Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rövidlátással (myopia) küszködő, vajúdáson/szülésen már túl levő anyukák fórum

Rövidlátással (myopia) küszködő, vajúdáson/szülésen már túl levő anyukák (beszélgetős fórum)


19. Sylvia81 (válaszként erre: 18. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 29. 15:02

Kiarám októberben lesz 3 éves, Dorina pedig gyakorlatilag már bármikor jöhet. De én bízom benne, hogy még marad egy picit, mert elfelejtettem neki mondani, hogy lehet nagyobb, mint a nővére volt anno, úgyhogy saccra még csak 2700 gramm körül van. :) Egyébként "gyártási idő" szerint 10én, mensi szerint számolva 16án van az

(Kiara 3150g és 48 centi volt...)

18. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2010. jún. 29. 14:46

Azt elhiszem:))

Mennyi idős a kislányod? És mikorra várod a második babádat?

17. Sylvia81 (válaszként erre: 16. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 29. 12:33

Nekem mákom volt, nem is romlott se terhesség, se szopi alatt, pedig utóbbi 18 hónap volt...

És most sem romlott, csak azt érzem, hogy fáradtabb. Na de mindenestől fáradtka vagyok. :)

16. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2010. jún. 29. 12:11

Szia!

Ezt nekem is mondta az orvos, de sajnos nem állt vissza. Nekem 0,45-ös volt terhesség alatt a szemem, és nekem sem mondta senki, hogy menjek el a szemészetre. Szerintem nagyon fontos, hogy még terhesség alatt menj, el. Én elrontottam, de biztos, hogy a következő babánál nagyon oda fogok figyelni a szememre, és ha kell több szemészhez is elmegyek.

2010. jún. 29. 11:51

Sziasztok!


4dioptriás vagyok, mindjárt szülöm a második babánkat. Az eslőt Sopronban szültem, most meg Bécsben fogok.

A legdurvább, hogy a kutyát sem érdekli, hogy szemüveges vagyok, szemfenék-vizsgálaton meg sosem voltam.

Kiara után nekem nem romlott a szemem, a terhesség alatt sem, bár arra felhívta a szemész a figyelmemet, mikor az új szemüvegemet csináltattam, hogy ha romlik is kicsit, valószínűleg visszaáll terhesség előtti állapotra, ha a szoptatást befejezem.

14. Krisztine2 (válaszként erre: 1. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 24. 14:10

Szia.Nekem komoly myopiám van.(9 dioptria)

Csináltak szemfenék vizsgálatot,és csak császárral szülhettem.

Úgy tudom,5 dioptria felett nem engedik hogy "simán"szülj.

Az orvosnak ezt mindenképpen mond el,és menj el szemészetre.

2010. jún. 24. 11:52
a szemész a szemfenék állapota alapján dönt
12. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 11. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 24. 09:03
Valószínűleg igen, de nem tette. Nem hibáztatom, sokkal inkább a védőnőt. Ő volt velem napi kapcsolatban és neki kell rám figyelni a terhesség során. De most már mindegy, jól vagyok és imádom a fiamat. Viszont a második babánál jobban vigyázok.
11. Avatar Jazmin (válaszként erre: 9. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 24. 08:44
nagyon sajnalom, hogy igy jartal. Szerintem az orvosoknak figyelmeztetni kellettet volna teged erre a kockazatra is
10. Szilvamama (válaszként erre: 9. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 24. 08:40
Sajnálom, hogy így jártál, a szülészednek kellett volna figyelmeztetni erre a veszélyre, szerencsére az enyém nagyon jó fej volt, én nagyon szerettem. Sajnos nem sokkal a lányom születése után nem sokkal infartust kapott, és már nem praktizál :(
9. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 1. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 24. 08:38
Én is rövidlátó vagyok, és természetes úton szültem. Nekem nem csináltak szemészeti vizsgálatot a szülés előtt, különösebben nem is foglalkoztak a dioptriámmal. Sajnos én nagyon megkínlódtam a szülés után, a szemem bevérzett, két hétig mozdulni sem tudtam, mert ha egy kicsit is mozgattam a fejem, nagyon nyomódott a szemem. Két hétig csak feküdtem, még a babámat sem tudtam megemelni. Persze a szemem is romlott még egy dioptriát.
8. Szilvamama (válaszként erre: 5. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 24. 08:33
Azt elfelejtettem mondani, hogy -10-es a dioptriám, és már középiskolás korom óta készültem arra, hogy nem szülhetek természetes úton. A nőgyógyász küldött el szemészhez, és nem kockáztatta meg a természetes szülést.
2010. jún. 24. 08:32
Nekem -7.5 a szemem én is voltam dokinál azt mondta nyugodtan szülhetek hüvelyi úton. A nőgyógyászom meg azt mondta hogy döntsem el én mit szeretnék császárt vagy szülést :)
6. eperlevél (válaszként erre: 1. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 24. 08:30
Valószínűleg nem szülhetsz természetes úton, csak császárral.
5. Avatar Jazmin (válaszként erre: 4. - Szilvamama)
2010. jún. 24. 08:29
ezt nem tudtam, de elfogok menni, habar volt iden valami szemfenek vizsgalatom, de a csuda tudja, hogy milyen az eredmeny, csak a dipotriat magyaraztak el(ennyit tartottak szuksegesnek)
2010. jún. 24. 08:24
Én éppen ezért császárral szültem, ebben a szemész javaslata alapján a szülész dönt. Mindenképpen menj el szemészetre, ahol megvizsgálják a szemfeneket, és ez alapján adnak egy ajánlást.
2010. jún. 24. 08:23
Én úgy tudom,h 5 dioptriától nem nagyon engedik a természetes szülést.
2. 7e55627956 (válaszként erre: 1. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 24. 08:21

Menj el szemorvoshoz és kérd ki az ő véleményét.


Nekem is rövidlátásom van nem is gyengén :( Én mind a két babámat természetes úton szülve hoztam világra és semmi baja nem lett a szememnek illetve nem lett rosszabb :)

2010. jún. 24. 08:17
Rovidlatassal (myopia) kuszkodo, vajudason/szulesen mar tul levo anyukak velemenyere vagyok kivancsi. Decemberben varom elso gyermekem szuleteset, de nem a szules batortalanit el a leginkabb. Attol felek, hogy en rovidlato vagyok, minden evben romlik kb. 1 dioptriat a szemem es nagyon felek, hogy a szulessel ez meg rosszabb lesz. A velemenyeteket kerem, vagy inkabb a tapasztalataitokrol hallanek legszivesebben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook