Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem eszik a gyermekem! fórum

Nem eszik a gyermekem! (tudásbázis kérdés)


2008. dec. 3. 14:42

Hát eggyüttérzek teljes mértékben veled Melinda , ill. minden olyan szülővel, aki hasonló problémákkal küzd...nálunk is sajna ez a helyzet...a lányomnak vannak időszakok, amikor szinte semmit nem hajlandó megenni...és akkor már én vagyok idegsokkos....és annak is örülők ,ha egy-két falat nasit hajlandó megenni...hiába az ész érvelés, hogy nasit nem szabad vagy csak nagyon keveset, de ha nem eszik és azt elfogadja, akkor már annak is nagyon tudok örülni...és jobb, mintha gyomorgörccsel állok neki az etetésnek...mert sajna erre is volt időszakom, amikor már rettegtem az etetéstől...

A lányom amúgy 16 hónapos és kb..9 kg...

25. L.Niki18 (válaszként erre: 18. - Welker Melinda)
2008. dec. 2. 20:40
Szia! Akkor írj le mindent légyszi az e-mail címemre! Remélem tudok segíteni!
2008. dec. 2. 18:22
az én fiam lassan 8 éves lesz, összesen 24 kiló, ehhez 140 centi... a bordái, a térde a csípője, mindene kivan :( alig eszik valamit, sose evett sokat, gyenge is, és nem tudom mit csináljak vele. Levest mindig eszik, de húúúst, na azt nem. tejallergiás, tehát sok gyerekkedvenc sem mehet... mostanában a paprikás szalámis kenyér megy neki. NA de azt sem ehet mindig... sztem amíg a gyerek maga rá nem jön hogy egyen, addig nincs mit tenni :( hátha a serdülőkor meghozza az étvágyat, ebben bízom csak.
2008. dec. 2. 17:20
Szia, anyukámnak velem volt ilyen nem evés gondja, 11 évesen 23 kg voltam, akkor kiderült hogy vérszegény voltam, kaptam vitaminokat, meg valami sárga bogyót ami étvágyserentő. Talán valami étvágyserkentőt kéne adni neki, utána kezdtem el hízni rendesen, és azóta tudok jó étvággyal enni.
2008. dec. 2. 17:07

Az édeset sem szereti?Mert akkor átmenetileg lehetne édessel próbálkozni..mondjuk mézes vajas, elsö lépésként, hogy ne legyen túl drasztikus számára....

Vagy a vajba keverni dolgokat...májkrém, stb.


De vannak étvágyjavító szerek, vitaminok..ha jól tudom a B6 vitamin is az...de ezt beszéld meg a dokiddal...ha a mostani nem partner, akkor egy másikhoz fordulj.

Esetleg ha ö csinálhatná meg a saját kenyerét?

kiteszed az asztalra a lehetöségeket..ne túl sokat és kérd meg rá,hogy tegye rá,amit ö szeretne..kis mini paradicsomok,uborkafalatok.

Vagy keverje ö meg a vajaskenyérrevaló kencét...

Vagy süssetek közösen mézeskalácsot. karácsonyra, keverje ö, díszítse ö..és természetesen ellenörizze le aminöséget ö, hogy ha jön érte amikulás, akkor tudni kell,hogy finom vagy sem...:))

Bár biztosan túl vagy minden trükkön...


Nekem van ismerösöm, akinek a kisfia már óvodás és csak a vajas kenyeret, sült krumplit, husilevest üresen, max tésztával , üres tészta,.jah és a csirke nugettset.

Meg 1 féle joghurtot, d e iszonyat ritkán..ha mással megetetik akkor kijön belöle...nem hajlandó,ha kiéheztetik,ha eröltetik,ha szépen kérik,ha csúnyán, ha nem foglaloznak vele, ha foglalkoznak..sehogy.

2008. dec. 2. 16:20
Az enyém sem evett rendesen, de azóta 26 éves felnőtt egészséges "gyerek" lett!A kamaszkorban jött meg az étvágya, addig nagyon sovány is volt.
20. Welker Melinda (válaszként erre: 19. - Megryan)
2008. dec. 2. 15:35

A méregdrága kifejezést sajnos ejtettük az elmúlt egy évben. az 5.5 hónap betegség alatt kb. 150.000.-!!!ot hagytunk a gyógyszertárban. pár hét alatt kapott a gyerek 8 doboz antibiotikumot és állandó hasmenése volt ebben a normaflor már semmit nem javított a helyzeten erre vettünk olyan por alapú valamit ami 3 hétre volt elég erősebb mint a normaflor és 6000 forint volt.

Ezt a Flavon Kidet kipróbáljuk szerintem, mert a Bérest nem ajánlották a hasfájás miatt.

19. megryan (válaszként erre: 18. - Welker Melinda)
2008. dec. 2. 14:53
Eszembe jutott, hogy nekünk segített picit az étvágyon amikor elkezdtünk Béres cseppet szedni vagy sokaknak bevált a Flavon Kid lekvár is. Sajnos méregdrága, de egy üveg több mint egy hónapig elég, érdemes kipróbálni.
18. Welker Melinda (válaszként erre: 15. - L.Niki18)
2008. dec. 2. 14:01

Szia. Köszönöm a segítséget. Itt mindent leírtam de ha gondolod átküldöm az emailodra. Milyen oltásra gondolsz?

A pneumora? Az mentette meg az életét azután lett egyre jobban. Gondolkoztunk azon is hogy lehet a kórházban töltött idő viselte meg és estleg ott történt valami amiről mi nem tudunk (mert ott sem evett és lehet hogy "megtömték") és lehet így tiltakozik, csakhát azóta eltelt azért már fél év.

17. Welker Melinda (válaszként erre: 16. - Angéla30)
2008. dec. 2. 13:57

Köszi megnézzük majd úgyis a közelébe megyünk vásárolni és akkor majd belépek oda gyümiléért.

Az itthon csavarás lenne a legjobb de most olyan szar köztes időszak van hogy a narancs még ehetetlen az alma túl drága a körtét nem szereti.

2008. dec. 2. 12:48
Az én kisfiamnál is vannak időszakok, amikor nem eszik 1-2 napig szinte semmit és én már akkor aggódom, megértem a nyugtalanságodat. Sajnos tuti tanácsom nincsen, de nálunk a nem evős napokon is a 100%-os nem szűrt gyümölcsleveket, ill. az otthon centrifugázottakat szívesen megissza, szörp helyett is 100%-os gyümölcslevet hígítok vízzel. Tartalmasabb (vitamin, rost), mint a szörp vagy tea. Az Aldiban van 100%-os nem szűrt alma és körte is, nagyon finom és jó áron.
15. L.Niki18 (válaszként erre: 2. - Welker Melinda)
2008. dec. 2. 08:59
Szia! Mióta tart ez az állapot? Kérlek írd meg az e-mail címemre a gondot, megpróbálok segíteni, rákérdezek egy szakorvosra is! Hány kiló a kisfiad most, mennyi idős? Mi volt az oltás után?
2008. dec. 1. 19:19

Szia.

Némelyik hippes teában van cukor,és ha azt issza akkor fedezi a napi energia bevitelét.Főleg ha sokat iszik.Nekem 3 éves a lányom ő 11 kiló,tehát tudom miről beszélsz.Én édesítővel csinálom a teát,Norbis nincs benne aszpartám ami káros.(van olcsóbb is ha érdekel leírom a nevét,ami jó).Nekem a gyerekek 5 liter teát isznak meg naponta,amíg cukorral csináltam nem ettek,mert meg volt az energia.


Egyébként egy ici picit segített a Dr Lenkei féle vitamin.Azóta kétszer eszünk egy nap.Még jó hogy ingyen van az óvodai étkezésünk mert ott egy falatot se eszik

13. megryan (válaszként erre: 8. - Zsanetta)
2008. dec. 1. 19:16

Az a baj Zsanetta, hogy amikor a gyerek napok óta nem eszik, akkor már az ember annak is örül, ha mondjuk egészséges édességet eszik, mint a Kinder Pingui például.

Nem arról van szó, hogy a gyerek egész nap chipset, milkát eszik, és utána nem eszik semmit, hanem fordítva, a gyerek nem eszik sokáig, és az ember már csokit is adna neki, csak legyen már benne kalória.

Átérzem a topicnyitó problémáját, mert lassan 5 éves fiam csak 14,5 kiló, igaz a hideg kaják nagyrészét kis mennyiségben megeszi, csak a melegből talán csak 10 félét.

12. Welker Melinda (válaszként erre: 7. - Zsanetta)
2008. dec. 1. 18:40
Ritkán iszik szörpit, de javarészt hippes teát.
11. Welker Melinda (válaszként erre: 7. - Zsanetta)
2008. dec. 1. 18:38
Megköszönném ha tudnál adni orvos nevet és telefonszámot. Nem adunk neki semmi ilyeneket, bár a szomszéd szerint ha legalább ezeket megenné az is több lenne mint a semmi. Hát nem tudom.
10. Welker Melinda (válaszként erre: 8. - Zsanetta)
2008. dec. 1. 18:37

Ma például a konyha kövön ültünk másfél órát és ő ült az ölemben közbe hozzám bújt tarját sütöttem nagyon finom illata volt gondoltam hátha majd most fog enni belőle, de a másfél óra csak annyira volt elég hogy megnyalta és eldobta a tányérját.

Na én azért a nyalásért is megpuszilgattam mert már majdnem megkóstolta.

Ültem volna tovább is ott vele csak már felvette a kő formáját a popim:)

9. Welker Melinda (válaszként erre: 5. - Megryan)
2008. dec. 1. 18:33
Jaj ezt is elfelejtettem leírni, sajnos tejallergiás, úgyhogy ezek kilőve. A doktornő nem látja annyira tragikusnak mert amikor a kórházban volt akkor annyira vékony volt hogy a felvételi főorvos megszámolta a Máté bordáit, na mármost a doktornő szerint ehhez képest klasszisokkal jobban néz ki most a gyerek. De megint itt a tél és nagyon félünk, hogy egy vírus vagy egy egyszerűbb nátha is nagyon hamar ledönti és napok alatt lefogyja azt amiért egész nyáron küzdöttünk.
2008. dec. 1. 18:32

vagy próbáld játékosan adni neki,nem pedig nagy szigorral illetve duggatni mert az még rosszabb.

mintás tányárba tálald neki,der ne adj neki édességeket mert akkor várhatod hogy bármit is egyen.

2008. dec. 1. 18:30

szia melinda!!!


én elmennék egy gyermekorvoshoz őt kérdezném meg elösször de ha aggódsz akkor kérj idöpontot egy gyermekgastroenterológus rendelésre.

ők itt ki tudják számolni az energiakócienst meg még sok minden mást.

mert hát az tényleg nem jó hogy ilyen keveset eszik.

van egy orvosok által meghatározott táblázat ahol a testsúlyból és a magasságából kiszámitják mennyire van elmaradva az ő korosztályához képest.

iszik üditöket,teát vagy más cukros lötyiket??

mert sokszor ez a probláma vagy hogy mindenféle édességet,chipset eszik a gyerek.

én ilyen osztályon dolgozom bp-en és ismerek dokikat ha szükség lenne rá.

2008. dec. 1. 18:29
Vagy például vajhoz nagyon hasonlító tojáskrémmel sem tudod megkenni a kenyeret?
2008. dec. 1. 18:29

A gyerekorvosotok mit mond erre?

Gyerek-finomságokat se hajlandó? (kakaó, Danonino, túró rudi, Kinder Pingui stb)

2008. dec. 1. 18:28

Szóval most ott tartunk, hogy ha ennivalót adunk neki akkor vagy sikít, vagy elkezdi ledobálni őket.

Ha mi akarnánk etetni akkor kiüti a kezünkből.

Tudnátok valami ötletet adni, mit próbáljunk meg a férjemmel, hogy legalább egy pár étellel tudjuk bővíteni az étlapját?

2008. dec. 1. 18:26

Talán van némi elképzelésünk a férjemmel arról, hogy hogyis kezdődött a "problémánk".

Tavaly karácsonykor kezdett megbetegedni majd 5,5 hónappal később sikerült meggyógyítani. Ezt nem írnám le hosszabban a hozzászólásaimnál megtaláljátok ha valakit érdekelne a pneumococus oltásnál.

Februárban még nem volt biztos az hogy a kisfiunkat valaha is haza hozhatjuk-e a kórházból egy alattomos rohadék baktérium miatt. A végén már szteroid injekciókat kapott. A gyógyulása után kezdett el rohamosan csökkenni az étvágya.

Ja a 10-kg-hoz elfelejtettem írni hogy 3.600 grammal született, tehát tökéletes súllyal.

2008. dec. 1. 18:21

Sziasztok.

Adjatok tanácsot a nagyobbik fiunknál nem volt semmi probléma, de a kicsi...

Szóval szoktam olvasgatni ha más nyit ilyen típusú témában fórumot, de mindig összeteszem a két kezemet, hogy azok a babák, gyerekek mennyit esznek az enyémhez képest és a szüleik mégis kétségbe vannak esve.

Na de akkor mit csináljak én? Hátha tudtok segíteni. Máté 27 hónapos és csak 10 kg-ot nyom.

Tudom hogy az evést nem lehet erőltetni de van amikor már nem megy másként és amikor mondjuk másfél napja nem eszik akkor egyszerűen muszály!!!

Már annyi embertől kérdeztem, hogy mit csináljak mindig ugyan az jaj ne foglalkozz vele majd eszik, hát ha iszik addig nincs baj meg ilyenek.

De igen is baj van!

Egy féle ételt hajlandó megenni mégpedig a vajas kenyeret. SEMMI MÁST.

Nincs olyan hogy jaj de biztos egy kis eszt vagy egy kis azt nem semmi mást.

2008. dec. 1. 18:16
Nem eszik a gyermekem!!! (Sokadjára)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook