Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítség, bukik a babám! fórum

Segítség, bukik a babám! (beszélgetős fórum)


2010. jún. 13. 15:55
szia énis átéltem a bukás problémáit tényleg kinövi a baba hamár nem szopik.emeld meg az ágyát a babának ne legyen teljes vízszintes.mi majdnem pórul jártunk vedd komojan!!de ne félj
17. BeaÉrd (válaszként erre: 15. - Surmi5)
2010. jún. 8. 12:31
ez tényleg jó!volt hogy én is leraktam az ágyba pár perc múlva visszaemeltem és úgy kijött a büfi!Vagy álló helyzetben előre hajoltam vele majd vissza fel!Ez is segített!
2010. jún. 8. 12:29

szia!

az én lányom addig bukott míg csak anyatejet evett!szopizás között is hiába büfiztettem meg többször,amint leraktam már jött ki neki!

amint áttértünk kanalas kajára elmúlt egy csapásra!

Kaphat a picúrod sinlacot ez is sürítő vagy tápszerből van bukós babáknak való!

Ne vidd semmilyen hasi uh ra ,minket is ijesztgettek,de Rami(lányom) csak a hasán van el így persze ,hogy jött ki neki a kaja!

Majd ha kúszik vagy nem vízszintesen lesz elmúlik!:)

Nyugi:)

15. surmi5
2010. jún. 8. 11:29
ja és a büfi miatt sem kell annyira aggódnod. a középső fiam sem vitte túlzásbs a büfit. hetente 3-szor büfizett. de próbáld meg azt hogy tovább tartod büfi pózba az általában beválik. lehet hogy félóra múlva kell csak büfiznie.tudom ez fárasztó de hátha beválik
14. surmi5
2010. jún. 8. 11:24
szia. ne aggódj az én lányom is bukott mindig. össze vissza vizsgálták és végül azt mondták nyugodjak meg nincs semmi baja. ő ilyen bukós fajta. 6 hónaposan már nem bukott+
2010. jún. 8. 07:55

Sziasztok!

Az én Mirám is bukott,próbáltam feljebb emelni az ágyat(két mécsest raktam az ágy lába alá) de semmi nem használt,néha nagyon durván jött vissza neki,kb 4 hónapig tartott,egyik napról a másikra elmult,semmi baj :) talán amiútán eszik bár nem tudom hogy szoktad de ne ütögesd a hátát amikor büfizteted,én mindig simogattam kör-körösen.....

12. Molyka (válaszként erre: 10. - Gabi0630)
2010. jún. 7. 21:51

Az egész kakinak sötétebbnek kell lennie ha baj van? Viktornak (babám) volt ma két cseresznyemagnyi sötétebb bogyó a székletében, de csak egyszer. Amúgy szép aranysárga. Milyen ha epát hány?

Lehet bevetem azt a sűrítőt, nagyon sajnálom amikor bukik, meg persze magamat is, mert aggódom miatta.

11. *Nina* (válaszként erre: 9. - Molyka)
2010. jún. 7. 21:46

Szia!

Az én babám is bukott, a védőnőm szerint sok picit érint a bukás de általában csak néhány hétig tart. A fejrész megemelése is segít és a Nutriton is amit neked is ajánlottak. Ez szentjánoskenyérmag kivonatot tartalmaz, ezzel kell előetetni a babát és "megfogja", bezselésíti az utána érkező tejet így az nem folyik vissza. Mi pár napig ettük (hígabbra készítve) utána elmúlt a bukás.

10. gabi0630 (válaszként erre: 8. - Molyka)
2010. jún. 7. 21:41

Akkor nincs nagy baj. Nagyon sok kisbaba bukik.


Ha aluszékonyabb lenne, sötétebb kaki lenne, epét hányna, akkor lenne baj.


Kiságy emelés, és lehet hogy kell kapnia sűrítőt. Az megakadályozza, hogy bukjon. AZ enyém se büfizett szinte sose, bárhogy próbáltam is. A sűrítő hozta meg az eredményt. De ezt orvos dönti el, és írja fel ha kell.

9. Molyka (válaszként erre: 6. - 3c0814215c)
2010. jún. 7. 21:38
Ja és ami a másik, hogy nem nagyon büfizik. Amikor üvegből kap, akkor megszakítom 2-3 alkalommal az evést, hogy büfizzen, olyankor egy-egy büfi van, de ami után befejezte jó esetben egyszer sikerül "rávenni" a büffre. Bealszik vagy nyűglődik, vagy kibukja...
8. Molyka (válaszként erre: 5. - Gabi0630)
2010. jún. 7. 21:36
Nem alsuzékonyabb, épp ellenkezőleg, egész nap enne. Viszont kevesebbet eszik 2 napja egyszerre, ami lehet a melegtől is szerintem. Az első ilyen után vittünk vizeletet laborba, holnap hívom a dokit az eredmény miatt. Amúgy pisi-kaka normális teljesen, szagolgatom mindig, teljesen normális büdös kakaszaga van. :)
2010. jún. 7. 21:33

Az én babám nagyon nagyon sokat bukott, de tényleg. Emelett nagyon jól hízott, tény. Mi kipróbáltunk szinte mindent, de semmi nem segített. Mikor jöttek a kanalas kajcsik, akkor megszűnt, kinőtte. Kitartás. Nem kellemes, tudom.

Amúgy az állaga nálunk mindíg olyan volt, mint amit szopizott. Túrós, meg ilyenek nem volt.

A túrós sztem már lehet hányás, de nem vagyok orvos.

2010. jún. 7. 21:33
Kaja után rendesen le kell légteleníteni a gyereket!
2010. jún. 7. 21:33

Szia!


Aluszékonyabb e?

Változás kaka, pisi terén valami?

Ha etetés közben félbeszakítod, és felrakod a válladra büfizni, akkor is bukik?


A bukás lehet több mint a hányás. A bukás akármennyi is, folyik ki a szájából. A hányás sugárban jön.


Ha nem változott semmi egyén téren, akkor semmi nagy baj.


Én úgy tanultam, hogy hányás, bukás után kb 15 perc semmi, utána csak lassan, egy két-kortyot. Ha 10 percig semmi, akkor kaphat rendesen.

2010. jún. 7. 21:31
Az én lányom is bukós volt annak idején. Olyan is volt, hogy sugárban hányt, igaz az csak az első hetekben fordult elő. Mi nem vittük semmilyen vizsgálatra sem, mert amúgy egészséges volt és szépen fejlődött. Kb. 7-8 hónapos korára szűnt meg ez a probléma.
3. 2ed619333f (válaszként erre: 1. - Molyka)
2010. jún. 7. 21:30

hát...az én kisfiam anno rengeteget...de rengeteget bukott...én nem szóltam dokinak...olyan nyállal vegyitett tejes volt, volt, hogy túrós...gondolom attól függ mennyi ideig maradt bent:))

Életerős, eleven 4 éves kisfiam van:)

2010. jún. 7. 21:30
Nekem azt mondták, hogy amíg rendesen gyarapodik a baba addig nincs baj a bukással, de azért kérdezd meg az orvosotok/védőnőtöket.
2010. jún. 7. 21:28

Sziasztok. Nem találtam ehhez hasonló forumot, lehet rosszul kerestem.

4 hetes a kisfiam, néha előfordul, hogy többet bukik a kelleténél. Tanácstalan vagyok mi számít még normálisnak, mikor van baj, mikor kell orvoshoz fordulni, és nem tudom mit tehetnék.


Nem minden nap bukik ugyan annyit, pont egy hete volt egy olyan nap, amikor szinte mennyiségre mint egy hányás, annyi volt a felbukott tejecske, kihívtam a gyerekorvost, nem találta betegnek a babát, javasolta emeljük meg az ágyat, megtörtént, csillapodott a bukás is. Tegnap megint elkezdte... és ma folytatódott. Közvetlen kaja után rengeteget kiköpött, meg is ijedtem. Utána tömködte magába amit ért, kérte volna a kaját.

Amit tapasztaltam: ha cici után nem mozdítom, akkor nincs bukás, de akkor meg mellettem alszik... ha cumis üvegből etetem, döntött párnán teszem, akkor sincs bukás, csak ha a helyére kerül. Ilyenkor mi van? Hasi uh lesz, plusz javasolt a doktornő valami tápot, ami grízesít és nem fog annyit bukni.

Vajon csak bukik? Mi van ha hány? Honnan tudom?


Milyen az egészséges bukás állaga? Babámé van hogy túrós, van hogy vizes, de van, hogy simán csak fehér.

Ha bukott nagyobb mennyiséget és kér enni, adhatok neki cicit, vagy "diétázzon"?


Köszönöm előre is a segítséget

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook