Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rota vírus fórum

Rota vírus (beszélgetős fórum)


1 2
31. tari
2009. jún. 23. 08:49

A rotavírust először az 1970-es években azonosították Ausztráliában. 5 éves koráig szinte minden ember átesik ezen a vírusfertőzésen. Vagyis gyakorlatilag "nincs menekvés" előle. Legkedveltebb célpontjai a csecsemők és a kisgyermekek. A rotavírus gyakorlatilag az összes gyermeket megfertőzi világszerte, nemtől és szociális helyzettől függetlenül. A vírus okozta fertőzés miatt 87 ezer kisbaba ill. kisgyermek kerül kórházba évente, és 700 ezer orvosi vizit válik szükségessé európai viszonylatban. A kisbabák túlnyomó többsége átesik hasmenéses, hányásos betegségeken. A statisztikák szerint az összes hasmenéses és hányásos betegségek egyharmadáért ez a vírus felelős, és ebbe beleértik a szalmonellát, a baktériumokat, bármit. Vagyis nem elhanyagolható népegészségügyi jelentősége van, épp ezért lenne fontos az ellene való védekezés.

Jómagam pár héttel ezelőtt a televízióból hallottam először erről a vírusról. Egyik megyénkben, valamelyik településen ütötte fel a fejét a rotavírus járvány. Sok kisbaba került kórházba kiszáradt állapotban a súlyos hasmenés és hányás miatt. Rögtön 3 hónapos kislányom jutott az eszembe... (Bár mi másik megyében és településen élünk, és nálunk - egyelőre - nincs járvány.) A vírus ellen létezik vakcina, amellyel megelőzhető a fertőzés és a súlyos szövődmények, de a rotavírus elleni vakcina gyakran megosztja a szülőket: van aki úgy gondolja, ha lehet, védekezni kell a fertőzés ellen, és van aki úgy gondolja, hogy nincs rá szükség, elvégre nem kötelező védőoltásról van szó, a vakcina pedig tényleg nem olcsó.

Rokonoktól, ismerősöktől jó szándékú szomszédasszonyoktól nem egyszer hallom én is, hogy egy kis fertőzés, egy kis nátha, még nem a világ vége egy kisbabánál, így edződik az immunrendszere, nem kell úgymond "vattába csomagolni"... Amikor azonban jobban utánanéztem, mi is ez a rotavírus, rá kellett jönnöm, hogy ez valami más. A vírus a beteg személy székletéből milliószám ürül. A széklet, ill. a széklettel szennyezett kéz viszi tovább a fertőzést, játékokra, használati tárgyakra, onnan emberről emberre, de bizonyított a cseppfertőzéssel való terjedése is. Az alapos kézmosással dacol. A kéz bőrén órákig képes még élni. A használati tárgyakon napokig életképes. A gyermekek, főleg a csecsemők, mindent a szájukba vesznek, ez fokozza náluk a fertőzésveszélyt. Zárt közösségekben (család, kórház, rendelő, bölcsőde) kitűnően szaporodik és gyorsan fertőz. De látogatók is elhozhatják a fertőzést otthonunkba. Fittyet hány a hagyományos fertőtlenítőszerekre, hidegen hagyja a ragyogóan tiszta lakás. Már néhány tucat kórokozó elég a betegség kialakulásához. Nagyfokú ellenállósága mellett nagyon ragályos is, ha a család egyik tagja megfertőződik, akkor a vírus rövid időn belül az egész családot megfertőzheti, életkortól függetlenül. Rövid, pár napos lappangási idő után viharos sebességgel alakul ki a hasmenés. (A fertőzött, de még tünetmentes személy már a lappangási idő alatt fertőz). A rotavírus a bélnyálkahártya gyulladását idézi elő. A vékonybél sejtjeit fertőzi meg, szaporodásának következtében elpusztítja a megfertőzött gazdasejteket. Főleg a vékonybél bolyhainak csúcsán lévő sejtek károsodnak. Ezeknek a sejteknek köszönhető a szénhidrátok lebontása és a folyadék optimális felszívódása. A fertőzés a szénhidrátok emésztésének és a folyadék felszívódásának zavarához vezet. Ez utóbbi miatt a bélen keresztül nagy mértékű folyadékvesztés történik. A tünetek: bűzös, vizes hasmenés, hányás, (sugárhányás is) akár napi 5-10 (vagy több) alkalommal is, esetenként magas láz. A bélnyálkahártyagyulladás miatt, ha az súlyosabbá válik, a bélnyálkahártyán bevérzések keletkezhetnek, és a vér a székletben is látható. A fertőzés lefolyása kb. 4-7 nap, és annál súlyosabb, minél fiatalabb a csecsemő. Ilyenkor ugyanis a legnehezebb a megfelelő mennyiségű folyadék és ásványi anyag pótlása. 2-3 percenként kellene egy kanál teát vagy dehidráló folyadékot itatnunk a picikkel, ezt azonban szinte lehetetlen betartani. A babák a legyengültség miatt bágyadtabbak, nehéz a figyelmüket felkelteni, vagy nem akarnak inni semmit, vagy olyan sokat isznak, hogy nem marad meg bennük a folyadék. Súlyos esetekben, ill. fiatal csecsemőnél rövid idő alatt bekövetkezhet a kiszáradás. A folyadékvesztés jellegzetes tünete a súlyvesztés. Az ürített vizelet mennyisége csökken, színe besötétedik. A szemek beesnek, bekarikásodnak. A bőr száraz tapintású lesz, a száj, a nyelv, a nyálkahártyák szintén szárazzá válnak. A kutacs besüpped, a láz magasra szökhet, ritkán tudatvesztés és lázgörcs is kialakulhat. Azonnali orvosi segítségre van szükség, a pici több napos kórházi ápolásra és infúzióra szorul. Az infúzió bekötését nagyban megnehezítheti, hogy a kiszáradt állapotban lévő csecsemőnél nagyon nehéz vénát találni. Sok szülő ekkor hall először a rotavírusról, amikor már nem tehet semmit. A szövődménymentes rotavírus fertőzések hosszú távú szövődményei, maradványtünetei nem ismertek, de komplikációk esetén későbbi következmények lehetségesek. A bélrendszer nyálkahártyájának károsodása miatt másodlagos felszívódási zavarok alakulhatnak ki, súly- stagnálással, súlyvesztéssel. A sorozatos hányások, hasmenések miatt elektrolit zavar, az előbb leírt kiszáradás, kezeletlen eseteknél maradandó központi idegrendszeri károsodás jöhet létre.

A rotavírus elleni védőoltás Magyarországon 2006-ban vált elérhetővé. Az oltóanyag bevezetését eddig 33 országban engedélyezték, 4 millió adagot forgalmaztak 2005-ös törzskönyvezése óta. A vakcinát szájon át (orálisan) kell alkalmazni. Két évig bizonyított a hatása. Ez azért fontos, mert a természetes vírusfertőzés 6 hónapos kortól 24 hónapos korú gyermekeket érint a leginkább, utána a betegség gyakorisága rohamosan csökken, másrészt a 2 évesnél idősebb gyermeket kevésbé kell félteni a kiszáradástól, mint újszülött vagy csecsemőkorban. Maga a vakcina nagyon nagyon legyengített formában tartalmazza a vírust. A legyengített vírust a baba szervezetébe juttatva, az az immunrendszere számára idegennek mutatkozik, így védekezni kezd ellene, viszont gyomor-bél traktus betegséget nem tud előidézni. Vagyis a védőoltás nem gyengíti le az immunrendszert, csak egy kicsit "működteti", védekezésre készteti. A rotavírus elleni vakcina már 6 hetes kortól beadható. Két adagban szokták beadni, az adagok között 4 hét szünetet kell tartani. Vagyis ha a baba a második adagot 10 hetes korban megkapja, akkor gyakorlatilag két és fél hónapos kora után védetté válik 2 éves koráig. Ha menetközben fertőzés éri, a fertőzés lefolyása jóval enyhébb lesz, nagy százalékban kizárható a kórházi ápolás szükségessége. Arra kell ügyelni, hogy ne tele pocival,jóllakottan vigyük a babát az orvoshoz, amikor az a vakcinát beadja, mivel így fennállhat a visszaöklendezés veszélye.

Amíg a legtöbb védőoltás nincs felső korhatárhoz kötve, addig a rotavírus fertőzést gyermekünk 6 hónapos koráig kell megelőzni. 6 hónapos kor után elkéstünk, mert már nem alakul ki védettség a gyermekben. 6-24 hónapos korban, amikor a rotavírus a legnagyobb gyakorisággal fertőz, már nem alkalmazható a vakcina. Érdemes előre gondolkodni, mert a baba védelmének kialakításához elég rövid a rendelkezésre álló idő. A védőoltás beilleszthető a magyar oltási rendbe. Vényköteles, csak orvos írhatja fel. Bár a cseppek beadása, mivel szájon át történik, éppen ezért egyszerű, mégis kizárólag orvos adhatja be a gyermeknek, mert Magyarországon a védőoltások rendjét törvény szabályozza. E szerint vakcinációt csak orvos végezhet. Ennek egyik oka, hogy a védőoltás beadása előtt szükség van kórelőzmény feltárására, orvosi vizsgálatra, ezzel a lehetséges ellenjavallatokat zárja ki az orvos. Ezért alkalmazható a készítmény csak orvosi rendelőben, szakmai felügyelet mellett.

Már az elején is utaltam arra, hogy a rotavírus elleni csepp nem tartozik a kötelező védőoltások közé. Nem olcsó, ha jól hallottam 17000-18000 Ft-ba kerül egy adag. Úgyhogy a két adag ára több mint 30000 Ft. De ha belegondolunk abba, kedves anyukák, hogy kisbabánk már a születése előtt is mennyi mindent kap, drága játékokat, komfortos babakocsit, babahordozót, divatos kisruhákat, (amelyek közül nem is egyet csak egyszer-kétszer visel),stb...stb..., akkor ez a vakcina talán nem is olyan nagy befektetés így hosszú távra, a gyermekünk egészségéért. Rotavírus fertőzésen átesett babák szülei egybehangzóan állítják, hogy ugyanannyiba, vagy még többe kerültek a beteg gyermeknek vásárolt pelenkahalmok, drága tápszerek, bébiitalok, sópótlók, bélflóra regeneráló készítmények. És amit senki nem felejt el: az átsírt, átvirrasztott éjszakák, a kórházban töltött keserves napok emléke.

Előzzük meg a bajt! A magam részéről mielőbb felkeresem kislányommal a gyermekorvosunkat, és megbeszélem vele a teendőket. Jó szívvel nektek is ezt ajánlanám, kedves anyukák!

30. c1e9612cd3 (válaszként erre: 26. - Welker Melinda)
2009. márc. 4. 22:51

Dolgoztam rotásokkal, és valóban gyakori a visszaesés egy átmeneti jobbulás után. A jobbanlét időszaka lehet 1-2 napos is, majd ismét hasmenése, hányása van a gyereknek. A tavalyi rota időszakot végigvittük, az előtte éviben is dolgoztam, de hogy őszinte legyek, én még nem találkoztam olyan rotással, akinek ennyire sokáig elhúzódna a dolog. Max. 2 hét alatt teljesen meggyógyultak.

Most vagy felülfertőződik mindig vmi mással,(lehet eredetileg nem is rotás volt, hanem vmi más enterális cuccot kapott be, csak amikor már meglett a tenyésztés, akkor épp a rota tombolt benne), vagy gasztroenterológusnak és immunológusnak is meg kellene mutatni (akkor, amikor jobban van) azt a gyereket!

Adj neki Smectat (az fertőtleníti is a beleket), Normaflore-t, és jó sok folyadékot! Diétáztasd, ilyenkor jó a banán, sós cuccok, kóla, ha kikavarod a szénsavat belőle, és rostos gyümi levek!

Széklettenyésztést kérheted amúgy te is az ÁNTSZtől, ha jól emléxem, 2 ezer ft. Csak tartályt kell szerezned, és bevinni az ÁNTSZbe a kaksit.

Járványidőszakban tényleg nem vesznek mintát, csak ritkán, kirívó esetekben. De, ha belegondolsz,te se tennél másképp az orvos helyében. Ha tudja az orvos, hogy milyen járvány van, minek vegyen mindenkitől kaksi mintát, amikor 100ból 97nek uaz az eredmény jönne vissza. Nem véletlen, h influenza időszakban se azt mondják be a TVben, h influenza 100%, hanem influenza szerű megbetegedésekről beszélnek. Képzeld el, ott is mindenkinek orr-torok váladék mintát kellene venni! Felesleges, ha 1értelmű, milyen járvánnyal van dolgunk. Mivel a te gyerekednél ilyen sokáig elhúzódott a dolog, vettek is mintát.

29. 7934d1ac97 (válaszként erre: 28. - Pmjudit)
2009. márc. 4. 22:41

Mi kb. egy hónapja jöttünk ki a kórházból, nekünk megcsinálták a tenyésztést székletból, nekünk is rota volt, és minket se engedtek ki ilyen korán. Pénteken kerültünk be és kedden jöhettünk haza, de akkor már nálunk se volt infúzió másfél napja.


Viszont idehaza még vagy egy hétig hasmenése volt. Adtam neki végéi a normaflorte és a laktívot is egyszerre, és aztán mikor úgy döntöttem nincs diét,a hizen így is úgy is hasmars van, akkor minek. Na szóval elkezdett a gyerek normálisan kajálni és utánna megállt a hasmenés is. rendes kajától meg a sok normaflore és laktívtól jött rendbe.Én úgy érezem.

28. pmjudit (válaszként erre: 25. - Welker Melinda)
2009. márc. 4. 22:28
Igen, nincs pénz a széklettenyésztésre. Mi is csak onnan tudjuk pontosan, hogy rota volt, mert a kisfiam mét nem volt egészen 1 éves és az 1 év alattiaknak megcsinálják. A nagyobbaknak nem. Az egyik kistesó 2 éves múlt, neki már nem végezték le a vizsgálatot.
2009. márc. 4. 22:26

Jaj! Jobbulást kívánok.


Nem értem miért küldenek ilyen hamar haza gyereket infúzió után.

Mi tavaly / az országos rotajárvány idején/ voltunk bent az akkor 5 éves lányommal és az 1 éves kisfiammal + a lányom ovistársaival és a kistesókkal szintén rotával.

De a lányom apával pénteken került be, én a kicsivel vasárnap és szerdán jöttünk haza. Akkor már 2 napja nem volt egyik sem infúzión.



Mérni kellett a pisit és ha több folyadék maradt benne, mint amennyit kipisilt csak akkor engedtek ki.


Hogy van most a kisfiad?

2009. márc. 4. 21:10

A nővérrel beszéltem szerinte annyira nem beteg a gyerek, de a rota a legagresszívabb és nehéz kijönni belőle. Én ezt elfogadom csak azt nem hogy minden másnap rohanni kelljen vele a kórházba.

A mentő orvos nagyon rendes volt mondta hogy ő szíve szerint a gyermekklinikára vinné a gyereket, de ahogy meglátját a zárójelentéseit kidobják mert fertőző.


Nekem nincs bajom a kórházzal és az orvosokkal sem csak gyógyítsák meg a gyermekemet.

2009. márc. 4. 21:08

Fáradt, vagyok, mind lelkileg mind fizikailag.


Szilveszterkor hoztuk haza Mátét a kórházból ahol 48 óráig volt infúzión. Egyetlen hányással 7.10 es ph-ja lett. Metabolikus acidosis hivatalosan.

Éjjel intenzív osztályra akarták rakni mert nagyon rosszul volt, a férjem volt bent vele, mert mondta ő könnyebben elalszik a földön. Reggel 6 kor hívom, hogy mi a helyzet ő mondja mehetünk haza. Mondom én--??????????????

Na jó orvos szerint a gyxereknek semmi baja.

Két hónap lógás a levegőben hol jobb napok hol rosszabbak.

Múlthét hétfőn rohanunk a Lászlóba az ernyedt gyerekkel kedden kiraknak semmi baja. Csütörtökön rohanunk vissza vele az ambulanciára hogy a gyerek szarul van ők mondják semmi baja. Pénteken ismét rohanás akkor néznek először széklettenyésztést!!!!! megállapítás rotavírusos a gyermek. Tegnap hazaengedték 72 órán át volt infúzión mondták semmi baja. Ma délután a mentő vitte be mert rosszul volt.

2009. márc. 4. 21:02
Írom hosszan.
2009. márc. 4. 21:01
Ismét a rotavírusról.
22. Gyévi
2009. jan. 9. 20:12

Sziasztok!

Nálunk is vendégeskedett decemberben... Az egész család elkapta, még a nagymamák is, de hála Istennek hamar túl voltunk rajta.

Jobbulást a betegeskedőknek!

Éva

2009. jan. 9. 19:37

Örömhír!!!

Délig volt rosszullét, hányás, azóta nem volt semmi baj angyalkámmal... :-))

Pedig képzeljétek el, hogy főtt krumplit, főtt sárgarépát, párolt pulykamellet, és MAJONÉZES BORSÓT!!! evett ebédre. Aztán két pohár kóla kortyonként, majd egy MANDARIN csak úgy...

Nesze neked anyuka, diéta, meg ropi! :-D

Asszem a hasmenés holnap biztosan megjön! :-)

2009. jan. 9. 09:29

Mi mtavaly kórházba kerültünk a rota miatt, kisfiam, lányom, a lányom ovistársai + ott is a kistesó.


Hideg cola kortyonként, hideg víz, pirítós - talán segít. Nekünk infúzió kelllett.

19. panna77 (válaszként erre: 6. - Pné Veronika)
2009. jan. 9. 09:26

Én májusban kaptam el a gyerektől, mivel ő az oltás után élő vírust ürített magából...

Majd 40 fokos lázam volt, hánytam és napokig ment a hasam. A szoptatás miatt nem vehettem be csak Smectat, ami segített. 5 napig tartott, de életemben nem voltam még ilyen rosszul.

Az én gyomromnak csak a cola volt jó, semmi más.

Jobbulást a kicsinek!

18. vicky_
2009. jan. 9. 09:15
Tényleg, most jut eszembe, hogy van még a Smecta nevű por, ami nagyon jó, bár annak aztán tényleg vacak íze van:)) Azt hiszem azt is recept nélkül lehet kapni.
2009. jan. 9. 09:09

Köszönöm a tanácsaitokat, a tea és a víz kijött belőle, most egy kis kólát ivott és "kukit" eszik (sósat), úgy tűnik ez eddig jó. Apukát "riasztottam" patika ügyben, úgyhogy a porok estére itt lesznek.

Többször volt már ilyen nyavajánk, mert a fiam is és a lányom is sűrűn hazahozták az oviból. Viszont most annyira hirtelen jött, hogy nem voltam rákészülve agyilag... :-P

16. vicky_ (válaszként erre: 15. - Vicky_)
2009. jan. 9. 08:41
Hülyeséget írtam, a banánt nem akartam belekeverni, mert az amúgy is leginkább nyersen jó:)
15. vicky_
2009. jan. 9. 08:37
Szia! Most néztem meg, nekünk annak idején felírta a doki néni a Humana Elektrolyt nevű port, ami pont erre jó, bár az én gyerkőceim nem voltak hajlandók meginni, nem ízlett nekik, pedig szerintem nem annyira vészes az íze, ez épp banános. Aztán ott van a Hipp sárgarépa-rizs ital, vagy a sárgarépa-banános Kubu, bár talán ezek leginkább hasmenésre jók. Egyébként én szoktam nekik adni Bolus Adstringens nevű bélfertőtlenítőt is, szerintem nagyon jó,recept nélkül lehet kapni. Én szoktam ilyenkor főzni vegetás vízben sárgarépát, krumplit, és még egy kis pulyka- v. csirkemellet is, mert az elég száraz, viszont tápláló. Ha már nagyon unják a sima főtt krumplit, főzök hozzá egy kis almát is. Amúgy a sárgarépa, alma, banán nyersen is nagyon jó.
2009. jan. 9. 08:32
Akinek fél év alatti kicsije van, van védőoltás ellene. 6 hónapos kor előtt kell beadatni, nem szuri hanem meg kell itatni a kicsivel(gyermekorvos végzi). Két alkalommal, de sajnos fizetős. A mi kislányunk most kapta meg. 2x 17ezer Ft.
2009. jan. 9. 08:29

Mi az ősszel kaptuk el.Szerencsére a pici(akkor 5 hónapos) megúszta,de a férjem és én cudarul jártunk.Sárgarépa, krumpli, almakompót, rizs, étcsoki, banán.Ezeket ettük 3 napig,mert más nem maradt meg.A legrosszabb,h nem segít semmi.

A rotavírus az olyan,aminek ki kell tisztulni.A hasfogó dolgoktól csak nehezebben ürül ki a betegség,így azt ne erőltesd.

Fel a fejjel 1-2 nap és jobban lesz!

2009. jan. 9. 08:19

Az én lányom is nem régen esett át rajta. Minden kijött belőle vagy alulról vagy felülről. Nekünk a gyerekdokink a natúr pirítóst és a hideg vizet ajánlotta. És csodák csodájára e kettőt nem is hányta ki. Amikor teát kívánt adtam neki, de nem maradt benn a kis gyomrában. Kb két nap kellett mire tudott mást is enni.

Mielőbbi gyógyulást!

11. Júlia* (válaszként erre: 9. - Pné Veronika)
2009. jan. 9. 07:59
A colahoz adjatok chipszet,vagy valami más sós és olajos rágcsálni valót, amit szeret a kicsi.
2009. jan. 9. 07:58

Vegyetek aniont termelő készülékeket,

fertőtleníti az otthoni levegőt.

A Media Mark IS forgalmazza.

2009. jan. 9. 07:56

Köszönöm szépen mindkettőtöktől a jókívánságot-aranyosak vagytok.

Tényleg, a hideg kólát mintha régebben mondta volna a doki nénink. :-)

Csak lányos zavaromban el is felejtettem... :-P

2009. jan. 9. 07:49
Nálunk az unokák sajnos többször elkapták már ezt a "nyavaját".Mindig azt mondják a folyadékpótlás nagyon fontos.Állitólag van valami por,ami ásványisókat tartalmaz,és az pótolja azt ami kiürült a szervezetből a hányással.Pontosan nem tudom a nevét,de a gyógyszertárban bitosan tudják.És persze a Normaflór,amire azt mondják,hogy jó.Én mint Nagyi ezt tudom ajánlani,és jobbulást a kis Tündérkének.
2009. jan. 9. 07:45

Szia! az én fiam ezzel sajnos kórházba is került, pillanatok alatt annyira rosszul lett :-((

De a hányásra a hideg kólát kortyonként ajánlották nekem a múltkor és be is vállt :-)) Reméem a te kis dráágád is hamarosan helyrejön. Jobbulást neki !!!

2009. jan. 9. 07:36

Sajnos tegnap délben kezdődött a "kálváriánk", drága kis tündérkém elkapta a vírust az oviban.

Nem volt nehéz, közösségben minden gyorsabban megy. Egész délután hányt, nem maradt meg benne semmi, de szerencsére éjjel nem volt "riasztás", pedig szinte óránként fent volt. Most reggel újra kezdődött minden. B6 vitamin és a tea-talán jobban lesz nemsokára.

Már készenlétben a ropi, "kuki", háztartási keksz, talán délre rizs vagy sós főtt krumpli... Mit ajánlanátok még?

2008. okt. 28. 12:43

Sziasztok. Én most először vagyok itt mert nemrég estünk bele a rota virusba.a kisfiam 13 hónapos és szinte se enni se inni nem akar.Láza már szerencsére nincs de megy a hasa.nem tudna nekem valaki valamilyen tanácsot adni hogy hogy tudnám vele megitatni a teát amennyit kell meg egy keveset etetni vele mert egyszerüen nem fogad el semmit.???

Előre is köszönöm a segitséget

4. b75564a819 (válaszként erre: 3. - 8d17011552)
2008. jún. 10. 13:13
Örülök, hogy jobban van a kislányod! A rotavírus maga nem életveszélyes, hanem amit okoz - hányás, hasmenés - és az ezekből fakadó kiszáradás, különösen kisbabáknál nagyon veszélyes. Ilyenkor már tényleg csak a kórházi kezelés segíthet. Az egyik ismerősöm a gyerekorvosukra borította az íróasztalt, mert ugyanilyen szituban nem akarta a gyerekét beutalni a kórházba, mondván, nincs komoly baja a babának, majd elmúlik...Akkor már nagyon rosszul volt a kisbaba...Anyuka ráborította az orvosra asztalt, mire az megírta a beutalót és mentőt is hívott...Te még igen "türelmesen" viselkedtél ehhez képest...
3. 8d17011552 (válaszként erre: 2. - B75564a819)
2008. jún. 10. 10:49
Sajnos igen elkaptuk és eléggé rosszul volt a kicsi,mert megjártuk a kórházat is infúzió hozta rendbe.Az ügyeleten az orvos hazaküldte volna smekta porral és kúppal.Közben persze mire idáig eljutott a doki már mindent kihányt.Közöltem vele,hogy a diplomáját adja át nekem mert nem ért az orvosláshoz nézett rám bambán.Erre közöltem vele azt hiszem nem kuruzslóhoz jöttünk hanem orvoshoz.Utalja be a gyereket a kórházba majd az infúzió rendbe hozza.Bevittük a doki már tette is be neki a kanürt és kapta a folyadékot.Másnap reggel mint akit kicseréltek.
2008. jún. 3. 11:01

Szia!

Mi történt veletek? Csak nem elkapta a picikéd a vírust? :( Ha igen, remélem, már jól van!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook