Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítenétek? Mik a jelei a terhességnek a 12. héten? fórum

Segítenétek? Mik a jelei a terhességnek a 12. héten? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
19. terek (válaszként erre: 2. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:19

el kéne menned UH-ra, 12 hetes terhességnél már azzal nem lehet tévedni :)

tünet nálam azon kívül, hogy már a nadrágjaim kényelmetlenek voltak, nem tudtam begombolni őket, más nem volt ennyi idősen, a mellfeszülés megszűnt, émelyegni is csak az elején émelyegtem...


az egyébként, hogy pár óra múlva pozitív lett a teszt semmit nem jelent, rá is van írva, hogy csak pár percig jó az eredmény utána már mutathat hamis eredményt!

18. Manon (válaszként erre: 13. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:19

Jól teszed ha kiakarod deríteni hogy van-e baba vagy sem mert bár a vitamin nem szedése miatt nem lesz baja egy egészséges babának.

De a 12. héten az első komoly vizsgálat.

2011. máj. 2. 11:19

Esetleg hirtelen hangulatváltozások? Sértődékenység? Sírás vagy nevetéskényszer?


Nekem egyik terhességemnél sem volt más tünet, nem voltam hányós és bealvós sem. De ha visszagondolok, a túlérzékenység mindkét esetben erős volt.


Amit javasolnék, ha tényleg terhességre gyanakodsz:

- még ma csinálj újra egy tesztet

- az eredménnyel és ezekkel a dolgokkal, amit itt leírtál keress fel egy nőgyógyászt

16. Anne33
2011. máj. 2. 11:19

Menj el a nőgyógyászhoz! Ha ma már nem is, akkor holnap! A kórházban köteles valamelyik megvizsgálni bármikor, amikor bemész!


Annyit tudok mondani hogy 12hetes terhességnél már igen erős második csík kellene hogy legyen a teszten. Cicinövekedés, gyakori pisilés, fejfájás, esetleg hányinger, fáradtság, ezek a leggyakoribb tünetek.

Nem értem hogy a doki mire utalt az ikerterhességgel, hisz ikerterhességnél jóval magasabb a hcg szint, szóval a teszt akkor jó erősen kellene hogy mutassa a terhességet.


No, de nem találgassunk itt:), ha elmész a nődokihoz uh-val meg fogják mondani mi is a helyzet.

15. BellyG (válaszként erre: 9. - Mariann7533)
2011. máj. 2. 11:19

A mellem nem érzékeny, egyedül a mellbimbóm volt érzékeny, mikor elsőre késett, akkor legalább két hétig. Mintha sötétedett volna, de ezen kívül semmi más. Nagyon köszönöm a válaszokat. :)

Viszont mennyire kemény ilyenkor a has? Normális ha valamennyire betudom nyomni? Hallottam ezt a kitapintásos módszert, már mindennel próbálkozok...

14. Manon (válaszként erre: 12. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:18

Szerintem ha megtermékenyül 1 petesejt akkor igenis jelez a teszt, hiszen mindenképpen hcg emelkedés fog történni.


Viszont lehet most már tényleg butaság 1 teszt mert egy idő után a hcg már nem emelkedik hanem csökken....


Én mindenképpen keresnék egy nőgyógyászt és azonnali kivizsgálást kérnék.

A "kedves" orvosod nem foglalkozik veled, csak a pénzt akarja kicsikarni amit a magánrendelésén fizetnél.

13. BellyG (válaszként erre: 11. - Mariann7533)
2011. máj. 2. 11:17
Mint írtam, a körzeti orvos egyszerűen leterelt, hogy teszteljek, addig felesleges bármit is csinálnia. És aranyosan közölte, hogy rengetegen várnak kint, akik valóban ellátásra szorulnak. Mivel én nem vagyok jártas ebben a helyzetben, így eljöttem, és gondoltam akkor kivárom a magándoktort. De már annyira "ideges" vagyok. Nem azért mert, hogy lehet baba van, mert örülnénk neki, hanem mivel semmi vitamint nem szedtem, nem voltam eddig ultrahangon és aggódom az egészsége miatt.
12. BellyG (válaszként erre: 7. - Manon)
2011. máj. 2. 11:15
Csak ezt a három tesztet csináltam, azt is akkor, mikor késett. Viszont a hívott nőgyógyászom azt mondta, hogy ha dupla peteérésem van, hiába csinálok tesztet, nem lesz erősebb, mivel a másodikként kilökődő petesejt nem fog megtermékenyülni és távozni fog, és valamit magyarázott a hcg-ről, ami kevesebb ez miatt, nem igazán értettem, annyira hadart a telefonban. :\
2011. máj. 2. 11:14

Én keresnék a helyedben egy másik nőgyógyászt.

Egyébként meg ha nem magán úton mész,akkor kötelező az ellátás,nincs olyan,hogy időpont.

2011. máj. 2. 11:14
Mindenképp menj el egy nögyogyászhoz minél elöbb.
2011. máj. 2. 11:12

Szia.

Ha a melled érzékeny,az is egy nagyon gyakori tünet,és ahogy már előttem írták aluszékonyság,nekem pont a kávé volt olyan,hogy ha megéreztem reggel a szagát,fúúúú:)

8. BellyG (válaszként erre: 3. - Jozsi.38)
2011. máj. 2. 11:12
Nem kávéztam sosem. Gyakori pisilési inger sokáig jelen volt, de már egy ideje egyre ritkább.
2011. máj. 2. 11:12

Sajnos nincs konkrét tünet ami mindenhol általános lenne.

Még a hasiforma sem az...


Én csak a teszt napján és másnap voltam mormota utána nem, és jeleim se voltak.


Csináltál tesztet?

Nincs a környéken másik nőgyógyász aki megtudna nézni sztk keretein belül?


12. hétre már simán látszódhat a pocika főleg ha eddig semmi pocid nem volt.

6. gne2
2011. máj. 2. 11:11
Menj vissza a körzeti nőgyógyászhoz, és ne hagyd magad lerázni. Köteles megvizsgálni, ez a dolga!
5. Etke75 (válaszként erre: 2. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:11
Szerintem kár tanácsokat kérned. Ha valóban ennyi idős vagy akkor, illő lenne, hogy felkeress egy nőgyógyászt. Aki pontosan meg fogja Neked mondani azt amire kíváncsi vagy. Azt is ha terhes vagy és azt is ha nem
4. zsizsmizs (válaszként erre: 2. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:11
Szerintem is érdemes lenne egy tesztet csinálni, akkor okosabb lennél.
2011. máj. 2. 11:09
fáradtság. annyit tudsz aludni hogy egy mormotának becsületére válna. ha addig kávéztál,nem bírod a szagát sem elviselni, gyakori pisilés ilyesmi. kati
2011. máj. 2. 11:05

Nos, a történetem márciusban kezdődött. Ebben a hónapban késett a mensim, csak nem egy hetet. Két tesztet is csináltam, ami pozitív lett, de csak halványan. Viszont két nappal később egy kellemetlen élmény hatására vérezni kezdtem, este pedig távozott egy diónyi nagyságú összeállt véres valami. A vérzés 3 nap múlva elmúlt, bár nekem amúgy is 3-4 napig szokott tartani. Következő hónapban szintén késett, ekkor is csináltam tesztet, ami először negatív lett, viszont később felfedeztem rajta a második csíkot, de csak halványan. Fogalmam sincs mikor jelent meg rajta, mert csak órákkal később néztem rá a tesztre, előtte pedig 5-6 percig figyeltem. Viszont ez után, azaz áprilisban is megjött, bár nagyon nehezen. Rosszul voltam, hányingerem volt, majd meghaltam mialatt megjött, annyira szenvedtem, pedig sosem voltam olyan típus akit megvisel előtte a dolog, mielőtt megjön. Most kell, hogy ismét megjöjjön majd valamikor május 3-5 között. Viszont a hasam nőni kezdett. Lent feltűnően kiáll, holott eddig lapos volt, mivel fogyókúráztam/zok. Felesleget alig bírok rajta megfogni, viszont bökdödésére igen kemény, de ettől függetlenül valamennyire be tudom nyomni. Két hete figyeltem fel a növekedésre, 5 nappal ezelőtt mértem le centivel, ma reggel ismételtem meg, és bő egy centiméterrel nagyobb lett. Ha leülök nem gyűrődik, felülről, ülő pózban eléggé kereknek látszódik.

Tüneteim nem voltak, azon kívül, hogy egy ideje élek-halok a kókuszos dolgokért, nehezebben megy a wc-zés, és bár nem eszem húst, nem olyan régen megkívántam egy egész nagy grill csirke combot és 10 perc alatt eltüntettem. Volt egy pár napos időszak, mikor a fejem annyira fájt, hogy majd szét robbant és semmitől nem akart elmúlni. Ezen kívül ha forró vízből szállok ki, azonnal rosszul leszek, megkell kapaszkodnom. Beszéltem nőgyógyásszal, elmondtam neki mi történt, aztán rákérdezett gyakori-e a családban az iker terhesség? Mondtam neki, hogy igen, mindkét fél részéről születtek nem is egy családban ikrek. Annyit mondott, hogy ez befolyásolhatja a menstruációt. Viszont olyan "kedves" volt, hogy időpontot egyeztettünk mára, de mikor délelőtt rátelefonáltunk, azt mondta elfelejtette beírni, csak jövőhéten tudna fogadni, most csak a magánrendelésén. Hát jelen esetben mi is a pénzt várjuk, ami ötödikén fog érkezni, szóval addig nem tudok hozzá eljutni.

Viszont teljesen ki vagyok, mert sosem voltam még várandós, nem tudom milyen dolgokra kell figyelnem, milyen a has érintése, azok a terhességek ahol nem volt jelen a hányinger.

Internetes kalkulátor szerint 12+2 hetes terhes "vagyok" ha vagyok.

Kismamák, anyukák akiknek van már gyermekük vagy tapasztalatuk, leírnátok milyen jelekre figyeljek? Milyen a has keménysége ez idő tájt, duzzad-e már a mell és egyebek? Fogalmam sincs, hogy mi is van. A körzeti orvos azzal leterelt, vizsgálat és minden nélkül, hogy ballagjak haza és csináljak egy tesztet. Jó módon megsem hallgatott.

Előre is köszönöm a segítséget.

2011. máj. 2. 11:05
Segítenétek? Mik a jelei a terhességnek a 12. héten?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook