Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség egymásnak, önzetlenül - mocskolódás, beszólások nélkül... fórum

Segítség egymásnak, önzetlenül - mocskolódás, beszólások nélkül... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
36. kitrákotty (válaszként erre: 33. - Mandreanora)
2010. júl. 29. 18:13

Akkor is van a kerületben vagy városban védőnői szolgálat, keresd fel őket.

A védőnőnek kötelessége kijárnia egy ideig, (asszem 6 hós korig szoktak), onnantól meg neked havonta vinned a kislányodat védőnő+dokihoz ellenőrzésre, vagy oda se jártok?

35. kefekötőke (válaszként erre: 29. - Nedi)
2010. júl. 29. 18:13

Sajnálom a családodat.Csak azt akartam kifejezni,hogy az önkormányzatok szociális osztályai ,ha minden jól megy működnek.

Továbbá lehet munkahelyet is keresni még találni is,és most nyári időben rengeteg muka van csak oda kell menni.

2010. júl. 29. 18:12

Ez a munka működött idáig, és úgy mentem bele, hogy másnak, ismerősnek működött jól.


Próbálok előbb más megoldást találni, mielőtt bölcsibe próbálom adni, de különben már egyszer kérdeztem, és másfél, 2 éves várólista van, nagyon nehéz bejutni.

33. mandreanora (válaszként erre: 31. - Kitrákotty)
2010. júl. 29. 18:11
Igen, a mi védőnőnk 1szer volt itt, mikor megszületett Bia, se híre, se hamva, és elég érdekes is volt, úgyhogy az nekünk nincs.
32. mandreanora (válaszként erre: 29. - Nedi)
2010. júl. 29. 18:10
Azt hiszi, megy, mint a karikacsapás, hát nem! Biztos nem volt még hasonló helyzetben, de nem is kívánom neki, és önhibán kívül is kerülhet valaki ilyen helyzetbe.
31. kitrákotty (válaszként erre: 27. - Mandreanora)
2010. júl. 29. 18:09

Szerintem próbáld meg a bölcsit, és keress nem otthonról végezhető rendes munkát!

Védőnő tud róla hogy milyen helyzetben vagytok? ők is szoktak segíteni, meg ahogy előttem is írták, a családsegítők.

30. mandreanora (válaszként erre: 26. - Kefekötőke)
2010. júl. 29. 18:09

NEM erről szól a fórumom, ezt ne itt tárgyald ki, légyszíves, kértem már!!!

Nem akarok itt semmiféle negatív hozzáállást, bántást, elegem van belőle!

Nem mindenki szemét és szarházi, aki bajban van.

Hallottál biztos a svájci frank hitelekről is, satöbbi!

29. nedi (válaszként erre: 26. - Kefekötőke)
2010. júl. 29. 18:09
Nem mindenhol segítenek.Nekünk januárba leégett a fél házunk és 500 000 KÖLCSÖNT adtak nagy könyörgések és két havi összeülések árán.Ja és mi nem iszunk,nem cigizünk és kávét is csak a mama iszik egy nap 1x.
28. mandreanora (válaszként erre: 25. - Anyuci91)
2010. júl. 29. 18:07
Ruhácskákkal elvagyunk úgy ahogy, persze, mindennek örülünk, sajnos senkire nem számíthatunk.
2010. júl. 29. 18:06
kitrákotty, de dolgoztam is, csak egyelőre valahogy az aktuális fizetés sehol nincs, találtam itthonról végezhető munkát, telefonálós a neten, működött is eddig. nem tudom, de nem reagálnak a leveelmre.
26. kefekötőke (válaszként erre: 20. - Spinneli)
2010. júl. 29. 18:06

Egyetértek,meg kell adni.

Talán minden településen meg is van hivatalos, erre szakosodott szolgálat.

Lehet jelntkezni náluk és mindig meg is adják a segítséget.Mégcsak nem is nagyon ellenőrzik jogos-e a kérés.

A falszomszédunk ( hárman vannak) nem dolgoznak,a közös költséget nem fizetik,szinte minden nap részegek.Szociális segélyért folyamodtak már kétszer az évben és megkapták.((

A torkukon öntik le.

2010. júl. 29. 18:06

Nórikám szeretném kérdezni tőled, hogy esetleg van közeledben Családsegitő, v. egy rendes ismerős, esetleg van a neten babaruhákat, amiket már nem hordanak a kicsinyek és szivesen továbbadnák neked.

Mindenképpen, ha teheted próbáld meg, esetleg azt a segitséget is igénybe tudod venni mindenképpen.

Csak egy ötlet volt, hogy valahogy neked is jól jönne a segitség. Szivélyes üdv.Ágnes

24. kitrákotty (válaszként erre: 22. - Mandreanora)
2010. júl. 29. 18:02

Sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültetek.


Arra gondoltál már, hogy bölcsibe adod a babád és munkát vállalsz?

a fizetés csak több mint a gyes.

2010. júl. 29. 18:01
Nem koldultam sehol egy pillanatig sem, és mélyen bánt, hogy olyan, aki semmit sem tud rólunk, és csak bántani akar, az irkál sportból...
2010. júl. 29. 18:00

anyuci, bárminek örülünk, sajnos kegyetlen játékot űz velünk a sors.

ruha, pelus, gyógyszer...és az anyagi segítségnek is, hiszen a rezsit pénzből kell kifizetni, de tudom, aki jó helyzetben van és megtehetné, az nem teszi meg, aki meg épphogy kijön a pénzéből, az próbál segíteni...

21. spinneli (válaszként erre: 20. - Spinneli)
2010. júl. 29. 17:59

egyébként nem is nagyon értem, hogy miért van szükséged arra, hogy sportot űzz abból, hogy ha vki segítséget kér, nekimész.

Többnyire olyan stílusban teszed, ami távol áll attól, hogy egészséges kételyeket fogalmazzon meg egy ember.

20. spinneli (válaszként erre: 15. - Kefekötőke)
2010. júl. 29. 17:57
szerintem meg lehet hagyni az esélyt annak, hogy van akinek tényleg segítségre van szüksége.
2010. júl. 29. 17:56
Egyetértek veled és azt hiszem a jóérzésű emberek kedves kefekötőke vajon miért kellett azokat a szerncsételeneket magukra hagyni, hiszen az adakozásból rengeteg pénz gyűlt össze és különböző holmik, ruha, cipő. butor nekem már az is gyanús, hogy valaki, v. valakik igenis visszaélnek ezzel hidd el ki vagyok akadva, Kérdezem én vajon mire várnak ezzel pincérre, vagy tapsra? Abból már igazán elkezdhetik volna a károk helyreállitását és megkezdeni mihamarabb a házak felépitését. Sajnos mindig akad egy olyan gazember, aki még ebből is hasznot húz. Üdv.Ágnes
2010. júl. 29. 17:56
Tőled semmi, SEMMI nem kell, ha adnál, sem kellene!
2010. júl. 29. 17:56

kefekötőke, neked írtam többek között, és a hozzád hasonlókra, hogy nem kérek ebből a stílusból!!!

hála az égnek vannak itt normális, segítőkészek, és hagyj békén, ez az én fórumom, és a segíteni vágyóké, menj, kérlek!!!

semmi közöd ahhoz, hogy hogyan netezek, nem havi x ezerért előfizetésről, de nem kell magyarázkodnom neked, ha valakiben felmerül a segíteni akarók között, akkor annak elmondom, de te légyszi ne gyere ide

16. kefekötőke (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2010. júl. 29. 17:51
Semmi bajom ,ha gyerekruhákat kér akárki ,hisz evvel sokat segíthet és nem a kukában landol a kinőtt ruha.
15. kefekötőke (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2010. júl. 29. 17:49

Megmondtam,hogy figyelni fogok.Ezeket a topikükat meghagytam a szemem előtt és figyelem ,mikor jelenik meg újra valaki esetleg más néven.

Ha figyel valaki rájöhet ,sprtot csinálnak a koldulásból.Ma olvastam egy másik helyen:40 ezret kaptam az... szervezettől"

De kérték ,tegyen már fel képeket a renoválásról ,eddig nem változott a képalbuma.

14. kefekötőke (válaszként erre: 12. - Nedi)
2010. júl. 29. 17:46

Igen,minden lehet.

Nem kell tippeket adni a válaszra.

Ez a kérdés is felmerült februárban.Akkori válasz :"wifivel netezem ,mert laptopom tönkrement" (Nekem talán soha nem lesz laptopom.)

2010. júl. 29. 17:44
na, megjött kefekötőke-lehet törölni a topikot.
12. nedi
2010. júl. 29. 17:43
Lehet,hogy barátnál,ismerősnél vagy munkahelyén netezik.Nem biztos,hogy saját gép.
11. kefekötőke (válaszként erre: 9. - Anyuci91)
2010. júl. 29. 17:39

Jól hangzik amit mondasz."jóindulatú tanácsok,észrevételek" ezeken kívül gyakorlott és tapasztalt anyák kérdései íródtak le a "segítségkérések-felajánlások" fúrumban 2010 febr.18-tól.Vissza lehet olvasni és lehet összegezni ,és kérdést feltenni:mi változott alig 6 hónap alatt?

Azóta igaz történt egy s más az országban .Például családok százai váltak földönfutóvá az árvízek miatt.

Akát tetszik ,akár nem bárkinek a véleményem nem változik:talán 25 évesen lehetne tenni valamit a saját nyomorunk enyhítésére.Elsősorban nem elegáns számítógépen internet előfizetéssel ezt tenni.

10. k.tünde78 (válaszként erre: 1. - Mandreanora)
2010. júl. 29. 17:34
Milyen holmikra lenne szükségetek?
2010. júl. 29. 17:25
Az aki másokkal piszkálódik, mocskólodik, az önmaga sem különb a deákné vásznánál, hiszen a fórumok jórésze arról kell, hogy szóljon, legyünk udvariasak, megértőek, segitőkészek, mert bárki kerülhet olyan helyzetbe legalább itt próbájuk meg a kulturált beszélgetést alkalmazni egymással szemben. Lehet jóindulatu tanácsot észrevételt tenni, de inkább emberi módon viselkedjünk, hiszen igy illik. A Nórika nehéz helyzetbe került önhibáján kivül akkor próbálunk megoldást találni. Szivélyes üdv.Ágnes
2010. júl. 29. 17:13
eljött, köszi
7. 3cbd320f88 (válaszként erre: 5. - Mandreanora)
2010. júl. 29. 17:11
írtam privit
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook