Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség bölcsödés a gyermekem! fórum

Segítség bölcsödés a gyermekem! (beszélgetős fórum)


26. Serry (válaszként erre: 16. - Vvicus)
2009. szept. 24. 16:03
A bölcsőde nem hatóság
25. Serry (válaszként erre: 4. - Mirka)
2009. szept. 24. 15:58

mirka nem ismered a helyzetem ezért kérlek ne ítélkezz!


Szeretnék dolgozni menni, de egyelőre még nincs állásom. S itt nincs aki vigyázzon helyettem a gyerekekre. A nagy már óvódás a kicsi most lett bölcsis, hogy ne akkor kelljen hirtelen és azonnal a semmiből bölcsit találni ha mégis találok munkát.

Itt ugyanis nem veszik csak úgy évközben be a gyerekeket.

a másik a nagyot hordom tornára, logopédiára oda nem tudom a kicsit magammal hurcibálni. ez van. Ez van ez egy őrült kényszerhelyzet.

24. 405fb874de (válaszként erre: 22. - B2076ec79b)
2009. szept. 24. 15:20
Na, az mondjuk tuti. :DD Csilli-villi lesz még a póklakta sarok is, meg minden nap főzőcskézek... de azért rossz érzés lesz majd. Főleg hogy a múltkor voltunk bent és volt egy-két gyerek, aki nagyon rossz kedvű volt, csak magányosan ücsörgött a kapuban pityeregve. Ha bele gondolok, hogy az én kislányom is ott van esetleg én meg itthon...miközben ráérnék vele lenni még 2 hónapig csak a bölcsiben november végén vége a beszoktatásnak... Na ez az ami nagyon szar lesz...
23. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 19. - Vvicus)
2009. szept. 24. 14:46
Én sem találkoztam olyannal aki bejutott, pedig nem dolgozik.
22. b2076ec79b (válaszként erre: 10. - 405fb874de)
2009. szept. 24. 14:42

Értelek :))

Tulajdonképp két hónap hamar eltelik. Szine hozzá sem szoksz, hogy nincs otthon. Azért az se volt jó, hogy jöttem mentem. A busz félóránként jön, ha lekéstem a visszafelé jövőt, akkor gyalogoltam. közben bevásároltam..stb. Otthon cucc le és irány vissza.

Neked legalább patyolat lesz a lakásod mire dolgozni mész :DDD

21. vvicus (válaszként erre: 20. - Mimmo33)
2009. szept. 24. 14:39
Sőt, egyszer egy orvosi váróban beszélgettem el egy nővel, aki mondta, hogy bölcsis a gyereke (nem magán), és mondta, hogy azért adta be, hogy tudjon otthon takarítani, főzni, mosni, pihenni. Ez kábé 4 éve volt, akkor még fogalmam nem volt róla, hogy ez nem túl szabályos...:-)
20. mimmo33 (válaszként erre: 19. - Vvicus)
2009. szept. 24. 14:34
Megmondom őszintén én nem ismerek. Tényleg nagyon nehéz a bölcsibe jutás, még annak is aki tényleg jogosult rá.
19. vvicus (válaszként erre: 18. - Mimmo33)
2009. szept. 24. 14:29
Már ovis a gyerek. De most komolyan, senki más nem ismer ilyeneket? Magyarországon mindenki úgy csal, ahogy akar, én ezt szűrtem le eddigi felnőtt éveimben. Kár, hogy én nem tudom a módokat. :-)
18. mimmo33 (válaszként erre: 17. - Vvicus)
2009. szept. 24. 14:26
Egészen addig működik a dolog amíg a bölcsi nem kap egy ellenőrzést;)
17. vvicus (válaszként erre: 14. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 24. 14:21
Sőt, amikor ezzel az anyukával beszéltem (amúgy már ovis a gyereke), említettem neki sógornőmet, hogy mennyire ki van készülve, mert nagyon anyás a kisebbike. Azt kérdezte, neki nincs valamilyen ismerőse a bölcsiben, hogy beprotzsálja?
16. vvicus (válaszként erre: 14. - C69ff6d3e9)
2009. szept. 24. 14:19
Mégis ismerek ilyet. Igazolás??? Ugyan már, csak egy jó ismerős kell, ennyi az egész.
15. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 13. - Mimmo33)
2009. szept. 24. 14:13
Gyakorlatilag is.Rendesen átvilágítják az embereket hogy csak akkor vehessék be a gyereket ha az anya valóban dolgozik
14. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 12. - Vvicus)
2009. szept. 24. 14:13

Hát olyan csak a mesében van :(

A bölcsikbe ugyanis mindenhol kérik az igazolást hogy te dolgozni mész.

13. mimmo33 (válaszként erre: 12. - Vvicus)
2009. szept. 24. 14:01
Állami bölcsibe elvileg csak olyan gyereket vesznek be, akinek anyukája visszament dolgozni.Ennyit a kényelemről.
12. vvicus (válaszként erre: 4. - Mirka)
2009. szept. 24. 13:52
Egyet értek, de ennek ellenére szép számmal vannak olyan anyák, akik csak azért viszik bölcsibe a gyereket, hogy kényelmesebb legyen az élete, mert dolgozni nem ment vissza, és nem azért mert a szadabságát kellett kivennie, hanem egyszerűen nem akart.
2009. szept. 24. 13:32
A nagyobbik lányom januártól bölcsis, 26 hónaposan került be. Nálunk csak alapítványi bölcsi van, ide mindenkit felvesznek (nem városban lakunk). Két hétig minden délelőtt vele voltunk (a hugit is vittük), addig csak délelőttös volt. Utána annyira megszerette, hogy egész napra maradt. Most a kicsivel vagyok itthon, ő szintén januártól lesz bölcsis. Neki is kijár a két hét beszoktatás.:) Sajnos csak szeptembertő mehetek vissza dolgozni, addig pár hónapot szabin leszek, megpróbálom lefoglalni magam.
10. 405fb874de (válaszként erre: 9. - B2076ec79b)
2009. szept. 24. 13:17
Legalább höttél-mentél... nekem a bölcsi 8 perc gyalog. :S És fogalmam sincs mit kezdjek ebben az időben. Lesz intézni valóm, de egy-egy nap...nem 2 hónapig. Meg egyedül vagyok, most is, csak vele, de nélküle még szarabb lesz. (na, ez most elég érthetetlenre sikerült)
9. b2076ec79b (válaszként erre: 8. - 405fb874de)
2009. szept. 24. 13:06
Nem alarlak elszomorítani, de szerintem nagyon semmit nem fogsz tudni csinálni. Én kb 5 hónapig voltam otthon mikor a nagyobbik lányom ovi lett. Hát... az első hetekben csak néztem az órát, hogy mikor mehetek érte, olyan üres volt minden. Aztán sajna mikor már hozzászoktam, hogy nincs otthon akkor se nagyon volt időm semmire, mivel nem volt még munkám így csak délig lehetett oviban. Az ovi tőlünk 2km, szóval szinte egész délelőtt csak jöttem-mentem az oviba :((
2009. szept. 24. 12:58
Sziasztok! Az én kislányom is megy bölcsibe novembertől, megyek vissza dolgozni januártól, de pl. én sem tudom, mit fogok csinálni azzal a felszabadult időve, ami azért lesz, hogy a beszoktatástól kezdődően veszem ki a felhalmozott szabadságom, ami kitart év végéig... De a kislányt meg kénytelen vagyok előbb vinni, mert később már nem veszik be...
2009. szept. 24. 12:44

Nekem, a nagyfiam is és a most 4 hónapos kislányom is bölcsis volt/lesz!

Pont tegnap adtam be a jelentkezési lapot! De azt hozzá teszem, hogy a fiam is és a lányom is majd csak szeptemberben kezdi/kezdte a bölcsit miútán betöltötték a 2. életévüket! (májusi mindkettő!) Addig élvezem a vele/ük töltött időt!!!


Én is visszamentem, ill. visszafogok menni dolgozni, máskülönben nem lett volna a fiam sem bölcsis!!!


Tehát egyetértek az előttem szólóval, -mirka-val!!!

Ha nem mész vissza dolgozni, akkor inkább legyen veled a gyermeked!!!

2009. szept. 24. 12:42

Szia!

Mi két évesen kerültünk a bölcsibe. Szerette, ha néha volt is nehéz napja. eleinte nagyon gyötört a lelkiismeret, hogy olyan kicsin kellett vinnem, de beletörődtem, hogy a pénz nagyúr tud lenni. Megpróbáltam a lehető legtöbb szabadidőnket együtt eltölteni, tartalmasan!

Rita

2009. szept. 24. 12:37
Amúgy szerette,jó volt neki a közösség,kellett neki a gyerekharc
4. mirka (válaszként erre: 1. - Serry)
2009. szept. 24. 12:35

Gondolom dolgozni mész vissza, mert a bölcsőde nem azért van, hogy te otthon unatkozz, vagy ha még is akkor inkább vedd ki a gyereked, hogy bekerüljenek olyanok akiknek tényleg dolgozniuk kell a megélhetésért.


A bölcsődékben átlagosan 3x-os túljelentkezés van!

2009. szept. 24. 12:34
dettó
2009. szept. 24. 12:31
Én dolgozni mentem vissza
2009. szept. 24. 12:30
Ti hogyan éltétek meg amikor bölcsibe került a gyereketek? Mit kezdtetek magatokkal a hirtelen felszabadult időben?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook