Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítsetek, hülyének néz a családom! fórum

Segítsetek, hülyének néz a családom! (beszélgetős fórum)


1 2 3
66. 480b578442 (válaszként erre: 65. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 23:13
Aha.Kezdem átérezni a lelkivilágodat.Most akkor elmesélnék valamit.A nagyobbik gyerekem pont olyan mint te voltál gyerekkorodban.Csendes,jó tanuló,szófogadó soha nem panaszkodik semmire,semmiért és soha nem láttam rajta testvéri féltékenységet.(akkor is ilyen volt mikor még nem volt testvér)A kicsi ennek pont az ellenkezője.Noha neki se megy rosszúl az iskola de folyton izgága,vele mindig foglalkozni kell,ő követelődzik stb.Hozzá jobban alkalmazkodtam mert ő igényelte a lányomon ezt soha nem láttam.Nem túl rég az történt a lányom odabújt hozzám,megöleltem,megpusziltam hozzáteszem nem olyan pici már .De ezután akkorát sóhajtott,olyan jóeső sohajtás volt,h nekem akkor esett le ő is ugyan úgy igényli csak nem tudja kimutatni.Én azóta jobban odafigyelek rá.A szülők akaratlanul is beleesnek ebbe a hibába.Mutasd ki a szüleidnek mit szeretnél.Szerintem a testvéri közeledés ezen módja nem vezet megoldáshoz.A testvéreddel nem fogod tudni megbeszélni ő nem fog lentebb adni abból amit megkap a szüleidtől.Majd hülye lenne:)Ha tényleg ennyire zavar ez téged én azt tanácsolnám közeledj másként a szüleidhez:)
65. hiszéke (válaszként erre: 63. - Salabakter)
2009. aug. 14. 18:07

Minden szentnek maga felé hajlik a keze természetesen, de a számok makacs dolgok, azt nem lehet másítani... feketén fehéren virítanak...


nem mondom, hogy én nem csináltam olyat, amivel megbántottam volna őket, biztos volt olyan, de nagyon kell gondolkoznom. az a tipikus jó gyerek voltam, a szüleim mindig azzal kérkednek, hogy nekem nem volt dackorszakom, nem volt lázadókorszakom, velem nem kellett tanulni, ha leültettek, ott maradtam, míg azt nem mondták álljak fel...


visszahallottam másoktól, hogy azt mondják, náluk a két gyerek egyformán van kezelve, na most ha így van akkor szót sem ejtek róla.. nekem ez sántít...miért beszélek arról, ami nincs...

64. Neenaa (válaszként erre: 62. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 16:32

Lehet, hogy most hülyeséget írok, mivel nem ismerlek benneteket, de én a helyedben megpróbálnék közeledni a tesóhoz, testvéri viszonyt fenntartani vele (még ha nehéz is..). Írtad, hogy nem az eszéért rabolnák el, így ezt a szelet meglovagolnám. Miután valamicskét javult a helyzet, olyan módon próbálnék hatni a lelkiismeretére, hogy pl. elhívod őt magatokhoz, hogy érzékelje, nektek mennyivel nehezebb a megélhetés, sőt, még tennék is rá 1-2 lapáttal..

Mivel Te vagy az iskolázottabb, így még szorulhat rád akármiben is..

Szerintem ez a módszer szépen, lassan megoldaná ezt a problémát..

2009. aug. 14. 10:53
Azért ilyenkor nagyon jó lenne a másik érdekelt felet is meghallgatni.Lehet,hogy nagyon érdekes dolgok derülnének ki....
2009. aug. 14. 10:00

köszönöm a hozzászólásokat, sok dologban megerősítettetek.


szakember is eszembe jutott, lehet arra is sor kerül...

61. hiszéke (válaszként erre: 35. - Cb82b220ce)
2009. aug. 14. 09:55

a férjem már nagyon régóta nem szól a testvéremmel, köszönni sem köszönnek egymásnak, persze sztük minden a férjem hibája, hisz élhetetlen (hallgattam párszor, hogy úgyis elválunk, meg én csak a pénzemért kellek az uramnak, csak nem tudom, melyik üresebbnél üresebb bankszámlámra pályázik szegény)... neki mindenért meg kellett dolgoznia, már gyerekként, is, de ő iylen fajta... nem veszi be az agya, hogy valaki, a semmiért iylen lábon éljen..


nem érti hogy anno aki éljel nappal kint volt, csak hogy könnyebb legyen haladjon a cég (ott ismerkedtünk meg)egyfele húzzuk a szekér rúdját, mennyivel szarabb ember, moint kedves sógornőm, aki két szalmaszálat nem tett ott keresztbe..


volt olyan eset, hogy a férjem (akkor még nem volt az, otthon lakott), hónapokig! nem kapott fizetést, mert nem volt, de megbeszélték, és nem ágállt, látta, hogy most nehéz, de bízott a jobb létben, és mi lett? tesóm új autót kapott... borult a bili, beszélgetés... ki a hibás? senki...ez így van jól... miért nem szóltál, hyog kell a fizetés...

60. 480b578442 (válaszként erre: 55. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 09:52

Jaj ne siránkozz már ennyire!Nem a szüleiddel van baj hanem veled.Nem tudsz tőllük elszakadni csak lógsz rajtuk.Én is lerázom a gyerekemet ha folyton rajtam csüng mert egy idő után TERHES!Ezt az energiát a családodra fordítsd már hisz már nem a szüleid a családod.Attól szeretheted a szüleidet és lehetsz anyukáddal jó kapcsolatban.

Azt javasolnám ha nem tudod a magánéletedet megoldani keress fel hozzáértő szakembereket mert igen ugy látom erre van szükséged.Na én mentem.

59. hiszéke (válaszként erre: 30. - Spinneli)
2009. aug. 14. 09:47
igen, ez így dupla csavar. ha nem így lenne egy szavam sem lenne, elfogadnám, így jártam, de így? nehezen megy...amit meg a héten megtudtam, az lelkileg tett tönkre...
58. c95c921ae7 (válaszként erre: 57. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 09:46
Ha eddig nem változtak mit remélsz? Itt csak a drasztikus megoldás segíthet. Ha semmiképp nem akarsz költözni, legalább keress állást máshol. ..és jegeld a kapcsolatot egy időre.
2009. aug. 14. 09:44
nincs más lehetőség, mint futni, menekülni, csak mert ezek nem látnak tovább az orruknál???
56. c95c921ae7 (válaszként erre: 55. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 09:42
Erre mondom, keress máshol munkát, lakást. Itt sose fognak anyagilg megbecsülni a munkában sem, mert félig természetesnek veszik, hogy kevésért is megteszed, mert más lehetőséged nincs.
55. hiszéke (válaszként erre: 28. - 707655fba1)
2009. aug. 14. 09:39

Igen, féltékeny vagyok, nem értem miért különb, ő, mint én, hacsak a "testünket" nézem, nem nézem, hogy ki mit ért el a saját erejéből, akkor sem értem...


ez nem a tartásról szól, hanem a járandóságról papíron minden hivatalosan könyvelve amikről én a szja bevalláskor értesültem, yhog mennyit is kerestem a tavalyi évben... a valóságban meg ő kapja az én részem.. itt nemcsak családról, hanem munkahelyről beszélünk, a csapatnak jár x projektért 10M 10en vannak, de egy nem kap a másik 9 elosztja maga között...mindezt titokban sunyi módon, hogy az Egy azt higyje, nem kaptak érte semmit... mit tesz az Egy?

54. c95c921ae7 (válaszként erre: 53. - 9242a6388c)
2009. aug. 14. 09:36
Egyetértek. Attól még nem szakadsz el anyukádtól végleg. De lehet elgondolkozik..Nem leszel ott mindig..
2009. aug. 14. 09:33

Távolodj el tőlük és akkor a problémától eltávolodsz! Fizikai és lelki eltávolodás!!!!!

Nem hiszem , hogy a férjeddel összefogva nem tudnátok ezt megoldani!!!Nem hiszem , hogy felelőtlenség lenne továbbállni,így tönkre teszed magad és szép lassan a gyerekeidet és férjedet is!

52. c95c921ae7 (válaszként erre: 50. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 09:32
Ez ismerős..az én öcsém is ilyen. Őt is jobban pátyolgatják a szüleink, de nem ennyire éles a különbség. Nekem ez nem fáj egyáltalán, de a tiéd durvább sokkal.
51. 480b578442 (válaszként erre: 47. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 09:32
Ha viszon olyan jó viszonyban vagy anyukáddal miért nem tudod vele ezt megbeszélni?Nem kell az öcséddel takarózni,h ő mennyit no és te csak beszéld meg a mamáddal a helyzeteteket.Elképzelhetetlennek tartom ha anyámmal ilyen baráti viszonyban vagyok miért nem tudsz vele erről beszélni?Megteheti,h anyagilag kényelmesen támogasson?Akkor mondd és mondd és mondd neki.
50. hiszéke (válaszként erre: 20. - Salabakter)
2009. aug. 14. 09:30
annyira életrevaló, hogy maga nem megy be sehova gondolok a legegyszerűbbekre bolt, posta... mindig tol maga előtt valakit, ha nem annak a gyereke lenne akinek, már éhen halt volna, nem saját vélemény!!!többek véleménye...
49. cb82b220ce (válaszként erre: 47. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 09:29
Hát pedig most sem kapsz semmit sem de te tudod.Itt már többen megírtuk konkrétan mit tegyél.Ha te nem teszel semmit magadért akkor senki sem tud segíteni!Többet sajnos mi sem tudunk segíteni!
2009. aug. 14. 09:28
Hát igen. Én is elmennék. Szépen leültetném őket, elmondanék higgadtan minden észrevételt-kérném, ne szóljanak közbe. Azután pedig elmondanám, hogy sem mint családtagot, sem mint alkalmazottat nem becsültek meg egyáltalán, azon leszel , hogy mielőbb elmehess a közelükből és akkor már nem is tartasz igényt erre a minimális megbecsülésre sem. Ezen talán elgondolkoznának. De el is mennék, nem csak mondanám. Nem kell 300 km-re. Elég lehet a 30 is. Csak új munkát kell keresned..
47. hiszéke (válaszként erre: 38. - 480b578442)
2009. aug. 14. 09:26

igen, csodálatos férjem van, (sokan irigykednek is) nagyon sokat segít, mind a gyerekek körül, mind lelkiekben... sokat beszélgetünk erről, de igazából kívülállóknak akartam leírni a problémámat, hogy Ti mit szóltok mindehhez...


Hozzáteszem, én nagyon jóban vagyok a szüleimmel, (bár amit leírtam nehezen hihető) anyával nagyon jó barátnők vagyunk, mindent megbeszélünk, ha távol vagyunk egymástól, órákat beszélgetünk, de valahogy a testvérem tabu. ő szent és sérthetetlen, ha bántom, mindenki villával ugrik a torkomnak...


nekem hiányozna a szeretetük... sosem értettem, aki azt írta/mondta, hogy nem beszél az anyjával... én nagyon rosszul viseltem ezeket az időszakokat...


Színházat játszunk, ebből egy kívülálló semmit nem vesz észre, én sem szólok, nyelek, és csak őrlődöm, szeretem a munkám, szeretek itt élni, és ragaszkodom ahhoz, ami az enyém papír szerint is!! már nem csak magamat kell néznem, hanem a gyerekeimet...feladni mindent, és továbbállnia nagy semmiben, csak úgy, felelőtlenség lenne tőlem, mert mait kaphatnék itt, azt máshol sehol nem kapnám meg!

46. Zizisicc (válaszként erre: 40. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 09:25
Mit tegyél? Ha úgy látod, hogy nem tudjátok megbeszélni a dolgokat a szüleiddel, akkor pont azt kéne tenni, amit írtál. Elköltözni, más munkát keresni. Ha a férjed támogat ebben, akkor biztosan menni fog. Fenyegetőzni felesleges, mert hiteltelenné tesz. Először a férjeddel beszéljétek meg hogyan tovább, döntsetek, kezdjetek keresgélni munkát, házat, és hamár tuti az elhatározás, szépen közöld a szüleiddel, hogy hogyan döntöttetek.
45. 707655fba1 (válaszként erre: 41. - C95c921ae7)
2009. aug. 14. 09:23

Tényleg szemétség, de ez a szülő dolga.

Követelőzni nem lehet.

Semmi beleszólásom nincs abba, hogy nekem nem vagy csak keveset adnak, míg a másiknak mindent.

44. 707655fba1 (válaszként erre: 40. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 09:22

Konkrét tippet vársz?

Írták többen, hogy lépj tovább.

Szerintem nem tudsz mást tenni, vagy pedig "nyelsz" tovább.

2009. aug. 14. 09:20
Csak az lenne a megoldás, hogy jó messzire elhúzni onnan és jóóó darabig oda se bakkantani.
42. 480b578442 (válaszként erre: 40. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 09:19
Folyamatosan azt teszem :)
2009. aug. 14. 09:19
Ez nagyon durva szerintem..Mi lehet a hátterében? Hiába mondják páran, hogy nem köteles a szülő támogatni őket, de akkor a másik család miért kap meg mindent..
40. hiszéke (válaszként erre: 25. - Zizisicc)
2009. aug. 14. 09:18

ez igaz, én tudom, hogy szerencsétlen vagyok, a férjem is azt mondja, hogy velem azt tesznek amit akarnak, de mit tegyek??? ezt kérdezem, erre írjatok nekem valamit!


próbáltam szépen beszélni, aztán fenyegetéssel, hogy akkor fel is út le is út, de kiröhögtek.. kerestem én már 300km-re házat, de ahhoz gyenge vagyok, hyog tényleg lépéseket tegyek...

2009. aug. 14. 09:17
Szakadj el tőlük anyagilag!!! Ne törödj velük, keress munkát(nem tudom most milyenek a kilátások) mihelyt a gyerekek engedik!Foglalkozz a családoddal és magaddal...!!!
38. 480b578442 (válaszként erre: 36. - Hiszéke)
2009. aug. 14. 09:16
A szeretetet a férjedtől,gyerekeidtől várd.Tőllük megkapod?Mert akkor nekem nem hiányozna a szüleim szeretete.Egyébként pedig nem lehet az annyira elviselhetetlen ha még mindig ott vagy és ennyire fügsz tőllük.Én szedném a kis családomat aztán irány egy másik város:)
2009. aug. 14. 09:15
többen kérdezték már, hogy hova tesszük az a rengeteg pénzt? elszórjuk? nem mintha lenne hozzá közük, de az emberi kíváncsiság, látván, hogy mindenki jól él, mi meg.... és mikor közlöd, hogy mennyiből kell kijönnöd, nem hiszi el... szóval a környezeted is hülyének néz...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook