Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítség ismerkedéshez fórum

Segítség ismerkedéshez (beszélgetős fórum)


1 2 3
5. Lilibet28 (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
2019. okt. 28. 14:21

Hát igen, ettől félek én is, hogy felnőttként már nehéz kapcsolatot szerezni, ha eddig nem volt.

Pszichológushoz jártam közel 1 évig. Amíg jártam addig jó volt, hogy legalább tudtam beszélgetni valakivel, de vége lett és én ugyanott vagyok ahol eddig, tehát hosszú távon nem segített.

2019. okt. 28. 13:56

Teljesen egyetértek az előttem szólókkal.

- orvosi segítség

- fodrász, kozmetikus

- akár valami aerobik, vagy edzőterem alakformálásra. Itt már eleve köthetsz ismeretséget.


Ne gubózz be, menj emberek közé, a 4 fal között ülsz, senki nem fog becsöngetni hozzád!!!

És ilyen beállítottsággal, ilyen bezárkózottsággal még a munkahelyet is sokkal nehezebben fogod megtalálni.

Légy nyitottabb, mitől félsz????

2019. okt. 28. 13:50

Elolvasva a bejegyzésed elsősorban egy pszichológust javaslok felkeresni.


Nehéz elképzelnem, hogy 27 évesen semmilyen kapcsolatod nincs más emberekkel.

Szüleid hol vannak? Hol voltak, mikor ez a beteges visszavonultság kialakult nálad? Ezt már a gyökereinél kezelni kellett volna.

Addig, míg rá nem jössz a probléma okára és nem kezeled az elhatározásod sem ér majd semmit. Hiszen mindig találsz majd magyarázatot, mit, miért nem.


Csúnyának tartod talán magad? Ugyan már! Nagyon sok csúnya ember képes érvényesülni, teljes életet élni és még párt is talál magának.

2. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Lilibet28)
2019. okt. 28. 12:59

Nagyon nehéz még nyitottként is ismerkedni, mert felnőtt korban már mindenki elvan a saját kis világában, a régi barátokkal, ismerősökkel.


Talán ha lesz munkahelyed, az segít valamennyit, ha a kollégák hasonló érdeklődési körűek, van köztük esetleg egyedülálló nő, aki elmegy mondjuk moziba néha vagy ilyesmi.


Nagyon sok az olyan dolog, amire az írod, hogy nem mernél. Nem akarlak megbántani, de szerintem ezt a rengeteg gátlást egyedül nem fogod tudni lebontani, lehet érdemes lenne egy pszichológust felkeresned.


Sajnos, az az igazság, hogy a legtöbb embernek a barátai kb középiskolából, egyetemről vannak, esetleg pár egy későbbi munkahelyről, vagy ha gyerekek is vannak, akkor játszótérről, oviból.


A rendkívül csúnya dolgon is azért lehet segíteni, egy jó haj, jó fodrász és kozmetikus rengeteget tud dobni. Ha az alakoddal vagy elégedetlen, akkor azért kipróbálhatnál pár sportot, pl egy biciklizés azért általában mindenkinek megy, vagy egy könnyebb aerobic óra.


Ahogy így leírod, 0 önbizalmad van, magaddal se vagy elégedett, és sajnos sem a férfiak, sem a nők barátként nem ezt keresik.... Hanem azt, aki magabiztos, és akivel kellemesen el lehet tölteni a szabadidőt.

2019. okt. 28. 12:17

Sziasztok!



Segítséget szeretnék kérni.


Lehet, hogy ezt szégyellni kellene, de nem szégyellem bevallani. 27 éves vagyok (lassan 28) és még nem volt párkapcsolatom.


Nincsenek barátaim sem. Elképesztően visszahúzódó természetem van. Már az iskolában is egyedül voltam, barátaim/barátnőim nem voltak, amit akkor nem is bántam mert jól elvoltam egyedül. Annak örültem igazán, ha magamra hagytak és ellehettem egyedül. A felnőttek bíztattak, hogy majd a főiskolán másképp lesz, de nem így lett. Ott sem sikerült barátkoznom, vagy ismerkednem, részben azért, mert lekötött a tanulás, részben pedig azért, mert nem tudtam kibújni a burokból amit magam köré építettem az évek során. Sokszor megfordult a fejemben, hogy talán szociális fóbiám lehet, de nincs erről diagnózisom.


A főiskolának vége, én pedig jelenleg munkát keresek, de egyelőre nem találok. Egyedül vagyok otthon és magányosnak érzem magam. Mint mondtam kapcsolatom sosem volt, fogalmam sincs, hogy ez mit takar, ebben a korban pedig úgy érzem, hogy már rengeteg mindenről lemaradtam, amit pótolni nem igazán lehet. Nem járok sehova és úgy érzem eliramlik az élet, én pedig nem haladok, nem élek. A visszahúzódó természetem miatt lehetetlen volt, hogy bárkivel kapcsolatot létesítsek. Az sem segít, hogy rendkívül csúnya vagyok, így a férfiak nem környékeznek meg.


Az lenne a kérdésem, hogy ha ismerkedni szeretnék akkor azt hogyan tehetném meg? Társkeresőt nem szeretnék használni, mert nagyon rossz tapasztalataim vannak vele és egyébként is ha még az ismerkedést is az interneten keresztül intézném akkor még inkább bezárkóznék és nem mernék "kimenni" az életbe. Sportban nem vagyok jó, így semmilyen edzésre nem járok. Szórakozóhelyekre nem szeretek és nem is mernék járni.


Kérdésem, hogy milyen helyek vannak, ahol ismerkedni lehet? Tudom, hogy furcsa kérdés, de egyszerűen nem tudom hol/hogyan tehetném meg. Már az is segítene, ha legalább barátnőt, ismerőst sikerülne szereznem, hiszen túlzás nélkül állítom, hogy senkim nincs, így nincs aki elhívjon valahova. Nem tudom, hogyan lehetne ismerkedni. Be kellene iratkoznom valahova?


Ha bárkit tud bármilyen tanácsot adni ismerkedés terén azt nagyon megköszönném.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook