Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Saját lakásban lakunk, most el kell számolnunk az albérlettel kapcsolatos számlákkal fórum

Saját lakásban lakunk, most el kell számolnunk az albérlettel kapcsolatos számlákkal (beszélgetős fórum)

21. becseiagi (válaszként erre: 20. - Judy47)
2009. nov. 8. 11:20
Sajnos erről semmi írásos dolog nem készült. 2 hete vagy hogy megállapodtak a főbérlő és a férjem személyesen, hogy a laská másik felének a festésének az összegéért a rezsi. Nem tudom érthetően írtam-e le. Még így is ők tartoznának nekünk, de a férjem mondta, hogy a maradék rezsi kölstéget, ami 58.000.- ft, azt 1:1-be be tudhatják a maradék 75.000.- ft munkadíjba. Kezet fogtak és ennyi. Most meg csak követelőzik, amikor már lejártak a csekkek fizetési határideje, meg már mi is más hogy kalkuláltuk ebben a hónapban a pénzünket. Most ha akrnám sem tudnám neki kifizetni már. Meg egyébként is! Milyen dolgo ez, hogy megegyeznek, és aztán úgy csinál, mintha mi sem történt volna?!
20. judy47 (válaszként erre: 19. - Becseiagi)
2009. nov. 7. 18:37
Amennyiben a tulaj irásban adta és mindenröl papir van akkor nem tud ártani.Nálam is szerettek volna festeni,de nem mentem bele.Soha nem jo keverni ezeket.Mivel az én tulajdonom a lakás én gondoskodok ezekröl a munkákrol.Én elvböl sem engedem.
2009. nov. 7. 11:25

Na ez durva! Egy csomó mindent tisztázni akart a férjem a főbérlővel írásban, és megdumálták, hogy a maradék (58.000.- Ft) rezsi költségbe betudják a lakás festésének másik felét. Így mi is kifizettük a rezsit, meg ők is a festés munkadíjját.


Ma reggel meg találkoztam vele, és közölte velem, hogy fizessük ki a rezsit, mert így járunk jobban. Árthat valahogy nekünk? De hiszen már megállapodtunk!!!

18. judy47 (válaszként erre: 13. - Becseiagi)
2009. okt. 23. 13:46
Én lakásom is ki van adva hivatalosan.Én mindenröl papirt adok,a lakbérröl és a számlákat lemásoltatom.Ennek alapján fizetik ki a rezsit.Én fizetem be a számlákat,mert az én felelöségem.Minden a nevemen van.Inkább nem kockáztatok és én adom fel a csekkeket.Ebben én semmi különöset nem látok.
17. simple (válaszként erre: 16. - Becseiagi)
2009. okt. 23. 11:11
Én is. :-)
16. becseiagi (válaszként erre: 15. - Simple)
2009. okt. 23. 10:42
Válaszoltam! :)
15. simple (válaszként erre: 14. - Becseiagi)
2009. okt. 7. 15:21

Ha mondjuk erről az Apeh tudomást szerezne, egy millió forintra is megbüntethetnék őket. Ebből ugyan te nem látnál pénzt, de gondolom elégtételnek jó lenne, és megnyugodnátok.

Írok egy privát üzit is!

14. becseiagi (válaszként erre: 10. - C82ca0b957)
2009. okt. 7. 09:37
Hát igen, nem volt legális! És ugye a festéssel is igazad van! Azt nem tudjuk leszedni! :)
13. becseiagi (válaszként erre: 9. - Judy47)
2009. okt. 7. 09:35

A bérleti szerződés tartalmazza, sőt azt is, hogy mikor adtuk oda. Kár..., mi nem hogy kárt nem okoztunk, de felújítottuk nekik félig a lakást, a konyhába új pvct vettem, a saját kezemmel tettem le, mert a 30 éves az már oda volt rohadva! A gáztűzhely ott még az eredeti van, amit beraktak 30 éve, és azt senki ki nem szedte onnan még. Én takarítottam ki, had ne mondjam, hogy mi volt ott... Az egyik kis szobába új szőnyeget vettem, amit fél áron alul hagytam ott nekik. Semmi kár nem volt! Meg hát mondom, az egész lakást kifestette a férjem. A rezsivel tisztában vagyok!!! Az tiszta sor, de a fűtéssel gáz van, mert valamit elcsesztek a távfűtőnél, és ők nem hajlandóak utána járni, sőt még arra sem figyel oda, mikor magyarázom neki, hogy nem stimmel. Tanu nem írta alá a szerződést, csak én a férjemmel, és az ő anyja. Vagyis az anyja helyett aláhamisította vagy mi. Mi speciál soha nem találkoztunk az anyjával, és pár hónapja meg is halt. Leltár sem készült, az új szőnyeges szobában még egy új lámpát is ott hagytunk. A számlákkal én így jobban boldogultam, mert az ügyvédem ezt ajánlotta anno. Ugyanis mi van, ha odaadom neki a pénzt, és aztán azt mondja, hogy nem is adtam neki oda, mert a postán is ő fizette be a csekkeket.


Nálunk én hívtam fel őket havonta, én mentem át hozzájuk, kivéva mikor megszültem, akkor ők jöttek hozzánk. Az Apehhoz nem is jelentette be, nem adóztak utána.

2009. okt. 6. 19:17

Hogy mit csinálj?

Mond meg neki, ha nem juttok egyezségre, megkérdezed az APEH-ot, ilyenkor mi a teendő.

Ne félj, rögtön tudni fogja mit kell tennie.

Igen, jó az ügyvéd, de attól még nem fogja összecsinálni magát.

Igaz, magánügye, hogy adózik e utána,( de ha már nem járt el tisztességesen, legalább mást ne szívasson a kapzsiságával.

11. c82ca0b957 (válaszként erre: 9. - Judy47)
2009. okt. 6. 19:07
Ez tiszta, korrekt és becsületes dolog. :) Bár minden főbérlő ilyen lenne.
10. c82ca0b957 (válaszként erre: 8. - Becseiagi)
2009. okt. 6. 19:06
Szerintem ha mindent becsületesen kifizettetek, akkor ne aggódj. Legálisan adta ki nektek a lakást? Mert ha nem akkor ne is pampogjon, főleg hogy szinte ingyen kifestettétek nekik, ami elsősorban az ő érdekük volt, mert ugye a festést nem tudjátok leszedni a falról ha elmentek. Esetleg ha minden kötél szakad és nagyon ugrálnak, mondjátok nekik, hogy ügyvédhez fordultok. Akkor talán behúzzák fülüket farkukat.
2009. okt. 6. 15:51

Sziasztok!

Én is kiadtam a lakásom és hosszu évek ota nincs gond nálam.

1,A bérleti szerzödésnek tartalmaznia kell a kaucio összeget és mellé bevenni kár esetén nem jár vissza.Ez fontos!

2,a rezsit utolag ki kell fizetni,mert ha pl. oktoberbe költözöl el akkor még marad villanyszámla!

3,2 tanu kell a szerzödés aláirásnál,mert ugye a szerzödés 2 tanuval érvényes.

4,fel kell leltározni mindent!És szintén 2 tanuval aláiratni.

5,Én nem engedem,hogy a számlákat a lakok fizessék be,én megyek el a postára.

a számlák hozzám jönnek( tulajhoz).


Ami az adozást illeti.Én fizetek adot mindenröl papir készül! Számlamásolat alapján és bevételi péntár bizonylat alapján adják oda a pénzt.Rezsi+lakbér.

És havonta 1 er megyek oda és nem zavarok!

8. becseiagi (válaszként erre: 6. - B2076ec79b)
2009. okt. 6. 10:31
A szerződés nálunk van, a fénymásolatokat ott hagytam náluk legutóbb mérgemben, hogy nézegessék. A férjem azt mondja, hogy ha beidegelnek minket, akkor egy Ft-ot nem fizetünk nekik. Így behajtja rajtuk a lakás festés árának másik felét is.
7. becseiagi (válaszként erre: 4. - Zsu1984)
2009. okt. 6. 10:29

A számlák hozzánk jöttek, én befizettem a csekkeket, aztán lefénymásoltam a csekkeket magunknak. Mikor odaadtam nekik a bérleti díjat és a számlákat a befizetett csekkekkel, akkor a fénymásolatot aláírta nekem dátummal. Az maradt nálam, és a többit elvitte.


A fűtésnél csináltak egy szerződést a távfűtővele, hogy 1 éven keresztük, tavaly augusztustól idén júliusig havi 16500-at fizetünk. Ebben benne van a melegvíz fogyasztásunk + rendelkezésre állás díjja + a fűtés + rendelkezésre állás díjja. 1 év alatt befizettünk így 198.00-et. Ebből kivontam a melegvíz fogyasztásunkat + alapdíjjat, és megkaptam a fűtésre ténylegesen befizetett összeget, ami 142 pár száz Ft. A távfűtő szerint 149.000-ért fűtöttünk, akkor csak 7.000-et kellene befizetnünk plusszba. De a karton szerint meg 57.000-et. Ők nem hajlandóak a felmerülő kérdések után járni. A msáfél év alatt mindig jó kapcsolatban voltunk, rendesek voltak, de a kaukció miatt szóba hozta a feleség, hogy a szerződés szerint 15.-ig kellett volna fizetnünk minden hónapban, és volt hogy késtünk vele. Akkor számoljunk utána menniyvel tartozunk, mert akkor ott van a jegybank kamat. Kétségbe vagyok esve, mert úgy érzem, hogy a homlokomra van írva, hogy mindenki belém rúghat.

6. b2076ec79b (válaszként erre: 5. - Becseiagi)
2009. okt. 6. 10:26

és amit magatok között írtatok az meg van nektek is??? A számlákkal milyen gond van? Ti fizettétek, vagy odaadtátok a pénzt? befizetett vények hol vannak?

Esetleg egy ügyvéddel meg lehetne nézetni azt a szerződést ami van...

5. becseiagi (válaszként erre: 3. - B2076ec79b)
2009. okt. 6. 10:21
Ha azt kérded, hogy bevoltunk-e jelentve ideiglenes lakcímra, akkor igen. Ha azt, hogy az Apehnak is bejelentették-e, akkor nem. De magunk között volt egy bérleti szerződés, amibe ők kérték beleírni, hogy mikor fizetjük a kaukciót. A beköltözés hónapjában. Ugyani nálunk ez úgy ment, hogy a férjem szobafestő. Mikor odaköltöztünk megbeszéltük, hogy egy havi 30.000 kaukciót kérnek, és egy havi 30.000 bérleti díjat. A férj mondta, hogy az albérleti díjat tudjuk be a festésbe, és a kaukciót kérik, amit elrak. Most meg tagadja. Pedig a férjem a tavalyi árakon számolt 120.000 helyett 60.000-ért festette ki a lakást. Gondoltuk az ő érdekük is, hogy szép legyen a lakás, rendben legyen tartva, meg a miank is a 3 gyerek miatt.
4. zsu1984 (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2009. okt. 6. 10:20

Szia!Mi is másfél évig albérletbe laktunk utána pedig sikerült azt megvenni!

Nem csináltatok szerződést?mert abba bele kellett volna venni a kauciót, felmondási időt, stb!

És a számlákat, hogy fizettétek ha gond van vele?Pénzt oda adtad neki?

3. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2009. okt. 6. 10:15
nem volt bérleti szerződés?
2. 1f59823251 (válaszként erre: 1. - Becseiagi)
2009. okt. 6. 10:15
Hidd el...mindenhol ez megy! :(
2009. okt. 6. 10:14
Szeptember 19.-én végre beköltözhettünk a saját lakásunkban. Előtte albérletben laktunk, 2008. február 1.-jétől. MOst kellene elszámolnunk a számlákkal, de félreértések hada várt engem, mikor szombaton elmentem hozzájuk. Letagadják, hogy kaukciót fizettünk volna nekik, olyan általuk aláírt papírt keresnek rajtam, ami soha nem is létezett, durván megsértettek engem, és még a fűtés számlákkal kapcsolatban is gubanc van, amire felhívtam a figyelmüket, de most hívtak, hogy szerintük rendben van. Mit csináljak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook