Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segíthetünk (?) fórum

Segíthetünk (?) (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 29. 16:00
Mi gyermekotthonban dolgozunk a férjemmel, és nekik szoktunk ruhát bevinni, amit a mieink kinőttek. Viszont én is szívesen vennék ruhákat az én 3 gyermekemre, ha van valakinek amit nélkülözni tud:)
2009. okt. 29. 15:57

én egész évben ezt csinálom.

karácsonyra nincs különösebb tervem, támogatom a kezdeményezésteket.

:)

2009. okt. 29. 15:57
Szerintem addig jó míg te tudsz segíteni, és nem vagy rászorulva arra, hogy neked segítsenek. Addig örüljünk
2009. okt. 29. 15:44
Megnéztétek már a linket, amit Sárga Rózsa tett be? Nekem nagyon tetszik az ötlet, abszolút névtelenségben lehet jótékonykodni. :)
18. 5e37156dfe (válaszként erre: 17. - B2076ec79b)
2009. okt. 29. 15:40
Igen, nem lehet könnyű annak, aki rászorul. De segítséget nem szégyen kérni. Főleg, ha gyermek is van a családban. És adni nagyon jó dolog. Nem a hála miatt, nem a lekötelezettség miatt, hanem a tudat, hogy segítettem. Egyébként én is mindig anonim adakozok. :)
17. b2076ec79b (válaszként erre: 15. - 5e37156dfe)
2009. okt. 29. 15:34

Ja, meg mondjuk én jobban szeretek név nélkül adni.

1. nem kell, hogy bárki is lekötelezettnek érezze magát velem szemben

2. aki rá is szorul, azért méltósága biztos van, és szerintem kellemetlen lehet nekik, hogy milyen körülmények között élnek...hálálkodni hogy kaptak..stb.


Persze lehet ez rossz felfogás, de szerintem én se érzeném túl jól magam utána. Adni jó, de utána hazamegyek és ki tuja meddig agyalok azon, hogy ők hol és hogyan laknak :(( ÁÁÁÁ nem bírom az ilyet.

16. b2076ec79b (válaszként erre: 15. - 5e37156dfe)
2009. okt. 29. 15:32

Azért mert mindeki ismer mindenkit, ezt nem tudom normálisan elmagyarázni. de lényeg a lényeg, hogy nincs is olyan család itt (tudomásom szerint) aki rászorulna...

De mondjuk a védőnőnél le lehet adni cuccokat, ő el szokta ajándékozni akinek kell....

2009. okt. 29. 15:28

Nagyon örülök, hogy ti is itt vagytok, és segítetek, ha tudtok. Jó érzés, hogy nem veszett még ki az emberekből a felelősségvállalás, a segíteni akarás érzése.

Hajni! Miért ne lehetne egy kis településen is?

Mévi, okos gondolat a személyes kontakt a megsegített családdal.

Ügyesek vagytok!

14. b2076ec79b (válaszként erre: 13. - 43a06bd4d9)
2009. okt. 29. 15:27

Hát az én közvetlen környezetemben szerencsére nincs olyan család, aki rászorulna. Azért mégsem járhatom a különböző településeket, hátha találok egy családot.... Én remélem hogy ezek az adományok eljutnak ahova kell.

De pl rendszeresen viszek kinőtt, megunt..stb ruhákat játékokat a Máltainak is :)

13. 43a06bd4d9 (válaszként erre: 12. - B2076ec79b)
2009. okt. 29. 15:22

csak az a baj, hogy azok az adományok nem mindig jutnak el oda ahová kellene...

Én inkább megveszem és odaadom személyesen annak családnak amelyiknek szánom.Akkor tuti hogy jó helyre kerül!

2009. okt. 29. 15:18

Sziasztok!


Én a havi bevásárlást általábana cora-ban ejtem meg, ott év vége felé szoktak gyűjteni élelmiszert rászoruló családoknak. Oda minden évben veszek pár kg lisztet, cukrot, tésztát ilyesmit. Nem nagy kiadás pluszban de valakinek sokat segít (remélem).

Ha valami csapat alkotásba fogtok, szívesen csatlakozom. Sajnos én elég kis településen lakom (kb 3000 ember), itt nem nagyon lehet jótékonykodni...

2009. okt. 29. 15:09
Én is beszállnék a csapatba ha nem gond! :)
2009. okt. 29. 10:10

Nagyszerű látni, hogy próbáltok segíteni. Én azt szoktam mondani, hogy sajnos nem tudhatjuk, hogy nekünk mikor lesz szükségünk segítségre, tehát ha megtehetjük bármilyen módon is, akkor miért ne tennénk? Reméljük nem kerülünk a másik oldalra.

Okos és hasznos ötlet ruhákat adományozni. Erről a Raifeisenes dologról is hallottam már, azt viszont nem tudtam, hogy ebből jótékonykodás is van. Ennek én is utánajárok...

Bogyobaba már csapatot is építene, ebben én is benne lennék, de eléggé szét vagyunk szóródva ehhez. Szerintem mindenki a lakóhelyén próbáljon először szétnézni, a családsegítő szerintem nem győzne neveket adni, hogy kiken is lehetne segíteni.

2009. okt. 28. 17:42
Én is segitenék szivesen.Pénzt nem tudunk adni,de ruhákat esetleg igen.Körül kell néznem,hogy mi van még.Nem rég adtuk le egy csomo ruhát egy iskolának,mert a gyerekek rászorulnak.És tudom,hogy meg is kapták!
2009. okt. 28. 14:52

Sziasztok!

Anyagilag én sem tudok támogatást adni, csak közvetve. A Raiffeisen Bank OKOSkártyájával vásárolok, abból minden vásárlás alkalmával (ha jól emlékszem) 10 forintot különítenek el, és a Gyermekétkeztetési Alapítvánnyal karöltve a pénzt szétosztják gyermekotthonok között.

Egyik barátnőm pedig minden évben 3-4 cipősdoboznyi ajándékokat visz el a gyűjtőhelyre. Ezek is inkább a már nekik feleslegessé vált holmikból állnak, megtoldva csokival, szaloncukorral, saját készítésű mézeskaláccsal.

7. kobagabi (válaszként erre: 5. - 5e37156dfe)
2009. okt. 28. 14:47

én szívesen segítenék, csak az a baj, hogy sajna már lassan énis a rászorulók körébe tartozom:(

Régebben többet tudtam segíteni, de a szervezeteket nem szeretem, mert nem lehetünk biztosak abban, oda megy a pénz, ahová adjuk.

2009. okt. 28. 14:45

Sziasztok!


Ha tudok,én is szívesen segítek.Anyagiakban nem megy,de pl.gyerek ruhákat szívesen adok a rászorulóknak!

2009. okt. 28. 14:33

Örülök, hogy vannak erre fogékony lelkek. :)

Sajnos egyedül ez valóban nagyon nehéz, a legjobb, ha mindenki körülnéz a környezetében, hogy hova tudna becsatlakozni. Akár segélyszervezethez, vagy önkormányzat által. De vannak jótékonykodó bankok is, és más egyéb szervek, akik képesek és hajlandóak is segítő támogatást nyújtani a rászorulóknak.

2009. okt. 28. 14:28
Hogy tudnánk csapatot alkotni szerintetek?
2009. okt. 28. 14:25
Én segitek,ha tudok.:)
2009. okt. 28. 14:23
Szivesen beszállnék egy ilyen csapatba önkéntesnek...
2009. okt. 28. 14:16

Szerbusztok!

Közeledik a karácsony, a szeretet ünnepe. Az emberek kicsit megállnak, megpihennek, és ilyenkor kicsit több figyelmet kapnak a társadalom perifériájára szorult rétegek. Akár hajléktalanok, akár nélkülöző gyerekek, vagy épp beteg idősek...

Ebben a topikban szeretném, ha megosztanánk egymással azokat a tapasztalatainkat, amelyeket embertársaink megsegítésére fordíthatunk.

Ki, hogyan tud segíteni az elesetteken, éhező gyerekeken? Akár különböző szervezetekkel karöltve.

Segítsünk, ha segíthetünk!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook