Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sikítós baba fórum

Sikítós baba (beszélgetős fórum)


1 2 3
53. ebba518fdb (válaszként erre: 49. - Mamcili)
2010. jún. 26. 12:41
emiatt?? milyen tanulási gondok??
52. mamcili (válaszként erre: 45. - Bneandi)
2010. jún. 26. 12:40

Bár síkit orít mond meg neki, ha kifizetted megkapja. és ezt tarsd is be. Nagyon gyorsan megszokja, hogy sikíthat ordíthat előbb ki kell fizetni. és utána megkapja. ha már ezt megszokta elkezdheted áthelyezni otthonra...

vagy megkapja, de csak akkor nyithatja ki ha te már kifizetted a pénztáros néninek, mert addig nem az ővé, hanem a bolté!

51. ebba518fdb (válaszként erre: 45. - Bneandi)
2010. jún. 26. 12:38

hát persze.. :) nincs is ezzel baj.. :) mi a közértben kötöttünk egy egyezséget.. :) a kezükbe adom a rudit, de akkor bontjuk ki, mikor kifizettük.. :) mindig nagy büszkén viszik a pénztároshoz a szerzeményüket.. :)


amúgy minket elkerültek ezek a "boltos cirkuszok".. :) a múltkoriban a 4 évesem elkezdett velem alkudozni, hogy mit kellene megvennem számára.. :) mondtam neki, hogy van otthon rudi, nincs szükségünk másra.. :) erre tovább mentünk és valamin megakadt a szemem, erre a drága kisfiam közölte velem, hogy " ne nézd az édességeket anya, már vettél magadnak pudingot és annyi".. :)

50. jozsi.38 (válaszként erre: 48. - Jozsi.38)
2010. jún. 26. 12:37
egyébként csak pár percre szoktam kitenni, de kíváncsi lennék hogy te mit csinálnál
49. mamcili (válaszként erre: 47. - Ebba518fdb)
2010. jún. 26. 12:35

Köszönöm szépen :)

Én is így gondolom, csak sokan ezt nem látják... emiatt tanulási gondjaink vannak...

48. jozsi.38 (válaszként erre: 34. - 57b4b661d2)
2010. jún. 26. 12:35
mert a kutya sem jár erre napközben és egész nap képes ölben lenni,az se megoldás ha beteszem a kocsiba és viszem magammal mert ugyanúgy ordít, járóka kiságy ugyanez
47. ebba518fdb (válaszként erre: 44. - Mamcili)
2010. jún. 26. 12:33
nagyon okos, kedves kislányod van.. :)
46. mamcili (válaszként erre: 41. - Ebba518fdb)
2010. jún. 26. 12:30
ez félelemből fakad rosz tapasztalat miatt.
2010. jún. 26. 12:30

Az én kisfiam 15hónapos és Ő is sikitozik!Utcán,otthon,boltban....Engem is idegesít,mert mindenki csak néz!Ő olyankor csinálja ezt amikor nem engedek neki meg valamit,vagy a boltban meglátja a tejes hütőnél a rudit,joghurt,vagy látja mikor bele teszem a kosárba és síkit utána!Próbálom neki meg magyarázni,hogy majd otthon,de sajna mindig elgyengülök és odaadom neki!(mert ne ordítson,boltban)!

Én úgygondolom az akaratát próbálja kifejezni vagyis mivel nem tud beszélni ezt csinálja!Legalábbis nagyon remélem!

2010. jún. 26. 12:29

Egyszer bementem a boltba a kislnyommal egy másik pici meg ordított, mert az anyukája nem akart mindent megvenni, amit akar. Ezt a lánykám hallotta.

Odament a kislányhoz és azt mondta neki, ne hisztizz már, válasz csak egyet, azt biztos megveszi anyukád.

Az anyuka hirtelen megdöbbent, mert a kicsi elhallgatott, hirtelen és csodálkozva nézte lánykámat.

Ezek után nézelődött a polcon egy darabig majd így szólt az anyához. Ezt megveszed nekem?

Rám nézet az anya és csak oda mutattam neki, hogy igen, de a többit nem...

Így is történt a kisgyerek a többit vissza pakolta a pocra... és aznap már nem volt balhé...

pedig volt, aki beszolt, azt meg én állítottam le. :)

hogy ne szóljon bele, majd az anya megoldja...


Azóta is ha találkozunk meséli, hogy aznap elvágták a gyereket, megszüntek a bolti hisztik.

és betartja az anyuka is, hogy csak egyet :)

43. b2076ec79b (válaszként erre: 38. - 1397c45af7)
2010. jún. 26. 12:28
Igen, az anyukára, mert most már megértem, hogy nem azért ordít a gyerek, mert az anyja retardált és szarik rá :)
42. ebba518fdb (válaszként erre: 40. - 1397c45af7)
2010. jún. 26. 12:26
:) ez aranyos.. :)
41. ebba518fdb (válaszként erre: 26. - Zsanetta)
2010. jún. 26. 12:21

"Pl:hozzák be a klinikára az 1 éves gyermeket tejterhelésre és a gyerek veri földhöz magát és ordit torka szakadtából és hihetetlen hogy viselkedik.

Szerinted miért ilyen??"


sajna sok szülő nem következetes, de hidd el, hogy ez nem azon múlik, hogy reagálunk a sírásra és nem hagyjuk az ágyában ordítani..

40. 1397c45af7 (válaszként erre: 35. - B2076ec79b)
2010. jún. 26. 12:21

Nálunk csak akkor bolondul meg,ha mind a ketten vele vagyunk.Ha csak valamelyikünkkel van egyedül,akkor földre szállt angyal.


De jajj nekünk,ha közös programot csinálunk:-)

Amúgy édes,mikor ordít,akkor is.

39. mamcili (válaszként erre: 33. - B2076ec79b)
2010. jún. 26. 12:20

az jó...

én már annyi rosszat halottam nevtanokról, de szerintem sokszor az is közre játszhat hogy a szülőt ovoda iskola küldi és a szülő nagyon nehezen vagy egyáltalán nem akarja elfogadni az ott mért tesztek esteleges gyengébb eredményét...

38. 1397c45af7 (válaszként erre: 35. - B2076ec79b)
2010. jún. 26. 12:19

Az anyukára:-)

Ez tetszik:-)

37. ebba518fdb (válaszként erre: 26. - Zsanetta)
2010. jún. 26. 12:19

persze vannak helyzetek mikor nemet kell mondani a gyereknek, csak nem mindegy milyen formában teszed.. :)

én speciel azért szültem, mert szeretek a gyerkőcökkel együtt lenni és velük foglalkozni.. :) ők vannak kiszolgáltatva nekünk és nem fordítva.. :) ha pedig az ember gyereket vállal akkor tisztában van azzal, hogy nehezebb dolga lesz mint előtte volt.. :) én leginkább akkor oldom meg a háztartást mikor ők alszanak, de most már egyre többet segítenek nekem, így sokszor együtt csináljuk amit kell.. :) de az idő nagy részét együtt töltjük.. :)


egy gyerektől szerintem nem lehet elvárni, hogy felnőttként viselkedjen, hisz nem az.. :) de azt valóban el kell érni nála, hogy betartsa a játékszabályokat.. ez egy hosszú tanulási folyamat gyereknek szülőnek egyaránt.. fontos a következetesség, de nem követelőzni kell, hanem a helyes irányba terelni.. :)

2010. jún. 26. 12:18

Én megbolondultam volna,ha a hátamon kellett volna hurcolni egész nap a kölköt.


Van ismerősünk,aki úgy volt egész nap,hogy ilyen hordozókendőbe volt vele a gyerek egész nap,meg éjjel is egy ágyban alszanak,nincs is a gyereknek saját ágy.

Na,neeeeeee,majd ha következő életemben kengurunak születek,akkor talán:-)

35. b2076ec79b (válaszként erre: 32. - 1397c45af7)
2010. jún. 26. 12:17

Nekem nem :-DD

Nem nagyon adok kívül állók véleményére, főleg nem ilyen helyzetben. Persze, amíg ne volt gyerekem, én is fintorogva néztem a bevásárlókocsiban lila fejjel ordító gyereket, de most sokkal inkább együtt érzően tekintek az anyukára.

Bár szerencsére eddig erre még nem volt példa, hogy boltban vagy akármilyen nyilvános helyen kivágja az ordítást :) Ezzel a kitüntetéssel az apját és engem jutalmaz otthon, a 4 fal között. Meg sajna néhányszor a bölcsiben.

34. 57b4b661d2 (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2010. jún. 26. 12:15

"legújabban ha elkezd visítani beleteszem a babakocsiba és kirakom az udvarra "



Várjunk csak.. 9 hónapos babát, te hogy mersz kitenni egyedül a kocsiba, felügyelet nélkül?

33. b2076ec79b (válaszként erre: 30. - Mamcili)
2010. jún. 26. 12:14

Abszolút nem tartok a nevelési tanácsadótól, a nagyobbik lányommal jártam oda, igaz más apropóból. Bár sajnos a nálunk található nevtan... Mindegy ez nem ide tartozik.

Egyelőre ilyen téren még nem gondolkodtam, mert nem látom olyan baromi nagynak a problémát, főleg, hogy épp a dackorszak közepén vagyunk és a még a jó sem jó. Nyilván, ha később nem oldódik a helyzet, akkor fontolóra veszem egyéb külső segítség igénybe vételét :) Nem tartom cikinek, vagy degradálónak elmenni egy pszichológushoz :))

32. 1397c45af7 (válaszként erre: 10. - B2076ec79b)
2010. jún. 26. 12:14

Erre szokta mondani a védőnőm,hogy életkori sajátosság:-)


Ha nekem hisztizik a gyerek,és jó passzban vagyok,akkor csak mosolygok rajta,és hagyom hogy kitombolja magát.

Sokszor elég vicces,de ha pl boltban jön rá,hát nekem ég a pofám.

31. ebba518fdb (válaszként erre: 22. - Cukifalat)
2010. jún. 26. 12:12
én nem hagytam őket így sosem, és ha kellett, akkor cipeltem a kis seggüket is.. :D de nem lettek ettől sem követelőzőek, sem elkényeztetettek.. :) a szülő testközelsége elemi szükséglet, pláne egy pár hónapos babának.. de persze ez a gyerekek temperamentumától is függ.. :) és persze mindenkinél más válik be.. :) nincs is ezzel baj.. :) én így gondolkozom és eszerint "nevelgetem" a fiúkat.. :) nekik csak hasznukra vált a dolog.. :)
30. mamcili (válaszként erre: 24. - B2076ec79b)
2010. jún. 26. 12:09

hú!

Ennyire tart mindenki a nevelési tanácsadótól :),

igen én is tudom, de sokszor többet megtudnak egy egyszerű tesztből mint azt mi gondolnánk :)

az én lánykám is jár oda és rengeteget köszönhetek nekik, pedig áldott jó természete van és okos is a maga kis módján...

de nem szégyen segítséget kérni, ha mi magunk nem tudjuk megoldani...

de ez nem feltétlen ide tartozik.

29. 57b4b661d2 (válaszként erre: 1. - Jozsi.38)
2010. jún. 26. 12:09

Picik és nagyon okosak:DDDDDDD és "harcolnak":DD


Járóka, ami ott van a közeledben és lát belőle téged amint teszel veszel?

28. Zsanetta (válaszként erre: 22. - Cukifalat)
2010. jún. 26. 12:08
pontosan ,és te csináltad jól,szerintem!!
27. b2076ec79b (válaszként erre: 17. - Mamcili)
2010. jún. 26. 12:07

Sokszor ezt teszem, működni is szokott, csak nem tudom ezt mennyi ideig lehet csinálni...

de előbb-utóbb csak rájön, hogy ha szóban kommunikál velem, az sokkal célravezetőbb :)

26. Zsanetta (válaszként erre: 18. - Ebba518fdb)
2010. jún. 26. 12:07

persze igazad van ,saját gyermekkel más persze,de nem hinném hogy azzal tennénk jót neki ha kikapdosnánk a kiságyból mert éppen ordit.

föleg ha nem pisis,nem kakis,nem éhes,nem fáj a hasa.

stb.

és az mennyivel jobb ha egész napod azzal telik hogy vele kell foglakozni??

szép is ez ,én is szivesen foglalkoznék vele,de ki látja el a háztartást,vagy éppen ki fog időt dorditani a férjére mert az is kell.

egy gyermek szép és jó dolog,mi is azon vagyunk hogy legyen de akkor is van határ.

hidd el tudom mit mondok,mikor a gyerek már kiskorától nem tudja hogy kell viselkedni.


Pl:hozzák be a klinikára az 1 éves gyermeket tejterhelésre és a gyerek veri földhöz magát és ordit torka szakadtából és hihetetlen hogy viselkedik.

Szerinted miért ilyen??


Miért kéne ezt megengednie a szülőnek,még jó hogy nem dicsérte meg hogy ügyes gyerek vagy.


Szóval egyezzünk meg abban vannak helyzetek mikor igen is nemet kell mondani a gyereknek és felnőttként viselkedni

25. ebba518fdb (válaszként erre: 17. - Mamcili)
2010. jún. 26. 12:05
igen az ordításról én sem szoktam tudomást venni, csak megjegyzem neki, hogy ha megnyugodott és abbahagyja, akkor akár meg is oldhatjuk a gondját.. :) a 2 évesemnél is működik.. :)
24. b2076ec79b (válaszként erre: 21. - Mamcili)
2010. jún. 26. 12:04

ezt csak viccből írtam :)) Nem hiszem, hogy akkor gáz lesz vele, hisz most sincs, csak még pinduri és feszegeti a határokat, csak nem tudom ezt miért ordítással teszi...

Azt azért gyanítom, hogy 20 évesen már nem fog lila fejjel ordítani, ha fordítva vesz fel egy pólót :))))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook