Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Segédápolónak mi a feladata? fórum

Segédápolónak mi a feladata? (tudásbázis kérdés)


1 2
2022. máj. 18. 10:34
Ezen ne vitatkoztatok.Azért gondoltam,hogy segéd ápolonak menjek mert többet keresnék.Nem a sz...r pucolás miatt.Több mint 2 éve dolgozok itt a korházba mint takaritó.Nagyon kedvesen bánnak velem.De hát a pénz.
43. Bless the child (válaszként erre: 42. - Bichi)
2022. máj. 17. 13:35
A rólam alkotott véleményed szeretném bővebben meghallgatni, amit egy kőkemény tényként leírott szövegből leszűrtél. Konkrétan szaralaknak gondolsz
42. Bichi (válaszként erre: 41. - Bless the child)
2022. máj. 17. 13:20
Mit bővebben?
41. Bless the child (válaszként erre: 37. - Bichi)
2022. máj. 17. 13:02
Bővebben esetleg?
40. Bichi (válaszként erre: 39. - Michelle.r)
2022. máj. 17. 12:42

Nincsenek kizárólag jó tapasztalataim, és angyali mosolyom sem, de utálom az általánosítást, mind negatív, mind pozitív irányban...

A témánál maradva meg, ha senki nem menne segédápolónak, az idős betegek nem egy napig, hanem háromig feküdnének a sz.rban.

Sajnos az elmúlt hónapokban napi szinten járok látogatóba, és mindenkit becsülök, aki ezt a munkát ennyiért megcsinálja, mert én inkább élnék száraz kenyéren akkor sem csinálnám, és nem azért mert alja munka, hanem mert se fizikailag, se lelkileg nem bírnám a körülményeket...

39. michelle.r (válaszként erre: 36. - Bichi)
2022. máj. 17. 10:22

Pont egyformán általánosítunk, csak az előjel más 😎 Nem gondolom, hogy te nem köszönsz, én egy jelenségről beszélek. Pl. arról a tuskóról, aki tegnap eldobta a villamosmegállóban elszívott csikkjét, és a saját csaja dorgálására azt válaszolta, hogy majd az utcaseprők összeszedik, azért fizetik őket.


Vagy arról a másikról, aki kettővel az idős hölgy mögött, az orra alatt morogta a pénztárnál, hogy húzzon már innen mamika, meddig szarakodik még a fillérjeivel.


Örülök, ha te kizárólag olyat tapasztalsz, hogy mindenki angyali mosollyal üdvözli a másikat.

38. globus (válaszként erre: 29. - Bless the child)
2022. máj. 17. 09:55
Ha leírod, hogy vélemények szerint minden megdrágult a boltban, végül te leszel, aki árat emelt 🤣
37. Bichi (válaszként erre: 29. - Bless the child)
2022. máj. 17. 09:25
Nincs benne ítélkezés, csak tény...
36. Bichi (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2022. máj. 17. 09:24

Ne általánosíts, én pont úgy köszönök a takarítónak mint bárki másnak, és sosem néztem le sem a munkája, sem az autója, sem a munkája miatt senkit.

Sőt inkább azokat nézem le, akik lenéznek emiatt bárkit is. Persze lehet demagógon előadni, hogy csak akarni kell a feljebb jutáshoz, de ez messze nincs így...

35. michelle.r (válaszként erre: 32. - Epervirág3)
2022. máj. 17. 09:05
Egészen pontosan melyik mondatából derül ki, hogy lenézi az embereket?
34. michelle.r (válaszként erre: 28. - Bichi)
2022. máj. 17. 09:03

Nem a hozzáállása. Egy tényt közöl. Amin lehet ájtatoskodni, de nézz körül, teljesen így van. Ebben az országban mindenki lenéz mindenkit. Aki autóban ül, lenézi a gyalogost, aki Mercedesben, az a Zsigulist. A vásárlók az eladókat az üzletekben.


Nézd meg, egy irodaházban hány menedzser köszön a takarítónak.

33. Bless the child (válaszként erre: 32. - Epervirág3)
2022. máj. 17. 04:44
Igazatok van, lenézem őket, sőt, mindenkit. Nem tudom, hogy miből okoskodtátok ki ezt a megállapítást, de nagyon ügyesek vagytok. Ilyen észjárással vmi magasabbrangú hivatást kell választani
32. Epervirág3 (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2022. máj. 16. 21:47
Bocsi,de te tényleg lenézed az embereket nem tudom mit dolgozol,de csak magadat minősited.
31. Epervirág3 (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2022. máj. 16. 21:45
Korházba takaritok és egyáltalán nem néznek le.Ugyanott szeretnék dolgozni.Te lehet lenézed őket,de nem mindenki ilyen.A müvesén ahol takaritok nagyon rendesek velem csak a pénz kevés.Ugyanis nem a korház alkalmazásában vagyok.Tudod minden munka munka.Nem dolgozni szégyen mármint aki tudna,de nem akar.
30. Epervirág3 (válaszként erre: 24. - Várigigi)
2022. máj. 16. 21:41
Igen ez igy igaz.2 éves sulit végeztem.
29. Bless the child (válaszként erre: 28. - Bichi)
2022. máj. 16. 19:47
Miért is? Mi a bajod a hozzáállásommal? Nem én nézem le őket. Tényeket írtam le. Nem ismersz, legyszíves ne ítélkezz felettem
28. Bichi (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2022. máj. 16. 19:32
Eü dolgozóként pláne gáz ez a hozzáállás....
27. várigigi (válaszként erre: 26. - Bless the child)
2022. máj. 16. 18:03
Na az nálunk is előfordult, fegyelmi és fizetéscsökkentés lett belőle.
26. Bless the child (válaszként erre: 25. - Várigigi)
2022. máj. 16. 17:27
Biztos van ilyen is, de ritka. A másik véglet, amikor a segédápoló önhatalmúlag elvégez olyan munkát, amihez nincs komptenciája.
25. várigigi (válaszként erre: 23. - Bless the child)
2022. máj. 16. 16:44

Nem kötekedni akarok, de ahol én dolgoztam nem nézte le őket senki. Nagyon normális viszony volt orvos- szakdolgozó- segédápoló között. Senki nem vágta vigyázzba magát ha belépett az oszt.vez. főorvos, nem is várta el, simán együtt reggeliztünk. Viszont átadta a helyét a reggeli megbeszélésen a nála 20 évvel idősebb segédápolónak.

Ilyen is van....

24. várigigi (válaszként erre: 21. - Bless the child)
2022. máj. 16. 16:40
Mert szakiskolával csak az lehet.
23. Bless the child (válaszként erre: 15. - Bichi)
2022. máj. 16. 16:37
Eü dolgozóként pontosan tudom, hogy vélekednek a segédápolókról. Sajnos őket hívják sz.r pucolóknak. Ha fi-nek van eü végzettsége, ne menjen segédápolónak. A diplomások lenézik őket.
22. igazság hol vagy? (válaszként erre: 3. - Leoborta)
2022. máj. 16. 16:36
Diplomás embertől ennyire telik?
21. Bless the child (válaszként erre: 13. - Epervirág3)
2022. máj. 16. 16:35
Ha van eü szakiskolád, miért akarsz segédápoló lenni?
20. papája (válaszként erre: 3. - Leoborta)
2022. máj. 16. 15:57

Ezt nagyon csúnyán írtad.

Ezek az ápolók minden tiszteletet megérdemelnek, mert még a "piszkos" munkát is elvégzik. Legalább akkora szükség van rájuk is, mint az OKJ-s, vagy diplomás ápolókra. Egymást segítik, egészítik ki.

2022. máj. 16. 15:06
18. Lufthansi (válaszként erre: 17. - Epervirág3)
2022. máj. 16. 14:36

A kórházban nekem is volt egy kedves segédápoló nénim.

Mindig azt kérdezte:

Ede bácsi, most már nyugodtan elárulhatja, hogy hová ásta el az aranyakat..-)))

17. Epervirág3 (válaszként erre: 16. - 8c5154d5a8)
2022. máj. 16. 13:31
Én nagyon szeretek a betegekkel beszélgetni.Bár most a művesén dolgozok itt csak 4 órát vannak itt dializálják öket,itt nem igazán beszélnek.Viszont tegnap a strokon egy bácsival olyan jól elbeszélgettem nagyon jó érzés volt.
2022. máj. 16. 13:27

A sok-sok fizikai tennivaló mellett ott van még a betegek lelki gondozása. Gyakran a segédápoló több időt tölt a beteg mellett mint a szakszemélyzet. A betegek előbb meg is nyílnak előttük,mert van kihez szólni aki meghallgatja őket. A lelki egészség pedig nélkülözhetetlen a testi gyógyuláshoz.

Minden elismerésem a segédápolóknak!

15. Bichi (válaszként erre: 10. - Bless the child)
2022. máj. 16. 13:13
Szerintem sincs olyan, hogy alja munka. Nagyim most volt 2 hónapot kórházban, és hát így is szörnyű a helyzet, de még rosszabb lenne, ha ők nem lennének. Örüljünk, hogy egyáltalán van aki elvállalja, tőlem tiszteletet érdemelnek, hogy ennyi pénzért ezt a munkát egyáltalán bárki megcsinálja...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook