 2008.augusztusában, és környékbeli is vagyok. Szívesen válaszolok ha van kérdésetek.
2009. okt. 21. 22:00

Sziasztok!


Van valaki aki kisbabát vár és siófokon fog szülni??

Olyan is érdekel, aki már szült itt, és tudna mesélni róla kicsit!

Köszönöm!

2008. okt. 24. 10:52
Van valaki Siófokon vagy környékén állapotos kismama?Ha van beszélgessünk.:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook