Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Saját lakás vagy albérlet? fórum

Saját lakás vagy albérlet? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. máj. 7. 12:27

Saját lakás. Míg albérletben éltünk 60 ezer elment konkrétan a semmibe havonta, ami azért évente 720 ezer forint. És soha sem lesz enyém a lakás/ház. Úgyhogy ha kisebb hitelt kellene is felvenni akkor inkább az, mint az albérlet. Nem beszélve, hogy nem mindig lehet bejelenteni a lakcímet, illetve, hogy nem úgy rendezem be ahogy akarom, nem rakhatok ki egy képet se a falra.

1 hete költöztünk ki albérletből saját házba, hát nem mennék vissza albérletbe, mert megint lehetne fizetni a lakbért, ami most szépen megmarad...

14. 7230827147 (válaszként erre: 12. - Mkriszti81)
2012. máj. 7. 12:18

Mivel 11 évre szól...senki nem garantálja nekem, hogy addig lesz munkám. Biztosan lesz olyan időszak, amikor nem lesz munkám, vagy a páromnak, vagy akár mi történhet. De akkor mikor vágjak bele, ha nem most? Amikor "csak" 4 millát kell felvennem hitelbe és nem 10-et.

Én erre azt szoktam mondani, hogy akkor az utcára se menjek ki, mert ott is bármi megtörténhet:) Szóval így nem lehet nekiindulni egy lakás vásárlásnak. Bízok a legjobbakban és nem negatívan állok hozzá:)

2012. máj. 7. 12:16
De ha nincs munkahelye, akkor az albérletet is nehéz lehet fizetni. Valahogy meg kellene győzni, hogy lakjon otthon, míg nem lesz elég pénze, de sejtem, hogy nem lehet könnyű meggyőzni.
12. mkriszti81 (válaszként erre: 11. - 7230827147)
2012. máj. 7. 12:15

igen, ha hitel, akkor csak max. onnan érdemes


de nagyon át kell gondolni, hogy minden esetben tudja-e majd az ember fizetni (a miénk svájci frank alapú volt, de 6 évvel ezelőtt a kutya se gondolta, hogy 60-70 ezerről 150 lesz a törlesztőrészlet!, akkor még az volt a legjobb hitel-forma)

11. 7230827147 (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2012. máj. 7. 12:10

Igazad van, most nagyon olcsók a lakások. Ezt mi is kihasználtuk, és vettünk még fel hitelt az önerő mellé, és most ugyan annyit fogunk hitelbe fizetni, mint albérletre fizetnénk. 2 évig voltunk albiba, de remélem soha többet, csak pénzkidobás.

Nem reklámozni akarom, de mi a fundától vettünk fel hitelt. Több ismerősömnek is onnan van hitele és csak jókat mondtak róla. És valóban nagyon kedvezményes kamatra adnak hitelt, egy bankkal sem vehetik fel a versenyt. És természetesen fix, nincs kamatingadozás.

Bár a fiadnál necces, mivel nincs munkahelye, sehol nem adnak neki hitelt...

2012. máj. 7. 12:10
Fiatalként boldog időszak volt, amikor az életem belefért 2 bőröndbe.
9. mkriszti81 (válaszként erre: 8. - Bnedora)
2012. máj. 7. 12:08

ha nincs pénze egy lakásra (és egy mai fiatalnak miből lenne), akkor fel ne vegyen hitelt! Nincs az a hitel, amit megérné manapság felvenni


neki per pillanat az albérlet a legjobb megoldás

próbálja megtalálni abból a legjobb ár-érték arányút

2012. máj. 7. 12:05

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.

Sajnos, a fiammal ezen folyt a vitánk, mert most albérletben lakik. Van neki pénze, de nem elég arra, hogy lakást vegyen belőle, és mivel jelenleg nincs munkahelye, így nem tud, nem akar hitelt felvenni, ezért ő ezt a megoldást választotta az önállóságra. Természetesen mi, szülők inkább a saját lakás mellettre voksolnánk, vagy arra, hogy maradjon továbbra is itthon.

2012. máj. 7. 11:59
Szerintem azért jó egy saját lakás, mert úgy alakítom ahogy én szeretném. Úgy rendezem, ahogy én szeretném, stb. Albérletben mi most egy szöget nem üthetünk be a falba, mert a tulaj nem engedi. Bejelenteni szintén nem jelenthetem be magam, mert nem adózik utánunk. És ha véletlenül nem érek rá 10.-én, hogy jöjjön a bérleti díjért, akkor már rohamot kap. Én rendelkezem a lakással, és nem kell mindenért a tulajt hívogatnom, hogy ezt meg ezt megengedi-e vagy jó lesz-e. És szerintem még sok más jó tulajdonsága van a saját lakásnak:)
2012. máj. 7. 11:55

Van előnye és hátránya.

Sok országban ez nem probléma, hogy bérlakás...

A saját lakás kicsit röghözkötöttség is, viszont jó az én házam, én váram érzése.

2012. máj. 7. 11:52
Albérlettel az lehet a gond, ha nem enged például bejelentkezni a főbérlő. Illetve nem árt egy állandó lakcím, ami rossz, ha mindörökké a szüleid címe. Azonkívül annyit kifizetsz az albérletre, mint egy hitel törlesztő részletére és legalább reményed van, hogy ha öreg leszel nem kell még az albérleti díjat is nyögnöd a kis nyugdíjadból, már ha lesz...Viszont lényegesen rugalmasabban lehet lakóhelyet váltani, ha úgy hozza az élet.
2012. máj. 7. 11:51

nekünk a lakás + egy telek hitelre volt: havi 150 ezerért

eladtuk, végtörlesztettük, most albérletben vagyunk: havi 60 ezerért (és hitel nélkül)


ilyen szempontból jobb az albérlet :D


de ha nincs a saját tulajdonú lakáson hitel, akkor evidens, hogy az nem kerül plusz kiadásba

2012. máj. 7. 11:50
Albérlet
2. 8de751c033 (válaszként erre: 1. - Bnedora)
2012. máj. 7. 11:49
csakis saját lakás, amennyiben lehetőséged van most rá, hogy megteheted. Az albérleti díjat én mindig kidobott pénznek tekintem...
2012. máj. 7. 11:47
Ebben a témában szeretnék pro és kontra véleményeket várni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook