Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hogy lehet a szőnyeget tisztítani? fórum

Hogy lehet a szőnyeget tisztítani? (tudásbázis kérdés)


2019. júl. 8. 03:37
nalunk ahol en elek pl mosogatoszerrel,mert jo eros es kitunoen tisztit.
2019. júl. 5. 07:28

Én szőnyeg és kárpittisztító habot használok.

Kiszed mindent és büdös sem marad.

20. LadyBird 2015 (válaszként erre: 18. - Szöszifiú)
2019. júl. 5. 07:25
Hajszárítóval közelről melegítsd a folt helyét, hogy alulról is száradni tudjon. Ha megszárad teljesen szagtalan lesz. Ha folyamatosan nedvesíted, táplálod.
19. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Szöszifiú)
2019. júl. 5. 06:46
Dörzsöld át ecettel a folt helyét, és ahogy írtam is, kis pohárkába, vagy lábaskába is tölts ecetet, és tedd be a szobába...
2019. júl. 4. 23:33
Jut eszembe, a kanapé kb 4 napja nincs a helyén.
2019. júl. 4. 23:33

Nem, nem beszéli be magának, ha valaki belép a szobába, és érzi ő is... De köszönöm a véleményt.

Elköltözni nem szeretnék, kivágni azt a részt meg főleg, mert ez egy albérlet.


Rossmann-ban találtam egy szőnyegtisztítót, azzal próbálkozom, idáig ez a legjobb.

2019. júl. 3. 18:50

Ha ennyi mindennel átment már azon a szerencsétlen foltom és még mindig érzi a szagát, akkor már a felét bebeszéli magának.

Egyelőre a kanapét félre kelleme húzni, ebben a melegben hadd szellőzzön a folt vagy a helye vagy a szag forrása.

2019. júl. 3. 16:51
Szerintem a folttisztító eljárások a színét is kiszedik. Kölcsönözz egy szőnyegtisztító gépet és azzal próbálkozz! Ha a folt mellett szabva is lenne a padlószőnyeg, akkor azt fel kell emelni, mert lehet, hogy már alulról érződik a szag.
2019. júl. 3. 15:41
próbáld meg folyékonyszappan+ecet keveréket ráfújni,én minden foltot azzal szedek ki,
13. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Szöszifiú)
2019. júl. 3. 14:20

Kanapé alatt: ha semmi más nem használ, akkor ollóval. Hogy ne legyen lyuk, szabj be a helyébe valami egyéb posztó anyagból, hasonlóból egy db-ot. A kanapé úgyis takarja, és ha majd egyszer valamiko lesz szőnyegcsere, akkor eltűnik a toldás.

De így legalább eltűnik a szag forrása.

12. 9b83ab852f (válaszként erre: 1. - Szöszifiú)
2019. júl. 3. 13:52

Költözz el 😂


Mivel tejes cucc volt, esélytelen a dolog, ott már kis mikroorgazmusok vannak, és szinte biztos, hogy ezek nem azok az orgazmusok, amikkel élni szeretnél 😂

2019. júl. 3. 13:14
Lassan feladom, a szódabikarbóna se segített. :(
2019. júl. 3. 09:40
Nekem ami bevált, a hagyományos Cif, az a fehér karcmentes surolószert ráöntöd a foltra. Legyen híg, ha esetleg beszívja. Tegyél rá jó két evőkanál sót és így dörzsölt ki a szőnyegből kb. 20-30 percig, ha van benne valami. Utána sima bő vízzel kimoshatod.
9. Sirga (válaszként erre: 5. - Gabi44)
2019. júl. 3. 08:37
Én a DM-ben vettem ilyet: nagyon hatásos, és kellemes illata van. :)
8. 12d083b51b (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2019. júl. 3. 08:02

Írta, hogy mosószerrel, szappannal, szőnyegtisztítóval már végigment rajta, tehát a kakaó már eltűnt, csak a szaga maradt:


Égett zsírszagnál, dohányfüstnél, hasonlóknál ha kis pohárba teszek ecetet, és ott hagyom az asztalon, néhány óra alatt kitisztítja a levegőt.

Egy próbát ez is megér. :))

7. Guruljka (válaszként erre: 5. - Gabi44)
2019. júl. 2. 22:33
Hát azért a szőnyegbe belealvadt cuccot jobb lenne ki is szedni, nem csak a szagát elfedni.
2019. júl. 2. 21:13
Köszönöm a tanácsokat.
2019. júl. 2. 20:42
Lehet kapni olyan textil frissítő sprayt , aminek jó illata van és teljesen eltünteti a szagot, háztartási boltban keresd. Régen amit vettem annak talán textil varázs volt a neve .
4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Szöszifiú)
2019. júl. 2. 20:33
Ki is söpörheted, de egy kölcsön porszívó tényleg jobb lenne addig is, míg nem veszel sajátot.
3. Szöszifiú (válaszként erre: 2. - Guruljka)
2019. júl. 2. 20:25

Köszönöm. :)


Akkor már csak egy porszívó kell... :)

2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Szöszifiú)
2019. júl. 2. 20:22

Szódabikarbóna, amit rászórsz, majd bő vizes ronggyal beledörgölsz.

Száradás után felporszívózod.

2019. júl. 2. 20:20

Adott egy szoba, padlószőnyeggel, amit nem lehet/nem szeretnék felszedni.

Egy véletlen baleset folytán kakaó folyt rá, egy kanapé alá, amiről az illetékes elfelejtett szólni... Mire kiderült, már késő volt.

A napokban próbálkoztam mosószerrel, szappannal, szőnyegtisztítóval, hogy eltüntessem a szagot, de nem sikerült.

Van valakinek valami - bármi - használható praktikája?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook