Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek!! Melyiket válasszam? fórum

Segítsetek!! Melyiket válasszam? (beszélgetős fórum)

2010. jún. 1. 13:09
Pénzügyi-és számviteli ügyintézőt választanám a kettő közül, de a véleményem szerint egy szakmát tanulj ki. Egy jó fodrász, kozmetikus, körmös, vagy bármi más amiben egy jó kört tudsz kialakítani, jobban keres mint néhány diplomás. Persze mérlegelni kell, hogy jó helyen vagy-e hozzá, lesz-e vendégköröd stb.
19. kiscsillag01 (válaszként erre: 1. - Fd40fbf4fa)
2010. jún. 1. 12:16
A pénzügyi és számviteli ügyintéző nagyon matekos, erre akartam jelentkezni, de lebeszéltek róla. De ha megy a matek akkor semmi gond :) Ezután tudsz könyvelőnek tanulni,(ehhez ez az előképzettség szükséges), és elég jól keresnél.
2010. jún. 1. 11:46

Én dolgoztam számviteli ügyintézőként és ügyvitelen is besegítettem. Nekem kereskedelmi érettségim van. Mind a két munkába betanultam,de szerintem az ügyvitel szárazabb és még nagyobb precizitást igényel,mint a számviteli munka. Pedig ott is nagyon észnél kell lenni.

Mind a kettővel inkább állami szférában lehet elhelyezkedni. Óda meg bejutni elég nehéz. Ezért írtam,hogy érdemes megnézni,hogy melyikre van kereslet.

17. barbara_656 (válaszként erre: 15. - Fd40fbf4fa)
2010. jún. 1. 11:44

Nem szerettem volna elvenni a kedved, nem állt szándékomban, csak ezt a tényállást is sajnos nézni kell..

Beütött ez a sz*r helyzet, szakmai féltések vannak, de olyannyira, hogy a 65 éves mama nem akar nyugdíjba menni, és nem hagyják a fiatal generációt érvényesülni, nem is beszélve arról, hogy olyan állások vannak "2-3 tapasztalati év".. akkor a frissen diplomás, hogy áll munkába?:D

Borzalmas...

Lényeg a lényeg, hogy a Te életed, amit a szíved súg azt végezd el, és ne feledd, fiatal vagy még, bármit tanulhatsz még.. :]

16. fd40fbf4fa (válaszként erre: 12. - Mmacus)
2010. jún. 1. 11:41
Ahova ezután menni szeretnék, ott a középszintű után is jár + pont, ha ebben az irányban tanulok tovább.
15. fd40fbf4fa (válaszként erre: 11. - Barbara_656)
2010. jún. 1. 11:40

Hát, igen. Ilyenek hallatán úgy elmegy a kedvem a tanulástól is sokszor. :(

Egyik ismerősöm is ma hiányszakmának minősülő szakot végzett, nagyon jó eredménnyel és mégsem tud elhelyezkedni. :(

14. fd40fbf4fa (válaszként erre: 10. - Lov.ildi)
2010. jún. 1. 11:39

Szia.


Persze, már utána néztem. Igazából a konkrét titkár állások elég érdekesen vannak meghirdetve, nem megbízhatóak. Persze, vannak kivételek. :)

Amit leírtak, abból tájékozódom, gyakorlatban nem tudom, hogy mit kell csinálnia pontosan.

13. mamcili (válaszként erre: 6. - Fd40fbf4fa)
2010. jún. 1. 11:32

sajnos erre nem igazán fogsz választ kapni, mert szerintem mindenki másként éli meg a munka világát. Szerintem leginkább hozzáálás kérdése.

Kreatív vagy, minden ember az!, csak van aki jobban lát dolgokat, van aki nem :)

Úgyhogy fel a fejjel!

12. mmacus
2010. jún. 1. 11:25

Szia!

Ha tovább szeretnél tanulni később, akkor az emelt szintűt érdemesebb választani, arra plusz pont jár felsőoktatásban.

2010. jún. 1. 11:24

Pénzügyi- és számviteli szakon végzett okleveles közgazdász Nővérem alig bír elhelyezkedni ezzel a diplomával, szóval cáfolnám, hogy több lehetősége lenne.

Bár nem tudom, hogy egy ügyintéző mit csinál pontosan, de egy kicsit van köze egymáshoz a szakot nézve..

2010. jún. 1. 11:23

Szia!


Szerintem azt is nézd meg,hogy melyiket keresik inkább. Ha nem tudsz vele elhelyezkedni,akkor nem sok értelme van,hogy azt tanuld.

A Pénzügyi- és Számviteli Ügyintéző szerintem közelebb van az eredeti végzettségedhez. Tudod,hogy mit csinál az Ügyviteli titkár?

Én dolgoztam ügyvitelen. Rengeteg jogszabályt kell tudni alkalmazni és elég száraz szerintem. De ez a Te beállítottságodon is múlik. Te melyiket szeretnéd?

9. fd40fbf4fa (válaszként erre: 5. - Lilian_11)
2010. jún. 1. 11:23
Köszönöm. :)
8. fd40fbf4fa (válaszként erre: 4. - Márti86)
2010. jún. 1. 11:23
Köszönöm, ez is fontos szempont! Kicsit utána néztem már, hogy mik a lehetőségek munka terén.
7. fd40fbf4fa (válaszként erre: 3. - BayBanya)
2010. jún. 1. 11:22
A marketinget is kicsit megbántam már, mert nem vagyok kreatív és ehhez kellett volna egy kis kreatívság is. Választhattam volna marketing ügyintézőt is, de azt hiszem, hogy az lenne a legrosszabb választás (közép szinten, 1 év). :)
6. fd40fbf4fa (válaszként erre: 2. - Mamcili)
2010. jún. 1. 11:21

Az a problémám, hogy nem tudom, melyik könnyebb, melyik nehezebb (úgy értem, hogy munkában, nem tanulásban :)). Azért kérdezek inkább másokat, mert ahogy leírják a tevékenységi körben a végzendő feladatokat, nekem túl nehéznek tűnik mindkettő. :(

Valamelyiket viszont muszáj választanom.

Reméltem, hogy lesznek olyan emberkék, akik tudják vagy tapasztalták legalább az egyik szakma előnyeit/hátrányait. :)

2010. jún. 1. 11:20
Én is a Pénzügyit választanám, szerintem jobban el lehet helyezkedni, no meg jobban is lehet keresni vele. :)
2010. jún. 1. 11:19
Pénzügyi- és Számviteli Ügyintéző, az több helyen tud dolgozni, több lehetősége van.
2010. jún. 1. 11:18
én a pénzügyit választanám a marketing mellé ... de azt is csak óvatosan, nemám azért nem tudsz utána elhelyezkedni, mert túlképzett vagy :D
2. mamcili (válaszként erre: 1. - Fd40fbf4fa)
2010. jún. 1. 11:17

Te melyiket szeretnéd? (mi van mellette, mi van ellene, mérlegelj )

Melyik áll hozzád közelebb?

Adhatunk tanácsot, de nem biztos, hogy neked az lelsz a nyerő ;)

2010. jún. 1. 11:15
Nem tudom eldönteni, hogy melyik OKJ-s képzést válasszam? Pénzügyi- és Számviteli Ügyintéző (közép szint, 1,5 év) vagy Ügyviteli titkár (emelt szint, 2 év). Kereskedelem-Marketing szakon voltam, most érettségizem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook