Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Honnan tájékozódsz az egészséges táplálkozásról (ill. a helyes fogyókúrázásról)? fórum

Honnan tájékozódsz az egészséges táplálkozásról (ill. a helyes fogyókúrázásról)? (beszélgetős fórum)


2008. jún. 11. 14:04
pl: uj-dieta.hu
20. 13642b43c2 (válaszként erre: 19. - Serry)
2008. jún. 3. 22:31
Hat egyrészt orvosok irjak, de ez nem elég, hanem alatamasztjak az allitásaikat különböző tudományos eredményekkel. Összehasonlitó tanulmányokat irnak, és azokat összegzik. De ezek inkabb angol nyelven elérhetők.
19. Serry (válaszként erre: 18. - 13642b43c2)
2008. máj. 30. 19:50
Szia! honnan tudod,hogy egy cikk tudománmyosan megalapozott?
2008. máj. 18. 23:15
En tamaszkodom a tanultakra, rengeteget bogaraszom a netet es a honlapokat,de csak a tudomanyosan megalapozott cikkekben hiszek. A gyogynövenyeket es hatasaikat tanulmanyozom mostanaban, es a lugos etkezes januar ota foglalkoztat, több orvosok altal irt könyvet vettem meg es olvasom, nagyon izgalmas tema, fogyni is lehet vele.
17. sizsu
2007. máj. 22. 00:11

Igazából a médiára nem merek támaszkodni, mert olyan körítést adnak elsorvasztó és egészségtelen diéták mellé, hogy az eszem megáll. Nehogy valakit megsértsek,hát csak egyet: "A szegedi klinika orvosai találták állítólag ki a tojásdiétát"...ááááááááá :PPP Vagy valami ilyesmi, hadd ne keressem most meg!

A szerves kémiában tanult anyagcserefolyamatokra támaszkodom. A biokémia azért elég átfogó képet ad a megfelelő tápanyagszükségletről (szerintem). Előhalászom a könyveimet, ha valami nem tiszta.Aztán ennyi. Nem igazán tom tovább ragozni....... :DDD Meg persze ismerkedek a boltok "diétás" kínálataival, de a vélemény már megint saját.......

2007. máj. 22. 00:00
Először fogyókúráztam...nem ment...aztán tájékozódtam....az meg összekavart....aztán úgy gondoltam,hogy a legjobb a mértékletesség,de semmit nemmegvonva magamtól...na ez bevált!
2007. máj. 21. 23:35
Sziasztok! Egyrészről tanultam és ha valamiben nem lennék egészen biztos a könyveim még megvannak :) valamint rengeteg orvos, dietetikus ismerősöm van és végül ott van az internet is.
2007. máj. 21. 14:59

Sziasztok! Én leginkább olyan honlapokról tájékozódom, ami egyes termékeké, itt elolvasok mindent. De ami alapján döntök, az a fórumban egyes hétköznapi emberek tapasztalata. Az a baj, hogy az MLM-es termékeknél nem lehet reális képet látni, mert ezt mindenki árulja, és nyílván csupa jókat ír róla. Az viszont, akinek nem jött be, vagyis nem fogyott, esetleg nem tudott vele keresni, jól lehúzza, tehát a negatív kép sem reális.

Leginkább az lenne számomra a mérvadó, ha hozzám hasonló cipőben járót találnék, és ő írná meg a tapasztalatait, de ilyen ritkán akad, pedig neki mindent elhinnék!

13. 0565efa6e6 (válaszként erre: 12. - D77e128ed9)
2007. márc. 25. 22:24

Ok, csak megijedtem, hogy kilószámra eszed:-)

Sokan - főként természetgyógyászok...-javasolják pajzsmirigyproblémákra (vagy feltétlezett pajzsmirigyporblémákra). Ez a lehető legnagyobb őrültség, egy kezdődő pajzsmirigybetegséget ezzel egy életre el lehet szúrni (szakorvoshoz kell fordulni ezzel kapcsolatos ügyben).

12. d77e128ed9 (válaszként erre: 11. - 0565efa6e6)
2007. márc. 25. 21:57
Túlzásba azért nem esek:),heti egyszer max kétszer...:)De van hogy egyszer se...de olyan jó!Nem úgy mint a búzafű...nah azzal befürödtem.De lehet hogy a prés utáltatta meg velem...
11. 0565efa6e6 (válaszként erre: 7. - D77e128ed9)
2007. márc. 25. 21:55

Szia! Valami ilyesmire gondoltam:-)

Sajnos fogyókúrákkal foglalkozó honlapok, újságok 90 %-ban nem megbízhatóak...:-/ Sajnos ez az átlagembernek nem tűnik föl:-(


Az algával vigyázz, ha sokat eszel, könnyen jódtúladagolásod lehet tőle.

10. 0565efa6e6 (válaszként erre: 9. - Bazsó)
2007. márc. 25. 21:33
Bocsi...:-)
9. Bazsó (válaszként erre: 6. - 0565efa6e6)
2007. márc. 25. 21:32

:))))))Csalódást kell okoznom mert,igaz a családban van férfi bőven és Bazsó is,ellenben én Nő vagyok!

A kalóriatáblázatot azért tartom fontosnak,mert segítséget ad ahhoz,hogy mely élelmiszerek azok amelyek segítik a diétát.

Főként női honlapok amiket megnézek,de magazinokat is szoktam olvasni.

2007. márc. 25. 20:52
Mondjuk én elég megszállott vagyok...
2007. márc. 25. 20:52
Szerintem mindenki akit érdekel ez a téma próbál maximálisan odafigyelni minden olyan média csatornára ami ezzel foglalkozik.Vannak ismeretterjesztő filmek amiket ha elkapok szívesen magnézek.Én spec figyelem a két testőr című műsort vasárnaponként hátha ellophatok valami tuti egészségreceptet.Pl rászoktam az algára és múlt héten eléggé hasznos infókhoz jutottam ezzel kapcsolatban ebben a műsorban.Elolvasok minden olyan cikket ami a kezembe kerül és az egészséges táplálkozásról szó.A wellness és a shape magazinban is vannak hasznos infók.Most például az elle magazinban van egy jó kis cikk az egésséges kajákról mi mire jó stb...Az interneten is rengeteg olyan oldal van ami elég megbízható szerintem e téren.Szakemberek által összeállított cikkeben kérdezz felelek segítségekben.
2007. márc. 25. 20:45

Helló! Végre egy férfitárs:-)

Én nem hinném, hogy ez reklám lenne. Akkor legalább annyit, hogy milyen jellegű a honlap (férfimagazin;-), női magazin, fogyókúrás honlap stb.)

Nem hinném, hogy kalóriatáblázatokból a fogyás élettanáról sokat lehetne megtudni:-)

Egyébként alapvetően pontosak.

5. Bazsó (válaszként erre: 4. - 0565efa6e6)
2007. márc. 25. 20:41

Én is internetről szoktam tájékozódni(főleg kalória táblázatokból)már amennyire ezek pontosak.

Konkrét honlapot nem hiszem hogy szabadna említeni,mivel Hoxa felhívja a figyelmet,(NE REKLÁMOZZ SEMMIT(SE TERMÉKET,SE ÜZLETET,SE MÁS HONLAPOT)!

Ha van ötleted szívesen veszem!:)

4. 0565efa6e6 (válaszként erre: 2. - Csacsa)
2007. márc. 25. 20:31
Szia! Ennél konkrétabbra gondoltam, pl. online magazinok (divatmagazin, női magazin, tinimagazin stb.), esetleg konkrét honlap említésével.
2007. márc. 25. 20:30
Ezt a kérdést már szavazás formájában föltettem, de nem adott pontos képet (valószínűleg az én hibámból), gondoltam, ide mindenki beírhatná.
2007. márc. 25. 20:29
Internet.
2007. márc. 25. 20:29
Honnan tájékozódsz az egészséges táplálkozásról (ill. a helyes fogyókúrázásról)?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook