Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Összevesztem anyukámmal fórum

Összevesztem anyukámmal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2022. jan. 2. 11:13
Új évre pedig változtatni kell: kiscicát kiskutyára kell cserélni.
2022. jan. 2. 11:12
Úgy lenne igazságos, ha összevesztek anyukátokkal és kibékültök apukátokkal.
121. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 120. - Scherlock)
2021. dec. 19. 15:46

Bemutatnál neki?


Kívánhatnád ezt a testvéremnek is. Anyám nélkül egy híd alatt lenne.

120. Scherlock (válaszként erre: 114. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 18. 17:56

Most akkor nem a pasidnál vagy már?


Azért gonosz vagy rendesen.


Bízom benne, olyan csodálatos életed lesz, amilyet teremtesz magadnak.:)

119. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 118. - Liliom10)
2021. dec. 17. 20:15

1:Nem enged oda a tesóm.


2:Nem vagyunk jóban.

118. liliom10 (válaszként erre: 116. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 19:50
Mi lenne, ha odaköltöznél a tesódhoz ? Messze lakik ? Vagy egyszobás a lakás ? Miért csak ő lakhat ott ?
2021. dec. 17. 19:38
*les=led
116. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 115. - 37e1ff8723)
2021. dec. 17. 19:38

Nem tudom.

Azt akarja, hogy ne romoljon le az a lakás. Hát akkor miért a bátyámat költöztette be. Mert ő nem tudja a kádat sem kitakarítani.

Van benne indukciós főzőlap, les világítás...

Nekem régi álmom az ind. főzőlap, ezer éve könyörgök anyámnak h dobjunk össze pénzt és újítsul fel a konyhát.

Szerinte jóvanazúgy.

A tesóm meg főzni se tud, de ott a komplett új konyhája.

115. 37e1ff8723 (válaszként erre: 114. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 17. 19:33
A szülő tehet mindenről. Mi ez a megkülönböztetés? Mit akar? Beszéltetek erről?
2021. dec. 17. 19:26

Mivel a lakás teljesen új, modern a bátyám meg egy lusta disznó, anyám kitalálta, hogy odajár takarítani is. Azért, hogy szép maradjon.

Itthon meg a füsttől fekete konyhafalat nem akarja lefestetni, mert jóvanazúgy. Természetesen a takarítás rám hárul.


Ezt jól esett kiírni magamból. Remélem rossz élete lesz a testvéremnek.

113. semleges (válaszként erre: 108. - Aszparagusz)
2021. dec. 7. 08:30
Ez pontosan így van.
112. birebora (válaszként erre: 109. - PöttyösPanka)
2021. dec. 6. 18:04

Lemondhatsz az ő javára.


Nem a lesésről van szó. Senki nem lesi, nem is erről szól a fórum.

111. mimy63 (válaszként erre: 109. - PöttyösPanka)
2021. dec. 6. 16:10
Maximálisan egyetértek.
110. tumbo2 (válaszként erre: 108. - Aszparagusz)
2021. dec. 6. 15:41
a lányom apja sem végrendelkezett.de természetes volt,hogy a fele lakásnak a harmada őt illeti.igaz az idősebb fiú ügyvéd,ő már régóta tudott róla,de a fiatalabb nagyon dühös volt,hogy neki miért nem mondta senki.
109. PöttyösPanka (válaszként erre: 106. - Birebora)
2021. dec. 6. 15:23
Akkor nekem nagyon nagy mázlim van, hogy abban a tudatban nőttem fel, hogy úgysem lesz semmi számottevő, amit megörökölhetnék. Ellenben a szüleim úgy neveltek, hogy mindinkább meg tudjam magamnak teremteni mindazt, amire szükségem van. Jelen helyzetben úgy néz ki, hogy mégiscsak van esély némi örökségre. De egyáltalán nem érzem úgy, hogy nekem az kell, és muszáj a jogos jussomhoz hozzájutnom. Ha a nővérem úgy állna anyagilag, hogy jobban szüksége van rá, nem bánnám, ha anyukám neki adná. De mivel őt is úgy nevelték, hogy megálljon a lábán, neki sincs túl nagy szüksége rá. De lehet, hogy mi ülünk fordítva a lovon. Lehet, hogy a normális hozzáállás az, hogy lessük, mit tudunk leakasztani az ősök halála után.
108. aszparagusz (válaszként erre: 105. - Semleges)
2021. dec. 6. 15:11

Örökség akkor van, ha valaki meghal.

Lehet, hogy amikor a f.i anyukája meghal, már nem lesz semmi.

107. aszparagusz (válaszként erre: 93. - Liliom10)
2021. dec. 6. 15:09

Mindenki azt csinál a pénzével, amit akar.

Annak ad és annyit, amennyit szeretne.

Milyen jogon kérhetné számon a f.i. hogy kinek mit vett és mennyiért?

2021. dec. 6. 15:06

Én arra is kiváncsi vagyok, hogy a F.I-nak sikerült-e valamit beszélni az anyjával, tesójával.


Sok olyan embert ismerek aki ki vagy lemaradt az örökségről a szülő rossz döntése miatt. Vagy egyszerűen kijátszották. Vagy nem foglalkozott vele, mert minek ráér az.

Egyszer olvastam egy jogász fórumon, hogy sok millióba fájhat ha nem beszélünk ezekről a dolgokról. Lehet tabu, lehet figyelmen kivül hagyni de nem biztos, hogy megéri szerénynek és gátlásosnak lenni. Persze nem kötelező igy gondolkodni és előrelátónak lenni, de nem itélem el azt aki igen.

105. semleges (válaszként erre: 103. - Mimy63)
2021. dec. 6. 14:39

Igazad van régen rossz. Ahogy az is, ha szétosztogatja vadidegeneknek (ez a te példád volt) mikor segithetne a gyerekein is. De az ő pénze ez biztos. Tőlem annak adja akinek akarja. Igen, ne menjünk bele. Nyilván minden jóérzésű gyerek rányitja az ajtót és segiti a szüleit. De tudod forditottak már hátat szülőnek, nagyszülőnek testvérnek ennél kevesebbért is. Mindenkinek lelke rajta. Csak aztán ne csodálkozzon senki.


A szerződés mutogatását és hogy miért és mennyiért nem én irtam, de azt gondolom, hogy az egyiknek jelenleg minden és annak aki 4 órában 100 ezerért és még az albit sem tudta maga után kitakaritani, és a másiknak semmit aki ott lakik és majd az anyja rá lesz szorulva. Mert az is előrevetithető, hogy nem a fia fogja istápolni mikor a szennyesét is még az anyja, testvére mossa. Igen, az ilyet kell támogatni.


És igen, a FI-nak is az öröksége ha úgy vesszük. Lehet ezen bárkinek hőbörögni, akkor is ez az igazság és azok álláspontját erősitem akik igazságtalannak tartják ezt az egészet.

104. PöttyösPanka (válaszként erre: 103. - Mimy63)
2021. dec. 6. 14:39
Teljesen egyetértek veled.
103. mimy63 (válaszként erre: 102. - Semleges)
2021. dec. 6. 13:59

Tudod, régen rossz, ha csak azért fogom rányitni az ajtót az anyámra, mert kaptam tőle pénzt, vagy lakást. Ha nem kapok, már nem is az anyám? Ebbe az irányba inkább nem is mennék el.


Az igazságtalannal a két testvér ellenében egyetértek, de azzal nem, hogy jogot formálni bármire igazságos lenne.


Nem túloztam el semmit, olvass vissza, lejjebb pár hsz-szel. Anyuka mutassa meg a szerződést, mondja meg, mennyiért vette a lakást, kérjen el mindent, mert ez az öröksége is lenne, stb...

102. semleges (válaszként erre: 99. - Mimy63)
2021. dec. 6. 13:43

Nem erről van szó. Eltúlzod.

Persze, elszórhatja és elosztogathatja a kapu előtt bedobhatja a Tiszába is. Az övé. Én ha az egyik gyereknek veszek a másiknak is. Vagy legalábbis közelítek arányosan. És nyilván az is úgy lesz majd, hogy a kapuból valakik bemennek és fogják őt ápolni és rányitni az ajtót. Biztos így lesz.

101. mimy63 (válaszként erre: 100. - Liliom10)
2021. dec. 6. 13:22

Azzal kezdtem, hogy én is rosszallom, ha egy szülő kivételez az egyik gyerekével a másik ellen.


Ugyanakkor fenntartom, hogy elszámoltatni nem lehet! Olyan meg nincs, hogy a másiknak JÁR, mert az az ő öröksége. Örökség majd akkor lesz, ha a szülő meghalt. Amíg él, nincs örökség. Erre utaltam! És ezzel együtt jár, hogy amíg él, addig annak adja és arra adja a pénzét, amire akarja.

Még akkor is, ha ez igazságtalan.


Itt írtak már olyat, hogy mutassa meg a szerződést, meg hasonlók. Ilyen nincs, az anyjuk nem egy gyerek, akit a térdemre ültetek. El lehet mondani neki, hogy mennyire rosszul esett, amit tett, és mennyire igazságtalannak érzi, ehhez joga van. És véleményem szerint egy normális, felnőtt emberekhez méltó beszélgetés alkalmával ha elmondja, sokkal többet ér el vele, mint azzal a hisztivel, amit itt sokan sugallnak neki.

100. liliom10 (válaszként erre: 99. - Mimy63)
2021. dec. 6. 13:09

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Igazságérzete vagy van vagy nincs.

Sosem tennék ilyen igazságtalanságot a két gyerekemmel, hogy egyiknek veszek lakást ( mondjuk 20-30 millióért), a másik pedig nem kap semmit !!!

A pénz elosztogatása más téma ! Ott nem az van, hogy kivételez az egyik gyerekével !

99. mimy63
2021. dec. 6. 12:58

Hú, azért nagyon belelkesültetek páran. Rossz irányba.

Az egy dolog, hogy nem szép a gyerekek között különbséget tennie egy szülőnek, mert az csak bajt okoz. Én sem értek egyet azzal, ha kivételeznek az egyik testvér javára.


Viszont attól nagyon óvnék mindenkit, hogy hergelje a FI-t, főleg olyanokkal, hogy neki mi jár, meg hogy az anyját így-úgy számoltassa el. Miért is??? Mi az, hogy tulajdonképpen az örökségéről van szó?

Ha ma a mama kiáll a kapu elé és az összes pénzét elosztogatja az arra járóknak, akkor sincs hozzá senkinek semmi köze! Az ő pénze, nem másé! Azt tesz vele, amit akar. Még a végén ott fogunk tartani, hogy a gyerek mondja meg, hogy a szülő költhet-e a saját pénzéből, mennyit és mire? Álljatok már le.

98. liliom10 (válaszként erre: 95. - Tumbo2)
2021. dec. 6. 11:39
Az anya a fiának vett lakást. Annak az irataira gondoltam.( Nem arra, amiben anyuka él.)
97. forrest2010 (válaszként erre: 96. - Tumbo2)
2021. dec. 6. 11:21
... akkor én ugyanazt kaptam mint tavaly :((((((((((( a mi falunk Mikije ? aki egyben föstő is volt már nem jön soha többé :((((((((((((((((
96. tumbo2
2021. dec. 6. 09:41
na,evezzünk vidámabb vizekre.kinek mit hozott a miki.nekem hozhatta volna a fia telefonszámát,ő is miki,meg festő is.
95. tumbo2 (válaszként erre: 93. - Liliom10)
2021. dec. 6. 09:35
én sem láttam soha semmi iratot.igaz,míg övék a ház,ők rendelkeznek róla.igaz az apám csak szóban rendelkezett róla,hogy az unokaöcsémé legyen az erdő,mert ő szeret foglalkozni vele. de a fiatalabb öcsém őrjöngött,ha onnét nem hozhat fát,akkor fölgyújtja.hát sajnos nem sokáig kellett neki fa.a felesége kitette egy szatyorral,de meg is értem.
94. semleges (válaszként erre: 93. - Liliom10)
2021. dec. 6. 09:26

Ha az anyuka azt mondja, hogy a jelenlegi ingatlan majd! fele-fele, akkor a tesónak is úgy kellett volna venni, hogy fele-fele. Aztán majd a két gyerek elrendezi ha eljött az idő. Reméljük nagy sokára. De ha már elkezdett az egyik javára még életében, akkor ne hagyjon maga után sz@rt.

Szerintem is jobb ezeket formába önteni és letisztázni ha másért nem, ha már mi nem leszünk a gyerekeink között béke legyen. Én sosem generálnék konfliktust közöttük. Úgyis van elég gubanc az életben és sosem lehet tudni, hogy alakul.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook