Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Segítség! Szülés után folyton csak hízok... fórum

Segítség! Szülés után folyton csak hízok... (beszélgetős fórum)


1 2
2011. aug. 5. 01:39
Én meg szülés nélkül...
41. misz (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2011. júl. 28. 08:47

Nem hiszem, hogy a szülés formája alakítaná ezt a hízás dolgot. Mert nálam fordítva történt a dolog.

A kislányom császárral született és a szülés után simán lementek a kilók és nem is jöttek vissza. A kisfiam meg természetes úton jött a világra és fél év múlva 14 kilóval voltam nehezebb. Ennek 2 éve és azóta is harcolok, de igen keservesen kopnak a dekák is. :(


Voltam általános vérvételen, hormonvizsgálaton, pajzsmirigyvizsgálaton. De sehol nem találtak semmit. Ez van.


Kedves Fórumindító! Ezeket a vizsgálatokat javasolnám Neked is. És ha minden negatív, akkor tényleg az étkezésed megváltoztatásával kellene próbálkozni.

A LEVEL diéta kétszersültre épít, elég drasztikus, de látványos eredményeket lehet elérni vele. Csak utána vigyázni kell, hogy ne álljon azonnal vissza az ember a régi étrendre, mert akkor jönnek a kilók is.

A diéta alatt a szervezet hozzászokik, hogy kevés kalóriából gazdálkodjon, így utána könnyebb egy középutat találni a diéta és a régi étrend között. Így megtartható a súly, sőt csökkenhet is tovább.


Sok szerencsét kívánok! :) És sok örömöt a Gyerkőccel! :)

40. erif1
2011. júl. 27. 20:22

Szia

Én mindkét terhességem alatt 5 kg-t híztam, pedig jól ettem, nem sportoltam, egyszerűen így reagált a terhességekre a szervezetem, nagyon hízós fajta vagyok, a szülészetről mindig mínusz 4 kg-al távoztam. Viszont a második terhesség után a kislányom nem nagyon szopott és fél év alatt 67 kg-ról 83-ra híztam, 160 cm magas vagyok. Sem a háziorvosom, sem a belgyógyászom nem talált semmi rendellenességet, ezért akupunktúra segítségével, teljes életmódváltással sikerült lefogynom 67 kg-ra. Ez két éve történt, azóta liftezik a súlyom, de 74 fölé nem mentem, mindig ügyelek és hamar csinálok egy 4 hetes akupuntúrás kezelést és megy is lefele az a plussz :). Borzasztó, hogy az embernek állandóan oda kell figyelni minden falatjára, ez egy örökharcom marad a súlyommal, amíg élek. Nem lehetek terhes mindig, hogy mínusz kilókkal távozzak a szülészetről :)

39. Szilvamama (válaszként erre: 36. - 0401c46c9f)
2011. júl. 27. 19:45
Pont ezt akartam mondani! Nyár van, jó idő, sportcipőt fel, és utcu neki! Hosszú-hosszú séták, akár 2x is egy nap. Emellett csökkenteni a szénhidrát bevitelt, tényleg nem tesz jó az ember lányának, ha csak azon él ...
38. Dagimanó (válaszként erre: 37. - 3fcc53e39c)
2011. júl. 27. 13:14
Nagyon örülnék, ha tudnál küldeni valamit. Ez már nagyon idegesít, hogy soha nem volt gondom a súlyommal, most pedig ilyen gombóc vagyok:-(
37. 3fcc53e39c (válaszként erre: 35. - Tandi25)
2011. júl. 27. 11:29
Van egy 'segédletem' amin le van írva mit, és miből mennyit lehet enni. Átküldjem?
2011. júl. 27. 11:29

Kezdésnek az is elég, ha kevesebbet eszel és próbálj meg mozogni, kezdheted 10 perc tornával és minden nap 1-2 perccel többet tornázni, amig lassan elérsz a 30-40 percig. Ha egy gyereked van és még babakocsiban tolod, menjetek el délután egy gyorsabb sétára, amikor a nagyobb lányomnak más programja van, akkor jó tempósan sétálunk kisfiammal.

Nézz utána a neten az ételek kalóriatartalmának, vannak olyan ételek, amiről azt hisszük, hogy hizlalóak és közben nem.

35. Tandi25 (válaszként erre: 33. - 3fcc53e39c)
2011. júl. 27. 11:21

Na, nekem is ezt kéne tennem... Csak olyan nehéz.

Nincs esetleg pár bevált recepted?

34. 3fcc53e39c (válaszként erre: 33. - 3fcc53e39c)
2011. júl. 27. 10:35
ja és most 8 hónapos a kisfiam.
2011. júl. 27. 10:35

Szia. Én pont fordítva voltam, a szülésig híztam 23 kilót (bár ennek a java víz volt), -7-el jöttem haza a kórházból,majd fogytam pár kilót, aztán szoptatás után még 74ről 64-re.Még jó lenne egy 3-4 kilót leadni, de most leálltam.

Nem ettem szénhdrátot, édességet, gyümölcsöt, csak húst, halat és zöldségeket. Neked is ezt kéne tenned, az összes szénhidrátot elhagyni.

A terhességem alatt végig iszonyatosan égett a gyomrom, ezért rengeteg szénhidrátot ettem, ez lett a vesztem :(

32. andi6020 (válaszként erre: 1. - Dagimanó)
2011. júl. 27. 07:52

Első gyermekemet simán szültem. 8 kg-ot híztam. Szülés után egy héttel 10 kg-mal voltam kevesebb. Ehetem amennyit bírtam, nem híztam.

Második porontynál is 8 kg-ot szedtem fel, de őt császárral szültem. Azóta csak fogyókúrázok, mert rettenetesen hízékony lettem. Ennek 11 éve. Ez van sajnos. Nem tudok mit tenni :(

31. f8e22117e7 (válaszként erre: 1. - Dagimanó)
2011. júl. 27. 07:34
szia.hát nem tudom hogy normális e?de én is igy jártam .a szülés után 6 kg voltam kevesebb az indulo sulyomnál mert én is folyton émelyegtem meg hánytam.2 éves a fiam és még szoptatok és ez idő alatt 15 kg jött fel.ez van:-((
2011. júl. 26. 23:33
Nem baj, ha szénhidrátot eszel, bármit lehet enni, hiszen a fogyásnak egy titka van. Több kalóriát elégetni, mint amennyit beviszel. Pl. ha 1500 kalóriányi csokit eszel minden nap és semmi mást, de elégetsz 2000 kalóriát, akkor csokival, szénhidráttal vagy bármi mással is fogyhtasz! Kezdésként szerintem nézz utána néhány általad fogyasztott étel mennyi kalóriát is tartalmaz, és nagyjából dobd össze a napi összkalóriád. Ha ez mondjuk 5000 kalória, akkor nem biztos, hogy elég, ha csak fele annyit eszel, de kezdésnek az sem rossz. És mozogni kell minden nap! Én odafigyelek a kajára, minden nap biciklizem, úszok, tornázok 1 órát és így tudom egyáltalán tartani a súlyom. Még legalább 7 kg-ot le kellene adnom, de még szoptatok, addig nagyon drasztikus fogyóba nem merek kezdeni.
29. Dagimanó (válaszként erre: 27. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. júl. 26. 23:23
Igazad van. Az lehet az egyik gond, hogy mióta nem dolgozom, sokkal kevesebbet mozgok, nagyon sokkal többet eszek. Nem szabadott volna hagynom, hogy ilyen sok kiló felszökjön. Mindenképpen fogyózni fogok, csak kicsit nehezebb lesz, mint a normál étrendűeknek, mert én valóban szénhidráton és kevés fehérjén élek:-(
28. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 26. - Dagimanó)
2011. júl. 26. 23:19
Sztem lehet eredménye, és próbálj lassan enni.
27. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 24. - Dagimanó)
2011. júl. 26. 23:16
Próbálj meg először csak akkor enni, ha éhes vagy.:)
26. Dagimanó (válaszként erre: 25. - Gyöngyöcske anyuci)
2011. júl. 26. 23:15
Szerinted, ha azzal kezdem hogy minimum felére csökkentem az elfogyasztott adagokat? Az sem lesz olyan kevés, hogy ne lehetne tartani. + este 6 után nem eszek. Lehet ennek már egy kis eredménye?
25. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 16. - Dagimanó)
2011. júl. 26. 23:12
Ha nem hormonzavar és nem olyan a genetikád, ami elbírja, akkor tényleg ne folytasd tovább ezt az étkezést. Ha tényleg komolyan gondolod, akkor keress fel egy dietetikust is, aki összeállít neked egy étrendet. Talán a terhesség megváltoztatta az emésztési, raktározási folyamataidat. Talán ezért is híznak meg oly sokan a terhesség után, talán ez is genetika. Sztem meg kelle barátkozni a gyümikkel és zöldségekkel.
2011. júl. 26. 23:10
Én is remélem, csak nagyon nehéz. Fáj a térdem, a hátam meg a kedvem is rossz. Szeptemberben szándékozom visszamenni a nőgyógyászhoz, addig jól jönne valami jó fogyókúrás tipp.
23. timycat (válaszként erre: 22. - Dagimanó)
2011. júl. 26. 23:06

tudod ez már egy jó dolog, hogy felismerted hogy gond van, sok kisgyerekes követi el azt a hibát, hogy teljesen "elfeledkezik magáról" annyira csak az anyaságra összpontosít.

Remélem hamar megoldódik a problémád!

2011. júl. 26. 23:03
Szörnyű a helyzet, hogy az átlagos 70 kilómat nézve van rajtam 17 kiló. Mindenképpen szeretném leadni legkésőbb tavaszig. Szerintem ez nem is elérhetetlen, csak meg kellene találnom a jó megoldást.
21. timycat (válaszként erre: 18. - Dagimanó)
2011. júl. 26. 23:00
elég fura, hogy csak ennyivel intézte el a problémádat, próbáld meg a nőgyógyászt, ő biztos találkozott már ilyen esettel és meg tudja mondani hova fordulhatsz
2011. júl. 26. 22:57
A munkahelyemen nem gondoltam ez evésre, de sajna mióta itthon vagyok, meg sem várom míg éhes vagyok. Sokat eszem. Hogyan tudnék lefogyni úgy, hogy csak valóban pár étel van amit megeszek?
2011. júl. 26. 22:55

Nekem sem akartak lemenni a kilók a második szülés után, nagyon sok mindent kipróbáltam. Ami bevált az a Norbi 30 napos diéta, két hét alatt 5 kg-ot fogytam eddig. Meg kell vonni a lisztet, krumplit, rizst, tésztaféléket és így működik, legalábbis nekem igen. Minden másnap tornázok 30-40 percet és a gyerekekkel is sokat mozgunk. Szinte minden este dinnyét vacsorázok, napközben 1-es kódú ételeket eszek. Még 6-8 kg-ot szeretnék leadni, nagyon bízom benne, hogy sikerül és végre felvehetem a régi csinos ruháimat.

Az ember nagyon meg tud magáról feledkezni a szülés után, minden figyelmét a gyerekére összpontosítja. Velem az volt a gond, hogy nem mindig volt időm rendszeresen enni, hanem, amikor éreztem, hogy éhes vagyok, akkor minden félét bezabáltam és ez sajnos súlygyarapodáshoz vezetett.

Sok sikert!

2011. júl. 26. 22:54
Háziorvos tud róla azt mondja egyek húst és ne egyek szénhidrátot, de ez nagyon nehéz, még terhesség alatt sem bírtam megenni a húst. Kihez forduljak?
17. timycat (válaszként erre: 16. - Dagimanó)
2011. júl. 26. 22:52
mint írtam, nézesd meg a pajzsmirigy működésedet, mert ez így nagyon nem normális. Remélem nincs igazam, de ez valami hormon-zavarnak tűnik így "látatlanban"
2011. júl. 26. 22:43
Főzelék, tészta, krumpli, kenyér és nagyjából ennyi. Tudom, hogy nagyon gáz, de 25 éve ezen élek és eddig nem volt gond. Mit tegyek?
15. Gyöngyöcske anyuci (válaszként erre: 12. - Dagimanó)
2011. júl. 26. 22:37
Akkor mit eszel? Ha sokat eszel és ezek az ételek sok szénhidrátot tartalmaznak, akkor talán ettől híztál meg.
14. Incó
2011. júl. 26. 22:36

Én is hadonlóan jártam, bár néhány kilóval vagyok több, mint a terhesség előtt. A szülés utám mínuszban voltam a szoptatással viszont inkább híztam, pedig odafigyeltem. Én azt sejtem, hogy az otthonlét és a stresszmentes élet az oka.

Egy cikkben olvastam, hogy aki keveset hízik a terhességgel az általában a szoptatás alatt gyarapszik...

2011. júl. 26. 22:35

Én 2kg-val kevesebb lettem szülési súlyomhoz viszonyítva.

9,5hónapja szoptatok,én erre fogtam,h.attól fogyok,de aztán most stagnál a súlyom.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook