Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítenétek? Mik a jelei a terhességnek a 12. héten? fórum

Segítenétek? Mik a jelei a terhességnek a 12. héten? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
49. BellyG
2011. máj. 2. 12:35
Nha ismét telefonáltam, de most nem a magánorvoshoz, hanem a körzeti nőgyógyászatra. A nő teljesen rendes volt, elmondtam neki mi a helyzet, ő pedig elirányított. Végül is időpontot kaptam, csütörtökre, 8:30-ra terhesség megállapításra. Huh, nagyon izgulok. Majd megveszek kíváncsiságomban, hogy mi is a helyzet.
48. zsizsmizs (válaszként erre: 47. - Terek)
2011. máj. 2. 12:24
Szerintem hiába is ment volna orvoshoz. Nekem is volt egy + teszt, majd megjött. Azt mondta rá az orvos hogy sok terhesség megszakad az elején, teljesen természetes, nincs miért aggódni. Még csak meg sem vizsgált, hogy minden rendben van e.
47. terek (válaszként erre: 44. - BellyG)
2011. máj. 2. 12:07

bemehetsz a kórházba is, ott is van nőgyógyászat, biztosan van UH és nem küldenek el. ha terhes vagy, derüljön ki minél előbb mert fontos vizsgálatról csúszol le és a védőnőnél is a 12. hétig kell jelentkezni.


azt egyébként nem értem, hogy mikor + volt a teszt és vérezni kezdtél miért nem mentél orvoshoz? :S

46. Manon
2011. máj. 2. 11:47

Ha esetleg újfent elküldene, akkor menj be a legközelebbi kórházba hogy nézzenek meg!


Mert igen a tarkóredőt most KELL! nézni a 12. hétben.

Később nézett tarkóredő már téves eredményt mutathat....

45. e678c41c88 (válaszként erre: 44. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:43

:)

Minden rendben lesz :)

Ja, és a fogyókúrát addig is függeszd fel :)

44. BellyG
2011. máj. 2. 11:36

Nha akkor holnap vissza ballagok hozzá. :)

Nagyon köszönöm a segítségeteket! Tényleg semmi tapasztalatom nem volt etéren, csak az olvasottak alapján próbáltam kigondolni, hogy most ez akkor hogy is van.

2011. máj. 2. 11:35
Nem tehet ilyet az orvosod, hogy elküld, mert mások valóban kezelésre szorulnak! Te pedig nem? Egy lehetséges terhesség pont eléggé komoly dolog ahhoz, hogy megvizsgáljon! Szerintem se hagyd magad lerázni vagy nézz másik doki után! Ha dupla peteérésed van, akkor csak még erősebbnek kell lennie a második csíknak, nekem ikerterhességem volt, mindkét tesztemnél azonnal megjelent a második csík!! Mellek feszülnek, érzékenyek, nőnek. Én sajnos borzasztóan hányós voltam+ állandó hányinger gyötört. Plusz ezek megjelenése előtt, amikor késett, valahogy már tudtam. :)
42. BellyG (válaszként erre: 36. - Annácskaa)
2011. máj. 2. 11:34
Tapintani még nem próbáltam, de hanyatt fekve is látszódik a kidomborodás, ha végig húzom rajta a tenyerem, érződik is.
41. Mariann7533 (válaszként erre: 37. - Annácskaa)
2011. máj. 2. 11:33

:DDDD

Teljesen kismami poci:)))

2011. máj. 2. 11:32

Futás hát a dokihoz, mi meg majd szorítunk neked. :)


Megnyugtatásul: én sem szedtem semmiféle csuda vitamint és az én gyerkőceim is "makkok".

Én csak vasat szedtem, mert az a vérképem miatt kellett és magnéziumot, mert sokat keményedett a pocóm.

Vitamint a babáim anyatejjel kaptak, de azt bőségesen ;)

39. Mariann7533 (válaszként erre: 35. - Jozsi.38)
2011. máj. 2. 11:32
Pontosan.Én is írtam,hogy most kellene a tarkóredőt nézni,mert később már nem lesz hiteles,nem tudják szűrni.
38. Manon (válaszként erre: 22. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:32

Annak igenis kötelessége megnéznie akihez tartozol körzetileg.



Mire fel küldene el? Az én nőgyógyászom pl meg sem kérdezte hogy csináltam-e tesztet elmondtam mizujs szerintem és rögtön küldött laborba terhességi próbára, utána pedig meg uhuzott... a nőgyógyászok nagy százaléka nem bízik a tesztekben.

37. annácskaa (válaszként erre: 34. - Mariann7533)
2011. máj. 2. 11:31
Ugye??? :DDD
2011. máj. 2. 11:31

az utolsó legnagyobb kép alapján,lehet látni a méh megnövekedését,kidomborodását! Semmivel nem összetéveszthető!

Szeméremcsontod felett fekve kitapintható egy pukli?

2011. máj. 2. 11:31
nem háziorvoshoz, hanem nőgyógyászhoz kell menni! a körzeti orvos nem tud semmit veled csinálni, ha tényleg a 12.hétben vagy a nőgyógyász UH-ra küld és már meg kellene ejteni a down szűrést, mert később nem tudják megcsinálni
2011. máj. 2. 11:30
Te csajszi,azonnal irány a doki,kismami vagy.
33. annácskaa (válaszként erre: 30. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:29
Én láttam,szerintem az kismamapocak!!!
32. BellyG (válaszként erre: 29. - Annácskaa)
2011. máj. 2. 11:29
Csak a feketével körül jelölt képeken van az én pocim. A többi kép az összehasonlítás miatt van fennt.
2011. máj. 2. 11:28

Én egyik babómnál sem szedtem vitamint,az orvosom azt mondta,egészséges felnőtt nő vagyok,eszek zöldésget gyümölcsöt,felesleges a vitamin.

Mind a három babám makk egészséges volt,és azok is.


Itt nem is a vitamin szedés,hanem maga a terhesség,és a vele járó vizsgálatok,és a többi a fontos.

30. BellyG
2011. máj. 2. 11:28
Köszönöm a segítséget. Akkor holnap reggel ismét felkeresem a körzeti nőgyógyászt. Amúgy a naplómba van kép a hasamról, sajnos az eredeti laposról már nincs. Prábóltam össze hasonlítani interneten talált pocakos képekkel, hát nem tudom...
2011. máj. 2. 11:27

Viccelsz??:D

Hát a naplód képei alapján ez szerintem 100hogy terhesség!

Többiek néztétek?

Nekem igaz olyan 15-16hetesen volt ekkora,de hát testalkat kérdése.

2011. máj. 2. 11:27
Abban igazuk van a többieknek,és már én is akartam írni,hogy a 12.héten már egy két vérvételen,és több vizsgálaton is túl kellett volna esned.Sőt ilyenkor nézik a tarkóredőt,amit csak ebben az időszakban nézhetnek meg.
27. Anne33 (válaszként erre: 22. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:24
A körzeti nőgyógyászhoz. Meg kell hogy vizsgáljanak.
26. BellyG (válaszként erre: 17. - E678c41c88)
2011. máj. 2. 11:24
Hát hangulat változásaim azok aztán vannak. Nagyon érzékeny vagyok, és gyorsan váltok jó és rossz kedv között.
25. Gavrilo1 (válaszként erre: 13. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:23
A vitamin nem fontos (inkább üzleti fogás) Ha nem szedtél semmi olyan gyóygszert ami áthat a babának akkor biztos minden rendben- márha tényleg terhes vagy és nem hormonális dolgok állnak a tünetek mögött.
24. Mariann7533 (válaszként erre: 15. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:23

Nem mindenkinek érzékeny a melle,viszont a sötétedés is a velejárója.

És igen,a has kicsit keményedik,hisz növekszik a méhed.Természetesen be tudod nyomni,sőt ha lapos a hasad,akkor ki is tudod tapintani:)

2011. máj. 2. 11:23

szia, szerintem is ha most terhes vagy egy tesztnek azt mutatnia kell.

Viszont nem értem, márciusban mikor pozi lett a tesztet, aztán vérezni kezdtél, és elállt a vérzés miért nem mentél el dokihoz?? Meg kellett volna nézetni, hogy minden oké-e odabent.... Sajnos ha pozi volt a teszt, lehet ugye vetélés volt, de nem biztos, hogy sikeredett teljesen, ilyenkor kell egy kontroll...

Szóval innen sajnos bármi lehet: lehet babó, csak menziztél mellette, lehet márciusban vetéltél de nem ürült ki teljesen és ez baj... vagy vetéltél és kiürült és most kicsit felborult a rendszer...

Minden legyen a legnagyobb rendben!

22. BellyG (válaszként erre: 14. - Manon)
2011. máj. 2. 11:22

Mindhárom teszt halványan pozitív lett, még az egy hónappal későbbi is. Viszont ugye a nőgyógyászom ezzel kapcsolatban magyarázta, hogy nem erősebb a csík, mivel jelen van egy másik petesejt is, vagy valami ilyesmit magyarázott. Ezért mondta, hogy felesleges még egy tesztet csinálnom, mert az első pár hónapban, míg nem elég nagy a magzat ( már ha ott van ) simán kilökődik a második petesejt, ami távozik is. :\


Szóval akkor ha elmegyek a körzeti orvoshoz ismét, és követelem, hogy már pedig vizsgáljon meg, akkor kötelessége ellátni? Függetlenül attól, hogy ha megint nyaggat a teszttel, vagy szép szóval elküld?

21. Mariann7533 (válaszként erre: 13. - BellyG)
2011. máj. 2. 11:21

Ez teljesen természetes,hogy aggódsz.

De a szakrendelésről nem küldhetnek el.Az olyan,mint bármilyen más ellátás,max.sorszám van,és lehet,hogy sokat kell várni,de neked jár az az ellátás.

20. Etke75
2011. máj. 2. 11:19
Ennyi idős terhesen, ha valóban az vagy már túl kellne lenned 1-2 kötelező vizsgálaton. Szerintem keress egy megbízható dokit, akinél a későbbiekben akár szülhatsz is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook