Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segédápolónak mi a feladata? fórum

Segédápolónak mi a feladata? (tudásbázis kérdés)


1 2
14. Epervirág3 (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2022. máj. 16. 12:59
Igen van.
13. Epervirág3 (válaszként erre: 11. - Perzsacica)
2022. máj. 16. 12:58
Szia!Nagyon köszönöm amit irtál.Több mint 2 éve dolgozok itt a korházba mint takaritó.Egészség ügyi szakiskolám van igazábol a mütő részen dolgoztam majdnem 2 évig.Ez az alja munka szöveg nekem sem tetszik.Tegnap a strok osztályon voltam nem irom le ott mi volt nekem kellett meg csinálnom mint takaritó undoritó volt.Szoval a segéd ápolot én sem nevezném alja munkának.Nekem ez a véleményem.
12. Bless the child (válaszként erre: 11. - Perzsacica)
2022. máj. 16. 12:39
Mégis alja munkának itéli meg a laikus. Nem én.
2022. máj. 16. 12:37

Semmiképpen nem nevezném "alja munkának". Az a baj, hogy ez a megítélése az egészségügyi munkának. Az , aki megmosdatja a beteg nagymamát és megeteti az nem alja munkát végez!!!

Tessenek már elgondolkodni azon, hogy ha beteg vagyok és segít rajtam valaki az alja munka?

A segédápolói munka éppen olyan FONTOS része a gyógyításnak, mint az osztályvezető professzoré. Éjszaka a segédápoló észleli ha baj van a beteggel, ő szól ha további kezelésre, gyógyszerre, bármire szükség van. Sokan közülük tovább tanulnak és diplomát is szereznek / munka mellett!!!/ és bizony kitörlik ott, ahol kell ha titeket megoperálnak és nem vagytok rá képesek.

Akkor is megteszik, ha alja munkának gondoljátok, mert nekik is van hivatástudatuk.

Nem beszélve azokról , akik orvosi egyetem előtt -vagy közben- dolgoznak segédápolóként/ sok ilyet ismerek/.

Pár éve éppen egy olyan ápolónő lett az év ápolója, aki segédnővérként kezdett dolgozni.

Tehát nyugodtan menj segédápolónak , sok sikert kívánok hozzá!

10. Bless the child (válaszként erre: 9. - Alnisa)
2022. máj. 16. 11:43
Az alapápolás mindenhol ugyanaz. Az alja munka az övék
2022. máj. 16. 11:26

Mosdatás, pisi leengedés(ahol katéteres a beteg), tisztába tevés, gyógyszerek feltöltése, ágyazás.

De ez nagyban függ, hogy milyen osztályon vagy segédnővér. Mert pl a szemészetes mások a feladatok, mint pl egy belgyógyászaton vagy intenzíven.

8. Alnisa (válaszként erre: 5. - Bless the child)
2022. máj. 16. 11:24
Igen van.
7. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 6. - Bless the child)
2022. máj. 16. 11:24

ez az ami nekem kellene..-))))))

egy ilyen segéd.

2022. máj. 16. 11:20
Amúgy csak alap ápolási munkát végezhet. Mosdat, etet, tisztáz, ágyaz, kiültet, sétáltat, stb...
5. Bless the child (válaszként erre: 1. - Epervirág3)
2022. máj. 16. 11:15
Van még ilyen munkakör, hogy segédápoló?
4. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Epervirág3)
2022. máj. 16. 11:10

Gondolom segít az ápolónak..-))


Ettől segéd..

2022. máj. 16. 11:09
Ő végzi a "piszkos munkát".
2022. máj. 16. 10:47
Bocsánat rosszul írtam a fórum címet.
2022. máj. 16. 10:46
Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy mi a feladata a segéd ápolónak?Köszönöm elöre is a válaszokat.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook