Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség!!! Nem eszik a gyermekem!!! :'( fórum

Segítség!!! Nem eszik a gyermekem!!! :'( (beszélgetős fórum)


1 2
20. erika84 (válaszként erre: 18. - Kriszti1212)
2010. jan. 20. 17:06

Jó anya vagy!!! :) És egy egy látogatásból mit lát??? Semmit. Szóval Te ismered a gyereked, ha tudod mi ízlik neki, és mit hány hónapos kortól lehet neki adni, hajrá :)

Nem akartam leírni, de a családban van egy védőnő(férjem anyukája), sajnos néha megkapom én is.. Hála Istennek elég távol vagyunk, már eljutottam odáig nem beszélek vele telefonon. Mindig a súlyomon lovagol. Azt mondta ha arra híztam volna rá amennyi voltam, akkor a terhesség végére gurultam volna... kedves nem???11kg fogytam a terhesség alatt. Kiderült hogy elég súlyos terhességi cukrom van inzulinozom magam és folyamatosan romlanak az eredmények.

És persze más téren is kioktatott már...

Mondjuk ismerek én is tündéri védőnőt, de vannak sajnos nagyon ostobák..

19. 0f8333367d (válaszként erre: 14. - Ffa1d14645)
2010. jan. 20. 17:02

percentilis diagramm


Nincs annyi iskolám,mi ez?

Soha nem olvastam ilyet!

18. Kriszti1212 (válaszként erre: 15. - Erika84)
2010. jan. 20. 17:00

nekem nem lett az mondva, hogy rossz anya lennék, de én úgy éreztem, mintha ezt jelentette volna, amit mondott.


minden tiszteletem a barátnődé. én a mai naptól fogom ezt csinálni. főleg mert az üveges kaják már nagyon drágák.

17. 0f8333367d (válaszként erre: 13. - Kriszti1212)
2010. jan. 20. 16:58

Én próbáltam csak a kötelező 1 havi látogatásra szorítkozni!

nem őt kerestem ha gondom volt,mert tudtam hogy milyen.

betöltötte az 1 évet többet nem vittem el.

CSak a dokihoz oltásra vagy ha beteg volt.

Visszajöttünk a városba mikor 3 lett a gyerek,azt sem tudom hogy ki a védőnő itt.Van rendes doktornőnk,az nekünk elég.

Próbáld meg hogy bólogatsz neki,mintha egyetértenél vele,hidd el nem fog visszakérdezni:)

Azt kell mondani neki,amit hallani akar,így nyugtod lesz!

Azért szomorú,hogy ilyenekkel bizonytalanítják el az anyákat,van nekik bőven elég bajuk.

16. Kotkoda28 (válaszként erre: 11. - 0f8333367d)
2010. jan. 20. 16:57
Tuti csak ember függő meg az is benne lehet hogy a védőnőből mit vállt ki az anya és a babája. A kisfiam születésénél voltam 22 éves és a védőnőm egyszerűen idiótának nézett, majd közöltem vele hogy köszönöm szépen nem kérek belőle, azóta elköltöztünk agy másik kerületbe és itt egy tündéri védőnőnk van.
2010. jan. 20. 16:55
Ja és hozzáteszem, a barátnőm éjszakákat sírt végig, mert a védőnő azt mondta neki, rossz anya... Szóval no comment. Pedig ő soha nem vett üveges kaját, mindig megfőzte és főzi a gyereknek!!! és úgy fagyasztja le... Nem tudom utána csinálná e ezt valaki. Úgyhogy tudjátok, ez is bürokrácia, úgy érzik feljebb állnak mint Te és oszthatják az észt...
14. ffa1d14645 (válaszként erre: 11. - 0f8333367d)
2010. jan. 20. 16:55

igazad van!!

igaz nem ide tartozik!de elmondom gyorsan és már megyek is....

nekem mind a 2 gyerekemnél magasabb volt az afp-m na nem drasztikusan,csak olyan értékhatári.

na most 7 hónapon keresztül állandóan azzal csesztetett hogy azért készüljek fel hogy esetleg bajuk is lehet....


amikor pedig megkapta az eredmény,mindkétszer azonnal telefonált hogy hát baj van ,nagy baj van magas....

na ezek után hazahoztuk a 4 napos csecsemőt télvíz idején,kifertőtlenítve kivixelve a ház...kint hó kosz sár...az a tapló meg bevetődött csizmával a házba egészen a szobáig meg sem ált!mikor ezt elmondtam mindenki mosolygott hogy hááát szegény már idősödik nemsokára nyugdíjba megy...hát köszönöm.



HA a babád nem fogy jó a kedve..minden oké!

percentilis diagramm ide vagy oda...nagy kaka az egész!

13. Kriszti1212 (válaszként erre: 11. - 0f8333367d)
2010. jan. 20. 16:52
nekem volt egy normális védőnőm is, csak mivel elköltöztünk (egy utcával arrébb), és máris váltani kellett. na a mostani az egyszer volt itt kint nálunk, többször nem is. azóta mindig én viszem a gyereket. múltkor, amikor ott voltam, akkor nagyon komolyan ki voltam bukva. utána kicsit megnyugodtam és most megint rám tört ez a nyomorult görcs.:(
2010. jan. 20. 16:51
a folyadékpótlásra igyekszem odafigyelni. most teát szoktam neki adni. éjjel is, amikor felébred egyszer, akkor inni kap. eddig etettem (természetesen tápszerrel), amit el is fogyasztott. viszont most a tea ugyanazt a hatást váltja ki. megnyugszik és alszik rendesen tovább egészen a reggeliig.
11. 0f8333367d (válaszként erre: 2. - 625b4da9ec)
2010. jan. 20. 16:50

Sokszor elgondolkodtam vajon a védőnői oktatásban van a hiba vagy pedig csak emberfüggő a dolog!

Sok helyről hallom milyen védőnők vannak.

Könyvet lehetne írni róluk.Tisztelet a kivételnek,a józan gondolkodású,empatikus hölgyek előtt,akik segítenek az anyukának és nem ássák alá emberi mivoltukban!

10. ffa1d14645 (válaszként erre: 5. - Rekka85)
2010. jan. 20. 16:48

nekem volt hogy csak tejet ivott(feles-negyedes tejet)és mást nem volt hajlandó se enni se inni.aztán beleunt.

most pl.csak májkrémes kenyér,és alma....

nyugi!

kínálgasd ezzel azzal...

2010. jan. 20. 16:48
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat.
2010. jan. 20. 16:47

Szia! én még csak most áprilisra vagyok kiírva, így saját tapasztalatot nem tudok írni, de a barátnőm hasonló szituációban volt mint Te!

A védőnő kérdőre vonta (annyi idős lehetett vagy egy kicsit több a babája mint most neked-de ő rendesen tejet evett) hogy ad e neki elég kaját mert nem hízik a gyerek. Na most ez egy olyan szorongást váltott ki belőle, hogy folyamatosan tömte a gyereket, de a súlya így sem nagyon gyarapodott. Aztán most töltötte már a 2 évet a baba és már rendesen eszik, de nem kövér és nem is sovány, de én láttam azt a kínlódást amivel beleerőszakolta a gyerekbe a kaját. Szóval a doki viszont annyit mondott neki hogy "anyuka minden gyerek annyit eszik amennyi neki jól esik" és ő is etette mással nem csak tejjel. Szóval szerintem kérd ki más szakember véleményét is, mert nem egy védőnőt ismerek aki összetéveszti magát vki mással. Pont ez az az időszak amikor már mozog nagyon a baba és ledolgozza azt amit megevett, szóval szerintem nyugodtan adj neki mást is, de azért beszéd meg ezt egy tényleg hozzáértővel, mondjuk egy kívülálló orvossal, aki nincs kapcsolatban a Te védőnőddel. Nem fogja megtudni mit adsz neki, nem sűrűn lát, és onnantól a Te dolgod, magánügyed mit adsz neki.

7. Kotkoda28 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. jan. 20. 16:46
Egyetértek az előttem szólókkal. Ne hallgass a védőnődre mert nincs az a gyerek aki a táblázatuk szerint enne és hízna.
6. ffa1d14645 (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. jan. 20. 16:46

nézd,minden gyerkőcnek általában vannak ilyen turnusai.ne stresszeld fel magad,enni fog.ez egész biztos-mert éhes lesz...

nem kell itt nagy okosság..egész egyszerűen lehet hogy nem ezekre vágyik.25 dkg????heheh okos kis nő lehet.

mégis úgy kb menniyt kéne???nekem volt hogy 1 kilót is hízott egy hónap alatt,és semmi bajuk nem lett tőle,nem dagadtak stb.

2010. jan. 20. 16:45
Nekem azt mondta a védőnő, hogy nem kell aggódni. Annyit eszik a gyerek amennyire a szervezetének szüksége van.
4. 0f8333367d (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. jan. 20. 16:45

Ne idegeskedj.Tudom könnyű mondani,én is jártam így a gyerekkel.

Ha éhes lesz valamelyiket meg fogja enni!

A folyadékpótlásra figyelj nagyon,nehogy kevés legyen.Tea vagy víz.

A gyerekek nem úgy fejlődnek mint a könyv írja,sokszor megtorpan a súlynövekedés,főleg ha elkezdjük a hozzátáplálást.Ezt a védőnőnek ugyan úgy tudnia kell.Nem fog már hónaponta 1kg ot gyarapodni.Lesz olyan hónap is ,hogy egy dekát sem fog hízni.A gyerekek sem egyformák.

Ha nem beteg a gyerek,nincs láza,nem piros a torka,akkor hidd el ha éhes lesz, fog enni!

Nekem a dokink mindig azt mondja,ne azon aggódjak hogy csak ennyi kevéskét hízott csak!

Csak akkor aggódjak, ha fogy,

Remélem tudtam segíteni!

3. mliv
2010. jan. 20. 16:41
Ne hallgass a védőnőre..
2. 625b4da9ec (válaszként erre: 1. - Kriszti1212)
2010. jan. 20. 16:41

Ha viszonylag nyugodt és felesleges stressz nélküli életet akarsz, akkor köszönd meg a védőnőnek az eddigi segítségét, és mutasd meg merre van a kijárat.

Én is ezt tettem anno.

2010. jan. 20. 16:36

Sziasztok!


Segítsetek, mi lehet a baj? Most 5 hónapos a babám. Eddig, illetve két héttel ezelőttig minden nagyon jól működött. Megszokott rendszerünk volt, mindent megevett a bébim, amit 4-5 hónapos kortól lehet neki adni. Hozzáteszem tápszeres baba, ezért kezdtük el a hozzátáplálást már 4hónapos korában.

Na két hete a védőnőm kiosztott, hogy a gyerek 25dkg-t hízott egy hónap alatt, ami nagyon kevés és ne adjak neki semmi más ételt, csak és kizárólag tápszert. Na ennek most az az eredménye, hogy most aztán se tápszert, se normális kaját nem eszik. Mi a fenét csináljak? Könnyen lehet, hogy a nem evésbe a növekvő foga is beleszól, nem tudom, de eddig semmilyen problémánk nem volt. Valakinek van valamilyen ötlete? Totál ki vagyok már borulva.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook