Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Sikertelen vizsga fórum

Sikertelen vizsga (beszélgetős fórum)


27. Egomanyus2 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 22:27
Amennyiben vége ennek az oktatási lehetőségnek, akkor hogy lehet újra járni, pláne ugyan abban az intézményben? Ez ellentmondás.
26. Csillagszem38 (válaszként erre: 25. - Csillagszem38)
2022. okt. 10. 21:09
*mal
2022. okt. 10. 21:09
Amúgy most mi a célod ezzel a fórumnál?
24. Amaunet (válaszként erre: 18. - K-né Zsóka)
2022. okt. 10. 20:31

Nálunk szokás volt kérdezni is óra végén, mikor a tanár megkérdezte: Van kérdés? Mindenki ért mindent?

Kérdezni pedig nem szégyen. Végülis azért járunk iskolába, hogy tanuljunk.


A mai kor tanulóinak pedig + ott az internet. Annyi magyarázó, oktató videót találhat, hogy csak győzze mind megnézni.

23. Channa* (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 17:13

Én se értettem mindent, de leültem és sokat gyakoroltam, a már megoldott példákat újra és újra megoldottam, addig, amíg rá nem jöttem, hogy mi a logikája.


Szakmai tantárgyaknál ugyan ezt kell tenni.

22. Channa* (válaszként erre: 18. - K-né Zsóka)
2022. okt. 10. 17:09

Megint így kell kezdenem: hát nem tudom....


Nem régen végeztem el egy IT tanfolyamot, ami 10 hónapos volt, heti 2 alkalommal 6-6 óra.


Nem kellett külön tanárhoz járnom, hogy megértsem, mert a nem iskolás napokon foglalkoztam azzal, amit az órán leadott a tanár. Amit nem értettem, annak utána néztem és 'lefordítottam' a saját nyelvemre.

Drága az iskola is, nehogy már külön órát kelljen már fizetni, ahhoz, hogy le tudjak vizsgázni.



És, hogy ne szakmásítottról beszéljek: sosem kellett külön óra általánosba és középsuliba se, és még a főiskolán se. Nekem se, gyerekemnek se, és az ismerőseim zömének se.


Nem is értem, hogy miért kell. Le kell ülni és meg kell tanulni, ha nehezebben megy, akkor többet kell vele foglalkozni.


Igazán nem tud érdekelni, hogy a tanárok a különórai bevételből tudnak megélni...

21. Fisica (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 16:39
Nem írtad milyen vizsga, de így semmi okod hibáztatni, mert nem egyedül ő rakta össze.
2022. okt. 10. 16:39
Szégyen gyalázat, de a gimiben jártam matek tanárhoz külön. Mert órán nem értettem.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - K-né Zsóka)
2022. okt. 10. 16:37

Nem akartam kötekedni, mert úgyis én lennék a hülye aki nem képes órán megtanulni.


Köszönöm, hogy ezt leírtad ❤

Nem véletlen, hogy a tanár kiírta az email címét a táblára, hogy keressük bátran..

18. K-né Zsóka (válaszként erre: 5. - Channa*)
2022. okt. 10. 16:32
Egy kicsit másik világ az, amiről te itt írsz. Egy ideális világ, tele született magas IQ-s emberekkel. Mert bizony van olyan, hogy sehogy sem érted meg a matekot órán, bármennyire is figyelsz. Aztán láss csodát, ugyanaz a tanár, magánórán úgy eltudja magyarázni, hogy magad is csodálkozol, eddig miért nem ment. Azért nem, mert órán a tanár direkt nem érthetően magyarázza. Ez nem a fantáziám szüleménye. Fizika tanár mesélte, hogy könyvből tanít, meg sem próbálja köznyelven elmagyarázni a tanulónak, mert jól jön ám a mellékes.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Amaunet)
2022. okt. 10. 16:23

Nem. Végső nagy OKJ vizsga.

A tanárunk rakta össze mint ahogy irtam lentebb.

16. Amaunet (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 15:50

Ha szakvizsgáztál, akkor azt nem az oktató tanárod állítja össze. Nincs okod haragudni rá.


Nem tudom, hogy van-e bizonyos idő kikötve, de újra be kell jelentkezned szakvizsgára.

Lehet, hogy más iskolában lesz legközelebb... ezt az oktatásszerveződ meg tudja mondani.


(és fel kell készülni!)

15. Amaunet (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 15:42
Ha a tanár állította össze a dolgozatot, akkor ez csak egy modulzáró vizsga volt, nem?
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Fisica)
2022. okt. 10. 15:29
Nem modulzáróról írtam, hanem a végső vizsgáról. Amit lentebb írtatok, hogy lezárt boríték, központilag. A modulzáró az házi vizsga. Ez meg központi.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. okt. 10. 15:27
De, ő is tagja annak a csoportnak aki a központit összerakja. Ezt a dolgozatot írták Soprontól Szegedig az egész országban.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Papája)
2022. okt. 10. 15:24

Hát nem tudom.. azt emlegették, hogy az egész tanfolyamot járjuk újra. :(

Náluk persze.

2022. okt. 10. 15:21

[link]



Nem én találtam ki.

10. Fisica (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
2022. okt. 10. 15:07

Én is felnőtt oktatásban veszek részt, mint a fórumindító. Minden modulzáró vizsgát az adott tanár rakja össze.

Most volt az első modulzáró és minden feladat olyan volt mint amire készültünk az elmúlt hónapokban.

2022. okt. 10. 13:20

Pótvizsga lehetőségnek egész biztosan lennie kell, ha ezt a suli el akarja summantani, akkor felügyeleti szervnél kell szerintem jelenteni.


Másrészt az iskolai vizsgák kérdéseit soha nem az adott iskola tanárai állítják össze, hanem egy tőlük független szerv. Leginkább lezárt borítékban kapják meg az iskolák, és csak a vizsga napján bonthatják fel.

Sajnálom, valóban kár volt elmenni a különórákra. (Vagy elég lett volna 1 főnek eljárnia, és az ő óradíját dobtátok volna össze páran.) :))

8. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 12:48

Nem csak a dühöd miatt írtad ki ezt a fórumot?

Milyen suli ez? És milyen "szak"? Pénzügy?

Hiába OKJ, attól még ahogy más is írta kell biztosítani pótvizsgát, ez törvényi kötelessége.

Persze van kivétel, ha mondjuk nem most fejezted be a sulit, és csak később akartál vizsgázni, mert akkor megvan az időkorlát.

Valahogy nagyon nem kerek ez a történet, én is jártam OKJ-ra, az is szabályok között oktat, még ha most már nem is indul, bár ez sem igaz, mert sok helyen mint "becsatlakozó" még mindig vesznek fel embereket...

7. papája (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 11:44

Ilyen nincs, hogy 22-ben vége az oktatásnak, és akkor nincs javítási lehetőség.

Amit elkezdett egy iskola, azt be is kell fejeznie, még ha át is nyúlik a következő évre.

30 főnek, vagyis 24-nek biztosítaniuk kell a pótvizsga lehetőséget !!!

2022. okt. 10. 11:32
Szabályzatokat bogarázd át, ez milyen suli? Valami technikum? Biztos, hogy van lehetőség további vizsgákra, ilyen nincs, hogy ennyi volt és huss. Ha vmi gebasz van, akkor Oktatási Hivatal, de először tényleg nagyon át kell nézni a szabályzatokat, jogszabályokat. Ne itt próbálj választ keresni. :) Hívd fel a sulit.
2022. okt. 10. 11:17

Hát nem tudom....

Minek külön óra?

A suliban mindent meg tudtok tanulni, azért van a suli. Ez alapján le kell tudni vizsgázni.


Mi a fenéért vettek külön órákat?


Olyan nincs, hogy x% vizsgájának meg kell lennie a többi meg bukjon meg. Ez csak városi legenda. Ha valaki tudja a vizsgára az anyagot, akkor átmegy, ha nem, akkor bukás.


Sosem értettem, hogy suli mellett minek kell külön tanárhoz járni.


Ja, szerintem magadra épp annyira lehetsz dühös, mint a tanárra...

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Liliom10)
2022. okt. 10. 11:05

Nem beszéltem velük, nem igazán ismerem őket.

Olyat is beszélnek, hogy X%-nak azért csak át kell mennie, hogy ne legyen gáz a sulinak. Hogy igaz-e nem tudom.


Biztos jó pénzeket kap. Órákat ő tartja. Ő rakja össze a dolgozatot. Ő írja meg a javító kulcsot. Ő javítja. Majd ő szóbeliztet.

Nincs javítási lehetőség, mert 2022-vel vége az OKJ oktatásnak. Újra kell(ene) járni a tanfolyamot.

3. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 10:42

Van joga a tanárnak a saját diákjainak magánórákat adni ? Nem tudom...

Ha olyan kérdések voltak, amiket nem gyakoroltatok, és ő állította össze az anyagot, akkor furcsa, hogy azokból nem tett bele a vizsga feladatokhoz. De ha sokat tett volna, akkor kivételezett volna a magánóráira járókkal. Természetes, hogy nemcsak azt kell megtanulni, amit egy magántanárnál gyakorolsz, hanem az egész anyagot !

Gondolom, jó pénzt kap az UV-kért. Vagy nem lesz UV ? Miért veszett el a pénzed ? Ez milyen tantárgy volt ?

A 6 szerencsésnek miért sikerült ? Velük beszéltél ?

2. Bogi1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 10. 10:32
Én ezt a kérdést a tanárnak tenném fel.
2022. okt. 10. 10:27

Sziasztok! Megoldás már nincs, inkább dühöngök. Felnőtt oktatásban vettem részt 2 évig szombatonként. A tanárunk aki az egyik tárgyat tanította, ő rakta össze az írásbeli vizsgát. Azt mondta tart külön órákat a sulin kívül is 7500 ft/óra/fő. Úgy voltunk vele oké, hátha segít a felkészülésben, hogy mire lehet majd számítani. 3-an mentünk, 3-alkalommal. 67.500 Ft volt így amit fizettünk. Gyakoroltunk X számú feladatot vele. Viszont a vizsgán a feladatoknak köze nem volt ahhoz amit gyakoroltunk. Kb 30-an vizsgáztunk 6-nak sikerült.


Kérdem én: miért nem olyat gyakoroltatott velünk ami a vizsgán lesz? Dühös vagyok mert úgy 400 ezrembe került ez az egész + 2 évembe.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook