Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Siófok és környéki kismamák ide fórum

Siófok és környéki kismamák ide (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. 17dfdcec7d (válaszként erre: 51. - Girli)
2011. aug. 27. 16:10
SZERINTEM magyarorszagon sokkal-sokkal precizebbek az orvosok,azert ezzel tisztaban kell lenni!!vannak jo orvosok mindenhol,ez teny,de ott a de!!igen tudom sajnos,azert is dontottunk ugy anno,h lepnunk kell!!mert ahogy Te is fogalmaztal abbol a kis kevesbol messze nem mentunk volna,es sok mindenre nem is lett volna eleg,sajnos!!itt tudni illik ultrahang nincs ,vagy ha van is max 2 egesz terhesseg alatt,ha szeretnel uhg-t neked kell szolni,3fontert meg is uhgznek.az orvosi ellatas ingyen van,a gyogyszerek is mindenkinek aki dolgozik vagy akinek a parja dolgozik,fogaszat minden ingyen van,ha rendelkezel NHS -kartaval,ha felirnak valamit nem kell fizess 7fontot,de nincs olyanod azert fizetni kell,kemenyen:)a kiskoruaknak amit Doki ir fel a haziorvos ingyen van,es amit a korhazba adnak,v irnak fel az is.gyereknek csak azt kell fizetni amit magad veszel meg a boltba,sokkal olcsobban lehet meguszni egy meghulest,megfazast,v egy virust v barmit,mint mondjuk mas orszagokban.a fogaszat is ingyen van es minden mas
51. girli
2011. aug. 27. 15:59
jól teszed, mert bár itthon is vannak jó orvosok, de a jó kórház is kellene hozzá, jó műszerekkel. a pénzről meg ne is beszéljünk, amit itt fogunk kapni, azzal nem megyünk messzire.
50. 17dfdcec7d (válaszként erre: 49. - Girli)
2011. aug. 27. 15:37
ja,nem nem,itt szulnek mindenkepp Angliaban!En nem voltam egyertelmu:)!!!Biztos lehet abban valami amit gondolsz a 4Drol.Igen a korulmenyek,es minden kicsit fejlettebb,de hat a nincsbol nem lehet ,ugye bar!Azert is vlasztottuk ezt az orszagot,anno!Az egeszsegugy kicsit trehany,nem torodom,de az adottsagaik kivaloak,es gyonyoru a gyerekosztaly,maga a korhaz,es a tisztasag a korhazban maximalisan preciz(ahol mi lakunk),panaszom nem lehet ez ugyben.Voltam mar itt sajnos a gyerekosztalyon par napot a Kisfiammal,egy eleg kemeny hanyos,hasmeneses virusfertozes miatt,es hat amit tapasztaltunk,szemun k szank tatva maradt,h milyen gyerekparti helyisegek vannak itt.A Tamogatasok gyerekekre,eleg maagsak,a csaladi potlek duplaja az otthoninak havonta,picit tobb is,szoval ha szulok mindenkepp itt!!!
49. girli (válaszként erre: 47. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 27. 15:25

Most is ez a helyzet a kórházi UH-val :)))) nem tudnak rendes 4D-s képet csinálni, de szerintem nem csak a gépben van a hiba, hanem talán nem is értenek hozzá igazán.

Akkor én félre értettelek, azt hittem, itt akarsz megint szülni, de gondolom, ott sokkal jobban a körülmények, meg az se mindegy, hogy hol ingyenes.

Sok sikert Nektek Angliában, sok puszi a siófokiak nevében ;)

2011. aug. 27. 15:21
na de joo,most mar van Rendesen 4D ott helyben is,hat ez szuper hir!!Bata Doktor is tenyleg fantasztikus ember,csak jokat hallottam rola!!!
47. 17dfdcec7d (válaszként erre: 46. - Girli)
2011. aug. 27. 15:16

Kedves Girli!!

Nagyon szivesen,nincs mit!!Igen a mi idonkben,tenyleg nem vegeztek v alig 4ds vizsgalatot.Meg ugy tudom nem volt jo akkoriban a gep,meghibasodott,de volt olyan is aki csinaltatott de nem volt valami szep,kiveheto a Baboca.Gondoltunk inkabb fizetunk tobbet,csak lassunk is valamit.Igen tervezzuk a haza menetelt,de mar csak jovore,es max egy hetre,latogatoba csak:)Szeretunk itt elni,hala istennek bejottek a szamitasaink,szulni nem hiszem,h haza mennek,otthon mar nincs tamogatasom,mert nem fizetjuk a Tbt,id evagyunk bejelentve,es itt lenne ingyenes a szulesem,otthon mar sem gyest sem csaladi potlekot nem kapunk,mert le kellett mondani,h itt meg tudjuk igenyelni a csaladi potlekot a Kisfiunkra.ket orszagbol nem lehet penzt igenyelni,a torveny bunteti.neha hianyzik Siofok,es a baratok,ismerosok,de hat ez van,itt talaltuk meg a jovonk lehetosegeit:)pusza nektek Kismamak,es Anyukak,es Siofok es Kornyeki Anyukak,Kismamak!!!!!!!!!

46. girli (válaszként erre: 45. - 17dfdcec7d)
2011. aug. 27. 15:08

Szia! Köszi a jótanácsokat, bár én nem Siófokon fogok szülni, de itt lakom. Gondolom más kórházban is hasonlóak a dolgok, majd odafigyelünk. Akkoriban Siófokon még nem volt 4D, azért ment mindenki Fehérvárra, de most már itt van nekünk Dr. Bata :)

Gratulálok a kisfiadhoz!

Tervezitek, hogy hazajöttök valamikor, vagy ez már végleges és csak szülni jönnél haza?

2011. aug. 27. 14:19
Sziasztok!Latom a Topikom ujra indult!!!Hat ez fantasztikus!!:) En is siofoki voltam,pontosan Kiliti,2006 aprilis 16tol-2010 junius 7.eig.Takacs Dr Urnal szultem 2008 december 26an,rendes szulessel:)Fantasztikus egy doki,imadtuk a parommal egyutt,meg a sajat csaladjarol is meselt nekem rengeteget,este 7kor elfolyt otthon a magzatvizem,ejjel 23:30ra meg is lett a fiam.apas szulesunk volt,szuper jo szulesznot fogtunk ki,testverek ok,ikrek(ketto van beloluk),nevet mar nem tudom,de nagyon le a kalappal mindegyikojukrol!!!rendesek,kedvesek,tunderiek voltak,es ismerek egy Rozikat is,nagyobb darab,barna gondor haju szuleszni,szuper egy teremtes,es vana Brigi o is nagyon kedves,tunderi emberek,a dokik is nagyon jo fejek,ha meg egyszer szulnek Tuti Takacs Doktor,vagy a Lentulai lenne a valasztasom.Velem mindig kedvesek voltak a gyerekagyon is,senkire nem panaszkodhatom,tenyleg.A cumisuvegre viszont figyeljetek,ne engedjetek,h potlast ha nincs anyatej az elso napokba,cumiztassaka babatokat,mert a szajpeneszt haza vihetitek,erre figyelni!!!Szules utan kitoltak egy megfigyelobe,10 percenkent ,ram nezett valaki,kutya bajom nem volt,hala isten,csak a pisiles,es a szekleteles hat nem ment,kateterrel tudtam csak pisilni,na az borzaszto erzes volt,h magatol nem ment.4 napot voltunk a korhazba,utana vihettuk is haza a Kisfiunkat.En Fehervaron csinaltattam 4Dt,de szuper jol kiveheto fotokat kaptunk.Most jelenleg angliaban elunk tavaly ota,de a kovetkezo babankat itt tervezzuk megszuletni!!!Boldog babavarast mindenkinek!!!
44. girli (válaszként erre: 43. - Bedinus)
2011. aug. 27. 09:30
Én Győrbe :) Azért csináltattam korán 4D-t, mert mennem kellett genetikai tanácsadásra Pécsre és előtte meg akartam hallgatni több orvos véleményét, mert nem tudtam eldönteni, menjek-e amniocentézisre, vagy ne. 4D-n azért sok minden látszik, makk egészségesek tűnt a babuci, ezért úgy döntöttem kihagyom a magzatvízvételt,, mert nem akartam megkockáztatni a vetélést. Hányadik lombikod sikerült? Nekem a 3. Mikorra vagy kiírva?
2011. aug. 26. 22:40
Szia! De igen, Tapolcára jártunk, májusban volt a beültetés. Már 18 hetesen csináltatok 4d-t? Én a jövő héten megyek hozzá.Csak nem te is Tapolcára jártál?
42. girli
2011. aug. 26. 22:14

Szia! Jó, hogy jöttél, már azt hittem, rajtam kívül nincs kismama Siófokon :D

Bata jó választás, ismerem, most voltam nála 4D-n (18 hetesen), de én egyébként nem Siófokra járok, hanem egy ismerős dokihoz Szekszárdra. Kicsit messze van, de most már nem akarok váltani, ha ott kezdtem.

Én 21 hetes leszek 2 nap múlva.

Látom, a tapolcai topicban is jártál, csak nem lombikos vagy te is?

2011. aug. 26. 13:19
Szia! Látom, hogy már nem most írtál, de azért remélem nem késő. Én Siófok környéki vagyok, de Siófokra járok, én most vagyok a 18. héten. Az orvosom dr. Bata, Kilitire járok hozzá. Ha még nézed ezt a topikot, akkor szívesen beszélgetnék!
40. girli
2011. aug. 4. 12:40

Sziasztok!

Feléleszthetnénk ezt a topikot! Én a 18. hetet taposom éppen, ha vannak még siófokiak itt, beszélgessünk!

39. 470abc56d9 (válaszként erre: 38. - Kalido)
2010. aug. 16. 14:53

Szia!


Igen! Kicsifiú 5 hónapos lesz!:)

38. kalido (válaszként erre: 37. - 470abc56d9)
2010. aug. 16. 14:51
Látom neked is van babád. Az én lánykám 8 hónapos. :)
2010. aug. 16. 14:08
Szia!:)
36. kalido
2010. aug. 16. 13:03

Sziasztok!

Én is az vagyok.

2010. júl. 25. 13:31

Szia!

Én az vagyok!:)

2010. júl. 25. 11:13

Sziasztok!

Esetleg van köztetek, aki jelenleg siófoki?

33. Detti05 (válaszként erre: 19. - Ava-ava)
2010. márc. 11. 21:05

Szia

Zernike jól írta,attól függ hova költözöl,Siófok melyik részére,mert itt körzeti védőnők vannak.

Magán bölcsi van tőlünk nem is messze szinte a másik utcában,de nem tudom milyen áron viszont lehet meg tudom neked érdeklődni mert van itt egy csajszi az utcában aki viszi a kisfiát hetente pár napot.

32. 470abc56d9 (válaszként erre: 31. - Promama)
2010. márc. 11. 20:48
Szia!:)
2010. márc. 11. 20:38
sziasztok:)
2010. febr. 17. 19:14

Szia!


Sikerült megtalálni a védőnőket?:)

29. Ava-ava (válaszként erre: 28. - 470abc56d9)
2010. febr. 16. 20:14
Kitartás! És drukkolok, hogy minden rendben legyen!
28. 470abc56d9 (válaszként erre: 27. - Ava-ava)
2010. febr. 16. 20:05

Köszönöm!

Erre pont nem válaszolt senki!:))

Aranyeret remélem megússzuk, de egyre többén mondják, hogy vigyen az ember krémet, lehet beszerzek még addig egyet!:)

27. Ava-ava (válaszként erre: 18. - 470abc56d9)
2010. febr. 16. 19:48

Az én orvosom szerint nem szabad semmit a gátsebre kenni, és tiszta vízzel nem szappannal mosni. A legjobb neki ha mindig tiszta és tud szellőzni. Szerintem az intim torna segít, ha fáj, de csak módjával! És ha húzódik akkor a meleg víz, hogy puhuljon, de utána mindig szárazra kell törölni. Amit szerintem feltétlenül vigyél az az aranyér kenőcs, de figyelni kell, hogy ne legyen benne kámfor! Az aranyérre is az intim torma a legjobb. Ha várandósság alatt is és utána is rendszeresen csinálod hamar helyre jössz.

Saját tapasztalatok, remélem segítettem.

26. 470abc56d9 (válaszként erre: 25. - Ava-ava)
2010. febr. 16. 19:46

Gyerekorvos is több van azt tudom!

Kérdeztem a védőnőmet kit javasol, de igazán nem foglalt állást, és mivel én is nemrég költöztem ide, így nem tudom kit fogok választani, pedig ideje lenne lassan döntenem!


Azt mondta van aki szívesen kimegy házhoz, van aki kevesebbszer!

Én valószínű azt választom, aki ott rendel a védőnők alatt a földszinten! Mert ő tart az én védőnőmmel együtt rendeléseket, vagy valami ilyesmi! Meg ő kijön! Ami nekem fontos, mivel én nem bent siófokon lakom, hanem kintebb!


Hát bölcsiről lehet másik topik is, de itt is vannak siófoki anyukák, hátha valaki majd idenéz!

Egyik ismerősömnek most megy bölcsibe a kislánya márciustól, majd rákérdezek ha gondolod!

25. Ava-ava (válaszként erre: 24. - 470abc56d9)
2010. febr. 16. 19:40

Szuper! Köszi! A következő kérdés a gyerekorvos lett volna!

Szerinted a bölcsiről írjak egy másik topikba?


Remélem én is tudok majd valamiben segíteni!

2010. febr. 16. 19:28
Huuhh...visszaolvasva jó összevisszán írtam le! De remélem azért megtaláljátok!:))
23. 470abc56d9 (válaszként erre: 22. - Ava-ava)
2010. febr. 16. 19:27

Mindegyik védőnő a kórháznál van! Leparkoltok a kórház előtt és ha szembeálltok a kórházzal(nem kell bemenni a sorompón), akkor balra lesz egy asszem sárga épület! Ott fel kell menni az emeletre, és ott vannak a védőnők!

Ott a fogászat is, meg gyerekorvos is!

Bocsi, de máshogy nem tudom leírni, mert nekem is mikor ide költöztünk mondták, hogy az új épület meg régi épület, de nekem minden új volt!:)


De ha bementek a sorompón akkor ott mindig van egy készséges portás bácsi, aki útba tud Titeket pontosan igazítani!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook