Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítsetek kérlek fórum

Segítsetek kérlek (beszélgetős fórum)


15. Léda003 (válaszként erre: 11. - Gabi.g)
2011. nov. 11. 10:15
Az iskolaváltás hogy müködik? mondanál pár dolgot? sajnos még nincs tapasztalatom benne, már általánosba váltottunk 1x akkor utánna magánsuliba ment ott minden jó volt. A magántanulás már ő is mondta nekem csak én nem tudok neki segiteni a tanulásba és félek hogy ő meg tanulna itthon ugy mint azért a suliba.
2011. nov. 11. 10:13
köszi mindenkinek, még 1 alkalommal kell mennie a pszihologushoz aztán meg velem fog beszélni elmondja mit tapasztalt, tegnap reggel fájt a hasa be se ment, inkább elment igazolásért a háziorvoshoz. Igen irtáttok az itthoni helyzetett mostanában kicsit többet veszekszünk a férjemmel, sajnos nekem nyár ota nincs munkám csak néha, a férjem is ugyanezzel küzd sajnos az épitöipar most nem megbizható, és ezt ő már észreveszi bár ugyanugy mindent megkapnak mint eddig. Közbe anyosom is eljött nyugdijba és itt lakik nálunk, szóval nem éppen ideális helyzett ez egy kamasznak. :-(
13. Léda003 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2011. nov. 11. 10:08
szia! igen a tanárok nem szimpik neki mindegyik 50 körüli vaskalapos, utálja a fizikát kémiát matekot ezek sajnos nem is mennek neki. :-(
12. emi1206 (válaszként erre: 1. - Léda003)
2011. nov. 10. 17:15
Gondolkozás nélkül váltsál. Nekem jó időre megpecsételte a sorsom, hogy annak idején apu önhatalmúlag átíratott másik középiskolába, holott megkértem, hogy ne tegye, mert jól éreztem magam az addigi suliban. Onnantól kezdve nem érdekelt a tanulás, egész nap azzal voltam elfoglalva, hogy mennyire utálok itt mindent. 3. év végén meg is húztak matekból, ami miatt még mindig valamiféle megbélyegezettnek érzem magam, akit ne kérdezzünk róla, hogy milyen tanuló volt, mert a válasz a szégyenletes. :)
11. gabi.g
2011. nov. 10. 17:09
Az én lányom 16 éves!Tavaly már otthagytunk egy iskolát!Az ideit eddig bírta.Két hete nem jár suliba!Volt öngyilkossági fenyegetőzés is!A pszihológus azt mondta nincs semmi baj!Nem tud beilleszkedni!Akkor sem fogom engedni és erőltetni bármi is legyen az ára!!!!!Mi most a magántanúlóságon gondolkodunk!Ez jutott eszembe!Ha esetleg neki is beilleszkedési problémái vannak,nektek is megoldás lehet!Vigyázz rá nagyon,és próbálj meg beszélgetni vele minnél többet!!!
2011. nov. 10. 15:32
Én 1. gimiben utáltam a sulimat! Pedig nagyon küzdöttem, hogy megszeressem. Sok tanár volt, aki "szemét" volt a vidékiekkel. A koleszosok közül többen elmentek már félévkor. Év végére talán 1 maradt rajtam kívül. Közepes tanuló lettem a kitűnőből. 2.-ra iskolátváltottam. Megmondtam otthon, hogy nem maradok ott. Jól tettem! A jegyeim 4.5-re ugrottak, és jól is éreztem magam (már amennyire egy meggyötört kamasz érezheti magát).
2011. nov. 10. 15:00
Szerintem vard meg mit mond a szakember.
2011. nov. 10. 12:36
Ha az iskolaváltás előtt semmilyen jele nem volt depressziónak, azonnal vidd át másik iskolába!
2011. nov. 10. 09:22

Nálunk a fiam volt akinél először, az iskola váltásra fogtuk. Két évet végig kínlódtunk. Rengeteget hiányzott, mindig , rendszeresen panaszkodott, hogy nehezen kap levegőt, szorít a mellkasa...stb. Az addig tanulás nélkül kitűnő tanuló gyerek, sorra hozta az elégteleneket. Aztán ő kérte, váltsunk iskolát... azóta alig hiányzik, alig van néhány 4-nél rosszabb osztályzata.

Ha valóban az iskola az oka, beszéljétek meg, és fél év után váltsatok iskolát.

6. Kis Cidri (válaszként erre: 1. - Léda003)
2011. nov. 10. 09:18
Mindenképpen várd meg a szakember javaslatát.Addig is maradhat otthon betegség miatt. Én is nagyon beteg lettem a középiskolában, pánikbetegség és a társai, de most felnőttként sem tudom megmondani, hogy az iskolaváltás megoldás lenne-e. Saját magával kell rendbe jönnie, aztán be tud illeszkedni a társaságba.
5. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Léda003)
2011. nov. 10. 09:18

Tudni kellene, hogy mi az amit nem szeret (?). A szakot, a tanárokat, az osztálytársakat.

Általában a depi nem jár magában, úgy értem, hogy voltak előtte is problémái? (pl otthon, vagy barátok kapcsán..., bármi fontos lehet)

Valami hajlamosítja a befordulásra. Ez a kamasz kor, egyébként is megborogatja a hormonokat, és némely gyerek teljesen kifordul önmagából.

4. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Léda003)
2011. nov. 10. 09:18
Ha van lehetőség a váltásra, akkor igen. Kiderült, hogy mit nem szeret a suliba?
3. andi6020 (válaszként erre: 1. - Léda003)
2011. nov. 10. 09:15
Válts hát! Mire várnál?
2011. nov. 10. 09:15

Jesszus,persze,hogy válts!!!!!!!!!!! Ez nem kérdés!

De nyilván a doki majd ad tanácsot,hogy mit hogyan csinálj a lányod érdekében....,de mikor kapsz véleményt? Mert lehet érdemes volna addig,ha otthon maradna veled!!!

2011. nov. 10. 09:12
Sziasztok! a segitségeteket szeretném kérni, a 15 éves lányom nem szereti azt az iskolát ahová felvették, tiszta depressziós tünetei vannak, elvittem pszihologushoz még 2 alkalommal megy aztán elmondja nekem mit tapasztalt nála, már az öngyilkosság gondolata is felmerült nála, váltsak iskolát? vagy még várjak vele? akinek van valamilyen tapasztalata kérem irjon. köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook