Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség egymásnak, önzetlenül - mocskolódás, beszólások nélkül... fórum

Segítség egymásnak, önzetlenül - mocskolódás, beszólások nélkül... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
96. mamcili (válaszként erre: 95. - Alyz79)
2010. okt. 8. 22:19

ez jó hír :)

de ezeket a lehetőségeket mindezek ellenére te is igénybe veheted.

Én az élelmiszercsomagoknak tudok a legjobban örülni, mert annak veszem a legnagyobb hasznát...

Ruhákat általában én is kapok másoktól kinőtt cuccosokat :), nagyon tudom értékelni, mert ezekre van a legnagyobb szükségünk.

95. alyz79 (válaszként erre: 94. - Mamcili)
2010. szept. 26. 15:03

kköszönöm a segitséget!!!

volt egy család aki kiköltözött magyarországrol és kaptunk mindenféle jo dolgokat!


megoldodott a problémánk eggyenlöre.

94. mamcili (válaszként erre: 92. - Alyz79)
2010. szept. 21. 23:45

nekem lánykám van...

de tudom tanácsolni a helyi vöröskeresztes szervezeteket...

alkalmanként ha kapnak élelmiszercsomagot, akkor ezt azoknak adják akik rászorulnak.

hirdetik az osztásokat,

de a helyi ruhaosztásokon is rengeteg jó cuccot lehet találni.

93. mamcili (válaszként erre: 34. - Mandreanora)
2010. szept. 19. 22:15
küldtem privit
92. alyz79
2010. aug. 2. 12:19

sziasztok!

A segitségeteket szeretném kérni,ha van valakinek felesleges gyermekruha,cipő,kabát,megunt de használható játékok,feleslegessé vált lakásfelszerelés akár egy darab függöny,kérlek titeket jelezzétek felém.Nagy szügségem volna rájuk egyedül nevelem én is a kisfiam születésétöl kezdve és a nagy esőzéstöl én is tönkre mentem teljesen.Még egy kiskanálnak is örülök ha szívesen adják,cserébe ha van valakinek kertes háza a kert részét viszonzásul elválalom ingyen.

Köszönöm elöre is a segitségeteket.

Szép nyarat! alyz

91. 3cbd320f88 (válaszként erre: 80. - Mandreanora)
2010. júl. 30. 20:45
Nem írtál...
90. 3cbd320f88 (válaszként erre: 89. - K.tünde78)
2010. júl. 30. 18:32
A kisfiam 8 hónapos...nem kap még "olyan" gyógyszereket, de annó a tápszerre jól jött volna...
89. k.tünde78 (válaszként erre: 88. - K.tünde78)
2010. júl. 30. 16:08
Ja,ez a keret amit írtam 6 éves kislányé.
88. k.tünde78 (válaszként erre: 87. - 3cbd320f88)
2010. júl. 30. 16:07

Az összegek attól függnek,hogy megítéléskor az orvos milyen gyógyszereket ír fel a listára(nálatok gondolom tartósbeteg is a kisfiad így).

Egyik ismerősöm éves kerete 165000Ft.

De tény,hogy rászorulóként az összeg megítélése másképp működik,viszont akkor is jár a helyzete miatt,és tény ,hogy több mint a semmi pláne,hogy sokat betegeskednek.

87. 3cbd320f88 (válaszként erre: 81. - K.tünde78)
2010. júl. 30. 06:54

A közgyógy úgy működik, hogy 3 hónapnyit utalnak egyszerre, (persze nem időben mert én még mindig várom hogy 21-én utaljanak)...sajnos nem nagyok az összegek az én kisfiam szívbeteg és havi 2000ft-ot aptunk ami jelen pillanatban ha lenne rajta pénz fedezné a gyógyszereit...

Az emelt családit sztem is igényeld meg...mi a közgyógy miatt kaptuk meg, de sztem ha beszélsz a háziorvossal ő kitölti az államkincstáros papírt minden szívbaj nélkül...

86. nedi
2010. júl. 29. 23:32

Kedves mandreanora.

Eszembe jutott valami,tudom azzal kezdted,hogy apukát már rég nem láttátok,de ilyenkor a gyámügy nem tudja előkeríteni az apukát gyerektartás miatt?

85. fhybi (válaszként erre: 84. - Spinneli)
2010. júl. 29. 22:46
Ez megnyugtató.
84. spinneli (válaszként erre: 83. - Fhybi)
2010. júl. 29. 22:44

nem, ilyen egyátalán nincsen.

A segélyek igénylése és tipusa is különválik ilyen tekintetben, másrészt anyagi okok miatt nem emelnek ki gyereket a családból-kivéve ha az alapvető ellátások hiányoznak. pl: hajléktalan anyák esetén.

83. fhybi
2010. júl. 29. 22:42
Lehet az is, hogy valaki fél a sok segélyt kérvényezni, mert felmerülhet, hogy nem tudja a gyermeket ellátni, és elveszik. Nem tudom lehet-e ilyen, de hasonló helyzetben megfordulna a fejemben.
82. spinneli (válaszként erre: 81. - K.tünde78)
2010. júl. 29. 22:35

A számlák nem az Ő nevére szólnak,nincs semmilyen tulajdoni vagy bérleti viszonya a lakásra így nem itélnek lakásfenntartásit.

A közgyógy és a gyerekvédelmi mehet.

2010. júl. 29. 22:21

Nos lakásfentartásit igényelhetsz az önkormányzatnál(minden önkormányzatnál van ilyen),mivel Te egyedül álló anya vagy és az anyagi körülményeid sem túl rózsásak,meg fogják neked ítélni,igaz nem nagy összeg,de a számlák kiegészítésére nagyon jó.Télen van tüzelési támogatás is.

Mivel írtad ,hogy a picur sűrűn beteg,szintén az anyagi körülményeidre hivatkozva az önkormányzatnál igényelhető a közgyógy kártya a nevére(nem feltétel a tartós betegség)ami azt jelenti,hogy lesz egy éves keret rajta pl havi 5-10 ezer amiért ingyen kapjátok neki a gyógyszereket kencéket tápszert.

Mivel egyedül álló anya vagy jár neked a gyermekvédelmi támogatás amit az önkormányzatnál illetve mostmár az államkincstárnál lehet külön megigényelni(ezt minden évben felülbírálják ,hogy fenn áll e még a jogosultságod).


Azért írtam ezeket le,mert nem tudom jelenleg milyen jövedelemmel rendelkezel,gonolom gyed és családi pótlék.


Ja igen mivel szintén egyedül álló anya vagy neked emelt összegű családi pótlék jár amit szintén igényelni kell(elég ha írsz az államkincstárhoz egy levelet amiben leírod ,hogy mióta neveled egyedül a lányodat).

2010. júl. 29. 21:48
Vagyok...
2010. júl. 29. 21:39
Én segíteni szeretnék, de eltűnt az illető...
78. nedi (válaszként erre: 76. - 25a27430dd)
2010. júl. 29. 19:47
Nekünk is az eset rosszul,hogy nem heteket,hanem csak pár napot kértünk,hogy télen a gyerekek mégis csak meleg szobában aludjanak.De tényleg hála A jó ISTENNEK estére megoldódott és volt hova mennünk.
2010. júl. 29. 19:15
Én is amikor csak tudok, segítek, rokonnál, jó barátnál nem is kérdés, jó ideig nálunk lakott egy barát, nem mert leégett a háza, csak mert messze lakik, Pesten volt dolga, és hogy ne kelljen szállodát fizetnie.
76. 25a27430dd (válaszként erre: 71. - Nedi)
2010. júl. 29. 19:14
B@sszus! Akkor a "kényes, elit családtag" feltételezem szép, tágas lakásban lakik, tök egyedül, és 4-5 éjszaka gond lett volna neki???:((((( Hiszen ez csak egy átmeneti pár nap, nem semmi, hogy ilyen van.
75. 25a27430dd (válaszként erre: 73. - Nedi)
2010. júl. 29. 19:13
Az nagyon klassz. Amúgy pl. ilyen esetben rokon családot simán befogadnék, legfeljebb matracokon aludnánk, nem is kérdés.
74. bettiletti (válaszként erre: 71. - Nedi)
2010. júl. 29. 19:11
Azta! Ez szép.
73. nedi (válaszként erre: 69. - 25a27430dd)
2010. júl. 29. 19:11
Mondjuk szerencsére gyorsan helyre tudtuk annyira állítani a ház éppen maradt részét(4 nap),hogy utána haza is tudtunk menni.
72. bettiletti (válaszként erre: 70. - Kitrákotty)
2010. júl. 29. 19:10

Valószínű igen, hiszen ez van a felvezető szövegben is.

Én elolvastam a régebbi és a mostani írásait is, és válaszolt a bölcsisre, hogy nagyon hosszú a várólista, nem könnyű bekerülni, és azt is írta hogy melózott, csak most nem jött a fizuja.


Figyelmesen olvasva ...:)


Nekem sem jön be kefe stílusa, már bocs, szerintem az fikázás, de ezt általában értettem, nem csak erre ez esetre.

71. nedi (válaszként erre: 69. - 25a27430dd)
2010. júl. 29. 19:07

Az biztos,mondjuk én nem pénzbeli segítséget kértem,hanem ugyanazt mint a családsegítőtől,önkormányzattól.4-5 nap szállás lehetőséget.Mivel kényes,elit családtagról van szó a választ is megkaptuk.Max 1 éjjel és,ha megfogadjuk,hogy a kisebbik gyerekem nem tesz tönkre semmit.

?????

Igaz,hogy eleven kisfiú,de soha senkinek nem tette tönkre semmijét.Ja és mellesleg a fiam keresztannyáról van szó,aki szinte napi szinten a templomban van.

70. kitrákotty (válaszként erre: 68. - Bettiletti)
2010. júl. 29. 18:56

Senki nem fikázta, a lehetőségeket soroltuk fel neki(nem írta a topik elején, hogy miket próbált már meg).

A bölcsis kérdésemre pl. azóta se válaszolt.


S felvetődött az is, hogy már 5 hónapja is volt itt ilyen témájú topikja, meg a kérdés, hogy az eltelt időben mit csinált?


Én sajnos nem tduok segíteni azzal hogy pénzt küldök, megpróbáltam hát azzal amit tudok, hogy hova fordulhat segítségért.

A válaszai alapján arra a következtetésre jutottam, hogy innen nem megoldást vár, hanem felajánlásokat.

69. 25a27430dd (válaszként erre: 66. - Nedi)
2010. júl. 29. 18:53
Inkább úgy értettem, hogy ha az a rokon sem tud megvonni magától többet, mint időnként egy ötezres, tízezres. Ez pedig még kevés annak , aki bajban van:(
2010. júl. 29. 18:49

Szerintem gusztustalan egy bajban lévőt fikázni, meg keresni, hogy vajon mmit nem próbált még meg a boldogulásért, aztán jól a pofájába vágni, biztos próbálta, amit lehet, persze elnézést azoktól, akik jószándékkal írtak.


Nóra, én szívesen segítek amiben tudok, és van pár kedves fórumos csajszi, kismami, aki biztos szintén, megírom a mail címem privátban, írj, és megbeszéljük!

2010. júl. 29. 18:43

Csak egy kicsit tartozik ide, de nagyon felmérgeltem magam ma. Jött egy fórum kiírás, hogy segítsetek, megkérdeztem miben, (más is), írtak egypáran jószándékkal, de voltak nagyon ellenszenves vélemények is, mondhatnám durvák.

Otthagytam, de azért a kváncsiság visszavitt egy óra múlva a végkifejletért. Eltűnt az egész fórum. Mondjuk, kíváncsi lennék rá, hogy ki vette le.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook