Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Padlószőnyeget szeretnék tisztítani, gép nélkül hogyan lehet? fórum

Padlószőnyeget szeretnék tisztítani, gép nélkül hogyan lehet? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 5. 20:11
Tyúkhúslevest hogy lehet tyúk nélkül csinálni? Sehogy! Gép nélkül nem lehet padlószőnyeg tisztítást csinálni! Minden féle reklámozott csodaszerek, és öreganyáink ősi receptjei csak vakítás, nem lesz tőle tiszta a szőnyeg. Lehet, hogy valamivel tisztábbnak látszik, de ez messze van attól, amikor egy profi szőnyegtisztító kitisztítja! És az még szinte olcsóbb is, mert a bolti szerek nem olcsók, főleg hogy nem hatásosak. A profik 700-1100 Ft közötti összegért tökéletesen megcsinálják, és közben nem szakad le a derekad, úgy hogy ráadásul nem is lesz tiszta. Csak számolni kell.
2009. máj. 10. 13:33

Szia! Alaposan porszivózd ki a szőnyeget sprolos

lehetőség: Enyhe ecetes vizet készitsél egy vödörbe és kefével jól keféld át, ott ahol foltos

többizben menjél végig, majd száritás. 3-4 óra alatt megszárad. Az ecetes viz nagyon sokmindenre ajánlatos, pl. ablaktisztitás. Nagyanyám csak ezt

használta..ablakra, szőnyxegre nagyon alkalmas és

a szőnyeg szinét nem kiveszi, hanem visszaállitja

felerősiti a szineket. az ablaknak ragyogó fénye lesz és nem lesz homályos.. A másodok lehetőség

költségesebb: Szőnyeghabbal.Alapos kiporszivozás, majd alaposan befujjuk hababal, kefével bedolgoz-

zuk a szövetbe megszárad a hab és ezt újra alaposan kiporszivózzuk. Foltosabb, vagy erősen igénybevett helyeken többször suroljuk a kefével.

Jó takaritást kivánok Üdv Néked Dioptria

2009. jan. 28. 19:39
négykézláb kefével
2009. jan. 28. 19:30
Vanish kézi szőnyegtisztító!
9. madul (válaszként erre: 8. - 372f7e7275)
2008. nov. 9. 01:12

Szia!

Igen, én is többet vártam. Pedig bele is sikáltam, hagytam hatni több ideig mint amit előír. Azután pedig jött a háti praktika:-)

ablakot pucolni is langyos ecetes vízzel szoktam. Nem marad mázgás és szép tiszta. Clinnel és egyéb bolti szerekkel idegölő mutatvány volt:-( Persze lehet hogy csak nekem nem vált be:-)

8. 372f7e7275 (válaszként erre: 6. - Madul)
2008. nov. 8. 10:46
máshol is olvastam már hogy az a poros tisztitás annyira nem jó mint gondolták....mi minden nyáron anyáéknak így csináltuk a szőnyegeket és szépek lettek...
7. 372f7e7275 (válaszként erre: 5. - Vera31)
2008. nov. 8. 10:46
szivesen!
6. madul (válaszként erre: 4. - Vera31)
2008. nov. 8. 10:21

Szia Vera!


Amire gondolsz az a Va**sh? Én használtam textil porzsákos porszívóval. Nem lett semmi baja, használat után kiürítettem a porzsákot. De Fele annyit sem ért mint a mosogatószeres(jar) tisztítás. Ahogy az előttem hozzászóló leírta. Vödörben felhabosítottam és csak a habjával átsikáltam kefével. Ha ecetet is teszel bele attól szép fénye lesz a szőnyegnek.

5. Vera31 (válaszként erre: 2. - 372f7e7275)
2008. nov. 8. 10:18
Köszi a válaszokat.
2008. nov. 8. 10:15
Hogyan tudnám a szönyegünket egyszerüen kitisztítani a boltokban kapható szerekel?Van egy por formátumu de azt csak papírporzsákos porszívohoz lehet használni.
2008. nov. 8. 10:11
mármint ha erre gondolsz hogy takaritógép nélkül tisztitani szőnyeget....ha jól értelmezem:)lényeg hogy minél kevesebb vizzel mert nehezen szárad és büdi lesz
2008. nov. 8. 10:11
Én nagyon sokáig gép nélkül tisztitottam,előtte jol felporszivóztam,aztán csináltam ecetes-mosogatószeres vizet,de nem sokat és jóóó habosat,aztán szinte csak a habjával a lehető legszárazabban,körömkefével vagy a maagyobb kefével végigsikáltam....jobb napos időben csinálni mert hamarabb megszárad...és már vannak kézi suroláshoz mindenféle szerek,sőőőt valami száraz porszerü reklámját is láttam már.
2008. nov. 8. 10:06
Padlószönyeget szeretnék tisztítani gép nélkül

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook